Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: nowe akwarium - welonki?  (Przeczytany 33412 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

livet

  • Gość
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #30 : 2007-10-13, 16:39 »
dodam ze swojej strony, że jeśli chodzi o te gałęzie to muszą być bez kory, bo kora gnije w wodzie...
Zapisane

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #31 : 2007-10-14, 00:25 »
gałęzie już wypróbowałem. Rzeczywiście najpierw kora zaczęła odchodzić, wiec próbkę wyłowiłem, oczyściłem i znów zanurzyłem. Już myślałem że wszystko będzie dobrze, ale jak dotknąłem po jakimś czasie, to zaczęły oddzielać się jakieś włókna. Także chyba niestety nic z tego nie będzie. A szkoda, bo byłaby fajna dekoracja.

A jak tam Twoje karasie się mają? :P
Zapisane

livet

  • Gość
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #32 : 2007-10-16, 18:23 »
Mój jeden karasiek choruje niestety...już nie wiem co mam robić, bo próbowałam wszystkiego nawet zmiękczać wodę i obniżać ph... mam nadzieję, że w końcu sytuacja się wyklaruje. Dzięki, że pytasz ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedz #32 : 2007-10-16, 18:23 »

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #33 : 2007-10-16, 21:43 »
nie znam sie na rybach w ogole, ale moze to cos w stylu kataru? Nie leczony trwa tydzień, a leczony siedem dni. :P
Zapisane

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #34 : 2007-10-21, 11:22 »
witam. to znów ja:P

Kupiłem wczoraj ryby. 11 Razbor Klinowych (miało być 10, ale się sprzedawca pomylił, chyba że specjalnie dał mi jedna "trefną") i 4 bojowniki. Otosków narazie nie kupiłem bo mi sprzedawca poradził żeby się wstrzymać kilka dni, bo maja nową dostawą i nie wiedzą czy nie będą padać.

Razbory chyba się dobrze przyjęły. Na początku były nieśmiałe, ale teraz już pływają po całym zbiorniku.

Samiczki bojownika chyba trochę gorzej. Co prawda nabrały kolorów od wczoraj, ale ciągle mają te poziome paski.

Natomiast z samcem chyba mam problem. Wczoraj wydawało mi się, że wszystko jest ok, ale dziś zauważyłem, że jego strzępiaste płetwy jakby tracą kolory na końcach i miejscami wyglądają jakby spalone włosy. Jak mi się naładują baterie to dam fotke, ale może i bez tego ktoś wie czy to jest normalne, czy też jakaś choroba go dopadła?
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #35 : 2007-10-21, 15:12 »
u samiczek te poziome paski to nic nie szkaodzą bo tak ma być a co do bojka to nie wiem albo coś go obgryza albo może to być początek  choroby. Te postrzępienia miejscami są silniejsze a miejscami słabsze??
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #36 : 2007-10-21, 19:04 »
niestety żadne ze zdjęć nie wyszło na tyle dobrze, żeby pokazywało problem. Generalnie bardzij zniszczone są płetwy u góry, ale ogólnie każda "strzepka" ma biały koniec. Podejrzewam że to może być martwica płetw. to jest uleczlane prawda?

A u samiczek to nie wiem. BO czytałem że poziome paski to oznaka stresu i złych warunków:/
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #37 : 2007-10-21, 20:04 »
martwica to okropnie zaraźliwa i ciężka czoroba bo u mnie przez ta chorobe polowa ryb ktore mialem zdechla na te chorobę jest spowodowana złymi warunkami często między innymi zbyt niską temperaturą albo niedojzalym akwarium i powiedz jeszcze ile dni akwarium ci dojrzewało , tą chorobę w początkowym stadium powinna wyleczyć kąpiel krotkotrwala w soli 15g soli na litr wody (oczywiscie w oddzielnym pojemniku), ale jeżeli to nie jest choroba to nie ma czym się martwić, to są tylko domysły bo nie ma zdjęć i nie mogę tego ocenić
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #38 : 2007-10-21, 20:07 »
Cytuj
A u samiczek to nie wiem. BO czytałem że poziome paski to oznaka stresu i złych warunków:/

bo to prawda. rzecz w tym, ze zmiana lokalu jest dla nich stresująca. z czasem przejdzie, no chyba że będą miały nietowarzyskich współlokatorów ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedz #38 : 2007-10-21, 20:07 »

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #39 : 2007-10-21, 22:00 »
temperatura wynosi 26 stopni. Akwa dojrzewało 3 tygodnie. Kąpiel krótko trwała to znaczy ile? Czy jak go wsadze w wiaderko zwykłe będzie dobrze?

Towarzystwo bojowniczek raczej spokojne jest. Generalnie razbory sie nimi nie interesują (po za pora karmienia gdy pokazują że są szybsze:P) A samiec nie gania ich prawie wcale.

Co może oznaczać fakt, gdy razbory normalnie pływające w śrdku i pod powierzchnią teraz pływają przy dnie?
zrobiłem kilka zdjęć. mam nadzieję że wystarczająco dobrych.
http://img236.imageshack.us/my.php?image=94719005hp1.jpg
http://img100.imageshack.us/my.php?image=71548433iq7.jpg
http://img100.imageshack.us/my.php?image=12775048fe7.jpg

edit:

dzis rano zauważyłem że płetwy zaczęły się przebarwiać u nasady i to przebarwienie zachodzi na ciało rybki. na zdjęciach poniżej może nie widać samego przebarwienia, ale widac granice na ciele.
http://img153.imageshack.us/my.php?image=18719538ck1.jpg
http://img153.imageshack.us/my.php?image=69783132pb8.jpg

Ryba dryfuje pod powierzchnią i prawie się nie rusza. ech. co robic?
« Ostatnia zmiana: 2007-10-22, 08:47 autor tukal »
Zapisane

domka8-95

  • Gość
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #40 : 2007-10-22, 14:53 »
jak rozpoznać u welonek płeć???
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #41 : 2007-10-22, 15:49 »
oj nie jest dobrze kąpiel w soli musi być kąpiel krtkotrwala to znaczy od 15 do 20 minut jednorazowo jezeli nie pomoze to bojka trzeba odizolować i czekać az padnie ;( bo innych sposobw nie znam a odizolować bo moze zarażać inne ryby chociaż wygląda mi to na obgryzione płetwy ale przebarwienia na ciele mowią same za siebie
____________________________________________________________________

u welonek płeć można rozpoznać w czsie godow wtedy samce mają wysypke na głowie jezeli masz dobre oko to mozesz sprobować określić płeć patrząc na rybki z gory wtedy samice są grubsze samce smuklejsze
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #42 : 2007-10-22, 22:09 »
no niestety bojek "padl" :/ jak go odławiałem to mi połowa płetw na siatce została:/ ale dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi.
ech. razem z bojkiem pozgnałem jedną razborę:/

druga kąpie się w soli, ale ma jakąś strasznie zdeformowaną paszczę:/

reszcie nic nie dolega. przynajmniej nie zauważyłem nic dziwnego...

P.S. Jak można zmienić karmę?
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #43 : 2007-10-22, 22:16 »
karmę będziesz mogł zmienić gdy będziesz się więcej udzielał bodajże po 50 wiadomościach czy jakos tak  bo juz nie pamiętam wtedy pojawi sie przy każdym uzytkowniku pod karmą pozytyw negatyw i to by było na tyle i wielkie wyrazy wspułczucia dla bojka ;(
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #44 : 2007-10-22, 22:25 »
dzieki.
cos czuje ze to moje akwa to jedno wielkie nieporozumienie bedzie:/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedz #44 : 2007-10-22, 22:25 »

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #45 : 2007-10-22, 22:36 »
dlaczego, zawsze trzeba mieć cierpliwość początki zawsze bywają trudne i jakieś straty muszą być, ale skoro z innymi rybami wszystko w porządku to po co się martwić ja trzy razy probowałem aż wreszcie mi się udało i do wielu rzeczy doszedłem, jednym słowem zawziętość
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #46 : 2007-10-22, 22:41 »
mialem zamiar kupic otoski, ale tonoc dosc wrazliwe ryby, wiec nie bede kupowal narazie. bojownika chyba tez nie. poczekam co sie z tymi rybami stanie. (właśnie zdechła ta ratowana razbora:/).

jedyne pocieszenie w tym ze bojowniczki sie ozywily i navraly kolorow, a to chyba nie jest zly znak, nie?
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #47 : 2007-10-22, 22:43 »
no co ty to świetny znak widać właśnie że w akwa wszystko się powoli stabilizuje
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #48 : 2007-10-22, 22:46 »
zobaczymy jak dlugo wytrzymaja:P
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #49 : 2007-10-22, 22:53 »
jeżeli będzie się to nasilać to trzeba będzie użyć chemii, a tego nie lubię jeżeli jutro będzie widać jakieś objawy to wytłumaczę co i jak, ale na razie trzeba czekać
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #50 : 2007-10-22, 23:00 »
ok. bede bardzo wdzięczny. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedz #50 : 2007-10-22, 23:00 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #51 : 2007-10-23, 09:29 »
tukal, akwarium to sporo pracy na początku. niestety im mniejsze tym trudniej o zachowanie równowagi... niemniej jak już zaskoczysz to będziesz mógł cieszyć oko :)

postaraj sie na razie nie dokupywać ryb i postaw na roślinki i równowagę :) jak parametry wody będą ustabilizowane to wtedy dasz ryby :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #52 : 2007-10-23, 17:45 »
no narazie nie mam zamiaru nic dokupowować, chyba że lekarstwa:P

odizolowałem dwie rybki. jedną bo wydawało mi sie że ma pleśniawkę. dodałem jej juz troche MFC. jest strasznie blada.

A druga ma caly czas otwarty pyszczek. tak jakby nie mogła go zamknąć. Pływa dookoła dzbanka (nic innego nie miałem:/) i wygląda to tak jakby nie mogła oddychać. wiecie co to może być? (to samo miały te dwie zdechły ryby)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #53 : 2007-10-23, 17:47 »
ja niestety w chorobach nie jestem mocna, mnie ryby nie chorowały. raz tylko bojek i raz pielęgnica  ale to dawno temu było
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #54 : 2007-10-23, 21:32 »
więc tak jeżeli tukal masz mfc to dobrze więc go lej do akwa i nie żałuj i jeszcze aby ustabilizować parametry w akwa kup kapsułkę Bactozym Tetry jest jedna na 100l ale wpakuj całą tę kapułkę otwiera się i wysypuje się ten proszek ktory w niej jest do filtra na gąbkę i po 24 godzinach powinno być widać poprawę.
« Ostatnia zmiana: 2007-10-24, 08:27 autor storm »
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #55 : 2007-10-23, 22:02 »
no MFC kupiłem dziś. Pamiętałem jeszcze z tych zamierzchłych czasów że zawsze jak coś było nie tak, to lałem jakiś fioletowy płyn. nazwy nie było ciężko znaleźć:P
Zapisane

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #56 : 2007-10-27, 10:22 »
ech... no niestety żadna bojowniczka nie wytrymała:/
Razbor zostało 8. Jedna ma chyba pleśniawkę. Ile trwa leczenie tego? Od wtorku wlałem do moich 60 litrów pół pojemnika MFC. To chyba nie za mało prawda?


Teraz mam pytanie zupełnie z innej kategorii. Czy woda może byc za długo odstana? Tzn wszędzie słysze (czytam) żeby podmieniać na odstaną 24h. A co będzie jak woda będzie stać np 48h? Albo zamknę ją w butelkach na miesiąc lub nawet dłużej. Będzie się nadawać do akwarium?
Zapisane

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #57 : 2007-11-29, 22:44 »
Witam. Nie wiem czy słusznie odgrzewam ten wątek, ale nie byłem pewien czy zakładać nowy. Chciałbym się spytać, czy skoro już minęły dwa tygodnie od wpuszczenia tego bojownika, i nic oprócz wyblakłych końcówek płetwy ogonwej mu nie dolega (przynajmniej tak mi się wydaje), to czy mogę spróbować kupić 3 otoski? Jeżeli by się utrzymały to dokupiłbym jeszcze 3. Co sądzicie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedz #57 : 2007-11-29, 22:44 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #58 : 2007-11-30, 09:37 »
ja bym jeszcze poczekała. otoski są dość wrażliwe ja zaś jestem przeciwna testom na zwierzętach ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: nowe akwarium - welonki?
« Odpowiedź #59 : 2007-11-30, 19:07 »
ale Razbory moge uzupełnić chyba do 10, prawda? Czy może lepiej teraz kupić te 3 samiczki bojownika?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 29 zapytaniami.