Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: bojownik...  (Przeczytany 19227 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #30 : 2004-06-11, 13:10 »
Raffy - panuj nad językiem. Bo klapsa wsadzę :evil:

Do pozostałych, których poniosły zbytnio emocje - trochę więcej opanowania. Asmi ma rację - 5 czy 10 litrów kuli to stanowczo za mało na bojownika, który potrzebuje filtra i grzałki i jakiegoś zacisznego kątka choćby za roślinkami, bo nie tylko chore ryby się chowają. Chowają się też rybki spłoszone lub te, które mają ochotę na chwilkę spokoju. Asiu - nie proponuj do kuli 5 ~10 litrów dokupienie jeszcze glonków, bo będzie im stanowczo za ciasno. Glonojady nie są w stanie zebrać wszystkich produktów przemiany materii oraz resztek pokarmu.
Żywe roślinki są o tyle lepsze od sztucznych, że hamują rozwój glonów.

A dla pozostałych wątpiących i zanadto podekscytowanych zapraszam na www.google.pl - wystarczy wpisać "bojownik" i można czytać i czytać do upojenia o wymaganiach i warunkach hodowli.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #31 : 2004-06-11, 13:41 »
Dzięki myszko! To się rady nazywają a nie to co było wcześniej :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #32 : 2004-06-11, 13:44 »
Pinky - mimo wszystko namawiam na kontakt z Asmi - wie co mówi ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #32 : 2004-06-11, 13:44 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #33 : 2004-06-11, 15:03 »
Pinky o co ci chodzi, chciałeśrady to masz.

Bojownika nie można trzymac w kuli !!!
Bojownik potrzebuje grzałki (chyba że masz ciepło w pokoju i nie ma znacznych wahań temperatury).
Tak może żyć bez pompki : to jest ryba labiryntowa.
Przydałby sie filtr,bo przy codziennej wymianie wody ryba długo nie pożyje .

Tak wogule to po jaką cholerę kupujesz rybkę o której nie masz pojęcia.
NIe wiesz, że najpierw się przygotowuje akwa,a dopiero potem nabywa się rybki do których jest akwa specjalnie urządzone.
Każda ryba lubi co innego. Jedne lubią kopać w pasku, inne lubią kamienne groty, jeszcze inne gęsty busz roślinek.......
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #34 : 2004-06-11, 15:44 »
Kesi - troszku więcej spokoju ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #35 : 2004-06-11, 17:34 »
Ok postaram się być bardziej wyrozumiała  ;)

Pinky napisz skąd jesteś to może ktoś ci podaruje takie małe akwa.  :wink:
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #36 : 2004-06-11, 17:39 »
Niedaleko Tychów. Dzięki że postarasz się być wyrozumiała. Obiecuję że sprawię moim rybeńkom akwarium najszybciej jak się będzie dało :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #37 : 2004-06-11, 17:45 »
Troszku mniej lodów najwyżej zjesz  ;)

daj ogłoszenie na pl.rec.akwarium i na akwafoto może akurat ktoś ci tanio sprzeda lub odda za dormo , ja tak kupiłam 20 l za 5 zł  :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #38 : 2004-06-11, 18:07 »
Pinky jakbys mieszkala blizej sprezentowal bym Tobie akwa ok 45 litrow z oswietleniem. Ale to troche daleko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #38 : 2004-06-11, 18:07 »

Olka1992

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #39 : 2004-06-11, 18:49 »
Ja też miałabym akwa- 15l z oświetleniem. Mogłabym też dorzucić żwirek. Ale niestety trochę daleko :(
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #40 : 2004-06-11, 19:42 »
Jakoś sobie poradzę :roll: Popytam po znajomych. Może wójek będzie miał bo kiedyś miał rybki...tylko wszystkie zdechły...niewiadomo z jakich przyczyn :( ...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #41 : 2004-06-11, 23:01 »
A co to za problem akwa wysłać, pocztą polską lub kurierem. Pakuje się w styropian i pudło nakleja ostrożnie szkło i wysyła (pocztą ok 6 zł za kg) kurier tańszy ponoć tyle że przesyłka wyjdzie tyle co akwa pewnie  :(
Zapisane

Cathycash

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #42 : 2004-06-12, 10:37 »
Miałam kiedyś bojownika, kupiłam go na "wyprzedaży" w zoologicznym. Babka powiedziała że jak go nei sprzeda to go wypuści do pobliskiego stawu...  :grr:
Przez pierwsze 3 dni mieszkał w dużym słoiku, potem mu kupiłam akwa 15 litrów :D Zmarł po 4 latach.

Kule może i ładnie wyglądają, ale jako mieszkanko dla rybek odpadają (co za rym :P)

jak ja dawno tu nie zaglądałam :D Może bym kiedyś sobie jakies rybki kupiła? Asmi, ja jestem z Warszawy a Ty? Jak Ci to akwa jest zbędne to ja chęnie przyjmę :D
Bardzo bym chciała mieć glonojady, one są przepiękne :D
Czy glonojady żyją w zgodzie z większością ryb?
Zapisane

Olka1992

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #43 : 2004-06-12, 11:42 »
Cytat: Pinky
Jakoś sobie poradzę :roll: Popytam po znajomych. Może wójek będzie miał bo kiedyś miał rybki...tylko wszystkie zdechły...niewiadomo z jakich przyczyn :( ...


Jeśli nie zdobędziesz akwa daj mi znać na PW. Jeśli tylko rodzice nie będą mieć nic przeciwko to wyślę ci go
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #44 : 2004-06-12, 11:56 »
Dzięki za propozycję ale mam już załatwione akwarium od wójka. Zresztą nie mogę nikogo wykorzystywać :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #44 : 2004-06-12, 11:56 »

Raffy

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #45 : 2004-06-12, 19:08 »
Cathy - ale jakie glonojady ? plecostomusy, zbrojniki czy panaqua ? czy jak ? Wszystkie glonojady rosną bardzo duże i wieć do 15 l. tylko bojownik i może ślimaki ..
Zapisane

Cathycash

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #46 : 2004-06-12, 19:23 »
heh :) tego 15 litrów już nie mam. Akwa było po przejściach, a mianowicie rozbiło się spadając z krawędzi wanny  :lol:

hehe byłam z tatą w zoologicznym  :wink: Widzieliśmy takie ładne 240l panoramiczne :) Jemu też się podobało :)
Ale zastanawiam się nad aksolotami. W jakich akwa one mogą żyć?
Zapisane

maniut

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #47 : 2004-06-14, 20:07 »
gdyby co to ja jestem chetna na te akwaria :) niech sie ktos z tych co sie dekralowali soe do mnie odezwie BLAGAM!!!!!! moje gg 1093452
Zapisane

Góral

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #48 : 2004-06-15, 20:54 »
Pinky, dobrze że dałas się przekonać, bo to co opowiadała Asia83, to jakaś inna forma "akwarystyki", nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością...
 :(  współczuję jej podopiecznym...
Zapisane

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #49 : 2004-06-18, 22:25 »
Jak pisałam wcześniej (nauczcie się czytać) moje ryby żyły 3 lata ale już nie żyją. Ch...................................j o mnie wiecie. Wy jesteście genialnymi, wszystkowiedzącymi, wyrafinowanymi """"Hodowcami""" którzy nie potrafią rozmawiać z ludźmi!! Macie rozgadane mordki na forum bo w klawiaturkę łatwo się stuka, ale Wy tylko to potraficie. Pouczcie się trochę od Myszka.xww bo to jak narazie jedyna osoba, która ma tu trochę kultury.
Powstał temat, Pinky napisała o kuli, napisałam co wiedziałam bo pare lat tak hodowałam rybki (to było dodam 5 lat temu jak ostatnia zdechła), a Wy potrafiliście tylko z mordą wyskoczyć!!! Zamiast wykazać się wiedzą w inny sposób. Wydaje Wam się że wszystko wiecie, a sami napewno popełniacie mnóstwo błędów.
Zanim coś napiszecie pomyślcie najpierw czy Wy coś takiego chcielibyście usłyszeć. To jest proste, nie trzeba się dużo wysilać. To tak na przyszłość. Ja zawsze staram się pisać tak, aby kogoś nie urazić. To jest bodajże forum dyskusyjne a nie "krytykanckie"
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #50 : 2004-06-19, 07:40 »
Cytat: Asia83
Jak pisałam wcześniej (nauczcie się czytać) moje ryby żyły 3 lata ale już nie żyją.

Jakby mialy odpowiednie warunki to nadal by zyly.

Cytuj
Ch...................................j o mnie wiecie.

Najwyrazniej nie wiemy, bo tak niewiasta nie pisuje.

Cytuj
Wy jesteście genialnymi, wszystkowiedzącymi, wyrafinowanymi """"Hodowcami""" którzy nie potrafią rozmawiać z ludźmi!! Macie rozgadane mordki na forum bo w klawiaturkę łatwo się stuka, ale Wy tylko to potraficie.Pouczcie się trochę od Myszka.xww bo to jak narazie jedyna osoba, która ma tu trochę kultury.

Potrafia rozmawiac, ale z czlowiekiem, ktory potrafi przyjac krytyke, a nie puszyc sie i do tego nic do niego nie dociera. Masz wielkie szczescie, ze wlasnie stuka sie w klawiature, bo w realu po tylu argumentach pewnie odwrocil bym sie na piecie i nie chcial wogole z Toba rozmawiac
Cytuj
Powstał temat, Pinky napisała o kuli, napisałam co wiedziałam bo pare lat tak hodowałam rybki (to było dodam 5 lat temu jak ostatnia zdechła), a Wy potrafiliście tylko z mordą wyskoczyć!!! Zamiast wykazać się wiedzą w inny sposób. Wydaje Wam się że wszystko wiecie, a sami napewno popełniacie mnóstwo błędów.

Kazdy je popelnia. Nikt nie jest nieomylny. Nikt do konca nie wie wszystkiego. Nikt nie wyskakuje z morda, a jedynie chcielismy sprawe wyjasnic. A ze jest ktos do kogo zadne argumenty nie przemawiaja ....
Cytuj
Zanim coś napiszecie pomyślcie najpierw czy Wy coś takiego chcielibyście usłyszeć. To jest proste, nie trzeba się dużo wysilać. To tak na przyszłość. Ja zawsze staram się pisać tak, aby kogoś nie urazić. To jest bodajże forum dyskusyjne a nie "krytykanckie"

Jak zapewne wiekszosc z nas zauwazyla nad Toba trzeba sie wysilac, a efekt koncowy i tak moze byc watpliwy.
Forum to jakie jest takie jest. Najczesciej jest ono pomocne i kazdy komu dobro zyjatek w akwarium lezy na sercu cos z niego wyniesie. Wiekszosc z nas wlasnie poprzez krytyke uczy sie akwarystyki i jakos nikt jeszcze nie jeczal, ze ktos go obsztorcowal, a wynosil z tego lekcje, ktora pomagala poprawic jakosc zycia stworzen w akwarium.
Tak wiec Asia nie musisz sie denerwowac na nas, bo my chcielismy i nadal chcemy dobrze. Trzeba jedynie przestwic sie na inne tory myslowe i tyle. Przyjecie wiedzy innych, ktorzy na akwarystyce zeby zdarli ( a ja jeszcze do takicj sie nie zaliczam :) ) naprawde nie boli.
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #50 : 2004-06-19, 07:40 »

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #51 : 2004-06-19, 08:21 »
Krytykę potrafie przyjąć jeśli ktoś pisze normalnie czyli np. Lepiej tak nie robić ponieważ....., a nie od razu wyskakiwać, że moje rybki przez to pozdychały, że jestem taka, siaka i owaka. Moje ryby nie żyły by nadal ponieważ bojowniki tyle nie żyją a welonę po roku oddałam koleżance do dużego akwarium. Ale mniejsza z tym bo ryb już nie mam.
    Nade mną nie trzeba się wysilać tylko wystarczyłoby normalnie napisać. Tutaj ludzie niektórych rzeczy się uczą i ja też bym zaakceptowała to co napisaliście gdybym nie poszła od razu na odstrzał jako tragiczny hodowca. Na wiele tematów wiem całkiem sporo i jakoś nikt się nade mną specjalnie nie wysila. I tak chyba nie zrozumiesz o co mi chodzi.             Napisanie swojej wiedzy a krytykowanie kogoś to dwie różne rzeczy!
Nikt nie jęczał bo może nie chciał powiedzieć prawdy, niesądzę abym była jedyna której takie podejście nie odpowiada.
Uważasz, że to pomaga. Może rybkom czasem tak, ale nie ludziom.
Poza tym w realu z pewnością nie odwróciłbyś się na pięcie bo to nie byłaby taka sama rozmowa. Pisanie (gdy odpowiada kilka osób), to nie to samo co rozmowa dwóch osób. Wtedy na pewno doszlibyśmy do porozumienia, a ja z pewnością przyznałabym Ci racje, ale tu nie zostało mi nic innego jak obrona.
Akwarystyce, ku radości wielu osób, daję sobie spokuj i życzę wszystkim duuuuuuuużych akwariów ze zdrowymi rybkami!!!!!  A najlepiej żeby wszystkie rybki były w morzach i oceanach (ale to chyba nie jest już możliwe)  ;)
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #52 : 2004-06-19, 12:47 »
Cytat: Asia83

Poza tym w realu z pewnością nie odwróciłbyś się na pięcie bo to nie byłaby taka sama rozmowa.

Byc moze, ze nie. Moze skonczyloby sie na..... kawie ;) .
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.