Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: boni  (Przeczytany 1304 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vespa

  • Gość
boni
« : 2004-11-29, 20:00 »
właśnie otrzymałyśmy z siostrą rybkę. na rybkach nie znam się ani trochę.. no może tylko na karpiach :p ale to inna historia... więc nie wiem co to za rybka .. jest złota ładna pływa i je okruszki dla rybek i ma na imię Boni i tylke o niej wiem aha wiem jeszcze, że musi mieć lodowatą wodę odstaną i nie musi mieć pompki. a resztę mam nadzieję że dowiem się tutaj. pozdrawiam i czekam na jakieś rady, porady,  podpowiedzi...
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
boni
« Odpowiedź #1 : 2004-11-29, 20:11 »
Wieć ja zaczne według twojego opowiadania jest to welon i wszyscy sprzedawcy mówią że nie musi mieć pompki ale się przydaje. Ilu litrowe jest to akwarium i czy jest to kula,masz filtr??
Zapisane

vespa

  • Gość
boni
« Odpowiedź #2 : 2004-11-29, 20:15 »
to jest kula nie wiem ilu litrowa, ale mała nie jest. bez filtra. ma tylko jakieś 3 różowe kamyki.  ta rybka to dla mnie zupełne zaskoczenie, dostałyśmy ją z siostrą na urodziny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

boni
« Odpowiedz #2 : 2004-11-29, 20:15 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
boni
« Odpowiedź #3 : 2004-11-29, 20:21 »
Wiec muszisz zmienić akwarium na 50l. i zakup filtr w kuli ryby zdychają
Zapisane

Olka1992

  • Gość
boni
« Odpowiedź #4 : 2004-11-29, 20:22 »
Kule pod żadnym pozorem nie nadają się dla ryb. Na forum było już o tym bardzo często mówione. Dla 1 welonki potrzebujesz min, akwa 45l. Do tego żywe roślinki, filtr a pompka jest u większości ryb
niezbędna. Musisz też koniecznie zmienić żwirek. Kolorowy może po pewnym czasie zatruć wodę i do tego kiczowato wygląda. Nie radzę ci też słuchać sprzedawców w sklepie. Im (w większości) zależy tylko na tym by sprzedać "towar", a warunki w jakich ten "towar" będzie trzymany już ich niewiele obchodzą

Tak to jest gdy komuś się zachciewa kupić żywe zwierzę jako prezent na urodziny :roll:
Zapisane

vespa

  • Gość
boni
« Odpowiedź #5 : 2004-11-29, 20:24 »
tak, też nie jestem zwolenniczką żywych prezentów. dziękuję za rady. jutro idę na zakupy :wink:
Zapisane

arke

  • Gość
boni
« Odpowiedź #6 : 2004-11-29, 20:42 »
Ja nie radze zywych roslin bo powyrywa
Zapisane

Olka1992

  • Gość
boni
« Odpowiedź #7 : 2004-11-29, 20:50 »
Cytat: arke
Ja nie radze zywych roslin bo powyrywa


Jak się będzie odpowiednio karmić (odpowiednia ilość spiruliny) to nie będą się interesować roślinami. A żywe roślinki pomagają utrzymać równowagę biologiczną w akwarium
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
boni
« Odpowiedź #8 : 2004-11-29, 21:50 »
I ładniej wyglądają od sztucznych
Zapisane

Forum Zwierzaki

boni
« Odpowiedz #8 : 2004-11-29, 21:50 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
boni
« Odpowiedź #9 : 2004-11-29, 22:37 »
Mi nie wyrywają roślin, wystarczy urozmaicenie pokarmu.

Nie zapomnij kupić sobie dobry filtr.

To, że nie potrzebuje pompki to kompletna bzdura - welon nie jest rybą labiryntową - więc potrzebuje tlenu w wodzie.
Jak kupisz filtr to pompka ci nie potrzeba - on ma wbudoawanu napowietrzacz.

Wybierz większy żwirek o nie ostrych ściankach - welonki lubią czasem dno poprzestawiać.

Wody lodowatej nie musi mieć - owszem to ryba zimnowodna - ale temperatura pokojowa jej nie szkodzi
Zapisane

Raffy

  • Gość
boni
« Odpowiedź #10 : 2004-11-30, 16:36 »
cieszę sie bardzo że kupujesz rybce odpowiednie awarium i wszystko co trzeba  :wink:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
boni
« Odpowiedź #11 : 2004-11-30, 16:48 »
no - teraz czekamy na zdjęcia i relacje  ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 24 zapytaniami.