Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??  (Przeczytany 9143 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« : 2005-02-23, 17:14 »
Dzisiaj byłam w sklepie zoologicznym. Zobaczyłam tam piekną rybkę czerwieniaka dwuplamego. Jest prześliczna. Czytałam że jest bardzo agresywna, czy to prawda. Jest dość dużą rybką jakie minimalne akwarium powinna mieć, chodzi mi o litrarz ?? Może ktoś wie  :?:  :?:
Zapisane

Leloo

  • Gość
Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #1 : 2005-02-23, 17:55 »
Wyglada na duza rybe... ja bym polecal zbiornik przynajmniej 120 ltrow...
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #2 : 2005-02-24, 20:37 »
Szkoda taka piękna rybka ,ja mam tylko 60 l.  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedz #2 : 2005-02-24, 20:37 »

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #3 : 2005-04-25, 20:15 »
No i pojawił się problem z rybką , tzn chyba bo pewna nie jestem. Otóż od jakiegoś czasu moje mieczyki dostały jakiegoś białego nalotu próbowałam wyleczyć, ale niestety nie udało mi się. Więc oddałam je Raffiemu , on je leczy bo wie jak  :) i czują sie znacznie lepiej  :jupi2: Ciągle myślałam że jest to pleśniawka , ale okazuje się że to nie jest to i a ten niby nalot wygląda raczej na ranę. No i teraz pytanie skąd ta rana ?? Dziś zauważyłam u neonki to samo, i to samo skąd ta ranka ?? Więc pomyślałam że może to ten czerwieniak je podgryza. Czytałam że jest dość agresywny w czasie składania ikry, więc może on to spowodował moim rybkom. Co o tym myślicie , czy ktoś ma tą rybkę i może mi o niej coś więcej napisać ??
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #4 : 2005-04-25, 20:52 »
Kobieto czy ty trzyamsz czerwienieka razem z innymi rybkami w przerybionym, zaledwie 60 L akwa (??)...  :roll:

Co prawda ja nie mam takiej rybki, lae mój dziadzio przez dobrych pare latek ( jak jeszcze miał akwarium ) to chodował pieleęgnice w tym właśnie czerwieniaki dwuplame ( Hemichromis bimaculatus ). Rybka ta pochodzi z Afrykii, licznie wystepuje w dorzeczu Nilu, Nigru i Konga ( co do Konga to nie jestem pewien ). Rozmnażanie w niewoli bardzo łatwe ( zdaje sie na relacje dziadka ), ale nie chec mi sie pisać więc jak będziecvie chceilei to powiedzcie.
Jest ryba terytorialna i zaciekle broni swego terytorium (!!), dlatego tez POJEDYNCZE PARY trzymamy w osobnych akwariach. Ryby te uwielbiaja kopac w dnie więc rośliny do ich akwa musza miec rozbudowany układ korzeniowy !
Wymaga duzego akwarium!!
« Ostatnia zmiana: 2005-04-25, 20:59 autor PePe »
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

polna_mysza

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #5 : 2005-04-25, 20:55 »
właśnie :shock: to raczej było by wiadome od czego te pogryzienia  :|
Zapisane

Enya

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #6 : 2005-04-25, 21:05 »
Cytuj
Więc pomyślałam że może to ten czerwieniak je podgryza. Czytałam że jest dość agresywny w czasie składania ikry, więc może on to spowodował moim rybkom. Co o tym myślicie , czy ktoś ma tą rybkę i może mi o niej coś więcej napisać ??

Eee? Leloo Ci napisał, że rybka potrzebuje conajmniej 120 l, a ty ją pakujesz do 60?
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #7 : 2005-04-25, 22:20 »
Leloo mi napisał o tym jak już je miałam.
Mam je od dwóch miesięcy dostałam je jako gratis do innych rybek. Mam 3 szt, jeszcze niewielkie są. Zrobiłam błąd przyznaję się bo posłuchałam sprzedawcy, dał mi mówiąc że moje 60 l będzie w sam raz i że rybka duża nie będzie i jest łagodna. Powinnam najpierw poczytać o niej , wiem mój błąd, teraz mam nauczkę na przyszłość.
A co do przerybienia w moim akwa to raczej go nie ma (już niema) bo dziś oddałam skalary, w sobote mieczyki, a gupiki przerzuciłam do 25 l akwa. Więc zostały mi 4 molinezje czarne i 2 białe, 4 kiryski, 9 neonek no i te nieszczesne 3 czerwoniaki. Ale je oddam tylko musze znaleźć chętnego.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #8 : 2005-04-25, 22:26 »
a jak wygląda ta rybka masz jakiś link do stronki czy coś ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedz #8 : 2005-04-25, 22:26 »

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #9 : 2005-04-25, 22:32 »
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #10 : 2005-04-25, 22:39 »
o wielkie dzięki
;)
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #11 : 2005-04-25, 23:14 »
Moje czerwieniaki są jeszcze młode i nieduże , największy ma jakieś 6 cm , pozzostałe dwa są mniejsze. Czy możliwe żeby takie małe już atakowały inne ??
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #12 : 2005-04-26, 13:11 »
Oczywiście, przecież to pielegnice...  :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #13 : 2005-04-26, 17:54 »
no i tam pisze ze jest bardzo agresywna... wiec lepiej je gdzies sprzedaj..
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #14 : 2005-04-27, 08:47 »
Narazie je odizolowałam do innego akwa i szukam im nowego domku. Mam nadzieję że szybko go znajdę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedz #14 : 2005-04-27, 08:47 »

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #15 : 2005-04-28, 16:45 »
Znalazłam domek dla czerwieniaków, więc problem z głowy  :)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #16 : 2005-04-29, 18:29 »
no i bardzo dobrze:)
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Pielęgniczki
« Odpowiedź #17 : 2005-05-26, 18:13 »
jak chcesz miec podobne (tzn tez ładne, ale mniejsze) rybki, to kup sobie pare pielęgniczek RAMIREZA, np samczyka i dwie samiczki, wazne zeby były młode i oswoiły się z resztą obsady, muszą tez miec kryjowki i najlepiej kokosy, albo kamienne groty  i sporo roslinek.
Niektórzy w 60 litrowych trzymają też pielęgniczki kakadu , albo kakadu i ramirezy, ale ponoc kakadu (chociaz ładniejsze) tez są agresywne i tez wymagają większej przestrzenni

w którym sklepie ci wcisneli te pielęgnice ?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #18 : 2005-05-30, 19:29 »

Cytuj
jak chcesz miec podobne (tzn tez ładne, ale mniejsze) rybki, to kup sobie pare pielęgniczek RAMIREZA, np samczyka i dwie samiczki, wazne zeby były młode i oswoiły się z reszt± obsady, musz± tez miec kryjowki i najlepiej kokosy, albo kamienne groty i sporo roslinek.
Niektórzy w 60 litrowych trzymaj± też pielęgniczki kakadu , albo kakadu i ramirezy, ale ponoc kakadu (chociaz ładniejsze) tez s± agresywne i tez wymagaj± większej przestrzenni

w którym sklepie ci wcisneli te pielęgnice ?
Rybki dostałam w sklepie zoologicznym w pawilonach przy przychodni. Sprzedaje tam miłe małżeństwo , jednak przekonałam się że nie zawsze dobrze doradzają i nie za dobrze się znają na tym co sprzedają.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #19 : 2005-06-01, 00:08 »
mili są, owszem
ale znają się na sprzedawaniu okien i parapetów, a nie zwierząt!
tego typu ludzie mogą sprzedawać akcesoria dla zwierząt, czy pokarmy przy odrobinie wiedzy z ulotki, ale zwierzaki przy takim traktowaniu się strasznie męczą. ja tam bylam raz ostatnio (odkad się przenieśli) i to byl ostatni raz
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

czarnula25

  • Gość
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #20 : 2005-06-01, 12:25 »
No ja muszę przyznać że byłam stałą bywalczynią tego sklepu, ale ostatnio przekonałam się że wcisnął wszystko aby tylko coś sprzedać. NA szczęście wczoraj był ostatni dzień ich sprzedaży bo zamknęli sklep.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedz #20 : 2005-06-01, 12:25 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Czerwieniak Dwuplamy-jakie akwarium ??
« Odpowiedź #21 : 2005-06-01, 21:45 »
 :jelen:  uuuuuuuuuuuuups, ja im źle nie życzyłam  :oops:
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 27 zapytaniami.