Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.  (Przeczytany 20083 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Jestem w posiadaniu akwarium ok 50l naroznikowe. Plywaja w nim 3 welony.
2 w ciagu 3 miesiecy urosly do sporych rozmiarow a maly teleskopik z czarnego zrobil sie tak samo czerwony jak tamte. Szok dla mnie. Wraz z nimi plywa jeden plekostomus yelow. Pytanie
Jak odroznic ich plec?
Jak wyposazyc akwarium aby mialy pozadane wrunki do rozmnazania.
Maja aktualnie temperature 26 stopni C , roslinke anubiasa i kamienia, korzen oraz trzy male muszle bo boje sie o PH.
Czekam na odpowiedz , dzieki.
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #1 : 2008-11-29, 23:24 »
50l to jest minimum dla jednego welona ..powinnaś/powinieneś mieć akwa powyżej 100l najlepiej prostokątne,
26 stopni to za dużo welony to ryby zimnolubne wiec postaraj się obniżyć temp ,
muszle wyjmij
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #2 : 2008-11-30, 01:30 »
a Tu się zgodze z Estel tylko w 50%, akwarium nie ma różnicy czy narożnuikowe czy prostokątne czy profilowane, poprostu nie kula i tyle, o gustach się nie dyskutuje :D
26'C to ja nie mam nawet przy moich rybciach tropikalnych a Ty u welonów masz tyle, powinno być z 19 max
muszle wyjmij bo zatwardzają wodę co do reszty to Ci nie odpowiem bo o welonach wiem tyle co o balecie
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedz #2 : 2008-11-30, 01:30 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #3 : 2008-11-30, 21:44 »
wszystko ladnie pieknie. tylko po jaka cholere chcesz je rozmnazac? masz co z malymi zrobi? do sklepu oddasz zeby potem zyly w kuli z zameczkiem? pomysl o tym.
i z tego co pamietam plektokomusy dorastaja do 50cm...
Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #4 : 2008-11-30, 21:44 »
Oki , dzieki, ale nadal nie wiem jak rozpoznac plec. Plywaja za soba w skali od najwiekszego do najmniejszego. Niestety nie probuja figlowac. Moze cosik wiecej wiecie o roslinkach, mam moczarke kanadyjska, ta co poprzednio wspomnialam i dokupilam dzisiaj cos w rodzaju draceny szerokie pasiaste liscie takie troszke jak u palmy.
Wydaje mi sie ze ta moczarke to one zwyczajnie zjadaja. Moze potrzebuja cosik na tarlo czy na ikre podobnie jak u skalarow. Nie mam na nie pomyslu. Pomozcie.
Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #5 : 2008-11-30, 21:49 »
Nie zamierzam ich ani oddac , ani sprzedac do kuli. Mieszkam teraz w Anglii i zamierzam kupic kiedys dom , a akwarium to moja "telewizja", wiec bedzie zawsze. Kupilam je malutkie , ale za dobrze karmilam i z welonow zrobily sie po 3 miechach balony. Plekostomus to jedna z ryb , ktora mnie inspiruje i nie zamierzam go rozmnazac a juz sprzedawac tym bardziej Pracowalam w ZOO logicznym sklepie 2 lata wiec znam te glupie upodobania klientow (mam na mysli kule z welonem na prezent) Ja tego nie popieram.
Pozdrawiam ludzi podobnie myslacych do mnie.
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #6 : 2008-11-30, 22:18 »
no to ryby sie beda meczyc, i zkarlowacieja.
co do roslin-welony to zarloki. zjedza wszystko co tylko da sie zjesc ;) dobre rosliny dla nich to w/w anubiasy, kryptokorny. mikrozoria etc. dracena ci zgnije ;)
Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #7 : 2008-11-30, 22:31 »
jak mozna tu zamiescic fortki to bym Ci pokazala te "skarlowaciale" welonki. Jednaego takiego mam bo od momentu zakupu nie rosnie. A akwarium bedzie wieksze wraz z czasm i potrzebami. To co przypomina dracene jest roslinka wodna zakupiona w Zoologicznym przy oparciu wiedzy angielskiego wlasciciela sklepu, a oni tu bardzo dbaja o warunki dla zwierzat.
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #8 : 2008-11-30, 22:35 »
fotki na imageshacka.
co do draceny- ja mieszkam w nowym jorku, i widzialem je w jednym z lepszych sklepow w tej metroploli. sprzedawcom sie nie ufa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedz #8 : 2008-11-30, 22:35 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #9 : 2008-12-01, 16:30 »
jak mozna tu zamiescic fortki to bym Ci pokazala te "skarlowaciale" welonki. Jednaego takiego mam bo od momentu zakupu nie rosnie. A akwarium bedzie wieksze wraz z czasm i potrzebami. To co przypomina dracene jest roslinka wodna zakupiona w Zoologicznym przy oparciu wiedzy angielskiego wlasciciela sklepu, a oni tu bardzo dbaja o warunki dla zwierzat.

a jaka to różnica jaki to sprzedawca, liczy się kasa.
Zapisane
The Beatles

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #10 : 2008-12-01, 17:24 »
Nie tak do konca, jak ja bylam sprzedawca to staralam sie aby dla zwierzecia bylo dobrze , a kasa byla na drugim miejscu. Mozna polaczyc zarobek z dobrem zwierzecia bo w innym przypadku klient nie bedzie zadowolony  wiecej nie wroci. W zoologicznych pracuja zapalency i to jest dobre, tylko takich zatrudnialam, bo to przynosi efekty.
Ktos kto np. sprzdaje mieso i nie lubi zwierzat nie nadaje sie na sprzedawce w zoologicznym.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #11 : 2008-12-01, 18:04 »
Cytuj
W zoologicznych pracuja zapalency i to jest dobre,

to by bylo dobre - prawda jest zupelnie inna -  w 99% sklepow wola kogos po szkole handlowej, niz kogos kto zna sie na zwierzetach. Zwierzeta w sklepach sa tyylko towarem - takim samym towarem jak zarcie - z tym, ze z "krotszym terminem waznosci" i pochlaniajace pieniadze....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #12 : 2008-12-01, 18:57 »
To kwestia wiedzy , ja dostalam sie do sklepu zoologicznego z 60 chetnych wzieli 3 osoby. Poprostu zabilam ich wiedza, ale plci welona nie odrozniam.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #13 : 2008-12-01, 19:41 »
no to mnie powinni w takim wypadku mianować menagerem :D bez obrazy Dascola :)
Zapisane
The Beatles

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #14 : 2008-12-01, 20:19 »
A gdzie pracujesz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedz #14 : 2008-12-01, 20:19 »

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #15 : 2008-12-01, 21:11 »
Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #16 : 2008-12-01, 21:19 »
Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #17 : 2008-12-01, 21:24 »
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #18 : 2008-12-01, 23:47 »
bard jak cie na menadzera wezma to mnie przygarniesz zebym mogl filtry czyscic i wode w baniakach podmieniac? ;)
co do tematu, dla mnie 3 ryukiny w 50l i do tego plectocomus to szczyt niewiedzy, debilizmu lub ignorancji.
pzdr
ps. zniz temp. dla ryukinkow jest imo 3-4 stopnie za wysoka (oczywiscie jesli przyjmie sie teorie ze chodowlane odmiany karpiowatych potrzebuja cieplejszej wody niz odmiany dzikie...)
tyle ze taka temp. byla by nieodpowiedna dla Twojego zbrojnika...
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #19 : 2008-12-02, 16:53 »
Cytuj
Pracowalam w ZOO logicznym sklepie 2 lata

Cytuj
To kwestia wiedzy , ja dostalam sie do sklepu zoologicznego z 60 chetnych wzieli 3 osoby. Poprostu zabilam ich wiedza, ale plci welona nie odrozniam.

Jak możesz mówić o jakiejkolwiek wiedzy ? to konkurencja na to stanowisko stanowiła szkoła podstawowa czy jak ?? ja nigdzie nie pracuje ale może kiedyś coś pomyślę nad tym, mam 18 lat i siedze w temacie już sporo czasu.
Z Twoją wiedzą o rybach itp itd się dziwie że Cie przyjeli (do admin/mod czy ktokolwiek, ten post nie ma na celu kogoś urazić tylko pokazać moje zdanie, pomóc chcę zawsze)
Zapisane
The Beatles

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #20 : 2008-12-02, 17:45 »
No wlasnie o rybkach nie wiem za wiele i dla tego pytam, ale widze ze to nie tylko mnie dotyczy bo na proste pytania Wielcy akwarysci niekoniecznie odpowiadaj zajmujac sie tematami obocznymi , a nie wypisaniem cech charakterystycznych dla sposobu i wygladu plci welona. Jak ktos jest dobry we waszystkim to znaczy w niczym, wiec ja taka nie jestem i wlasnie na tym forum prosze o pomoc.
Nieliczni na tym forum za co im dziekuje odpisali na konkretne pytanie , ale jeszcze nie kompleksowo. Najlepiej bedzie jak temat zwyczajnie zniknie bo juz jestem za dorosla na wojny prowdzone na forum.
Pozdrawiam i dziekuje tym ktorzy potraktowali prosbe moja normalnie i podzielili sie wiedza.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedz #20 : 2008-12-02, 17:45 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #21 : 2008-12-02, 19:51 »
tu masz wszystko :
Inne nazwy:   Welon, Welona, Karaś ozdobny
Wystepowanie:   Sztucznie udomowiona w Chinach.
Wielkość:   10cm
Akwarium::   Należy pamiętać że ryby te mają szybką przemianę materii dlatego akwarium powinno mieć dobrą filtrację.
Minimalna pojemność akwarium:   70litrów
Woda:   Nie ma dużych wymagań odnośnie twardości.
Temperatura:   18-22C
Pokarm:   Pokarmowo mało wymagające - jedzą większość podanego pokarmu suchego i mięsnego. Lubią jeśc delikatniejsze rośliny akwariowe.
Rozróżnienie płci:   Samica większa (okrąglejsza). U samców pojawia się na skrzelach przed tarłem wysypka tarłowa.
Rozmnażanie:   Po rozrzuceniu ikry należy odłowić osobniki dorosłe, by nie doszło do zjedzenia narybku.
Uwagi:   Ryby te lubią kopać w podłożu - dlatego należy przygotować im delikatny żwirek. Nie nadają się do hodowli z większością innych gatunków ryb.
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #22 : 2008-12-02, 21:10 »
Cytuj
Wielkość:   10cm

koi to karasie dorastające do 35 cm a nawet więcej... ale to stawowe z akwariowych białe odmiany dorastają co 16cm
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #23 : 2008-12-02, 21:16 »
BARD -  bardzo dziekuje. 8) ,a to na zgode.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #24 : 2008-12-02, 23:47 »
koi to karasie dorastające do 35 cm a nawet więcej... ale to stawowe z akwariowych białe odmiany dorastają co 16cm

strzelałem :D
Zapisane
The Beatles

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #25 : 2008-12-03, 23:40 »
jak juz sie taka mila atmosfera zrobila to wzuce cos od siebie ;)
jesli chcesz umilic welona zycie, i urozmaicic im diete to daj im do akwarium jakas rosline drobnolistna zeby mogly sobie skubac (cacomba albo jakis wywlocznik...)
Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #26 : 2008-12-04, 19:33 »
Mitrandir - dziękuje , dokupie im jeszcze.
Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #27 : 2008-12-06, 20:46 »


No i mam wysypkę tarłową, nawet na ogonie , może uda się Wam dopatrzeć na fotce.
Wysiadła mi bateria w aparcie wiec jak się naładuje to zrobię kolejne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedz #27 : 2008-12-06, 20:46 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #28 : 2008-12-06, 21:24 »
widac na ogonie ;) dracena widze dalej sie trzyma ciekawe ile jeszcze  pociagnie. podajesz co2 do akwarium?

Zapisane

Dascola

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: WELONY - rozmnazanie i warunki. Prosze o informacje.
« Odpowiedź #29 : 2008-12-06, 22:12 »
To teraz moge zrozumiec , że mam 2 samce?
Nie podajé CO do akwarium, a dracena jest wodna , daj sie przekonac.
« Ostatnia zmiana: 2008-12-07, 11:57 autor Dascola »
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.