Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co sądzicie o...  (Przeczytany 7421 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

berserker16

  • Gość
Co sądzicie o...
« : 2004-02-02, 21:39 »
Co sądzicie ...  na temat "pielęgnicy papuziej"

Wg mnie takie coś nie powinno w ogóle istnieć, te biedne ryby męczą się tylko , a wszystko przez jakiś głupi wymysł ludzi którzy wyhodowali tę "rybę", chcąc poprawić naturę, wg mnie tylko ją zgorszyli
Normalnie jak patrze na te ryby to mi sie plakać chce  :(

Lepiej na to nie patrzcie!! Ostrzegam :wampir:
http://www2.hutaflorian.com.pl/tomekf/papuzia1.htm
Zapisane

futermelok

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #1 : 2004-02-02, 21:58 »
hehe masakra na maxa no ale hodowcy stworzyli takie cos bo ktos jednak to chce kupowac tak samo jak wszystkie formy albinotyczne np. kirysków czy ramirez nie wspominajac juz o pawiookich dla mnie te wszystkie ryby to masakra i nie podobaja mi sie tak samo jak papuzie.
Ps. tak samo krzyzówki typu, wszystkie mozliwe kombinacje barwne paletek, skalarów
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #2 : 2004-02-03, 14:34 »
hmm dziwna ta ryba, jakas nieproporcjonalna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co sądzicie o...
« Odpowiedz #2 : 2004-02-03, 14:34 »

Morticia

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #3 : 2004-02-03, 14:46 »
futermelok to co Ty hodujesz??? Tylko naturalne ryby morskie i cierniki :P Choć fakr szkoda mi tych pielęgnic a z jakich gatunków jest ten stworzony???
Zapisane

futermelok

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #4 : 2004-02-03, 15:04 »
Cytat: Morticia
futermelok to co Ty hodujesz??? Tylko naturalne ryby morskie i cierniki [\quote]
przepraszam ale o co ci chodzi napisalem ze nie podoba mi sie ze chodowcy krzyzuja wszystko z wszystkim, owszem mozna wychodowac jakas nowa odmiane barwna i dalej ja utrzymywac w czystej lini a nie krzyzowacja potem z wszystkim co sie da i uzyskiwac nietrwale fenotypowo odmiany. Niepodobaja mi sie skalary, paletki a ostatnio nawet pyszczaki które sa w jakies kropki, plamy bóg wie co jeszcze bo przynajmniej dla mnie nie jest to ladne a i niezabardzo zgodne z natura.
Oczywiscie jak sie komus podobaja  takie sztucznie wyhodowane odmiany to prosze bardzo to jest kwestia gustu a otym nie powinno sie w zasadzie dyskutowac.
Pozdrowienia od futermeloka dla wszystkich 8)
Ps. Aha i zeby sobie ktos nie pomyslal ze ja jestem przeciwny wogóle odmiana barwnym. Naturalne odmiany barwne sa jak najbardziej przezemnie pozadane np. wszystkie odmiany Tropheus moori lub duboisi
Sam do niedawna mialem T. duboisi sp. maswa i nie narzekalem ale jak juz by ktos mial pomysly krzyzowac rózne odmiany Tropheus to bym protestowal :grr:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #5 : 2004-02-03, 15:22 »
straszne.. :?
Zapisane

Morticia

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #6 : 2004-02-03, 15:29 »
A tak to co innego napisałeś jakbyś był przeciwny np złotym gurami  :P Nie wiem przynajmniej jak tak to zrozumiałam A ponawiam pytanie z jakich gatunków jest ten mutant??
Zapisane

futermelok

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #7 : 2004-02-03, 15:44 »
Heros severus i Cichlasoma labiatum
 8)
Ps. zachecam wszystkich do nie kupowania tej ryby.
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #8 : 2004-02-03, 17:20 »
Niepotrzebnie tak mieszają biedne tybcie :? Też mi coś ...
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Forum Zwierzaki

Co sądzicie o...
« Odpowiedz #8 : 2004-02-03, 17:20 »

Raffy

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #9 : 2004-02-03, 17:43 »
i słyszałem że ich pysk jest utrudniony do pobierania pokarmu ..  :(
Zapisane

berserker16

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #10 : 2004-02-03, 18:00 »
wg mnie inne formy kolorów u ryb to jeszcze nic ale zmieniane kształtu ciała ryby to lekka przesada , ta ryba się tylko męczy i tyle
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #11 : 2004-02-03, 18:02 »
No tak temat rzeka jedni są nią zachwyceni a inni wręcz przeciwnie. Niestety rybka w całości "stwożona" na potrzeby rynku akwarystycznego, zaspokaja "wyrafinowane" gusta ludzi, zdobi restauracje, hotele, bary...

Jestem przeciw tworzeniu takich mutantów. Bynajmniej łatwego życia one nie mają.

P.S Co innego odmiany barwne ale tez bez przesady szczególnie chodzi o dyskowce, niekiedy widząc zadsze odmiany na stronkach paletkowiczów zastanawiam sie czy ta ryba nie oślepnie sama od siebie.

harpia, posiadaczka pawiookich odmiany Red Tiger :megreen:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #12 : 2004-02-03, 19:40 »


zdjęcie pochodzi z interia.pl

Te ryby są najpierw umieszczane w wodzie z jakims chemikaliem co pozbawia śluz i następnie umieszczane sa w wodzie z farbą :cry: jednak barwa zanika po kilku miesiącach
Zapisane

berserker16

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #13 : 2004-02-03, 19:47 »
widziałem to zdjęcie i moge tylko  :cry:  nad losem tych ryb    
 :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #14 : 2004-02-03, 20:30 »
Cytuj

Te ryby są najpierw umieszczane w wodzie z jakims chemikaliem co pozbawia śluz i następnie umieszczane sa w wodzie z farbą  jednak barwa zanika po kilku miesiącach

Gdzies Ty to na boga przeczytał?  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co sądzicie o...
« Odpowiedz #14 : 2004-02-03, 20:30 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #15 : 2004-02-03, 20:31 »
raffy.. straszne :(

ostatnio zainstalowalam sobie MOPYFish, moze ktos wie co to jest.. Takie cus smieszne, wirtualna rybka. Otwieram, patrze: papuzia :? Wyrzucilam :?

Dodam ze na "Unistall MOPYFish" jest ikonka-kibel :?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #16 : 2004-02-03, 22:14 »
Biedne te ryby..  :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #17 : 2004-02-08, 15:21 »
Cytat: harpia
Cytuj

Te ryby są najpierw umieszczane w wodzie z jakims chemikaliem co pozbawia śluz i następnie umieszczane sa w wodzie z farbą  jednak barwa zanika po kilku miesiącach

Gdzies Ty to na boga przeczytał?  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Cytuję z lutowego Magazynu Akwarium:
"Młode ryby poddawane są kąpieli chemicznej, która pozbawia ich skórę ochronnego płaszcza ze śluzu. Kolejną kąpiel z dodatkiem barwników pozwala na osiągnięcie pożądanego koloru ciała ryb. Całą operację kończy ostatnia kąpiel z dodatkiem składników stymulujących ponowne wytworzenie się płaszcza ochronnego. Z powodu tego procederu proces wzrostu ryb zostaje przerwany i rzadko osiągają one więcej niż 8-10 cm"

Tylko ze te rybki na zdjeciu Raffy'ego to pielegnice "Jelly Beans", podobne do papuzich. Podobno pojawily sie na skutek skrzyzowania samca piel. zebry i samicy papuziej.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #18 : 2004-02-08, 16:01 »
To może doczytasz tam że potomstwo jeżeli takowe przezyje ma podobny kolor który z czasem zaciera sie?
te ryby są naświetlane już jako ikra.
Bynajmniej jest to maltretowanie zwierzat które podchodzi pod paragraf :grr:
Zapisane

futermelok

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #19 : 2004-02-09, 09:57 »
Cytat: futermelok
Heros severus i Cichlasoma labiatum

Ps. wedlug najnowszych badan Heros severus nie wystepuje w polsce. gatunkiem który mozna kupic prwaie w kazdym polskim sklepie jest inny, jeszcze niedokladnie rozpoznany naukowo gatunek, mianowicie Heros efasciatus.
  Heros severus jest bowiem typowym gebaczem podobnie jak niketóre ziemiojady, a gatunek wystepujacy w polsce jest z kolei typowo litofilny tzn. z rególy sklada ikre na plaskich kamieniach itp. i napewno nie inkubuje ikry w pysku.
Ps.2 Nazwa Heros severus juz sie bardzo zakorzenila w polsce i pewnie taka bledna nazwa juz pozostanie ale pamietajcie o tym ze to faktycznie jest inny gatunek - Heros efasiatus
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #20 : 2004-02-11, 21:44 »
ojej biedne stworzenie.....................
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co sądzicie o...
« Odpowiedz #20 : 2004-02-11, 21:44 »

Góral

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #21 : 2004-02-12, 12:51 »
Futermelok, jak już kogoś cytujesz, to daj link, albo chociaż zmień składnie zdań.
http://www.akwarium.org.pl/ksiazki/akwarium/numery/0_99/tekst/1_1.html
Zapisane

futermelok

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #22 : 2004-02-12, 13:02 »
Sory góral i wszyscy ja to czytalem bardzo dawno w wersji papierowej i nawet nie wiedzialem ze jest elektroniczne wydanie tego pisma. Otatnio przegladalem to pismo bo szukalem artukulu na temat obecnosci w akwarium Rh [substancji o niskim stopniu utlenienia] w przedruku w magazynie nasze akwarium nr.0 z sierpnia 99 i fatycznie to artykul Tomasza Nideckiego.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #23 : 2004-02-12, 14:27 »
Mi się zawsze podobają te bufoniaste nazwy w magazynach. Litosrako.. :)
Nie ma to jak dopisywać snobistyczne nazwy do prostych czynności... wiem ze to nazwy naukowe.. ale jakoś ten cytat takim bufonem zajechał ze mi sie zle zrobiło :)
Zapisane

Góral

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #24 : 2004-02-12, 15:02 »
Cytat: futermelok
Sory góral i wszyscy ja to czytalem bardzo dawno w wersji papierowej i nawet nie wiedzialem ze jest elektroniczne wydanie tego pisma. Otatnio przegladalem to pismo bo szukalem artukulu na temat obecnosci w akwarium Rh [substancji o niskim stopniu utlenienia] w przedruku w magazynie nasze akwarium nr.0 z sierpnia 99 i fatycznie to artykul Tomasza Nideckiego.


nie szkodzi, zdarza się.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #25 : 2004-02-12, 15:06 »
A zebym znowu zadymy nie zrobił chodziło mi o bufonadę utora ARTA nie POSTU... lepiej napisać niż potem się na słowa molestwoać :)
Zapisane

futermelok

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #26 : 2004-02-13, 01:35 »
O jakiego autora ci chodzilo by chyba nie o Tomasza Nideckiego. :lol:
 8)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #27 : 2004-02-13, 11:03 »
No i w jakim swietle ty mnie postawiłeś wobec Pana Tomasza  :lol:

Sorry ale mam lekki uraz po rec.akwarium dotyczący wymądrzania się :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co sądzicie o...
« Odpowiedz #27 : 2004-02-13, 11:03 »

futermelok

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #28 : 2004-02-13, 12:36 »
Cytat: Galago De Codi

Sorry ale mam lekki uraz po rec.akwarium dotyczący wymądrzania się :)

Zdazylem zauwazyc :lol:
I domyslam sie jak moglo do tego dojsc. :lol:
 8)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Co sądzicie o...
« Odpowiedź #29 : 2004-02-13, 13:04 »
Przerazili mine goście którzy mają same odczynniki droższe niż moje akwarium razem wziete.
 Ale najbardziej mnie zabolało jak traktują nowicjuszy. Jak nie masz kasy to na rec. akwarium nic nie znaczysz :) moze sie zmieniło ale az tak bardzo sie nie bede zagłebiał w tajniki akwrystyki ... bo uczenie się odmiany po nocach łacinskich nazw rybki, którą widział jako jedyny, dziadek samego picarda, który niby to przypadkiem wylądowął na planecie klingonów... mnie to nie bawi
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 28 zapytaniami.