Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: bojownik i wystrój wnętrz ;)  (Przeczytany 2853 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« : 2004-02-16, 21:30 »
Otóż dzisiaj kupiłam slicznego bojowniczka (czerwoniutki w seledynowe plamki)  :kocham:
Na razie mieszka w kuli, ale jutro jade po akwa dla niego - sześciokątne (17,5 l) z pokrywą, oświetleniem itd.
I moja prosba do Was-  doradźcie jak urządzić mu to akwa - ta, żeby było wygodne i ładne :) Tzn. jaki kolor żwirku i co ewentualnie dołożyć?
Myślałam na żwirkiem w kolorze piasku i taką większą, naturalną skałką...
Zapisane

Żabka

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #1 : 2004-02-16, 21:33 »
żwirek mozesz jaki chcesz :) A roslin nie za duzo :P Chyba chcesz go widzieć? :D
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #2 : 2004-02-16, 21:40 »
Żabka - bzdura, widziałaś może kolorowe zwirki i wydzielają farby gdy są w wodzie ? :? Żwir - najlepszy jest ciemny i NATURALNY !!
Roślin tym więcej im lepiej, bojownik będzie się czuł bezpieczny i ma gdzie się schować. Kup pistie - bojowniki lubią pływające roślinki, zabienice która będzie stała w środku akwa i nurzance po każdych kątach w akwa :) możesz też kupić anubiasy i mech jawajski co oplątuje skałkę :D A filtr koniecznie kup - moze być z napowietrzaczem bo rośliny lubią tlen :) a i jeszcze jedno, kup tez koniecznie grzałkę :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedz #2 : 2004-02-16, 21:40 »

futermelok

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #3 : 2004-02-16, 21:49 »
Cytat: Raffy
A filtr koniecznie kup - moze być z napowietrzaczem bo rośliny lubią tlen :)
Rosliny jak juz to lubia dwutlenek wegla[CO2] pobierajac go wydzielaja do wody wlasnie tlen.
ale filtr oczywiscie mozna kupic choc jak w tym akwa bedzie tylko bojownik i beda roslinki, oswietlenie i nie bedzie sie tego bojownika przekarmialo to mozna smialo z filtra zrezygnowac.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #4 : 2004-02-17, 07:44 »
Akwarium dla ryb labiryntowych powinno być ciepłei gęsto zarośnięte.
Zapisane

kasia

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #5 : 2004-02-17, 08:21 »
Z filtra raczej zrezygnuję, bo akwa jest dośc duże jak na jedną rybę i myślę, że nie będzie problemów. Grzałka też nie jest potrzebna, bo po pierwsze mam w pokoju bardzo ciepło,m a po drugie oświetlenie w pokrywie zawsze podgrzewa wodę (w dużym akwa jeszcze nigdy nie włączałam grzałki ).
myślałam raczej, że doradziciemi jakiś konkretny wystrój. Na śrdek chcę taką dużą skałkę, żeby mógł przez nią przepływać. Tylko nie wiem jaki żwirek - całkiem ciemny czy jasny (piaskowy).
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #6 : 2004-02-17, 08:25 »
ciemny jest lepszy - moje zdanie
Zapisane

futermelok

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #7 : 2004-02-17, 10:05 »
17 litrów to raczej nie zaduze akwarium i niewiele w takim mozna zrobic ale daj jakis naturalny zwirek umiesc w akwa jakis ladny niezaduzy korzen [zeby nie zawalil calego akwa] mozesz umiescic jakis ladny [ale wygladajacy na naturalny] kamien ale nie buduj z kamieni zadnych grot itp. bo bojowniki i tak siew nich nie bedzie chowal ogolnie staraj sie stworzyc cos naturalnego unikaj stawiania dekoracji od linijki a wtedy powino byc ok.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #8 : 2004-02-17, 10:35 »
Filtracja raczej by się przydała. Bo ryba jest dwudyszna ale rośliny nie.
W nocy one też tlen z wody wykorzystują.. zacznie ci się robić taka "skorupa" z tłuszczu i dnijących rośłin a potem wszystko poczernieje.. filtr nawet jak nie filtruje dobrze to robi o wile ważniejszą rzecz.. porusza wodę, a ruch wody poprawia dyfuzję wody - to chyba znaczy - wymianę sząsteszek woby z tlenem (natlenianie woby)
   Takie rybki żyją w kałuzach... wiec zrób takią gestwinę z moczarek kanadyjskich.. (one nie lubią ciepłej wody i 18- 22 stopnie to jest ich max.
 Pozatym super by się nadawał też lilie wodne (takie duze pływające okragłe liście czerwone) tylko musisz wybrac albo to albo to... bo się te rosliny nawzajem zabijają (walka o miejsce przy pow wody - swiatło) ...
  Jak jest oswietlenie ok to ja bym polecał ta lilię... swiatło bedzie przebijać czerwienią ... a na dnie mech jawajski (ale musi być filtr) całe dno w mechu jawajskim.... bedzie malutkie ale piękne... i nie wkłądaj raczej kamieni tylko korzenie ... Futuremelok miał rację... kamienie to dno :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedz #8 : 2004-02-17, 10:35 »

kasia

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #9 : 2004-02-17, 14:24 »
Dzięki za wszystkie rady  :wink:
Akwa już stoi. Na razie dałam żwirek i roślinki (z dużego akwa).
Wpuściłam też dwa malutkie kirysy, mam nadzieję, że bojo nie będzie narzekał na sąsiedztwo ;)
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #10 : 2004-02-17, 14:29 »
kiryski to stadne rybki ! czują sie najlepiej 4-5 osobników !
Zapisane

futermelok

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #11 : 2004-02-17, 15:54 »
Cytat: Galago De Codi
Bo ryba jest dwudyszna

Jezeli chodzi w tym miejscu o bojownika to wkaradlo sie tu mala niejasnosc. Termin ryby dwudyszne sa zarezerwowane dla ryb oddychajacych co pradwda powietrzem atmosferycznym ale do tego uzywaja calkowicie innego organu mianowicie uchylka w jelicie. Bojownik natomiast takze oddycha powietrzem atmosferycznym ale wykorzystuje do tego celu organ zwany blednikiem [labirynt] i dla tej grupy ryb stosujemy nazwe ryby labiryntowate wzglednie blednikowate

 
Cytat: Galago De Codi
Pozatym super by się nadawał też lilie wodne (takie duze pływające okragłe liście czerwone)

O ile mi wiadomo to mowa tu o akwarium 17 litrowym a lilie wodne owszem bardzo ladne ale to rosliny bardzo duze i raczej sie nie zmieszcza sie do takiego malego akwa.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #12 : 2004-02-17, 16:57 »
Sorry za pomylke z organami :) Jak wiesz lubie uogolniac :) powoli robimy się jak buddyjski  znak zen :)
 
   Co do akwarium.. to ja miałem takie mini roślinki .. oczywiście mi padły bo głupi GDC nie doczytał ze w 27 stopniach gniją... ale były maluśkie.. max z 10cm.. wiem ze by urosły ale przeciez od czego rozsada... :)
Zapisane

futermelok

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #13 : 2004-02-17, 17:10 »
Jesli kogos drazni to ze ja sie tak do wszystkiego czepiam to chcialbym wytlumaczyc. Wyznaczylem sobie misje dbania o [w miare] poprawnosc naukowa postów. :lol:  Nie robie tego zlosliwie nie mam zamiaru sie z nikogo nasmiewac itp. takze nie mam zamiaru krytykowac mniej doswiadczonych i mlodszych kolegów akwarystów. Moim celem jest tylko aby pojawiajace sie tu posty mialy choc troche poprawnosci naukowej i bede sie dalej staral prostowac zauwazone przezemnie niescislosci.

Co do twoich mini roslinek to jak pewnie wiesz wszystkie lilie rosna z bulw, rosna [przy dobrym swietle] dosyc szybko, szybko osiagajac powierzchnie wody i w tym momecie traca liscie podwodne i wytwarzaja liscie nadwodne [pod woda zostaja same lodygi] nie wiem czy w tym przypadku sprawdzi sie metoda rozsadzania bo trzeba by bylo co chwila rozrywac bulwy a one zatym nie przepadaja
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #14 : 2004-02-17, 17:14 »
u mnie było ok.. a na dnie byłby mech jawajski... wiesz jakby to fajnie wyglądało...
zielone dno z łodyżkami tylko pomiedzy którymi by pływały rybki..  na pow ukrycie  pod lisciami dla bojownika
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedz #14 : 2004-02-17, 17:14 »

futermelok

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #15 : 2004-02-17, 17:34 »
Przyznam wizja jest bajerancka i gdyby to tak wygladalo jak opisujesz to akwa by bylo piekne. Tylko jest jedna mala drobnostka lodygi takich lili rosna do ok. 60- 80 cm a nawet i wiecej i ja sobietakiej rosliny w 17 litrach nie wyobrazam [ale moze mam zamalo wyobrazni] ostatecznie mozna spróbowac, do odwaznych swiat nalezy
Zapisane

Żabka

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #16 : 2004-02-17, 19:22 »
Niektorzy trzymaja kupe roslin w kulach ;) moja kolezanka ma sobie kule, w niej kupe roslin, a pomiedzy tym wszystkim sa nastepujce ryby: welonka, ojownik, kilka neonów, dwa glonojady. Ciagle zdychają jej te ryby, ale ona kupuje nowe :galy:
Zapisane

kasia

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #17 : 2004-02-17, 22:02 »
No cóż... Takim ludziom naprawde ciężko jest cokolwiek wytłumaczyć...  :roll:
Zapisane

berserker16

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #18 : 2004-02-18, 12:41 »
Powinni jej sprzedawcy przestać sprzedawać nowe ryby......
Zapisane

Żabka

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #19 : 2004-02-18, 14:01 »
tak, ale ona chodzi do roznych sklepow.... a po za tym, sprzedawce nie obchodzi co ona potem robi z ta rybą, tylko to, zeby kase zarobił  :evill:  :grr:
Zapisane

kasia

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #20 : 2004-02-18, 14:40 »
Tacy już sa sprzedawcy. Kiedyś byłam świadkiem, jak małżeństwo kupiło chyba 70 l akwarium. Postawili go na ladzie, dołołyli kilka worków kolorowego żwirku i stwierdzili, że chcą rybki (chyba najpierw wpuscić, a potem wody nalewać  :grr: ). Wybrali wszystkie jawiększe, które widzieli, twierdząc np., że "taki dwudziestocentymetrowy glonojad będzie ładnie wyglądal w ich mieszkaniu". Sprzedawczyni bez wachania zapakowała im rózne sumiki itd, i nawet się słowem nie odezwała, kiedy państwo poszli podziwiać paletki...  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedz #20 : 2004-02-18, 14:40 »

Żabka

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #21 : 2004-02-18, 14:46 »
Tak, dla nich liczy się tylko kasa :ogien:     A już potem, za chwilę dwudziestocentymetrowy glonojad nie żyje, paletka też....  Echh :ogien:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #22 : 2004-02-18, 20:20 »
Cytat: kasia
Tacy już sa sprzedawcy. Kiedyś byłam świadkiem, jak małżeństwo kupiło chyba 70 l akwarium. Postawili go na ladzie, dołołyli kilka worków kolorowego żwirku i stwierdzili, że chcą rybki (chyba najpierw wpuscić, a potem wody nalewać  :grr: ). Wybrali wszystkie jawiększe, które widzieli, twierdząc np., że "taki dwudziestocentymetrowy glonojad będzie ładnie wyglądal w ich mieszkaniu". Sprzedawczyni bez wachania zapakowała im rózne sumiki itd, i nawet się słowem nie odezwała, kiedy państwo poszli podziwiać paletki...  :grr:


POWAGA??????????????????????????

Ja się spotkałam z różnymi przejawami nienormalności wśród sprzedawców (a może to kupujących) ale to już szczyt :grr:

W jednym sklepie zoologicznym chciałam kupić do mojego akwa dwa samce gupika. I jak oni je łowili..... szarpiąc okropnie, niedelikatnie. Te dwa samce niestety nie przerzyły podróży (20 km). Teraz w tym sklepie ograniczamy się do kupowania pokarmów i sprzętów.
Zapisane

kasia

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #23 : 2004-02-18, 21:52 »
Naprawdę tak było...
A dzisiaj kupowałam neonki... Kobieta łowiła je z akwa, gdzie było jakieś 200 ryb. Jak wyciągała te dla mnie, to kilka wypadło na podłogę, a ona nawet się nie zainteresowała. Dopiero kiedy zwróciłam jej uwagę zaczęła coś bełkotać i zboerać rybki...  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #24 : 2004-02-19, 10:19 »
Bisnes is bisnes. A co mam powiedzieć jak apteki jako jedyne chyba sklepy w kraju mają ciągle 30% marże... przeciez od tego tez zalezy jakieś zycie.
  Pamietaj ze ludzie to bydlaki i motłoch. Jesli przedstawiciele tego samego gatunku są dla nich niczym to czym się będą przejmować zwierzetami...
   CZekam tylko konca swiata by patrzec jak to całe zło bedzie gniło na ulicach swoich swietych miast...
Zapisane

Żabka

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #25 : 2004-02-19, 12:17 »
Cytat: kasia
Naprawdę tak było...
A dzisiaj kupowałam neonki... Kobieta łowiła je z akwa, gdzie było jakieś 200 ryb. Jak wyciągała te dla mnie, to kilka wypadło na podłogę, a ona nawet się nie zainteresowała. Dopiero kiedy zwróciłam jej uwagę zaczęła coś bełkotać i zboerać rybki...  :grr:  :grr:  :grr:


Echh... Ja widziałam coś takiego: Kobita zabierała się do łowienia paletek nieporadnie ( paletki ok. 15-18 cm ) Dwie wypadły jej na podłegę. Po paru minutach jakiś facet zwrócił jej uwagę a ona:
-  O! Przepraszam - i wpakowała te dwie, nieżywe już paletki dla tego, co chciał kupić :grr: :grr: :grr:
Zapisane

Nirvana

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #26 : 2004-02-19, 15:42 »
Cytuj

- O! Przepraszam - i wpakowała te dwie, nieżywe już paletki dla tego, co chciał kupić

A ten co?Nie protestował,że mu nieżywe daje?
Coniektórzy naprawde mają coś z głową :grr:
Zapisane

Żabka

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #27 : 2004-02-19, 15:47 »
Nie, bo widac bylo, ze to amator :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedz #27 : 2004-02-19, 15:47 »

Ellen

  • Gość
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #28 : 2004-02-20, 07:43 »
:shock: No amator czy nie, ale zywe od martwych chyba odrozni! Ja znam taki jeden sklep, do ktorego wchodzac dostaje furii. Nie dosc, ze maja chore i zaniedbane ryby, a obsluga w ogole sie nie zna na akwarystyce, to jeszcze ceny chyba z kosmosu wytrzasneli. Kiedys usilowalam tam filtr kupic. Wchodze i mowie do panienki za lada, ze chce AquaClear 200, a ta nie wie o co mi chodzi... mowie, ze to filtr, kobieta jeszcze szerzej otworzyla oczy i zaczela sie ciezko nad czyms zastanawiac (chyba nad tym co to jest filtr), nastepnie wyciagnela grzalke.... ja na to, ze prosilam o filt, a ona zniecierpliwionym glosem, ze nie ma. No to mnie juz szlag trafil i jej palcem pokazuje, ze jak byk stoi na polce AquaClear  :evill: Babka sie ucieszyla i mowi, ze w promocji.... kosztuje 175zl (wczesniej kosztowal 195)  :shock: W tym momencie opadly mi rece, szczeka i wszystko, po czym pospiesznie opuscilam sklep i jego "wykwalifikowana" obsluge.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
bojownik i wystrój wnętrz ;)
« Odpowiedź #29 : 2004-02-26, 15:50 »
Kasia, dwa kiryski to za malo, beda smutne :(
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 28 zapytaniami.