Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: jak wasze koniki?  (Przeczytany 4542 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« : 2002-11-06, 14:29 »
hej! tak pisze zeby sie dowidziec kto jakiego ma konisia i gdzie jezdzi.jesli chcecie to napiszcie! pozdr 8)
Zapisane

zolly

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #1 : 2002-11-06, 18:07 »
ja niestety własnego konika nie mam ale mam dwa pod opieką  :D
siwą 8-letnią klacz Filadelfię...ogromny (największa w stajni :lol: ) pieszczoch  :hehe: a jaki łakomczuch.. :P  :P  :P
noi małego gniadego Haneska..roczny źrebol.. ;) baardzo rozbrykany..ale chyba jak każdy roczniak  ;)  

 8)
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #2 : 2002-11-06, 19:52 »
A JA NIE MAM KONIKA :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wasze koniki?
« Odpowiedz #2 : 2002-11-06, 19:52 »

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #3 : 2002-11-06, 19:52 »
ja oipiekuje sie brutalem(tez jest najwiekszy- ma 175 cm kłębie) i staram sie teraz jeszcze o opieke nad tiffany-9-cio miesiseczna klaczunie...;)
Zapisane

emilka_old

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #4 : 2002-11-11, 17:20 »
JA też nie mam wlasnego konika ale mam dwa pod opieką. wlasciwe to trzy jezdze w dwoch stadninach jedna w Chorzowie Batorym tam opikuje sie Klarą, 6 letnia kasztanka i Karusią 8 letnią kara klaczą, natomiast w Borkach Wielkich w stadninie jezdze i opiekuje sie Arandą 8 letnią gniada klaczą...ale i tak szesciej bywam u Klary i karusi....( Klara to corka starszej siostry Karusi:)
Zapisane

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #5 : 2002-11-12, 20:53 »
wow...jaki fajny jednorozec;)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #6 : 2002-11-12, 21:22 »
a ja .....  dostałam w "prezęcie" od właściciela stajni mojego kochanego wałacha, niestety nie mogłam przyjąć tego "prezentu", ponieważ nie stać mnie na utrzymanie konia, a moi rodzice nigdy nie starali się o to żębym go miała. Prezent pisałam w cudzysłowiu - ponieważ to była chęć oszukania mnie i wykorzystania faktu że tak bardzo kocham tego konia.
3 m-ce później był Hubertus - miałam być lisem, bardzo nie chciałam (ze względu na okoliczności) niestety usłyszałam, że to jest tradycja i że muszę itd. Na tym Hubertusie mój kochny koń zerwał nogę, po prostu mu się rozsypał cały staw! To był koszmar!!!!!! Mijały dni, tygodnie, miesiące - wchodząc do stajni nie mogłam oopanować łez i poczucia winy. Koń wyjechał na klinikę, okazao się że ma taką chorobę jak u ludzi  osteoporoza i że było to spowodowane złym urzytkowaniem w młodych latach (jak mu się to stało miał 15 lat, ja na nim jeździłam od 2 lat), niestety nawet ta djagnoza nie pomogła żebym się lepiej poczuła.
W tej chwili "Maciuś" żyje staw zrósł mu się na sztywno przez co kuleje, ale ma zasłużoną emeryturę. Wygląda rewelacyjnie, jest grubiutki i ma dobry chumor i wychodzi na spacerki z ogierkami. W galopach prawie im dorównuje.
Ja po dwóch latach pogodziłam się z faktem, że tak musiało być - ale nadal jadąc w teren mam wielkie obawy czy coś się nie stanie !!! To wydarzenie na zawsze pozostanie mi w pamięci!!! Dla głupiej ludzkiej zabawy.......... ludzie, którzy znają tego właściciela twierdzą, że lepiej że tak się stało - bo w końcu doczekał się emerytury, a gdyby nie ten incydent kto wie jak by skończył!!!
Zapisane

zolly

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #7 : 2002-11-12, 21:37 »
szkoda konika :(  :(  :(
no ale niestety...może masz rację...i tak miało być..
teraz przynjmniej ma zasłużoną emeryturkę.. :)
Asiu wycałuj Maciusia ;) ode mnie.. :cmok:  :wink:  :hyhy:
Zapisane

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #8 : 2002-11-13, 15:07 »
ojj...jaka szkoda....a ode mnie daj mu ogromnista marchewe!:) u ans w stajni sa 2 inwalidki ze sluzewca-jedna slepa a druga z przetraconym kregoslupem.nie mozna na nich jezdzic rzecz jasna ale takie pieszczochy ze nie wiem! :D

PS.jesli kiedys  usluszycie ze gonitwe wygral Dobry i Mocny(to imie jednego konia),Didiga lub Sarenka to poinformujcie mnie bo to dzieciaczki naszej Dżugandy i Salidy.;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wasze koniki?
« Odpowiedz #8 : 2002-11-13, 15:07 »

Asinka 22

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #9 : 2002-11-14, 21:05 »
Dziękuję bardzo jak tylko jutro będę w stajni to wielkie :cmok: Maciuś dostanie, a i o marchewcę nie zapomnę.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #10 : 2002-11-15, 15:56 »
marchewe i caluska tez oczywiscie ode mnie ;) i zeby sie nei martwil :)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #11 : 2002-11-15, 18:15 »
Niestety do stajni dzisiaj nie dojadę, bo musiałam jechać z moimi szczeniaczkami na szczepienie, ale jak tylko będę to nie zapomnę - obiecuję !!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #12 : 2002-11-17, 17:34 »
szczeniaczki?!?!?!? :)) jakie i ile? uwilbiam szczeniaczki!! :) 8)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #13 : 2002-11-17, 22:10 »
Już dawałam ogłoszenie na forum. Mam trzy szczeniaczki. Przesyłam zdjęcia, wprawdzie nie ciekawie na nich wyszły (i nie umiem ich zmniejszyć tych zdjęć). W rzeczywistości psiaki wyglądają 1000000000 razy lepiej i już są większe, wtedy miały 4 tyg a teraz 6 i pół. Gdybyście słyszeli o jakiejś miłej osóbce, która chce psiaki, to napiszcie.
Zapisane

emilka_old

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #14 : 2002-11-18, 16:33 »
Piekne pieski   :wink:  jakiej wielkosci jest mama bo niedokladnie widac na zdjeciu?
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wasze koniki?
« Odpowiedz #14 : 2002-11-18, 16:33 »

zolly1

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #15 : 2002-11-18, 16:40 »
piękne pieseczki.. :wink:
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #16 : 2002-11-18, 19:39 »
Dziękuję bardzo, wreszcie coś miłego po tym jak dowiedziałam się od Monik@, że cytuję: "rozdaję szczeniaki po bezmyślnie rozmnożonej suce". I tak są najwspanialsze - przynajmniej dla mnie.
Mnie sięga do kolana, ale mam trochę długie nogi, tak ok 50 cm.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #17 : 2002-11-20, 19:15 »
uujjjj......jakie slodziutkie!!!!!!!!! szkoda ze pies przez cale zycie nie moze byc takim "kluskowatym" szczeniorkiem :) UWIELBIAM SZCZENIACZKI!!!! :))))))))))
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #18 : 2002-11-21, 11:55 »
Hej !!!! Wczoraj byłam w stajni - Maciuś dostał suszony chlebuś zamiast marchewki, ale również bardzo się ucieszył. Byłam tam krótko bo jestem chora i dopiero we wtorek jadę znowu.
A napiszę wam jeszcze o koniach - którymi się teraz zajmuję, bo jeszcze nie pisałam. Od czerwca zajmuję się dwoma prywatnymi końmi, jeden to spory wałach o imieniu Dewajtis (właśnie jest do sprzedani, już niedługo o tym napiszę tylko czekam na zdjęcia), a drugi to troszkę drobniejszy, ale podobnego wzrostu ogir Epilog. Obydwa konisie to siwusy, z tym że Guciu (Dewajtis) jest że tak powiem "biały", a Epiś jest szpakiem. W chwili obecnej przybrały barwy jesieni (skutecznie w swoje "futerko" wcierają ..... nieczystości z boksu - a że jest zimno to ich nie myję). Obydwa konisie są własnością jednego Pana, który mieszka w Krakowie i ma mnóstwo spraw na głowie (ale mi się zrymowało). Więc przyjeżdżam do konisi codziennie z wyjątkiem poniedziałków - wtedy mają wolne. Przy koniach tych robię wszystko łącznie z jazdą na nich, jako że ich Pan często gdzieś wyjeżdża lub ma ważne spotkania.
Guciu jest spokojnym bardzo miłym konikiem, który sporo umie,  Epiś - chm...... bardzo mało umie, ale to nie stanowiło by problemu, tylko że z nim jest inny problem ......... ten koń jest po prostu nieobliczalny. Jeden trener z Krakowa (nazwiska nie będę pisać), który znany jest z tego, że zajeżdża "trudne" konie - jego nawet głodził, był tak bezsilny, ale to też nie pomogło, więc go oddał.
Tak szczerze to ja bym go już dawno wykastrowała, on kryje wszystko - wałachy, ogiery, psy go podniecają, a raz jak na nim jeździłam przyjechały dzieci na wycieczkę szkolną i też byłby je pokrył !!!!!! Jego Pan jeździł na nim bardzo mało ponieważ ma go od czerwca, na pierwszych zawodach Epiś postanowił że wróci się na rozprężalnie i tak też uczynił nie zważając na jeźdźca, ani na ogrodzenie, a na kolejnych tylko ogrodzenie go powstrzymało. Potem miał operację, na ścięgno i była rechabilitacja, wtedy tylko ja codziennie, ba dwarazy dziennie do niego przyjeżdżałam, oj i nie raz na butach za nim jeżdziłam (miał być oprowadzany w ręku) jak miał zły dzień. Potem trzeba było na nim jeżdzić, też było "wesoło", czasami zastanawiałam się kiedy zabije mnie albo siebie. Teraz już chodzi normalnie (bez skoków), pisząc normalnie miałam na myśli stęp, kłus, galop, itd., a nie jego zachowanie. Jego Pan jednak nie chciał mi wierzyć, żę Epiś tak się "nie ładnie" zachowuje, jednak nadszedł dzień kiedy odczuł to na własnej skórze - i ledwie wrócił z terenu. Od tego czasu trochę zmienił podejście, bo częst zdarza się jak Epiś go sponiewiera. Zresztą - a kogo nie ?????!!!!!! Każdy kto na nim jeździł ma takie samo zdanie.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #19 : 2002-11-21, 22:23 »
Hmm...ja o Brutalku opowiem iinym razem bo teraz musze już kończyć...
Zapisane

Kamelia

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #20 : 2003-04-23, 18:47 »
ja jeżdżę w Kielanówce pod Rzeszowem (tam mieszkam) jest naprawdę super. 12 koników. możliwość jazdy w teren, ktryta ujeżdżalnia, możliwość startu w zawodach i przede wszystkim super atmosfera i instruktor
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wasze koniki?
« Odpowiedz #20 : 2003-04-23, 18:47 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #21 : 2003-04-23, 19:06 »
ja tam mam jednego co mui starcza za stado i wypompowuje mnie doszczetnie;) takie to to rude wredne i glupiutkie ;)

Ciapka

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #22 : 2003-04-23, 20:20 »
heh u menit o jest tak. ja ejdiz w klubi jedizckim tam jedizne na 4 koniach 2 moego tat 2 klubowaych..moj tata ma tam razme 6 koni..chyba no iw  domu ma 4 zrebaki 2 klacze do zrebqakow jedne jus zzazrebina druga  bezpsrednio po wyzrebiniu i takiog kona na emeruturze:)
Zapisane

Devila

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #23 : 2003-04-23, 20:46 »
ja mam włałaszka prawie 4 letniego , dyży gniady wielkopolak. Jeżdżę w Białymstoku :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #24 : 2003-04-23, 20:51 »
A ja dzierżawie ... (hehehe pół dzierżawie, bo n 3 dni w tygodniu :P) Super kobyłe hehehe...!!!! MALINKEEEE!!!!!
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #25 : 2003-04-23, 20:59 »
Ja nie mam własnego konia ani niestety zadnego pod opieka. Mieszkam w Stargardzie i koło siebie jezdze. Jezdze na roznych koniach bo jak juz wspominalam nie mam ani wlasnego ani wydzierzawionego ani pod opieka. No co moze kiedys jakiś bedzie :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Emilka

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #26 : 2003-04-23, 21:05 »
Cytat: Ciapka
heh u menit o jest tak. ja ejdiz w klubi jedizckim tam jedizne na 4 koniach 2 moego tat 2 klubowaych..moj tata ma tam razme 6 koni..chyba no iw  domu ma 4 zrebaki 2 klacze do zrebqakow jedne jus zzazrebina druga  bezpsrednio po wyzrebiniu i takiog kona na emeruturze:)

mozesz powtorzyc bo niezrozumialam :P
Zapisane

Elwirka

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #27 : 2003-04-23, 23:15 »
A ja mam 3 łogry :) Jeden królewicz,2 gwałci wszystko co mu pod nogi wpadnie a 3 też ma podobny temperament ale przez to że nie widzi to chyba mu z deko przeszło :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wasze koniki?
« Odpowiedz #27 : 2003-04-23, 23:15 »

Tafta

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #28 : 2003-04-24, 01:54 »
No to zajefajnie masz Elwirka

Ja mam prawie pięcioletnią gniadą klacz SP. Też jest wredna .
Ma wielkie skłonności do dominacji i często muszę jej przypominać kto tu jest szefem
Jest moim ukochanym słoneczkiem już półtora roku.
Zapisane

Ciapka

  • Gość
jak wasze koniki?
« Odpowiedź #29 : 2003-04-24, 11:40 »
emilka powtrzma
u mnie jest tak ze ja jedze w klubie jezdzeckim..tam jezdze na 4 konoiach 2 mojego taty 2 klubowych moj tata tsyzma tam 6 koni..w domu ma 4 zrebaki jede w drodze dwie klacze zrebne jadna zarebona druga bezposrdnio po wyzrebiniu i emeryta profesorka.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.125 sekund z 28 zapytaniami.