Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Gorsze konie z Michałowa...  (Przeczytany 5296 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marika... ;)

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« : 2003-04-21, 17:22 »
Ostatnio dowiedziłam się, że w Michałowie można kupić konika już od 8-9 tys. zł... Dziwne? Wcale nie... Jest pewien sposób, otóż w takich cenach można kupić tzw. odpadki... Oznacza to, że jeżli koń ma brudne (naturalne) plamy - przebarwienia na sierści lub nie podnosi ogona, albo ma białe kopytka to już jest egzemplarzem spisanym na straty i niezdatnym do hodowli, choćby nie wiem po jak genialnych rodzicach był... Właśnie z tego powodu w Michałowie można kupić genialne, bardzo piękne konie po cenach... cóz powiedzmy delikatnie niezbyt wygórowanych jak na araby   :) ... Co sądzicie na ten temat???
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #1 : 2003-04-21, 17:27 »
Wiesz co mój wujek pracuje w Michałowie ja tam po raz pierwszy usiadłam na konia więc trochę się znam na tamtejszych sprawach :) Taka sama sytuacja jest w Janowie ,Białce,Kurozwękach Michałów i Janów mają jedne z najlepszych arabów na świecie więc muszą odpowiednio dobierać konie A co do tych arabów to ja widziałam wyższe i niższe ceny i to też zależy od rodowodu i wieku Sprzedają młode konie zazwyczaj niezajeżdżone i z "wadami" które widzi tylko doświadczony hodowca Arab musi podnosić ogon tak to już jest a dzięki tej cenie konik znajdzie dom i może sprawdzać się na wyścigach i rajdach ale nie na wysokiej klasy wystawach A swoją drogą to te ceny są wyższe gdzie o tym czytałaś?
Zapisane

Ritka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #2 : 2003-04-21, 17:29 »
heh, wszystkie konie które mi się podobają mają  białe kopytka :P, no cóż.. z podnoszeniem ogona nie zawsze ładnie, bo niektóre tak obleśnie zarzucają ten ogon.. Ale nie słyszałam o tym, ze to tak tanio, zresztą jeśli ktoś kupi arabka nie do hodowli to jech chyba cud... nie nadaje się do skoków, z natury są płochliwe, a nieraz nadpubudliwe.. Pewnie dlatgeo taka cena.. Jeśli ktoś chce konia do rekreacji na sa,e tereniki to kupi jakiegoś konia na 3 tysiaki... Ciekawe czy ktoś kupi takie arabki...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedz #2 : 2003-04-21, 17:29 »

Marika... ;)

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #3 : 2003-04-21, 17:36 »
Ja nie krytykuję! Wręcz przeciwnie cieszy mnie to, że Polskie konie, bo araby to przecież nasza narodowa duma, klasyfikuje się w odpowiedzialny sposób! Nie wyraziłam w poście własnej opinii tylko dałam temat do dyskusji!

A co do ceny to znajomy mojej znajomej (hihihi) kupił sobie konika właśnie za taką sumę... Naprawdę śliczna klaczka (miała przebarwienia na sierści) facet miał szczęście! Marzył o arabie i ma arabka w dodatku wspaniałego!

Masz racje nie powinnam była podkreślac że chodzi o Michałów... :oops:  

Myślę, że takie ceny dają nie tylko koniom szansę, ale i ludziom zakochanym w arabach po uszy!
Zapisane

Marika... ;)

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #4 : 2003-04-21, 17:37 »
Cytat: Marika... ;)
A co do ceny to znajomy mojej znajomej (hihihi) kupił sobie konika właśnie za taką sumę... Naprawdę śliczna klaczka (miała przebarwienia na sierści) facet miał szczęście! Marzył o arabie i ma arabka w dodatku wspaniałego! quote]

Zapłacił 9 tys
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #5 : 2003-04-21, 17:47 »
a w sumie zeby qpic araba i to o dobrym rodowodzie t nie trzeba ai jechac do bialki ani do michalowa czy janowa...sa ludzie ktorzy prywatnie hoduja i u nich nie raz baaardzo okazyjnie mozna extra konie qpic,poza tym,jezeli np qpuje sie walaszka co oczywiste ze wtedy papier ni cnie da chyba ze ktos potem chce sie pozbyc konia lub chce sie chwalic jakiego ma extra zwierzaka z pochodzeniem ,czy konia sportu,do rajdow bo araby swietnie tu sie spisuja to nie wazne sa tak bardzo walory estetyczne konia co jego cechy uzytkowe...

Elwirka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #6 : 2003-04-21, 18:02 »
No niby tak ale jak się powie że to Janów czy Michałów to człowieka odrazu duma rozpiera :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #7 : 2003-04-21, 18:07 »
tjanie ma to jak nasza ludzka pazernosc i chelpliwosc;P

Elwirka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #8 : 2003-04-21, 18:14 »
tak to już jest człowiek z natury jest egoistą Ale wcale się nie dziwię  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedz #8 : 2003-04-21, 18:14 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #9 : 2003-04-21, 18:26 »
ano 8)

blaira

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #10 : 2003-04-21, 19:23 »
w stajni gdzie jezdze tzn KJ sa konie z Janowa araby jeden z nich ma arteritis wiec tez nie nadawal sie do hodowli a inny byl chyba niezbyt wielki ale za to sa to super konie sportowe nadajce sie do rajdow bardzo sa sympatyczne  ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #11 : 2003-04-21, 19:31 »
oj ale wredne tez potrafia byc :D zywiolowe...z temperamentem...charakterne ;) ale to chyba jak z kazdym...co konik to osobowosc...

blaira

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #12 : 2003-04-22, 01:17 »
jasne ze tak araby sa czasem wredne i imiejada dac popalic a innymyi dnaimi sa kochane i takie łosiowate  :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #13 : 2003-04-22, 02:29 »
tja szczegolnie jak sie grzeja :wink:  ;P

Ciapka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #14 : 2003-04-22, 06:35 »
heh ja to wogole na rabach sie nie znam i nie znma sie ne tych chodalw c a a rbaa za darmo bym nie wziela bo sa brzydkie totlnalnie i do skokow trudne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedz #14 : 2003-04-22, 06:35 »

Elwirka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #15 : 2003-04-22, 09:16 »
Jak to nie znasz hodowców arabów  :?: Jak się ktoś zajmuje końmi zawodowo to takie sprawy wie Ja na poniakach nie jeżdżę a znam rasy i największe hodowle To tak jakby nie wiedzieć kto to Alme Z  albo Ladgraf Takie rzeczy się poprostu wie :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #16 : 2003-04-22, 09:44 »
elwirkaaaaa...a kto to taki?... :roll:   :wink:

PATIszon

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #17 : 2003-04-22, 09:52 »
Elwirka
Nie wymagaj za duzo od kogos kto uwaza, ze sztylpy, chapsy i sztyblety to jedno i to samo, tylko sie inaczej nazywa! 8)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #18 : 2003-04-22, 10:00 »
patiszon to naprawe zalezy gdzie sie jezdzi,wierz mi ze sa ludzie ktorzy sztylpy nazywaja wlasnie na te 3 sposoby,pamietaj ze co jezdziec to inna szkola jazdy,to tak samo jak ze zbieraniem koni,kogo nie zapytasz to kazdy powie ci praktycznie co innego,zazwyczaj zreszta ze wystarczy zeby kon ustapil w potylicy a najlepiej zeby do tego uwiesil sie na wedzidle :lol:
a osobie ktora jezdzic nie bardzo jeszcze potrafi zacznij sypac fachowymi nazwami i szczegolikami co sie od czego czym rozni,napewno pojmie cie w mig ;)

PATIszon

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #19 : 2003-04-22, 10:25 »
To swiadczy jedynie o tym, ze ludzie maja niewielkie pojecie o jezdziectwie, niestety.
A jesli i Ty nie chcesz sie cofac to moze przyjmij do wiadomosci, ze sztylpy maja sie tak do sztybletow jak piesc do nosa, a chapsy tym bardziej! Laczy te 3 rzeczy jedynie to, ze uzywa sie ich w jezdziectwie.
"Zbiera" sie konia tez zawsze tak samo, nie wazne w jakiej stajni dany kon sie znajduje!
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #20 : 2003-04-22, 10:35 »
patiszon nie mowie jk sie zbiera konia a wlasciwie jak powinno sie to robic tylko o stanowisko naszych wielkich jezdzcow,nawet tych jezdzacych zawody i przechwalajacych sie nieraz swoimi umiejetnosciami i konmi,nie twierdze ze wszyscy ale zdecydowana wiekszosc jednak chyba ma nieco bledne pojecie o niektorych sprawach,cofac sie nie cofam,zdaje sobie sprawe z rzeczy ktorych musze sie jeszcze nauczyc i nie traktuje siebie jako znawce najwiekszego i najlepszego jezdzca pod sloncem za jakiego ty chyba sie uwazasz-wniosqjac po twoich postach choc nie mi to oceniac,nie sugeruje tez ze majac do czynienia z trodnym koniem czlowiek ktory momentalnie sobie nie poradzi z jego humorkami nie zna sie na koniach i nie ma podejscia,bo to nie jest zaden wyznacznik,i nie wiem czemu ale odnosze wrazenie ze bardzo chetnie zrobisz ze mnie wroga publicznego numer jeden o ile jeszcze nie zrobilasm,nie do konca rozumiem twoje pretensje o cos wyczowalne w tonie ale ok niech ci bedzie,komus jednej wojny chyba malo ;)

Forum Zwierzaki

Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedz #20 : 2003-04-22, 10:35 »

Siva

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #21 : 2003-04-22, 10:45 »
ja jeszcze rozumiem tych co mowia czapsy na sztylpy... ale sztyblety??????
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #22 : 2003-04-22, 10:51 »
siva juz nie czepiajmy sie slowek,wiadomo jacy ludzie wychodza z kursow instruktorskich z papierkiem i ida uczyc innych,papier dzis nic nie znaczy,i jak tacy ludzie ucza innych to czemu tu sie dziwic? juz nie ma co powracac do kwesti co but ma do ochraniacza,mnie natomiast interesuje czemu patiszon jest tak wrogo do mnie nastawiona

ps.i tylko nie zapomnijcie przyczepic sie do okreslenia but i ochraniacze hyh :?

Ritka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #23 : 2003-04-22, 10:58 »
ale sztyblety to buty.. te krótkie za kostke...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #24 : 2003-04-22, 10:59 »
myshaa wiem,o ile pamietam napisalam "bo roznie je nazywaja"to raz,nigdzie tu nie mowilam odnosnie tego co jest co ani ze w moim przekonaniu sztyblety to czapsy, wsrod ludzi baaardzo roznie rozne pojecia lataja i tego nie zaprzeczajcie to dwa,trzy to te "roznie sie je nazywa" odnosilo sie do czapsow i sztylp,ze bez przcinka wyszlo to coz,wybaczcie,najwidoczniej mimowolnie coraz bardziej zblizam sie do ciapki ;P zreszta jaki sens ma roztrzasanie tematu kto co mial na mysli tym bardziej ze to zamienia sie w ataki swego rodzaju,jezeli ktos cos do mnie ma to na gg poprosze,forum nie jest od tego

Zimoludka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #25 : 2003-04-22, 14:04 »
moja koleżnak kiedyś poprosiła o dżokpury a chdoziło jej o ze sztyblety i babka nie wiedziała co jej podać :)
Zapisane

Siva

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #26 : 2003-04-22, 14:39 »
Cytat: Rewina
dżokpury


no taaaaaak i wszystko jasne :roll:
:lol: :lol: :lol:
Zapisane

Basia

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #27 : 2003-04-22, 15:20 »
Z tego co wiem, a bywałam trochę w Janowie to arab musi mieć bukiet , odpowiednio suchy, kształ głowy i szyji , dobre kontowanie. Co do konia za 8-9 tys. Podejrzewam , że są to konie po treningu ze Służewca, wałachy lub klacze nie nadające się do hodowli. W janowie sa aukcje , chyba raz na m0c lub dwa , gdzie również za niewielkie pieniądze mozna nabyć araba. Lecz moim skromnym zdaniem, jeżeli miałabym wybierać konia np. z Janowa to wolałabym małopolskiego. Ze wzgledu na uzytkowość. Oczywiscie nic nie ujmuje arabom, bo sa to dla mnie najkochańsze i najpiękniejsze konie pod słoncem,
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedz #27 : 2003-04-22, 15:20 »

Elwirka

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #28 : 2003-04-22, 18:03 »
Wiecie co dziewczyna u mnie w stajni chodzi się przechwala że wszystkich zna tzn powidziała że jak była w Brazyli to jeździa w tereny z Pessoą (czy jak to się tam odmienia) a i jeździa na Dakocie tym xx To się dziwię że taki geniusz nie zna się :wink:  A ja kiedyś znałam jakąś inną nazwę na ochraniacze ale już nie pamiętam  Ładne są Michałowskie małopolaki takie taranciki :)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Gorsze konie z Michałowa...
« Odpowiedź #29 : 2003-04-23, 10:27 »
Ty a ta laska nie ma na nazwisko Postek - kiedyś z taką jedną korespondowałam, też właśnie "bardzo dobrze" znała Pessoe - nawet jej się oświadczył !!!! :lol:  :lol:  :lol: , a Berbaum był przyjacielem jej taty, no i dostała konia od jakiejś kobiety, która była bardzo chora i właśnie umierała  :lol:  :lol:  :lol: .
To było lepsze od filmów wenezuelskich !!!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 31 zapytaniami.