Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: POMOCY!!!!  (Przeczytany 4465 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« : 2003-08-30, 11:02 »
Czy da sie jezdzic ze zlamana noga? Noga w gipsie - cala stopa i 3/4 lydki. Macie jakies patenty na to?! Ktos tak jezdzil? Przezyl? Mam polamane kosci srodstopia. Gips na miesiac, moze dluzej.
Ewentualne pytania o przyczyne mojej kontzuji uprzedze, mowiac, ze po prostu wypierdzielilam sie na mokrych kafelkach w lazience. To sie nazywa miec pecha. Uprawiac sport ekstremalny jakim jest jezdziectwo i zlamac noge w lazience! GRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!
Wiec jak? Da sie z tym jezdzic???
Zapisane

kareena

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-08-30, 12:03 »
mysle ze jak czujesz sie na silach to mozesz spróbowac*


słuchanie moich rad = katastrofa :P
Zapisane

Ciapka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-08-30, 12:07 »
wd mnie nie da sie.. pryznajmniej naraziie moz ejak jusz ci sie zorsnie jakos ta noga w tsnim tygodniu na  oklep sobie mozesz wiscia na jakigos SPOKOJNGO konika... bo tka to ta lydka to mi sie wydjae ze taka twarda to nizebyt  dobze bedzi dzialac na konia..
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-08-30, 12:07 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-08-30, 12:13 »
hmmm ja jezdzilam z przemieszczeniem w stawie skokowym...ale mialam tylko usztywniacz i bandaze elastyczne...w sumie wychodzilo jak w sztylpach :P no i glownie jak juz cos bez strzemion badz baaardzo spokojmnym klusikiem a jak bylo z noga lepiej to coraz wiecej robilam..ale przez pierwszy tydzien kied ledwo dotykalam do nogi niestety,jedynie marchewy przywozilam :) rzeczywiscie pech..a z gipsem moze ci byc ciut ciezko....i chyba jedynie bez strzemion ci by pozostawalo....no nie wiem sama :|

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-08-30, 12:40 »
No to Natchni rzeczywiscie miałas pecha. Nie wiem czy da sie tak jeździc,ale wydaje mi sie,ze nie,ale czy bylas bys na siłach?
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-08-30, 12:43 »
Jestem wsciekla! Mialam jechac na zawody, mialam trenowac, startowac! I gowno. Na razie nie moge w ogole obciazyc tej nogi, ale moze za tydzien, za dwa. Moze mi to szybciej zdejma. Tak czy siak, z zawodami sie moge juz pozegnac.
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-08-30, 13:03 »
Oj, współczuję, współczuję! Mi się na szczęście takie cś jeszcze nie przytrafiło. Moim zdaniem poczekaj jeszcze jakis tydzień i dopiero zacznij jezdzić...
Zapisane

Tafta

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #7 : 2003-08-30, 14:55 »
Łee Natchni, to nieciekawie

Pociesz się, że mnie pod koniec lipca koń kopnął w rękę i przez pół sierpnia miałam ją w gipsie.
Zajefajne wakacje miałam ;)
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-08-30, 15:09 »
Z reka w gipsie jeszcze bym mogla jezdzic. Mocniejsze wedzidlo w pysk tylko, bo Siwego ciezko czasem zatrzymac. Jakbym sie uparla, to bym i zawody moze pojechala :P Hahaha, ciekawie by bylo.
Tafta, masz jeszcze miesiac wakacji, wiec sie nie przejmuj:) No chyba, ze kampania wrzesniowa? :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-08-30, 15:09 »

Tafta

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #9 : 2003-08-30, 15:28 »
Oj nie wiem czy byś jeździła. Mnie strasznie bolała ręka, nie mogłam niczego przez pewien czas nią dotykać, opierać itp. Miałam zagipsowaną od łokcia po czubki palców. Nie mogłam nawet kremu otworzyć - to było ponad moje siły ;)
Ale to dlatego, że prawą rękę miałam w gipsiku, a ja praworęczna jestem. Jak pech to pech, no bo przecież mogłam dostać kopa w lewą. Wtedy nie czułabym się jak niepełnosprawna.

Ale nie martw się Natchni, do wesela się zagoi :wink:


P.S. Nie ma kampani wrześniowej więc jeszcze miesiąc przede mną :D
Szkoda tylko, że pogoda taka do dupy, ciągle pada, grrr
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #10 : 2003-08-30, 15:31 »
Oj, jak prawa to kiepsko... Ile mialas gips?
Milego miesiaca wakacji :) Moze sie pogoda polepszy!
Zapisane

Tafta

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #11 : 2003-08-30, 15:51 »
Miałam mieć miesiąc, ale poszłam na kontrolę po 3 tygodniach i kazałam sobie ściągać; lekarz nie miał wyjścia, bo powiedziałam, że jak nie on, to ja sama sobie zdejmę. Nie polecam takiego zachowania - jest nieodpowiedzialne, niestosowne, dziwne, głupie itp. itd., ale ja strasznie niecierpliwa jestem, ręka mnie swędziała, że kurde wytrzymać nie mogłam ;)
No, ale zrobiliśmy RTG i wyszło, że jest wszystko ok :D
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #12 : 2003-08-30, 16:09 »
Tafta, jesli o mnie chodzi, to najlepiej JUZ bym ten gips zdjela. A mam go pol dnia dopiero. Ja nie wytrzymam :(
Zapisane

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #13 : 2003-08-30, 16:31 »
kiedy mialam zlamana reke moj lekarz nie zabronil mi jazdy konnej.
to znaczy mialam zlamane obie rece :)
on stwierdzil ze bardzo dobrze,chociaz nawet jak spadne to krzywda im sie nie stanie.
najlepiej skonsultowac sie z dobrym chirurgiem-moze bedziesz mogla zamienic gips na bandaz z usztywnieniem za ok tydzien,dwa jak ladnie sie bedzie wszystko zrastac.
jesdzic moze-o ile noga w gipsie nie bedzie draznila konia.
ale jak sadze sama zrezygnujesz-jest to bardzo meczace bo gips ciazy,ogranicza ruchy.
Zapisane

Tafta

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #14 : 2003-08-30, 16:37 »
eeee tam, taka duża dziewczynka i nie wytrzyma, no coś Ty Natchni

tak naprawdę szybko się do gipsiku przyzwyczaisz i zanim się obejrzysz już będą Ci go ściągać, będzie dobrze :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #14 : 2003-08-30, 16:37 »

Ciapka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #15 : 2003-08-30, 17:23 »
ee ja jak milam gips  na objcyzku to bula katsrfa tez myslam ze nie wytrzymam..i nie wytrzymałam..wyjeklam se wate rozwililam go..zalosyli druigi..plstikowy i nie dwalo sie rozwalic..i tak mi zdlie tydzn wczsniej  ale milam obcieac ze nie wsiade prz 2 tyg..wsialdma tego smageo dnia..poptu nienelzy przesadzac ani w jedna ani w druuga..ywtrzymasz w gipsie wytrzymasz bez jazdy..potem o tym zpaomnijsz..a tak jak byc jakie komplikacje mila i potrzm clae zycie  z=cos z noga..a wiadomo ?..
Zapisane

Ritka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #16 : 2003-08-30, 17:27 »
albo siodło damskie :)
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #17 : 2003-08-30, 17:30 »
Ciapa, jak wyglada ten plastikowy gips? Jest duzo lzejszy? Bo ja zamierzam wymienic na taki wlasnie. Serio mozna go normalnie moczyc itd? Jak to jest?
Zapisane

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #18 : 2003-08-30, 17:36 »
ciapa-tez mialam gisp na obojczyku.ale nie udalo mi sie go rozwalic.a tak bardzo chcialam miec plastikowy...
za plastik trzeba placic ale z to bardzi fajne jest.
masz takie plastikowe obejmy na noge wyscielane pianka i materialem.
moja znajoma normalnie go zakladala i zdejmowala z zaleznosci od potrzeb.na spodeni,do mycia mozesz zdajc,tylko trzeba sie nauczyc dobrze zakladac zeby sie rowno zroslo.
a waga-tak polowe mniej niz gips.
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #19 : 2003-08-30, 17:46 »
Mozna samemu sciagac i zakladac? :D Ide jutro po ten gips. Cos czuje, ze czesciej go bede sciagac niz nosic :) No i moze pojezdze, jak przestanie bolec.
Zapisane

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #20 : 2003-08-30, 18:19 »
aha.
 taki plasitkowy gips wtedy kiedy ja mialam zlamany obojczyk
(rok 1999)kosztowal 600zl.
a mojej znajomej o ten gips na noge nie pytalam bo na pewno powiedzialaby ze grosze.a dla niej grosze to wlasnie kilkaset zlotych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #20 : 2003-08-30, 18:19 »

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #21 : 2003-08-30, 18:22 »
Moja bratowa ma znajomego lekarza i podobno od ten gips daje za 120 zl. 120 to jeszcze sobie moge pozwolic, ale 600 to nie ma mowy w ogole.
Zapisane

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #22 : 2003-08-30, 18:33 »
o,za 120zl to sie rzeczywiscie oplaca.
wygoda nieporownana, tylko nikt ci sie na nim nie podpisze :p
ale to juz najmniejszy problem.
na pewno teraz juz stanialo,bo w koncu jakby nie patrzec-moj wypadek byl 4 lata temu,zreszta na obojczyk jest inny-obejmy ramion,z regoly przy zlamaniu obojczyka robi sie operacje.
noga to standart wiec miejmy nadzieje ze uda ci sie kupic.
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #23 : 2003-08-30, 19:06 »
A co Ci sie stalo? Spadlas z konia?

Na obojczyk taki "gips" na pewno jest duzo drozszy, ale na kawalek nogi to mysle, ze dostane za to 120.
Zapisane

awia

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #24 : 2003-08-30, 19:23 »
hehe,zostalam brutalnie zrzucona podczas rodea na fiordzie:) grzmotlam o glebe i potoczylam sie jeszcze kilka metrow. mialam zlamany prawy obojczyk z przemieszczeniem,peknieta lewa reke. do tego wybity bark.
chciali mnie na stol i spawac ale rodzice nie dali.6 tygodni spania na pol-lezaco,i jakos zyje.bark jest do dzis troche cofniety,a obojczyk troche wystaje.ale co tam :) jak gleblam w lutym w kwietniu siedzialam juz w siolde :P zaczelam skakac,praktycznie od razu,bo wtedy jeszcze jezdzilam ta cholerna rekreacje :P a w lipcu tego samego roku przy pokonywaniu podwojnego szeregu drugi czlon pokonalam sama,idywidualnie technika "na malysza" :) zlamany byl tylko drag na ktorego spadlam..i obie rece pekniete:) wyobrazcie sobie mnie,w srodku lata zagipsowana :) 4 tygodnie :) a na konia wsiadlam..w pazdzierniku chyba :) od tamtej spadlam dwa razy zaledwie,w tym nie spadlam juz od..o kurde.3 lat...dobra jestem zawodniczka :)
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #25 : 2003-08-30, 19:58 »
awia, uuu, to powazne upadki. ja sobie na koniu jeszcze nic nie zlamalam. kiedys mialam maly uraz kregoslupa, ale to nie bylo nic strasznie powaznego.
Uwazaj na siebie!
Zapisane

Noc

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #26 : 2003-08-30, 22:09 »
Ja także jeszcze się nie połamałam, ale juz raz spadłam tak, że się podnieśc nie mogłam.
Zapisane

Elwirka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #27 : 2003-08-30, 22:20 »
biedna Madzia  :( Ale niemartw się jakoś to będzie
Zapisane

Forum Zwierzaki

POMOCY!!!!
« Odpowiedz #27 : 2003-08-30, 22:20 »

Ciapka

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #28 : 2003-08-30, 22:31 »
ee wieic co nie ma co udwac takie twardej..jedizc polmana zdjemowac gips..nic w tym fajengo nie mna a orgalnageo tym bardzej..trzeb byc tarwdym i..i  wytrzymac  w gipsie ile trzeba..hyh
Zapisane

Tafta

  • Gość
POMOCY!!!!
« Odpowiedź #29 : 2003-08-31, 02:23 »
Też tak myślę. W końcu lekarze nie zakładają nam gipsu dla własnej satysfakcji, no nie :?:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 27 zapytaniami.