Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moje akary błękitne złożyły ikre :-]  (Przeczytany 5620 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Moje akary błękitne złożyły ikre :-]
« : 2005-08-03, 11:51 »
Dzisiaj około 2 w nocy w akwarium rozpentała się istna wojna.
Zbudzona tymi dziwnymi hałasami i próbowałam ewakuowac z akwarium drugą parę (niestety samiczce się ucierpiało i siedzi teraz w szpitalu), samiec schował się w grocie i puki co nie mogę się do niego dostać. Poczekam aż go same wykurzą z tamtąd ;-) Ślimaki omal nie zostały potłuczone, wylądowały w 10 litrowym słoiku
Potem oglądałam akwarium w celu znalezienia przyczyny nieporozumień i odkryłam na sporym płaskim kamieniu, tuż przy grzałce i nad wylotem napowietrzacza piękne brązowo oliwkowe kuleczki  :D
Rodzice dzielnie wachlują ikre na przemian, i na przemian przeganiają pozostałego i potulnego samca (jest mniejszy od pary głównej).

Ale te ryby są dziwne, zaniedbałam je trochę bo mam remont w pokoju, padł mi filtr i podpiełam natleniacz, a one mi taki numer wycieły.
Filtr naprawiałam (sama ;-) ) o 3 nad ranem, i udało się  :jupi2:, natlaniecz dalej sobie chodzi.

Jak tylko brat zgra mi zdjęcia na kompa to je tu wstawie  :wink:

Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Moje akary błękitne złożyły ikre :-]
« Odpowiedź #1 : 2005-08-03, 12:26 »
to szybko wstawiaj zdiecia i gratuluje :)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Moje akary błękitne złożyły ikre :-]
« Odpowiedź #2 : 2005-08-03, 19:29 »
super :hehe:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moje akary błękitne złożyły ikre :-]
« Odpowiedz #2 : 2005-08-03, 19:29 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Moje akary błękitne złożyły ikre :-]
« Odpowiedź #3 : 2005-08-05, 14:53 »
Nie da się wsadzić zdjęć do albumu w dziale akwarystyka. Wstawione są w "wasza twórczość".

http://www.zwierzaki.org/album/displayimage.php?album=9&pos=0

http://www.zwierzaki.org/album/displayimage.php?album=9&pos=1

http://www.zwierzaki.org/album/displayimage.php?album=9&pos=2


Dodałam do wody ochronnie akryflawine, jakieś 8 kropel na 60 litrów wyszło ( w instrukcji pisali że najmniejsza dawka to 10 na 50, ale woda i tak jest zielona, a ja nie chce przesadzić)
Wiem, że sporo osób ma problemy z pleśnieniem ikry,a ja wole dmuchać na zimne.
Tym bardziej, że nie podoba mi się płetwa mamusi (wygląda na małą infekcje bakteryjną)

Tatuś zabiera się za kopanie gniazda :-) Pewnie małe rybiątka już nie długo pokażą swoje pysie :-]

Jutro albo w sobote polece kupić żarcie dla rodziców, więc jak pysiaczki się wyklują to też im trzeba będzie zapewnić jakieś papu.

Przeczytałam, że akary jak już zaczną składać ikre to robią to co 2 miesiące :-)




Data wysłania: 2005-08-03, 21:35
Z ikry została połowa ;-(
Są pierwsze oznaki pleśnisnia, pewnie dlatego rodzice zrobili selekcje.
Dodałam następne 7 kropli akryflawiny, widać minimalne stężenie było zbyt małe :-(
Między rodzicami dochodzi do małych sprzeczek.
Widać samiec chce aby doszło do drugiego tarła, odczynia taniec godowy :-), ale samica protestuje wachlując reszte ikry.
Podniosłam temperature do zalecanej z dość starej książki, jednak nie ma to jak stare wydanie :-)
Nawet jak ikra się nie utrzyma to te ryby, jak już dobiorą się w pary są bardzo produktywne i podobno dość szybko przystępują do kolejnego tarła.

Samczyk, który był z parą został dzisiaj upolowany na dwa sitka. Dołączył do partnerki niestety do 25 l zbiornika.
Samica widać uznała go za swój i tłukła samca gdzie popatnie przez co wylądowała za kratkami (dosłownie) w sporym kotniku.
Mają tam filtr i grzałkę i nic złego im się nie dzieje, ale i tak zastanawiam się kto z moich znajomych zapewni im nowy dom i nie spuści w klozecie.


Data wysłania: 2005-08-04, 22:39
Dzisiaj nie ma już ikry.
Teoretycznie powinna się wylęgnąć, ale nie widze nigdzie narybku, a ryby sobie pływają po akwarium.
Jak widać nic z tego tarła nie wyszło :-(
Ale przynajmniej zostały mi zdjęcia.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Moje akary błękitne złożyły ikre :-]
« Odpowiedź #4 : 2005-08-05, 19:52 »
Kesi, masz zbrojniki, albo inne w ten deseń...?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Moje akary błękitne złożyły ikre :-]
« Odpowiedź #5 : 2005-08-05, 21:55 »
Nie mam, to było akwarium tarliskowe.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 25 zapytaniami.