Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: szczeniak  (Przeczytany 2207 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ona

  • Gość
szczeniak
« : 2004-11-18, 21:30 »
Od kilku dni mamy w domu 8 tygodniowego szczeniaka. Jest to pudel toy.Był wcześniej karmiony suchą karmą .Nie zmieniałam mu jedzenia .Daję mu pokarm 3 razy dziennie.I mam problem czy nie dostaje zbyt małych porcji.Po jedzeniu szuka jeszcze w misce.Ale boję się ,żeby go nie przekarmić.CO mam robić dawać większe porcje.
Zapisane

Jaśka

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #1 : 2004-11-18, 21:45 »
To zależy jakiej wielkości są te porcje... Myślę że karmienie 3 razy dziennie jest odpowidnim karmieniem. Ale jest to karma dla szczeniaczków?? Jak nie to lepiej taką zakup bo dotarczy pieskowi wszystkich niezbędnych składników i może wtedy przestanie być głodny. Przynajmniej tak mi się wydaje, jeżeli się mylę, to proszę poprawcie mnie ;)

P.S Dziekuję za to forum (że istnieje) przynajmniej na trochę zapominam o tym że Beci nie ma...Dzieki!!! ( i sorki za to zdanie bo jest nie do tematu ;) )
Zapisane

NaNcY

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #2 : 2004-11-18, 21:46 »
wiele w diecie pieska zależy od tego jakie jest zwierze... może jest to bardzo ruchliwy psiak... potzrebuje wiele energi... a moze to poprostu żarłok i zawsze mu będzie mało... Może zastanów sie także nad rodzajem jedzonka... (czemu byu nie gotowane?? albo inna sucha karma...)
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczeniak
« Odpowiedz #2 : 2004-11-18, 21:46 »

ewelka77

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #3 : 2004-11-19, 09:29 »
Co do karmienia, nalezy uwazac, szczegolnie przy zmianie karmy lub zwiekszaniu jej porcji.

Wg mnie choć raz dziennie bym przygotowywala psiakowi jedzenie gotowane (np kurczak z warzywkami).To zdrowsze niz karmienie samą suchą karmą.

To tak jakby czlowiek sie zywil tylko chipsami  :P

Moj psiak dostaje tylko suchą karmę jako uzupelnienie dziennego karmienia (gotuje mu mięso z indyka lub kurczaka, do tego marchew, troszeczkę piertuszki=by za duzo nie sikał) no i ryż.

Pozdrawiam
Zapisane

olc!a

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #4 : 2004-11-19, 09:46 »
Cytuj

To tak jakby czlowiek sie zywil tylko chipsami  

Zależy co to za karma. Jak lepsza, to w porządku, można karmić i jest to zdrowe. Chociaż ja i tak jestem za gotowanym ;)
Zapisane

Meggy

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #5 : 2004-11-19, 09:48 »
Na dobrej gotowej karmie pies może być całe swoje życie :D
Zapisane

Elfi

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #6 : 2004-11-19, 09:57 »
ja jestem pod tym wzgledem tradycjonalistką i tez unaje gotowane!!! Suchy pokarm daje tylko casami.

Zawsze mnie zastanawia jedna rzecz, kiedy psu cos dolega (mam na mysli problemy żoładkowe), każdy wet zaleca wtedy podawanie gotowanego kurczaczka i ryz??!! to chyba mowi samo za siebie!! Nawet w ksiązce "Okiem Psa" autor to samo pisze!!
Zapisane

ona

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #7 : 2004-11-19, 14:37 »
Dzięki wszystkim za informacje.Wyjaśniam,że podaję psu karmę Friskies junior.Jutro mam zamiar coś mu ugotować.
Junior rozwiń swoją myśl. Co mialeś na myśli Beci nie ma..... i. Jaka to oszczędność czasu zakochać się od pierwszego wejrzenia.?????? :roll:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #8 : 2004-11-19, 14:41 »
Mysle ze Friskies nie jest najlepsza karma....  :roll:
A moze dawaj mu jesc czesciej, a mniej? Ogolnie - szczeniakowi nie powinno sie zalowac jedzenia, bo potem zle mozna na tym wypasc. Jesli jest glodny to niech je - oczywiscie nie przesadzajac ;) Ale nie ma co w tym wieku myslec nad ,,ladna linia" psiaka ;)

Moje wszystkie psy od poczatku swojego pieknego zycia jedza karme (nieraz z jakims dodatkiem ;) ) i wcale nie jest im zle ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczeniak
« Odpowiedz #8 : 2004-11-19, 14:41 »

Jaśka

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #9 : 2004-11-19, 14:50 »
Ona- ja jestem Jaśka, a nie junior a junior to moj status.. O Beci to chodzi że jak tu się wypowiadam to zapomniam na chwilkę o tym że mój piesek 2 dni temu odszedł...
A o tej oszczędności czasu to jest takie zdanie uniwersalne, tzn zawsze pod każdą wypowiedzią sie pkazuje... Zauważ że większość forumowiczów takie ma  ;)  Widzę że jesteś nowa, ale z czasem skapujesz o co chodzi  :)
Zapisane

ona

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #10 : 2004-11-19, 14:59 »
Dzięki Jasiu.Tak jestem nowa i mam nadzieję szybko skapować o co chodzi. Bardzo Ci mi przykro że twój piesek odszedł. :( Wybacz mi.
Nasza cała rodzinka zwariowała i tylko mówi o piesku.
Zapisane

Nicka

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #11 : 2004-11-19, 15:58 »
Według mnie, także3 porcje pokarmu dziennie powinny starczyć, ale to zależy od charakteru pieska... i od pory roku także... teraz zbliża się zima piesekpotrzebuje więcej pokarmu, jego organizm wykorzystuje dużo energii na ogrzewanie organizmu, gdy jestesciena dworzu, to moze poprostu zwiększ mu troszkę posiłki... jak piesek bedzie rosl, dawaj mu coraz mniej... i wiesz ;) całuski dla piesulka;D
Zapisane

Anka

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #12 : 2004-11-19, 21:24 »
8 tygodniowe szczenie powinno otrzymywać pokarm 5 razy dziennie i nie FRISKIES  :grr:  - chyba, że chesz psa otruć. Lepiej wyrzuć tą karmę do kosza na śmieci i kup karmę porządną - ANF, ROYAL CANIN, EUKANUBA, moze w ostateczności ACANA, a na pewno nie Pediree i Chappi.
Hodowca powinien ci powiedzieć jak i czym wolno a czym nie wolno psa karmić a jeżeli karmił Friskies to  :grr:
Albo naturalne jedzonko - ryż, miałkie kaszki, bułka, makaron, mięso (nie podroby), chrząstki, bez kości (jeżeli to miękkie cielęce), ser biały, jajka (żółtko może być surowe ale białko zawsze na twardo), warzywa gotowane + witaminy i mikroelementy.
Zapisane

ona

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #13 : 2004-11-19, 21:46 »
Dzisiaj dawałam pieskowi pokarm 4 razy dziennie.Jest chyba narazie ok. Karma,tórą dostaliśmy kupując pieska skończyła się ,a mężowi doradzili w sklepie Friskies.Niestety nie wiedziałam ,że jest taka zła.Jutro coś mu sama ugotuję.
Mamy jeszcze problemy z nauką czystości .Myślę,że trzeba trochę czasu i cierpliwości.
Anetko czy Ty też masz pudelka? ;)
Zapisane

Elfi

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #14 : 2004-11-19, 21:54 »
Cytuj

Niestety nie wiedziałam ,że jest taka zła.

Chyba wiele z nas na poczatku nie wiedzialo,że Pedigree, Chappi itd. to nie to co trzeba. Dobrze,że jest to forum to duzo mozna sie dowiedzieć :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczeniak
« Odpowiedz #14 : 2004-11-19, 21:54 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
...
« Odpowiedź #15 : 2004-11-20, 14:24 »
Suchą karmę możesz mu podawać jako "przystawkę" albo deser, ale nie jako podstawowy posiłek, bo możesz zrobić mu krzywdę. Najlepiej zacznij powoli zmniejszać dawki suchej karmy, i przestaw psa na puszki, lub, jesli masz czas, na jakieś mięso czy kurczaka (mój pies od małego je puszki lub kurczaka/mięso - rzecz jasna nie surowego - z kluskami bądź ryżem). A jeszcze lepiej by było, gdybyś pojechała do weta, i spytała się, co z tym zrobić, ale to raczej gdyby psiakowi zrobiło się "gorzej" lub miałby problemy z jedzeniem... No :)  W sprawie diety pieska, zajrzyj tutaj - http://www.zoo-planet.pl/psy-zywienie.html . Tutaj podana jest nawet dieta na każdą porę dnia ;) Niekoniecznie musisz się do niej przystosowywać, ale pamiętaj, że szczeniaczek musi mieć urozmaiconą i bogatą w witaminy dietkę, żeby wyrósł na duziieeeego i silnego psiaczka ;) Pozdrawiam.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #16 : 2004-11-20, 15:12 »
ona
Ja ci tylko powiem to, ze musisz zrezygnowac z Friskes. Polecam karmę kanadyjską, rewelacyjną ACANĘ, tą moja Arika dostaje i moze byc Royal Canin ( to dostają moje koty ). RC dostaniesz w sklepie zoologicznym, ACANE u dystrybutora, często w gazecie Przyjaciel Pies jest reklama Acany i są telefony dystrybutorow.
Zapisane

ona

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #17 : 2004-11-20, 17:30 »
Cytat: *~Dominisia~*
ona
Ja ci tylko powiem to, ze musisz zrezygnowac z Friskes. Polecam karmę kanadyjską, rewelacyjną ACANĘ, tą moja Arika dostaje i moze byc Royal Canin ( to dostają moje koty ). RC dostaniesz w sklepie zoologicznym, ACANE u dystrybutora, często w gazecie Przyjaciel Pies jest reklama Acany i są telefony dystrybutorow.
Dzisiaj dzwoniłam do weta.Potwierdził,że karma Friskes nie jest najlepsza.Doradzil mi Eukanubę,Acanę i Arion - wiem czy dobrze napisałam.Moj piesek sam dzisiaj ocenił swoją karmę.Najzwyczajniej nie chciał jej jeść.Podchodził do miski i odchodzil.Ja ugotowalam mu mięsko z kurczaka z marchewką i ryżem.Zjadł szybko i ze smakiem.Dalam mu niewiele ,bo obawiam się reakcji jego zołądka.
Martwi mnie tylko ,że robi kupki po każdym posiłku.Czy to normalne?Ale tak jest też z malymi dziećmi.
Nasz Timo jest kochany.Wszyscy w domu jesteśmy o niego zazdrośni.Jak sobie przypomnę go kilka dni temu:wystraszony,biedny.A dzisiaj?Gania po całym mieszkaniu i szuka powodu do zabawy. :D
________________________________
CIESZĘ SIĘ ŻE JEST TO FORUM!!
             Pozdrawiam Wszystkich!-ja i Timo :)
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #18 : 2004-11-20, 18:30 »
Czyli kupilas jedną z tych karm?
Ja ci szczerze mówie, ze Eukanuby nie polecam, bo mojej znajomej pies mial przykrości z powodu tej karmy.
Naprawde nie rezygnuj z tych karm dobrych, bo Friskes, Pedigree, Chapi itd. to jest jednym słowem : gówno ;)

Dbaj o psiaka, kupuj wszystko co nie jest w supermarketach ( ! ), dawaj dobre jedzenie i kochaj go :)
Zapisane

Anka

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #19 : 2004-11-20, 18:54 »
Ona - mam pudle od dobrych 16 lat więc mogę powiedzieć, że co nieco znam się na rasie.

Wracając do karm - produkty typu friskies i pedigree napchane są konserwantami i dodatkowymi smako-zapachowymi więc są jedzone o wiele chętniej niż dobre karmy profesjonlanych firm. Ale nie ma to jak naturalne żarełko + suche jako dodatek a w razie wyjazdu suchu pokarm jest zbawienny ale pies musi być do niego przyzwyczajony.

Szczeniaki robia siusiu i kupkę częściej niż psy dorosołe - tak jak dzieci, jeżeli jest to mormalna kupka to wszystko jest w porządku.

Jak masz pytania na temat rasy to możesz pytać albo tu na forum albo na prywatny e-mail (jest w pasku profilu)

Aha -skąd masz pudla, znam chyba wszystkie toye w Polsce i jestem ciekawa.
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
szczeniak
« Odpowiedź #20 : 2004-11-20, 19:14 »
lubię  szczeniaki są takie słodkie  :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

szczeniak
« Odpowiedz #20 : 2004-11-20, 19:14 »

ona

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #21 : 2004-11-21, 16:39 »
Anetko mój piesek jest z domowej hodowli.Zanim go miałam bardzo często wchodziłam na twoią stronę.Będę pamiętała o twoim adresie jak coś to chętnie posłucham mądrych rad osoby,która zna się na pudlach.
Cytuj

Dbaj o psiaka, kupuj wszystko co nie jest w supermarketach ( ! ), dawaj dobre jedzenie i kochaj go

Dbam o niego jak wcześniej o swoie małe dzieci.Cała nasza rodzina kocha go i to jeszcze jak!!!!!!!!!  :jupi:
Zapisane

Anka

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #22 : 2004-11-21, 18:11 »
Wytłumacz zformułowanie "domowa hodowla".... bo zaczynam mieć wcześniejsze wąty na temat pochodzenia psa - czy jest po rodzicach kwalifikowanych :idea:  (zdokumentowane : psychika, pochodzenie, wygląd i zdrowie)  czy jest to kolejny miot nieszczęsnych pseudopudli  :evill: o które mnie krew zalewa - bo totalnie niszczą (raczej dokładnie zniszyły bo szlachetnych prawdziwych  pudli prawie dzięki takim wymysłom nie ma)  wypaczają rasę najczęściej produkując  psy z nieprawidłowym wyglądem zdrowiem i psychiką....
PS w Krakowie jest w schronisku do adopcji taki pudel bez papierów - ok. 1,5 roku - komuś się znudził....
Hodowla  to działalność polegająca na poprawie i uszlachetnianiu ras, z starannym doborem reproduktorów i linii hodowlanych poparta dokumentacją hodowlaną, niedopuszczanie psów wadliwych lub z podejrzeniami o wady genetyczne lub anatomiczne (weryfikacje hodowlane i dyskwalifikacje osobników wadliwych, chorych lub podejrzanych o powyższe) a nie produkcja szczeniaków.
Zapisane

ona

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #23 : 2004-11-24, 19:31 »
Nie jestem osobą ,która oddałaby psa do schroniska. Nie kupiłam go ,żeby ganiać z nim  po wystawach.Nasz piesek to członek naszej rodziny.Wszyscy o niego dbamy i za skarby świata nie dalibyśmy mu zrobić krzywdy.Wiem że trochę masz rację co do tych pseudohodowli,ale mi to nie przeszkadza .
Zapisane

Nanami

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #24 : 2004-11-24, 19:37 »
Tak? Nie przeszkadza Ci to? Rasy są po to, by kupujący wiedział mniej wiecej co oczekiwac po pupilu. A tacy pseudohodowcy psują opinie ras. No i potem własciciele sie dziwią - jak to? kupiłes rasowego (aczkolwiek bez rodowodu) i mi takiego bubla wcisneli?

Ja rozumiem, ze kazdy pies jest kochany etc. etc. moja takze, mimo ze nie ma rodowodu, jednak juz nigdy nie kupie psa bez. Dlaczego? Bo moja ma wiele wad. Poza tym rodowód to potwierdzenie przodków a nie przepustka na wystawy. A jak wiesz wieksza czesc cech jest dziedziczna.
Zapisane

Anka

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #25 : 2004-11-24, 21:33 »
Ona, rodowód psa nie oznacza obowiązku uczestniczenia w wystawach - ale uczciwość nakazywałaby takiego psa bez papierów nie rozmnażać.  To wszystko.
Jako pudle toy szczególnie te bez rodowodu wciska się za młode bądź cherlawe miniatury, często niestety obciążone chorobami związanymi z takim skarławaceniem - dlatego szczególnie toy pudle jak i mniejsze miniatury są dokładnie sprawdzane zanim dopuści się je do rozrodu (ludzie nie wiedzą nawet jak sędziowie zwracają uwagę na "pewne" cechy ). Te choroby to dyskopatia (specyficzny ruch). ślepota (choroba genetyczna, w rodowodowych pudlach prawie 90% psów to psy z badanych na ślepotę linii,  bez rodowodu -częto te psy są ślepe w wieku 5-6 lat) oraz wywichnięcie rzepki (specyficzny chód a w efekcie kulawizna i kalectwo u psów7-8 letnich) - te rzeczy są wyłapywane szczególnie u samców i sędzia daje takiemu ocenę nie kwalifikującą do wystaw. Daje to w efekcie dyskwalifikację osobników nie pożądanych, podejrzanych o wady a kwalifikację dostają tylko osobniki prawidłowe. Tym się mniej więcej różnią psy z rodowodem i bez rodowodu. Nie tylko ceną ale często wyglądem i zespołem cech typu zdrowie, predyspozycje i psychika.

Ona - przykro mi, że tak rzeczowa osoba napędza biznes rozmnażaczy. Życzę Ci aby ten piesek był w porządku i kochaj go bo każdy pies niezależenie czy to kundelek czy multi medalista ma byc kochany  :)  ale nie rozmnażaj go jezeli kochasz pudle.
Zapisane

mleksik90

  • Gość
szczeniak
« Odpowiedź #26 : 2004-11-26, 20:01 »
Jaką ilość karmy dostaje dziennie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.