Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu

Autor Wątek: Disney - podoba się?  (Przeczytany 44761 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #90 : 2008-03-30, 10:57 »
Cytuj
" can you feel the love tunight ' to znaczy:  " czy Ty chcesz się kochać tej nocy "...:lol: :lol:
Cytuj

nie wiem, skadzes wytrzasnal to tlumaczenie - ale o kochaniu sie w sensie fizycznym tu nic nie ma... "can you feel the love toonight" oznacza "czy czujesz milosc tej nocy"...

Co do wyciagniecia tematu - temat az tak stary nie jest. Poza tym - filmy disneya to nie kicze, ktore sie raz obejrzy i pojda w zapomnienie - no i samo to ze gada sie tez o filmach z lat 90-tych, swiadczy o tym, ze jest to temat na lata.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #91 : 2008-03-30, 14:26 »
Cytuj
nie wiem, skadzes wytrzasnal to tlumaczenie - ale o kochaniu sie w sensie fizycznym tu nic nie ma... "can you feel the love toonight" oznacza "czy czujesz milosc tej nocy"...

Hmmm...po zastanowieniu,to Masz rację Iras - mnie tak ktoś przetłumaczył ten tytuł jeszcze w 95 roku i wryło mi się to w pamięć... :oops:
Z ciekawostek to na DVD " Król Lew " w dodatkach jest wersja tego utworu śpiewana przez Timona i Pumbę - w całości.
 Natomiast w wersji musicalowej wystawianej na Broadwayu znajdują się trzy niewykorzystane w filmie piosenki.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #92 : 2008-03-30, 15:05 »
A to jest wersja musicalowa? O-o ja myślałam że tylko na płycie soundtracka zmieścili...
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #92 : 2008-03-30, 15:05 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #93 : 2008-03-30, 16:15 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #94 : 2008-04-09, 23:32 »
http://www.filmweb.pl/Plany+Pixara+i+Disneya+na+najbli%C5%BCsze+cztery+lata,News,id=42308

Niestety,w tym czasie do kin trafi tylko jeden film zrobiony w tradycyjnej technice animacji rysunkowej 2D - reszta to animacje komputerowe...
Z tego co czytam w różnych miejscach,to ludzie tęsknią za animacją klasyczna i mają już dosyć ( tak jak i ja ) kolejnych komputerowych produkcji - zwłaszcza że nie ma już produkcji na miarę dwóch części " Toy Story ",pierwszego " Shreka " czy też pierwszej " Epoki lodowcowej ".

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #95 : 2008-04-10, 17:44 »
Ja też zdecydowanie wolę te tradycyjne filmy animowane, a nie te robione techniką komputerową... Jakoś tak, są sympatyczniejsze, chociaż pierwszego "Shreka" nic nie pobije. :D
Ostatnio słucham disneyowskich piosenek z Króla Lwa (i mam jedną ulubioną  z "Herkulesa" od której się uzależniłam :P). Jak się słucha tych piosenek, to od razu wraca dobry humor - też tak macie? :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #96 : 2008-04-10, 18:34 »
Ja zbierałem Disneyowskie soundtracki od " Małej Syrenki " ( MC po Niemiecku... :lol: ) - mam soundtracki od tego filmu,aż do " Mój brat niedźwiedź ".

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #97 : 2008-04-11, 17:52 »
Czemu dopiero teraz zauważyłam ten temat? xP
Tak się składa, że uwielbiam bajki Disneya  :) Chociaż ostatnio szczęśliwe zakończenia zaczęły mi się przejadać, wciąż kocham musicale, a szczególnym sentymentem darzę "Króla Lwa" (ahh, oryginalne "Upendi"..  :kocham: ) oraz "Lilo i Stitch" (umiem niemalże wszystkie piosenki na pamięć. A Stitch - palce lizać ^_^).
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #98 : 2008-04-11, 18:16 »
W " Lilo i Stitch " główną rolę grają piosenki Elvisa Presleya - stare,ale jare.:P
Mnie osobiście bardzo brakuje tej Disneyowskiej stylistyki i umowności - to prawda że filmy Disneya są mało oryginalne,wtórne i trochę naiwne,ale mi właśnie tego brakuje - jakoś przez 80 lat nikomu to nie przeszkadzało.

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #98 : 2008-04-11, 18:16 »

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #99 : 2008-04-11, 18:29 »
W " Lilo i Stitch " główną rolę grają piosenki Elvisa Presleya - stare,ale jare.:P

 :) Druga część "Lilo i Stitch" nie była tak dobra jak pierwsza, ale na końcówce się poryczałam  :oops:

to prawda że filmy Disneya są mało oryginalne,wtórne i trochę naiwne,ale mi właśnie tego brakuje

Nie wiem czemu, ale to mi przypomniało, jak pierwszy raz widziałam film Disneya. Byłam małym szkrabem, ale do dzisiaj widzę przed oczami okładkę kasety pierwszego "Króla Lwa". Pamiętam, że z zapartym tchem oglądałam ten film, bardzo go przeżywałam. Trochę mi brakuje tych uczuć, jakie wyzwalały we mnie te filmy, bo teraz już nie umiem przeżywać ich tak mocno ;)

(Mogę pisać trochę niegramatycznie i chaotycznie, ale trudno mi ubierać myśli i uczucia w słowa)
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #100 : 2008-04-11, 18:32 »
nie zapominajmy że piraci z karaibów też są disneyowskim wytworem. Prawdę mówiąc to piraci zawsze bardziej kojarzyło mi się z japońskimi animacjami gdzie wszystkie postaci są raczej szare, niż z disneyowskim schematem "zło i dobro".

Shih, ja jeszcze do piątej klasy płakałam przy śmierci mufasy ;) Teraz nadal smutno mi się robi, ale tak często to oglądałam że znam już wszystkie dialogi na pamięć xDD (pamiętam jak jeszcze w przedszkolu na zmianę cytowaliśmy z bratem dialogi xD)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #101 : 2008-04-11, 18:40 »
Ech,były czasy gdy znałem na pamięć wszystkie piosenki z " Króla Lwa "," Pocahontas "," Dzwonnika z Notre Dame "," Herkulesa " i " Mulan ".:lol:
" Król Lew " był sporym przełomem w Disneyowskiej animacji,film był trudno zrozumiały dla małych dzieci - wiecie że pierwsza wersja filmu upadła bo okazała się...zbyt Afrykańska? - pierwszy reżyser chciał żeby nad filmem pracowali tylko czarnoskórzy animatorzy a film bardziej przypominał dokument National Geografic.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #102 : 2008-04-11, 19:19 »
A no właśnie ja bajki z Disneya mam tylko na kasetach VHS :lol:
A wogóle video to już staroć jest :lol:
Czy wogóle ktos jeszcze tego używa?  :co-jest:
>oprócz mnie :lol:<
A ma ktoś Disney Channel?
Ja miałam jak byłam mała jakiś tam komiks z 'Króla Lwa', ale niestety dwano zaginiony/zniszczony/zagubiony...
A widział ktoś Króla Lwa 3?
Szkoda, bo to było takie żartobliwe trochę ;p
Wiadomo, że jedynka najlepsza, ale dwójka też mi się bardzo podoba ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #103 : 2008-04-11, 19:21 »
Ja widziałam Króla Lwa 3 - pamiętam, że strasznie się na tym śmiałam, ale to było już dawno, więc nie do końca pamiętam co było w tym filmie... :D
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #104 : 2008-04-11, 19:35 »
A co sądzicie o 'Bernadzie i Bajce'
--> chyab tak to się zwało ;p
Nie chce mi się iść zobaczyć do drugiego pokoju jak pisze na opakowaniu :lol:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #104 : 2008-04-11, 19:35 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #105 : 2008-04-11, 19:37 »
Król Lew 3 to parodia jedynki,ja osobiście oglądam i kolekcjonuję tylko filmy kinowe,te robione na rynek DVD i telewizyjny odstają jakością od kinowych produkcji - niestety,obecnie produkują tylko te na rynek kina domowego...
Disney chanel jest dostępny na cyfrowym Polsacie.

A co sądzicie o 'Bernadzie i Bajce'
--> chyab tak to się zwało ;p


 :lol:..." Bernard i Bianka " - w oryginale " The rescuers ",film z 1977 roku,a część druga " The rescuers down under " z roku 1990 ( u nas jako " Bernard i Bianka w Krainie Kangurów " ) - ten drugi mam na DVD.
Byłem na nim aż trzy razy w kinie... :D ma niesamowitą,jak na tamte czasy animację komputerową - lot na orlicy był wtedy niezapomnianym przeżyciem. :P

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #106 : 2008-04-11, 19:49 »
A ja na kablówce mam Disneya Channela ;p
a to z tymi kangurami tylko widziałam i mam ;p A pierwsza część o czym? ;p
A ja wspominam to jak te zwierzęta kombinowały, żeby z klatki się wydostać ;p
Albo jak jaszczurka połykała jajka :lol:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #108 : 2008-04-13, 22:14 »
Lis dziś leciało "Lis i Pies II" ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #109 : 2008-04-13, 23:00 »
Pamiętam, ze jak byłam mała zbierałam "Disney i Ja" :D

A "Bernard i Bianka" to dawno już ogladałam, nawet nie pamiętam o czym było... a szkoda.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #110 : 2008-04-13, 23:30 »
Ja do tej pory zbieram Disneyowski komiks Gigant... :oops:  - mam wszystkie numery od pierwszego z 1991 roku. :P
Filmy też kolekcjonuję - kasety VHS dałem siostrze a sam kupuję DVD.
Ostatnio ukazał się jeden z moich ulubionych klasycznych filmów Disneya - " 101 dalmatyńczyków " - świetny film,sztandar dla przeciwników noszenia futer,świetni bohaterowie i jeden z najlepszych czarnych charakterów w historii kina - Cruella De Vil. :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #110 : 2008-04-13, 23:30 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #111 : 2008-04-13, 23:37 »
No, no to się nazywa kolekcja :D
Nigdy o tych komiksach nie słyszałam.

A 101 Dalamtyńczyków obok Króla Lwa i Zakochanego kundla jest moja ulubioną bajką. Pierwszą ulubioną odkąd pamiętam.
Mam nawet ksiażkę ^^
Oglądałam też odcinkowy serial o dalmatyńczykach.
Nawet grę miałam i puzzle takie wielkie ^^
To były czasy.
Szczerze mówiąc to chyba od tej bajki przyszła moja miłość do psów (omijając dzielenie smoczka z Foxterierm wujka- wiecie, wymiana śliny i te sprawy xD).
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #112 : 2008-04-14, 01:01 »
Troszkę się pomyliłem,od 1993 roku:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komiks_Gigant
Potem zmienił się w " Gigant poleca ":  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gigant_Poleca
A tak to,mniej więcej wygląda:  http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/gigant_poleca/40

Książki Disneya też mam,zbierałem je od początku lat 90-tych - pierwsza z moich średnich książek to " Bernard i Bianka ",a z dużych - " Pinokio " - ostatnia jaką kupiłem to " Planeta Skarbów " z 2002 r,potem już nie wychodziły.
" 101 dalmatyńczyków " obejrzałem dość późno w latach 90-tych,czytałem też powieść Doddie Smith na podstawie której powstał film - Disney wykupił prawa do ekranizacji zaraz po przeczytaniu książki.
Z ciekawostek mogę powiedzieć,że na potrzeby filmu wynaleziono...kserograf,do kopiowania łatek dalmatyńczyków.:P
Muszę przyznać,że moja miłość do wszelkich zwierzaków tez wzięła się z Disneyowskich animacji. :D

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #113 : 2008-04-14, 14:41 »
Kola ja byłam w "Klubie książek Disneya" :lol:
I czytałam komiksy "Kaczor Donald" :lol:
A "Kubus Puchatek" też fajny ;D
Lis ty masz siostrę? xD Ile ma lat? :P
U mnie połowe kaset poniszczone są xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #114 : 2008-04-14, 14:53 »
Też czytałam komiksy "Kaczora Donalda", moi bracia ich mieli mnóstwo. Dotąd je pamiętam, chociaż już od kilku lat do nich nie zaglądałam. :P
Z książek Disneya to mam tylko "Kubusia Puchatka" i "Małą Syrenkę". Hehe, moja kuzynka miała strasznie dużo tych książek, zawsze mi pożyczała. :D
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #115 : 2008-04-14, 15:32 »
Ja mam bardzo dużo tych książek,a komiksów już czwartą półkę - co dwa miesiące wychodzi jeszcze mega giga - jeszcze grubszy komiks niż gigant.:P

benitka608

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #116 : 2008-04-22, 23:15 »
oj Król Lew to moja miłość z dzieciństwa
pamiętam jak jeszcze zbierało się takie kolorowe karteczki- czasami wymieniało - i dostałam w swoje łapki taką z Timonem szara jakaś byłą i nie mogłam tytułu doczytać -mówie co to za film- i nią pogardziłam a potem Król Lew haha
dialogi na pamięć
mam soundtrack na kasecie magnetofonowej do dzisiaj hihi

czasami oglądam klasyke disneya - bo mimo mojego wieku bajeczki nadal uwielbiam ;D
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #117 : 2008-04-23, 01:23 »
Ja zbierałem albumy z naklejkami :P - najwięcej naklejek mam w albumie do " Pocahontas ",zabrakło mi 25 naklejek.:lol:
Dialogi i piosenki,też swego czasu znałem na pamięć i też mam trochę soundtracków na taśmach MC - na szczęście te nowe mam już na CD.

Forum Zwierzaki

Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedz #117 : 2008-04-23, 01:23 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #118 : 2008-04-23, 07:21 »
Taaak, ja zbierałam karteczki z Króla Lwa, miałam cały segregator i koleżanki mi zazdrościły takich fajnych karteczek, bo one miały ich bardzo mało z Króla Lwa. :D Miałam chyba jeszcze z Pocahontas, Kubusia Puchatka i jakieś pojedyncze z innych bajek disneyowskich.
A na karteczki z Króla Lwa mówiliśmy zawsze, że są z "Simby". :P
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Disney - podoba się?
« Odpowiedź #119 : 2008-05-25, 11:30 »

Trochę mi brakuje tych uczuć, jakie wyzwalały we mnie te filmy, bo teraz już nie umiem przeżywać ich tak mocno ;)

A ja wczoraj oglądałam Króla Lwa II i Piękną i Bestię, i po raz setny morze łez na nich wylałam xd A rano jeszcze na Królu Lwie peirwszej części ^^""

A no właśnie ja bajki z Disneya mam tylko na kasetach VHS :lol:
A wogóle video to już staroć jest :lol:
Czy wogóle ktos jeszcze tego używa?  :co-jest:
>oprócz mnie :lol:<


Ja! Ja używam ! xd Właśnie byłam w szoku bo mi się samo naprawiło O_o
Zapisane
Why so serious?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 31 zapytaniami.