Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Chciałbym mieć małpę  (Przeczytany 25531 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stoolej

  • *
  • Wiadomości: 1
Chciałbym mieć małpę
« : 2010-08-31, 00:03 »
Witam specjalnie założyłem konto zeby to napisac i nie wiem czy to dobry dzial

Mam pytanie

1. Ile kosztuje małpa domowniczka? taka ktora mozna miec w domu. np. kapucynka czy cos. taka mala malpka
2. ile kosztuje mniej wiecej taka malpka
3. ciezko ja dostac?
4. mozna ja wytresowac?
5. jak to sie ma w domu? tzn. gdzie ona sie zalatwia, tzn. nosi pieluchy, tresuje sie zeby gdzies sie zalatwiala czy cos? no i taka malpa to jest rozrabiaka bardziej, ze dom moze zniszczyc, czy jak sie wytresuje to bedzie spokojna?

chcialbym jakas wesola posluszna malpe, np. nauczyc ja przybijac piatke/zolwika :wink: itp.
taka malpa do podtrzymania towarzystwa
jednak nie wiem czy to mozliwe
prosze o powazne odpowiedzi pozdrawiam

np. taka jest fajna



@ EDYCJA
chcialbym powiedziec ze w ogole nie znam sie na zwierzetach
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #1 : 2010-08-31, 09:38 »
Cytat: stoolej
Witam specjalnie założyłem konto zeby to napisac i nie wiem czy to dobry dzial
Dział dobry, bo małpy, nawet oswojone, to nadal dzikie zwierzęta. Małpy nie są gatunkiem udomowionym.

Cytat: stoolej
Ile kosztuje małpa domowniczka? taka ktora mozna miec w domu. np. kapucynka czy cos. taka mala malpka
Na pewno dużo.
Cytat: stoolej
ciezko ja dostac?
Na szczęście nie siedzą w każdym zoologicznym, czekając na człowieka, który szuka zabaweczki.
Cytat: stoolej
4. mozna ja wytresowac?
To Ci się raczej nie uda
Cytat: stoolej
5. jak to sie ma w domu? tzn. gdzie ona sie zalatwia
Bywa, że sika, zwisając z lampy pod sufitem. Moja tak robiła.
Cytat: stoolej
no i taka malpa to jest rozrabiaka bardziej, ze dom moze zniszczyc, czy jak sie wytresuje to bedzie spokojna?
Zrobi Ci taki sajgon, że rodzice oddadzą ją do ZOO, a Ciebie razem z nią.
Cytat: stoolej
chcialbym jakas wesola posluszna malpe, np. nauczyc ja przybijac piatke/zolwika  itp.
taka malpa do podtrzymania towarzystwa
Kolegę wesołego zapoznaj
Cytat: stoolej
jednak nie wiem czy to mozliwe
NIE.
Cytat: stoolej
prosze o powazne odpowiedzi pozdrawiam
A ja wcale nie żartuję.
Cytat: stoolej
np. taka jest fajna
Na zdjęciu i krokodyl jest fajny.
Cytat: stoolej
chcialbym powiedziec ze w ogole nie znam sie na zwierzetach
Jakbyś się znał, nie chciałbyś mieć małpki jako maskotki.

Nie obrażaj się na mnie, bo nie taki jest mój zamiar. Chcę Ci tylko uświadomić, na czym polega Twój błąd. Jako dziecko miałam małpkę (to nie był mój pomysł, dorośli też czasem robią głupstwa :roll:). Źle się to skończyło i dla małpki, która trafiła do ZOO, i dla mnie, bo zdążyłam się z nią zżyć i tęskniłam... Do dziś, a minęło mnóstwo lat, pamiętam ją stojącą w oknie gabinetu dyrektora ZOO, i patrzącą za mną, kiedy odchodziłam z rodzicami... Najlepiej poczytaj ten wątek:

http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=22528.0

I na koniec jeszcze jedna rada: najpierw dowiedz się czegoś na temat psów, kotów, czyli zwierząt udomowionych, poznaj ich zwyczaje i potrzeby, a potem, jeśli masz na to warunki (kasa na utrzymanie, leczenie, czas na opiekę i przede wszystkim, serce dla zwierzęcia) zaadoptuj psa, może ze schroniska? Ale jeśli masz to zrobić tylko po to, by szpanować przed kolegami, albo żeby go tresować dla rozweselenia, lepiej w ogóle zrezygnuj.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę, nie obrażaj się, tylko przemyśl to, co napisałam.
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #2 : 2010-08-31, 15:04 »
Brawo IBDG za wspaniałe odpowiedzi. Pytam z czystej ciekawości zoologicznej do jakiego gatunku należała Twoja małpka? Przypomniało mi się to była kapucynka.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedz #2 : 2010-08-31, 15:04 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #3 : 2010-08-31, 19:16 »
To był koczkodan zielony, Zoologu... Tak określili ją znawcy, podobno była w naszym domu Pani Gucwińska (ja tego nie pamiętam, może nie było mnie przy tym) i to pewnie ona powiedziała, jaką małpkę mamy... Zresztą dopytam mamę w niedzielę, jak to dokładnie było z określeniem gatunku.

Kupiono ją od marynarza, który pewnie potem jeszcze niejedną małpkę, a może inne zwierzę wyrwał z naturalnego środowiska... Skoro ludzie kupują... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

genialny żółw

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #4 : 2013-02-12, 14:50 »
Kurde posiadanie małpy to wielki obowiązek, w dodatku to bardzo mądry zwierzak a nie zabaweczka. Chociaż z szympansem można by na spacer skoczyć piwko wypić. Mam mieszane uczucia.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #5 : 2013-02-12, 19:37 »
Mieszane uczucia w stosunku do czego ? Do posiadania malpy ? To poczytaj wierszyk Małpa w kąpieli, a potem pomyśl,ze nie ma przydzialu z NFZ na konieczne dla niej pampersy.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #6 : 2013-02-13, 08:39 »
Ja mam całkiem niemieszane uczucia... Jestem za to wstrząśnięta głupotą pt. "chcę małpkę", zwłaszcza, jeśli chce człowiek dorosły...
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #7 : 2013-02-25, 09:25 »
Ostatnio wchodzę do sklepu zoologicznego zobaczyć co tam mają rybiego ciekawego, a tam w klatce na przodzie sklepu... małpiszon siedzi. Mały, brązowy z aureolą białych kudłów na głowie :(
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #8 : 2013-02-25, 17:54 »
Wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu... ale moznaby zglosic to do weta powiatowego. Niechby sprawdzil czy to nie z przemytu / dokumenty/  i czy ma odpowiednie warunki.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedz #8 : 2013-02-25, 17:54 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #9 : 2013-02-25, 18:05 »
Wszystko ma, certyfikaty, papierzyska etc. Jakby komuś małpa nie pasowała, krokodyla(nie wiem dokładnie jaki, dorasta do ok 3 m) też można nabyć.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #10 : 2013-02-26, 08:52 »
 :x
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #11 : 2013-02-26, 11:05 »
Juz wiem dokładnie co to za małpka - Tamaryna Białoczuba.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #12 : 2013-02-27, 10:07 »
Juz wiem dokładnie co to za małpka - Tamaryna Białoczuba.
Tamaryna białoczuba jest gatunkiem krytycznie zagrożonym wymarciem. Sprawę należy pilnie zgłosić np. policji dla zwierząt. W Polsce istnieją już takie struktury.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #13 : 2013-02-27, 19:03 »
Tamaryna białoczuba jest gatunkiem krytycznie zagrożonym wymarciem.

tak, jednakże jest też zwierzęciem dopuszczonym do obrotu pod warunkiem posiadania odpowiedniej dokumentacji - funkcjonują hodowle skad można nabyć taka tamarynkę, ręcznie karmioną.


Jednak widziana przeze mnie małpka nie jest na sprzedaż:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,12849738,O_malpce_z_Iguany__ktora_lubi_telewizje__FOTO__WIDEO_.html
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #14 : 2013-02-27, 23:28 »
To chociaż dobrze .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedz #14 : 2013-02-27, 23:28 »

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #15 : 2013-03-10, 17:35 »
Trzeba pamiętać,że nie wszystko co się rusza da się oswoić.Małpki to dzikie zwierzątka tak,że nie da się oszukać natury.Napewno z domu zrobiła by sajgon.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #16 : 2013-03-15, 00:06 »
Albo by siedziala w klatce albo na łańcuchu dopoki by sie nie znudzila. Niedawno jakiś palant wyrzucil na mroz węża zbozowego. Gad nie przeżyl.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #17 : 2013-03-16, 17:59 »
Albo by siedziala w klatce albo na łańcuchu dopoki by sie nie znudzila. Niedawno jakiś palant wyrzucil na mroz węża zbozowego. Gad nie przeżyl.
To jeszcze jeden argument przeciwko trzymaniu egzotycznych zwierząt w domach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #18 : 2013-03-26, 12:23 »
Ale kto bierze to pod uwagę ? Kretyni kupuja takie zwierzęta calkowicie się na nich nie znając . A jak jest popyt, bedzie i podaż.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #19 : 2013-03-28, 16:48 »
Ale kto bierze to pod uwagę ? Kretyni kupuja takie zwierzęta calkowicie się na nich nie znając . A jak jest popyt, bedzie i podaż.
     Racja,całkowicie sie zgadzam.Ludzie nie mysla co robią jak im się zachce ,,zabaweczka" to kupuja a potem to dopiero mają nielada kłopot.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #20 : 2013-06-18, 18:40 »
I wszystkim zainteresowanym chce powiedziec,że ŻADNEJ małpy, nawet z rzędu naczelnych  NIE DA SIĘ NAUCZYĆ ZAŁATWIANIA SIĘ W OKREŚLONYM MIEJSCU.  Miłych wrażen w zamieszkaniu z małpką zyczę tym upartym.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedz #20 : 2013-06-18, 18:40 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #21 : 2013-06-19, 20:14 »
Gwoli prawdy systematycznej Diuno wszystkie małpy należą do rzędu naczelnych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #22 : 2013-06-20, 22:23 »
No, czyli tylko człowiek/ i to nie zawsze/ umie zachowac czystośc. Bo rozumiem,ze czlowiek tez nalezy do tego rzędu ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #23 : 2013-06-21, 13:20 »
No, czyli tylko człowiek/ i to nie zawsze/ umie zachowac czystośc. Bo rozumiem,ze czlowiek tez nalezy do tego rzędu ?
Zgadza się należy. Uważasz, że zwierzaki nie zachowują czystości?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #24 : 2013-06-22, 18:41 »
Niektóre nie zachowują... Widac po terenach nad Odrą, gdzie spaceruję z Piegusem... Jest tam wszystko: butelki całe i rozbite, puszki, styropianowe tacki, opakowania po musztardzie i ketchupie, po batonach, czekoladach, herbatnikach... Raz widziałam całego grila, wrzuconego do rzeki (kończył się sezon, komus nie opłacało się zabierać grata do domu)... W porównaniu z tym kłęby sierści, wyczesanej z psów, to małe piwo... Załatwiać się w określonym miejscu umiemy, choć i pod tym względem niektorych "fantazja" ponosi... W zeszłym roku widziałam bardzo liczne dowody na to na kamiennym cyplu, gdzie lubimy spacerować... Dodatkową "dekoracją" były hmmm... nie pierwszej swieżości majtki, założone na metalowe ustrojstwo do kotwiczenia :roll:

Tak, należymy do rzędu naczelnych... W bezmyślności, wygodnictwie, dewastacji i bezdennej, kompromitujacej głupocie też jesteśmy "na czele" :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #25 : 2013-06-22, 19:26 »
Z tego co wiem, to żadnej małpy nie da się nauczyć zalatwiania w okreslone miejsce. Już to/ choc nie tylko/ dyskwalifikuje ją jako zwierzatko domowe.  I to nie ja tak uwazam, tylko jest to fakt.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #26 : 2013-06-22, 19:51 »
Nie jestem pewna, czy małpki, szkolone jako pomocnice/opiekunki chorych osób, noszą pieluchy? Jeśli potrafią wykonywać przeróżne czynności (np. uruchamiać urządzenia domowe), to chyba zrozumienie, że nie "robi się" gdzie popadnie, nie powinno przekraczać ich możliwości... Hmmm...
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #27 : 2013-06-23, 23:33 »
Noszą. A niektore jak się nudza to rzucaja fekaliami jesli ktos im sie nie podoba.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedz #27 : 2013-06-23, 23:33 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #28 : 2013-06-25, 19:10 »
Noszą. A niektore jak się nudza to rzucaja fekaliami jesli ktos im sie nie podoba.
I , choc to jest dziwne, nie potrafią zachowac czystosci w naszym rozumieniu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

alan.stark

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Chciałbym mieć małpę
« Odpowiedź #29 : 2013-09-06, 19:17 »
Najlepiej to pawiana albo kapucynkę.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 28 zapytaniami.