Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Bojowniki  (Przeczytany 66297 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #90 : 2005-05-07, 10:03 »
ja mialam bojownika w duzym aqwa z innymi rybami i z filtrami ;) i zdech za 3 dni bo do muszlowiec zjadł :( kiedys bojownik to była moja pierwsza ryba i mialam przez 3 lata ale sam był ;)

Mila trzymałaś muszlowce w akwa towarzyskim?? :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #91 : 2005-05-07, 10:05 »
Mnie wkurza jak ktoś mówi, że jak żyją w kaurzach to mogą i jakimś tycim pojemniczku, kuli czy coś... -_-" Sorry, mogłabym żyć w pokoju 2x2m i nie wychodzić na świat i zyłabym... ale wątpie żebym się cieszyła z takiego życia...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #92 : 2005-05-07, 23:02 »
ja widząc w sklepach bojowniki w kieliszkach, kulach i wazonach głośno wyrazam swoja opinie...
ciekawym jest to, że jeszcze nikt nie zaprzeczył i nie polemizował...
a ostatnio przekonałam jedna panią, że bojki świetnie się czują z innymi rybami i WSZYSTKIE BOJOWNIKI OD TEGO CZASU PŁYWAJA Z RYBAMI :) pierwszego bojka to przy mnie wpuszczała :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Bojowniki
« Odpowiedz #92 : 2005-05-07, 23:02 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #93 : 2005-05-07, 23:10 »
Ej! Przyjedź do Wawy! Ja tu bezskutecznie szukam sklepu z bojkami w akwach... :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #94 : 2005-05-08, 10:14 »
jak się będę wybierała to dam znać :)
jak na razie to w szczecinie są kjuż 2 sklepy z bojkami w ogólnych akwa :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kociara

  • Gość
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #95 : 2005-05-19, 16:40 »
Mi jest strasznie żal tych bojowników zamkniętych w malutkich kubeczkach.  Takie sklepy nie są chyba dobre i w nich nie można ufać sprzedawcą, bo jeśli potrafią zrobić coś takiego to się na rybach nie znają!
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #96 : 2005-05-19, 18:01 »
ostatnio zauwazylam ze bojowniki trzyamne sa w wiekszych kwadratowych pojemniczkach ok 2-3 razy wiekszych od kubeczkow
tam przynajmniej moga spokojnie rozlozyc pletwy.......
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #97 : 2005-05-19, 18:42 »
taaaak, element marketingowy, bo wtedy ładniej wyglądaja i szybciej można sprzedać... tyle dobrego, że chociaz kwadratowe...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #98 : 2005-05-19, 20:20 »
to raczej wina sprzedawcy nie jest, że bojowniki są w kubeczkach, zwykle sprzedawca jest tylko pracownikiem i ma nad sobą kogoś, kto karze mu sprzedawac, zajmowac sie fakturami, wprowadzać dane do kompa, robić inwentaryzaję zamawiac z hurtowni, a opieke nad rybkami zostawia na samym koncu, zreszta jesli taki pracownik jest sam jeden, bo pracodawca jest "oszczędny" i żałuje kasy na osobe zajmującą się tylko rybkami... to ciężko to wszystko pogodzić, a rybki na tym tracą
zresztą najeżdzacie na sprzedawców, a ja miałam nieprzyjemność odwiedzić ostatnio hurtownię, skąd pochodzą zwierzątka i warunków w tamtym miejscu wole nie wspominać. Ale sprobujcie sobie wyobrazić 50 chmikow w jednym akwarium itd
i bojowniki tam są również w kubeczkach, ale są piękne, ja nie wiem, jak oni to robią
w moim zaprzyjaznionym sklepie zool. nie są nawet z tych kubeczkow wyciagane, bo ludzie wykupują je w ciągu kilku dni, zapewne kupowane do kuli i kupowane czesto, bo trzymane w takich warunkach szybko giną i zwierzaczka trzeba zastąpić nowym
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: Bojowniki
« Odpowiedz #98 : 2005-05-19, 20:20 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #99 : 2005-05-19, 20:41 »
Sprzedawca jest zarazem kims w rodzaju "doradct zoologicznego", który w pewnym sensie "broni godności zwierzat' poprzez udzielanie ich przyszłym właścicielą odpowiednich rad odnosnie zywienia, utrzymywania w dobrej kondycj etc., a jesli sam nie potrafi zapewnić takich warunków zwierzętą jakie trzyma jest to dla mnie równoznaczne z jego brakiem wiedzy w tej dziedzinie...  Sprzedwaca powinien byc zatrudniany przez pracowadce na podstawie wykazanej przez niego wiedzy...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #100 : 2005-05-21, 01:51 »
tak by było najlepiej, ale zykle jest to sprzedawca i po prostu sprzedawca. w wiekszosci zoologicznych nawet nie sprawdzają, czy osoba jest kompetentna i zna się na zwierzakach, dla wlasciciela jest to tylko towar i wazne są jedynie obroty
ja nie mówię, ze to popieram
wręcz jest to okrutne i smutne
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

mysia612

  • Gość
Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #101 : 2005-05-24, 17:09 »
Mam zamiar kupić sobie Bojownika,koleżanka powiedziała mi że do bojowniczka trzega tylko grzałki.Ai mam pytanie czy znacie jekiś dobry sklep  z kulami żwirkiem i dodatkami do rybek w Warszawie(najlepiej na grochowie) :cosik: :cosik: :cosik: :banan: :banan: :chomik: :mucka: :mucka:
               POMÓŻCIE
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #102 : 2005-05-24, 17:36 »
Ai mam pytanie czy znacie jeki¶ dobry sklep  z kulami żwirkiem
               POMÓŻCIE


RYB SIĘ NIE TRZYMA W KULI !!!!!!!!! -> http://raffy15.w.interia.pl/kula

dla jednego bojownika MINIMALNIE 15l PROSTOKĄTNE AKWA, z naturalnym żwirkiem, duzo zywych roślin i przede wszystkim ważna jest GRZAŁKA i POKRYWA. BYło o tym już, poszukaj no :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #103 : 2005-05-24, 17:38 »
Eee... po pierwsze zaraz dostaniesz ostrzeżenie za te obrazki w podpisie... a nawet jakby nie były za duże, to są strasznie rażace w oczy, więc błagam, usuń je... :)

Po drugie rybek nie trzyma się w kuli, możesz na ten temat poczytać na forum, bo bała masa takich tematów (zanim spytasz -> poszukaj :) )...

Żwirek, itp. możesz kupić w kazdym zoologicznym.

Bojowniki jak każda rybka, potrzebują filtra...
Zapisane

mysia612

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #104 : 2005-05-24, 17:52 »
waśnie że mojej rybie kupie kule
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedz #104 : 2005-05-24, 17:52 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #105 : 2005-05-24, 18:01 »
Jeśli chcesz jej cierpienia to prosze bardzo... ale to jest forum miłośników zwierząt...

Może twoja mama Ci pomoże, zainteresuje się akwarystyką i kupi duże fajne akwa...

Weszłaś na stronę Raffiego? Przeczytałas argumenty przeciw kuli? Pomyśl, że musiałabyś całe życie spędzić w łazience i nic pozatym, żadnego wychodznia, to tak jak rybka w kuli, a bez filtra to jeszcze żyje w swoich odchodach... Pomyśl o tym, a nie unoś się honorem...

P.S. Dzieki za usunięcie obrazka!
Zapisane

mysia612

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #106 : 2005-05-24, 18:14 »
wiesz ja bym jej akwarjum czyszciłą co tydzień,moja koleżanka też nie ma filtra ma kule i jej ryba jaoś żyje
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #107 : 2005-05-24, 18:26 »
bojownik napewno dlugo nie porzyje w kuli bez filtra
wiesz najlepiej kup mu kule 3 l bedzie super...:/
Zapisane

mysia612

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #108 : 2005-05-24, 18:32 »
3 l to jaka wielkość?????????????????
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #109 : 2005-05-24, 18:33 »
Mało...

"jej ryba jaoś żyje"

No właśnie... jakoś... życie ryby w kuli jest krótkie, ryby nie rozwijają się prawidłowo, rosną małe i krótko żyją. Do tego siedą na dnie albo pod powierzchnią, nie moga sobie popływać tylko wegetują.

Co do chyszczenia. Poczytaj o akwarystyce. Akwarium ma być wycinkiem środowiska naturalnego. To nie tylko rybka, woda, żwirek, roślinki ale też to czego nie widać - bakterie, które żyją w akwa i spełniają tam bardzo ważne role. Jeśli będziesz wyjmować wszystko z akwa, czyscić, itp. zabijasz te żyjątka, to bedzie tylko słoik z rybką i to smutną. Zresztą wymiana całej wody tez nie służy rybce.

Wiem, że ludzie mówią, że w naturze, to bojowniki żyją w kaużach... Ale to jeszcze nic nie oznacza. Chyba wolałabyś mieszkać dużym domu z ogrodem niż gnieździć się w toalecie całe życie...
Zapisane

mysia612

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #110 : 2005-05-24, 18:35 »
to co może ma żyć w odchodach
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedz #110 : 2005-05-24, 18:35 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #111 : 2005-05-24, 18:36 »
Nie, w normalnym akwa...
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #112 : 2005-05-24, 18:45 »
w 3l spokojnie smiescisz bojownika piekne geste rosliny grote zwir bedzie w sam raz :roll: :roll:
przyznam sie sama mialam bojca w kuli 11l ale naszczescie zyl tam krociutko potem poszedl do 25l akwa....
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #113 : 2005-05-24, 18:52 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 19:10 autor mysa »
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #114 : 2005-05-24, 18:56 »
wiesz co ? Daj lepiej spokój z bojownikiem i kup maskotkę :roll:
Zapisane

mysia612

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #115 : 2005-05-24, 18:59 »
ale ja już mam 11 psów Colli chiałabym mieć rybe
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #116 : 2005-05-24, 19:00 »
Raffy - mysia612 ma 11 lat i jak bedziesz się do niej tak zwracał, to bedzie tylko zapierać się przy swoim... :( Zrobi Ci na złość, a rybka będzie cierpieć...

Jesu! Serio? Przy tylu psach, to ja bym nie miała czasu na pójście do WC, a co dopiero na zajmowanie isę rybką...
Zapisane

mysia612

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #117 : 2005-05-24, 19:05 »
co ty ja mam 2 siostry i to młodse tylko jest prolem one mają dopiero miesiąc
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedz #117 : 2005-05-24, 19:05 »

Olka1992

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #118 : 2005-05-24, 20:09 »
Jak widzę ciekawa dyskusja się tu rozwinęła :P

Mysia612: naprawdę, jeśli chcesz, żeby twoja rybka miała szczęśliwe i długie życie (bojowniki bez problemu dożywają 5,6 lat) to kup normalne prostokątne akwa. Nie jest drogie, a na pewno dużo lepsze dla bojownika. Takie 15l będzie w sam raz.

Argumenty przeciwko kuli przytoczyli już Charon i Raffy, więc ja nie będę się powtarzać.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #119 : 2005-05-24, 20:22 »
Kule sa dużo droższe niż prostakątne akwa... :)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 32 zapytaniami.