Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Naskakiwanie :0 (dostc pilne)  (Przeczytany 3795 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #30 : 2005-01-23, 13:14 »
no tak pojedynczo ale toniestety wiecej czasu pochłania ale cóz trzeba byc odpowiedzalnym i podejmowac i trudne decyzje :roll:  o rozdizeleniu  dwoch trzymanych razem    odm. ras zwierzaków :roll:
mlode  raczej nie ale to moze byc i tylko  dominacja ale i kopulacja tez ekh :roll: zostaje tylko rozdzielic a rodzice maja cos preciw drugiekj klatce dla swinki??? :roll:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #31 : 2005-01-23, 17:16 »
Cytat: Kira
no tak pojedynczo ale toniestety wiecej czasu pochłania ale cóz trzeba byc odpowiedzalnym i podejmowac i trudne decyzje :roll:  o rozdizeleniu  dwoch trzymanych razem    odm. ras zwierzaków :roll:
mlode  raczej nie ale to moze byc i tylko  dominacja ale i kopulacja tez ekh :roll: zostaje tylko rozdzielic a rodzice maja cos preciw drugiekj klatce dla swinki??? :roll:



Oni sa w osobnych klatkach tlko razem ich wypuszczam.A po tym zdarzeniu Trojka czesciej piszczy(ma wode jedzenie,nie nudzi sie)ale tak cichutko.Wiec nie wiem czy to kopulacja czy tylko dominacja.Mam nadzeje ze to drugie :roll:
Zapisane

Grinia

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #32 : 2005-01-23, 22:06 »
Króliki samce nie miewają rui. Są gotowe do krycia cały czas od kiedy tylko dojrzeją.

Julias to nie była żadna oznaka dominacji, u królika samca chierarchia ustalana jest przez przemoc, a nie kopulację. Po prostu króliś znalazł sobie przedmiot wyżycia i już.
Na pewno nie powinnaś im pozwalać na kolejne kontakty bo to na 100% będzie się powtarzać skoro raz to się już zdarzyło. Być może świnka doznała jakichś obrażeń, dlatego piszczy?

To się nie powinno powtórzyć - spacery tak, ale osobno niestety. A samotność nie szkodzi ani świnkom ani królikom jeśli człowiek choć trochę się nimi zajmuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedz #32 : 2005-01-23, 22:06 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #33 : 2005-01-24, 20:41 »
Wiecie ja juz widziałam taki przypadek. Do królika dołączono świnkę, żeby króliczek nie był samotny. Królik reagował tak jak napisałaś- napadał na świnkę i chyba by ja zamęczył bo nawet spokojnej chwileczki nie miała, więc właściciel świnkę zabrał. Ale od tej pory królik jak tylko go zobaczy to rzuca się i chce go pogryźć-obraził się.
Zapisane
BC + koci podrostek

Malwina

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #34 : 2005-01-25, 17:49 »
Hmmm nie wiem dlaczego, ale myslalam ze ten Twoj kroliczek jest samiczką ... :oops:
A skoro to chłopczyk to niestety takie sytuacje beda sie powtarzac, więc musisz o nie dbac osobno tak jak mówiła Grinia , niestety...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #35 : 2005-01-25, 22:16 »
A może go wykastrować  :?
Zapisane

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #36 : 2005-01-27, 20:20 »
moze ale to nie da efektu ...zreszta jeszczemoze króli k ucierpiec lepiej oddzielic i osobno wypuszczć :?
kastracja to ostatecznosc i jeski mozna uniknac to lepiej nie przeprowadzać :roll:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #37 : 2005-01-28, 12:05 »
Cytat: Kira
moze ale to nie da efektu ...


Da, bo hormony przestaną szaleć...
Zapisane

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #38 : 2005-01-28, 14:23 »
ale samiec  moze i tak   skakac do swinki...
ale   po coc kastrowac jak mozna osobno sie nimi  zajmować.... :roll:  kastracja nie sie ryzyko lepiej trzymac osobno  :)
znam przykład  królika samaca po kastracji  dalej meczył króliczke mimo tego ze dzieci juz nie robił :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedz #38 : 2005-01-28, 14:23 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #39 : 2005-01-28, 14:28 »
W przypadku o którym pisałam poradzili sobie tak że do królika i swinki dołączyła druga świnka. 2 świnki były bardziej odważne i po jednej świnkowo-królikowej awanturze zapanował spokój tzn królik bawił się ze swinkami ale nie podchodził zbyt blisko do nich.
W sumie trochę szkoda królika.
Zapisane
BC + koci podrostek

Cathycash

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #40 : 2005-01-28, 14:55 »
Ekoteczko, a gdyby Twój sposób nie zadziałał? Dołaczyć jeszcze jedną świnkę?  :roll:
Pozatym pisała, że kolejnego zwierza mieć nie może.
Zapisane

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #41 : 2005-01-30, 19:30 »
Eko Gratuluje świnki :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #42 : 2005-01-31, 12:02 »
Wkasrtuj królika moze to bedzie najlepsze rozwiązanie  :wink:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #43 : 2005-01-31, 15:03 »
TEz mi halo... moja matka i sistra mają bardzo zle podejscie do zwierzat, i czesto to co pisze na temat hodowli zwierzaków ni jak nie ma sie do rzeczywistosci panujacej w moim domu.
  I tak kiedys mojej matce cos do lebka strzeliło ze chce MIEĆ (K*&*&**& jak ja nienawidze takiego okreslenia dla zwierzat - to nie rzecz) papuzke falistą.. i miala .. PuSiaka.. pusaik to samczyk i potrafi mówic nawet po luszku , one go nauczylu "kochany pusiu" itd, ja nauczylem go "Pusio pedał".. (oczywiscie ptaszek umie udawac miałczenie kota, piszczenie rozładowanej nokii itd ... ) ale so rzeczy.. ten ptaszek strasznie samotny byl (przeciez to nieludzkie miec jedna papuzke - one sa stadne) ... i ktoregos dnia moja siostra wyposcila chomika.. chomik łazil po stole ... jak to zobaczyl pusio to zlecial na stol i zaczol !!!deptac!!! tego chomika - tak jak samiczkę !!!! to dopiero jest chore..  to byl argument korronny dla mojej rodzinki ze ptak musi miec innego ptaka w klatce bo świruje...
  A potem byl jeszcze piesek, kotek, rybki  w 100l akwarium, szynszylki, Ryżowiec, nimfy.. kurna dobrze ze jakiegos aligatora nie będa chcieli MIEC  :grr:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #44 : 2005-01-31, 20:59 »
A może słonia ;)
Fajny zwierzyniec, zazdroszczę :)

Cathy ja tego sposobu nie polecam tylko napisałam żeby pokazać że świnki w grupie są odważniejsze. A ja wiedziałam zawsze że króliki czasami sa glupie to i tak się nie dziwię że ten tak reaguje ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedz #44 : 2005-01-31, 20:59 »

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #45 : 2005-02-01, 12:27 »
krolik i nie sa  glupie tylko maja swoje charaktery i trzeba im poswiecac wiecej czasu :grr:
Zapisane

Grinia

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #46 : 2005-02-02, 20:23 »
Kastracja często wogole nie wpływa na zachowanie królika.

Ekoteczka, .....eeech brak mi słów....  :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #47 : 2005-02-02, 22:58 »
Wrrr napisałam "czasami głupie" co nie okresla ich inteligencji tylko zachowanie. Chodziło mi o to ze nie zawsze wiadomo co zrobią i jak zareaguja na pozornie znajoma sytuację. Ale to nieistotne, każdy ma prawo do własnego zdania i problem byłby gdybym napisała wprost o którymś z waszych królików.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #48 : 2005-02-03, 11:50 »
i kastracja w plywa na nie rozmnarzanie ale samic charakteru  dominanta nie zmieni ... :roll:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #49 : 2005-02-09, 06:22 »
Kastracja pozbawi krolika mozliwosci rozmnazania, ale nie sadze by oslabila jego zapal.
Jak wykastrowalam mojego swinka, pierwsze co zrobil to wlazl na samiczke ;)
Tutaj tez jest inna kwestia. Nie wiem jaka u krolika maja wielkosc narzady plciowe, ale byc moze sa zbyt duze jak na 'mozliwosci' swinki. A co za tym idzie ow kopulacja sprawia jej bol.
Ja bym nie ryzykowala.
Poza tym mozna bylo pomyslec wczesniej. Skoro w obecnej sytuacji druga swinka odpada, to trzeba bylo odrazu kupic dwoch przedstawicieli tego samego gatunku, a nie 'sztukowac' z kazdego po trochu.
Zapisane

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #50 : 2005-02-09, 13:56 »
:roll: aluniek  celnie i konkretnie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedz #50 : 2005-02-09, 13:56 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #51 : 2005-02-09, 21:04 »
Naprawdę lepiej skupic się na jednym gatunku !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Naskakiwanie :0 (dostc pilne)
« Odpowiedź #52 : 2005-02-09, 21:19 »
bo swinka ucierpiała :(
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 28 zapytaniami.