Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot nie załatwia się w kuwecie  (Przeczytany 7594 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuza19

  • *
  • Wiadomości: 4
Kot nie załatwia się w kuwecie
« : 2011-06-12, 22:43 »
Witam wszystkich,

Otóż od pewnego czasu moja zuzia nie siusia w kuwecie. Wygląda to mniej więcej tak...

Koło 2 miesięcy temu kicia zaczęła załatwiać się w lezące w pobliżu siatki foliowe. Po usunięciu ich kicia wróciła do kuwety, zdarzało mi się zostawić gdzieś siatki i problem się powtarzał. Około 1,5 miesiąca temu kicia nie siusiała do kuwety -zwykle próbowała lecz uciekała. Zaczęła strasznie miałczeć i tarza się po ziemi. Nic w tej sprawie nie zrobiłam, ale z czasem było ok do pewnego czasu. Tydzień temu historia znowu się powtórzyła kicia siusia w pościelach (kupki wali w kuwecie) strasznie miałczy, tarza się po ziemi i w ubraniach w których wyczówa perfumy. Nie moge spac po nocach przez to mialczenie :( Wyczytałam kilka rzeczy które mogą być przyczyną -zmieniłam rodzaj żwirku, zmiana dietu itp lecz nic nie pomogło, a podejżewam zapalenie pęcherza czy coś w tym kierunku co w tej sprawie poradzicie ? W najbliższych dnaich planuje udać się do weterynarza a jako, że będzie to moja pierwsza wizyta mam kilka pytań:

-Domyślam się, że będzie potrzebne badanie moczu więc udać się najpierw z kicią czy bez ?
-Ile kosztować będzie taki przegląd, stwierdzenie czy kotku coś dolega

Jeżeli lekarz uzna, że kici nic nie jest/po prostu oduczuła się korzystania z kuwety co w takiej sprawie będę musiała zrobić.. Dodam, że kicia ma równy roczek.
Zapisane

salenne

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 19
  • Branża zoologiczna
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #1 : 2011-06-12, 23:24 »
Wizyta u weterynarza oczywiście będzie w tym przypadku konieczna. I oczywiście idź z kotkiem. Najprawdopodobniej lekarz pobierze krew do badania, a o dostarczenie próbki moczu będziesz musiała się postarać sama. Przyczyny takiego zachowania mogą być różne. Zastanów się dobrze, czy na krótko zanim kotka zaczęła siusiać poza kuwetą nie zdarzyło się coś, co mogło ją "wybić" z normalnego trybu życia. Ktoś się wprowadził/wyprowadził z domu? Zmiana miejsca kuwety/miseczek/legowiska? Jakiś nowy mebel? Remont/przemeblowanie? Wbrew pozorom sytuacje dla nas zupełnie nieistotne mogą mieć olbrzymi wpływ na zachowanie kota. Może przeżyła jakiś duży stres? No i pozostaje jeszcze jedna kwestia. Być może kotka właśnie takim zachowaniem próbuje pokazać, że coś jest z nią nie tak. Kot nie da po sobie poznać wprost, że coś go boli, że jest chory...u kotów jest zazwyczaj tak, że jeżeli widać po nim ewidentnie chorobę to zazwyczaj jest już to dość zaawansowane jej stadium. Także udaj się z nią do weta jak najszybciej. Co do kosztów to zależy od lecznicy. Ja za rutynowe badanie krwi mojego kota płacę 50zł. Ale w różnych miastach może to wyglądać różnie i każda lecznica ma zapewne inne ceny takich badań.
Zapisane
"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
Colette

zuza19

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #2 : 2011-06-13, 00:01 »
To znaczy się zmieniłam miejsce kuwety, ale dopiero po tym jak zaczęły się problemy. Podstawiłam kuwetę w miejsce gdzie kicia najczęściej się załatwiała choć nie wiele to pomogło... Weszła, troszkę pokopała po czym wyszła i wysiusiała się obok kuwety. 50zł za badanie krwi hm, a co z ustaleniem przyczyny i zbadaniem pęcherza ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedz #2 : 2011-06-13, 00:01 »

salenne

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 19
  • Branża zoologiczna
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #3 : 2011-06-13, 00:13 »
Problem z siusianiem obok kuwety wcale nie musi oznaczać infekcji pęcherza. Dzięki badaniu krwi lekarz sprawdzi poprawność działania najważniejszych narządów. Nie zapominaj też, że załatwianie się ma bezpośredni związek z nerkami, które są problemem u wielu kotów, choć z racji, że Twoja koteczka jest jeszcze młodziutka to różnie to może być. Dzięki badaniom właśnie ustala się przyczynę dziwnego zachowania kota.
Zapisane
"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
Colette

zuza19

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #4 : 2011-06-13, 00:18 »
Kicia strasznie miałczy a ja jestem wciąż niewyspana. Tym samym załatwia się choć nigdy nie do końca. Zapomniałam dodać także pewnej rzeczy która może być bardzo istotna...
Kotkę wzięłam bardzo młodziutką i miała straszne problemu. Dziwnie oddychała/cos było w nosie. Po pewnym czasie doczytałam, że może być to koci katar. To już jest za nami choć czasem zdarza się jej psiknąć.
Zapisane

salenne

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 19
  • Branża zoologiczna
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #5 : 2011-06-13, 00:37 »
A czy jak doczytałaś o tym kocim katarze byłaś z kotką u weterynarza? No i powiedz czy jest wysterylizowana? Zaszczepiona? Najlepiej udaj się z kotką jak najszybciej do weterynarza i opowiedz mu wszystko, łącznie z jej problemami jak była kociakiem.
Zapisane
"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
Colette

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #6 : 2011-06-13, 08:00 »
Koniecznie mocz do badania,.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zuza19

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #7 : 2011-06-13, 09:25 »
wysterylizowana nie, zaszczepiona była wraz z jej rodzeństwem.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #8 : 2011-06-13, 12:37 »
To znaczy teren w celu zwabienia samca.  ma ruje, ktora moze trwac miesiącami z malymi przerwami. jedynym wyjsciem jest sterylka/ u dobrego chirurga/ , wszelkie srodki antykoncepcyjne często powoduja ropomacicze i wtedy i tak kotke trzeba sterylizowac .Moze tez Ci uciec i wrocic w ciąży i chora.
Mi tak uciekla moja persiczka, urodzila 6 martwych kociakow , a ją samą leczylam z wirusa 2 miesiace.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedz #8 : 2011-06-13, 12:37 »

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #9 : 2011-08-17, 22:52 »
Ja bym jednak udał się do weterynarza. Możesz nam powiedzieć co to było?
_________
Sprawdź najnowszy ranking karm.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #10 : 2011-08-18, 15:57 »
Instynkt zachowania gatunku i zwabianie samca. Do weta warto się udac i wykastrowac kotke .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

qjka

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #11 : 2012-01-29, 11:29 »
Nie wypowiem się co do zachowania kotek sikających poza kuweta, ale znam takie przypadki.
Sama mam dwa koty. Jeden 17 lat, drugi 7. Ten starszy czasem robi kupę w różnych miejscach, na moje łóżko, pod moim łóżkiem, pod fotelem,  na którym siaduję, czasem jak się go nie upilnuje za tapczanem w innym pokoju.  Wiem, że to nie jest jego złośliwość, tylko chce mi dać do zrozumienia, że coś jest nie tak. Może coś w kuwecie, może coś w żywieniu. Na początku strasznie się złościłam, ale teraz wiem, że muszę to tolerować i jakoś temu zapobiegać. Jakiś czas jest spokój. Ponieważ kotek jest starszawy, dodaję mu do każdego posiłku trochę oleju. Nie męczy się przy kupce :)
Natomiast drugi kotek ma skłonność do struwitów w moczu. Jest już po operacji, ma poszerzony przewód moczowy i jest teraz na diecie. Dostaje karmę, która rozpuszcza struwity. Ale ponieważ przed operacją nie mógł się normalnie wysikać w kuwecie, to usiłował wszędzie się przyczaić i chociaż trochę siknąć. Z nerkami nie ma żartów, jeżeli jakieś niepokojące zachowania się kotów pojawia, radzę natychmiast udać się do weterynarza. Niestety leczenie kotków kosztuje i to całkiem sporo, ale chyba warto je leczyć dopóki jest szansa na wyleczenie.  Mam na szczęście cudownych weterynarzy, którzy naprawdę leczą.
No warto tez wykastrować w porę swoje pociechy, żeby nie zaznaczały swojego terenu, bo zapach jest nie do wytrzymania i długo nie do wywabienia. Pozdrawiam kociarzy.
Zapisane

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #12 : 2012-02-01, 20:24 »
Sama prawda :) No, ale wiadomo, że bycie kociarzem (heh, jak to brzmi :D) to nie tylko wielki zaszczyt, alei wielka odpowiedzialność, wszystko ma swoje plusy i minusy  :D

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #13 : 2012-02-02, 11:29 »
Cytuj
Jeden 17 lat, drugi 7. Ten starszy czasem robi kupę w różnych miejscach, na moje łóżko, pod moim łóżkiem, pod fotelem,  na którym siaduję, czasem jak się go nie upilnuje za tapczanem w innym pokoju.  Wiem, że to nie jest jego złośliwość, tylko chce mi dać do zrozumienia, że coś jest nie tak.

mialam minimalnie odmienna sytuacje - odchody w roznych miejscach nie bedacych kuweta w wykonaniu mlodej kotki - trwalo to jakies poltora roku. Przez rok nie mialo sie pojecia o co chodzi, czy cos nie teges ze zdrowiem, stres czy co. Po jakims roku okazalo sie, ze rzeczywicie chodzi o zdrowie - ale nie jej ,tylko starszego (wtedy mial jakies 16,5 roku) Stary przez cale swoje zycie raz chorowal powaznie (zapalenie oskrzeli) Nieduzy, zawsze szczuply, ze cos sie z nim dzieje okazalo sie gdy nagle ni z tego ni z owego dostal zadyszki. po badaniach okazalo sie, ze ma zaawansowana kardiomopatie rozstrzeniowa (karmienie whiskasami przez lata dalo o sobie znac...) umarl pol roku po diagnozie - kotka z kolei zaczela trafiac do kuwety bezproblemowo...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #14 : 2012-02-03, 12:37 »
Proszę, czy ktokolwiek by pomyslał, ze powodem nietrafiania do kuwety bylo szwankujące zdrowie drugiego kota ?
To jednak zagadkowe stworzenia, a wielu wlascicielom przychodzi do glowy jedno- złośliwosc . To nigdy nie jest złośliwosc, ale zawsze jakis stres, czesto dla nas niezrozumialy....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedz #14 : 2012-02-03, 12:37 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #15 : 2012-02-27, 20:14 »
W takich momentach żałuję że nie znam kociego języka, bo mam dosyć sprzątania po mieszkaniu sików.
Zapisane
BC + koci podrostek

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot nie załatwia się w kuwecie
« Odpowiedź #16 : 2012-02-27, 20:28 »
sprobuj postawic kilka kuwet w roznych pomieszczeniach i zobacz czy zdecyduje się z nich korzystac, jelsi tak to co parę dni usuwaj jedną ,az zostanie tylko ta co trzeba.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 30 zapytaniami.