Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chory kocur  (Przeczytany 3716 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ktosiek

  • *
  • Wiadomości: 1
Chory kocur
« : 2011-03-05, 22:51 »
Witajcie.

Mam kocura, nierasowy, 3,5 kg, niekastrowany. Dokładnego wieku nie znam, bo to przybłęda, ale nie jest to ani kotek, ani stary kot.

Na początku lutego zaczęły się problemy. Od tego czasu kot ciągle leży, prawie nie je, niewiele pije, ma suchy nos, ciężko oddycha, ma załzawione oczy, i chudnie w oczach.
I to trwa do dzisiaj.

Najpierw (na początku lutego) weterynarz stwierdził zapalenie oskrzeli, kot co kilka dni dostawał zastrzyki  (na ogół przeciwzapalne) i codziennie lekarstwo z mlekiem, zgodnie z zaleceniem nie wychodził z domu. Pił jedynie letnie mleko, wody nie chciał tykać (choć gdy był zdrowy normalnie ją pił), a jadł jedynie czasem trochę mięsa.
Po pewnej poprawie stan kota znowu się pogorszył, weterynarz stwierdził zapalenie płuc, po bodajże dwóch zastrzykach nie wspomniał nic o kolejnych.
W sumie, nigdy nie mówił nic konkretnego poza terminem kolejnej wizyty.

Ostatnio wietrzę pokój, w którym przebywa kot, bo sądziłem, że być może zimowy zaduch i wysoka temperatura w pomieszczeniu może mu szkodzić, nawilżałem też powietrze, ale zmiany w stanie kota nie widać.

Ponadto, z nieznanych mi powodów, kocur czasem uparcie próbuje jeść żwirek z kuwety (Benek zbrylający), chociaż staram się mu na to nie pozwalać. Dlaczego, co robić?


Mogę prosić o porady, co mam robić, żeby mój kot wyzdrowiał i pożył jeszcze parę lat?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chory kocur
« Odpowiedź #1 : 2011-04-01, 18:57 »
Proponuję skonsultowac kota z innym wetem, bo ten wyraźnie sobie nie radzi.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 24 zapytaniami.