Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Kości  (Przeczytany 20812 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #60 : 2015-01-21, 18:01 »
Ares piszesz totalne bzdety. Surowe kosci są łatwiejstrawne niz gotowane i są doskonalym źródlem wapnia.
Zoologiczny , alergie maja psy albo błędnie zywione , albo ( rzadziej)  z genetycznymi sklonnosciami do atopii.
Ja mam psy kilkadziesięt lat, w tym biale, i zaden moj pies nigdy alergii nie mial.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kości
« Odpowiedź #61 : 2015-02-05, 13:14 »
Czyli negujesz że pies może się załatwić kością? Przecież właśnie w tym cały sens aby nie podawać mu tych małych i drobnych,nigdzie nie napisałem,ze gotowane czy surowe są niezdrowe,właśnie jeżeli miałbym wybierać to stawiam na surowe czy to kości czy mięso.
Zapisane

zoologiczny.pl

  • *
  • Wiadomości: 7
  • https://zoologiczny.pl
    • WWW
Odp: Kości
« Odpowiedź #62 : 2015-03-02, 14:15 »
Witaj Diuna, nasza sunia była w bardzo złym stanie kiedy ją przygarnęliśmy. Błędy żywieniowe zdecydowanie TAK - jednakże pewnych rzeczy z jej szczenięcych lat nie da się cofnąć... Miała chorą wątrobę, nerki i stawy. Ciągły świąd i zapalenia dróg moczowych.
Konsultacje i diagnozy od weterynarzy od Katowic po Szczecin... Reakcje na niektóre z tych alergenów wg dermatologów są uwarunkowane genetycznie, a część nie.

Po wykonaniu wszystkich badań na alergię okazało się, że główne alergeny to roztocza, drób i niektóre rodzaje mięsa, ale także rośliny - głównie trawy i zboża.
Zaczęliśmy od diety eliminacyjnej - gotowane ziemniaki (drobno zmielone) i ryba. Z czasem dokładaliśmy marchew.
Nie będę się rozpisywał na temat tego jakie jeszcze leki i terapie przechodziła nasza Nuta (dokumentacja medyczna to spory segregator).

Teraz jest na Acanie (mrożonej, aby zabijać roztocza) i bardzo sobie chwalimy tego producenta.



Ps. Odpowiadając na Twój poprzedni post skierowany do nas, powiem że to jak idzie biznes nie jest żadną tajemnicą. Ogólnie wiadomo, że jest to branża jest bardzo interesująca i niezwykle rozwojowa.
Mamy doświadczenie jeżeli chodzi o choroby psów i ich żywienie. Nie idziemy na łatwiznę, a dobro i komfort zwierzaków są dla nas priorytetem.
Zapraszam do zakupów - sprawdzisz czy jesteś zadowolony/a.

Mimo wszystko bardzo miło się czyta Twoje posty - widać ogromne zaangażowanie i przygotowanie merytoryczne. Chętnie chcielibyśmy czerpać z Twojej wiedzy - człowiek całe życie się uczy :)

Gorąco pozdrawiamy
https://zoologiczny.pl
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #62 : 2015-03-02, 14:15 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kości
« Odpowiedź #63 : 2015-03-06, 11:44 »
A nie zastanawialiście się również nad inną karmą niż Acana? Akurat co do jej składu i pozytywnej opinii nie mam żadnych wątpliwości,tylko teraz pytanie czy jest to najbardziej optymalny wybór dla psów z taką przypadłością.
Zapisane

zoologiczny.pl

  • *
  • Wiadomości: 7
  • https://zoologiczny.pl
    • WWW
Odp: Kości
« Odpowiedź #64 : 2015-03-11, 10:04 »
Witaj, próbowaliśmy różne karmy m.in. z Hills'a i Royal'a i w naszym przypadku efekt był równie dobry. Po prostu spróbowaliśmy Acanę i też się nie drapała więc nie chcieliśmy już zmieniać diety - bo wiadomo, że psy nie powinny mieć zbyt często zmienianej karmy, a różnica w cenie jest niewielka.
Po wielu wizytach u różnych specjalistów weterynarii postanowiliśmy, że lepiej trochę dołożyć do karmy niż potem na weterynarzy - a dodatkowo Nuta czuje się o wiele lepiej. ;)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #65 : 2015-03-11, 19:49 »
A co to jest mrozona Acana ? Suchą karme mrozisz i rozmrażasz ? I wtedy nie ma roztoczy ?
Ares, pies moze zadlawic się koscią w 2 przypadkach :
1. jesli jest bardzo glodny, nie umie jesc kosci tylko łyka kawaly.
2. jesli kosc jest ugotowana.
Isabelle z Barfnego Świata pisze :
"Przede wszystkim należy wyróżnić dwa pojęcia – kości poddane obróbce termicznej czyli gotowane, wędzone, parzone oraz kości surowe. Te pierwsze są dla psów rzeczywiście bezwartościowe pod względem odżywczym. Podczas gotowania białka budujące kość ulegają denaturacji – nieodwracalna zmiana konfiguracji aminokwasów w łańcuchu białkowym. Denaturacja czyni białka nie przyswajalnymi dla organizmu. Jako, że witaminy są substancjami białkowymi – podczas obróbki termicznej przestają one istnieć jako witaminy…
Podobny los spotyka tłuszcze – pod wpływem temperatury zmieniają konfigurację, stopień utlenienia, rozerwaniu ulegają wiązania wielonienasycone w łańcuchach kwasów tłuszczowych.
Część białek i tłuszczów ulega wyługowaniu (wypłukaniu ) z tkanki do wody, w której kość gotujemy. Takiemu samemu procesowi podlegają związki mineralne zawarte w kościach.
Te związki mineralne, które nie ulegną wypłukaniu – zmieniają swoja strukturę, stopień utlenienia, konfigurację stając się nieprzyswajalne. "
Tu mozna poczytac więcej : http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2070
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoologiczny.pl

  • *
  • Wiadomości: 7
  • https://zoologiczny.pl
    • WWW
Odp: Kości
« Odpowiedź #66 : 2015-03-12, 10:28 »
Hej,
Zamrażam suchą karmę i na kilka minut (ok 20) przed podaniem wyciągam z zamrażarki. Roztocza gromadzą się na karmie, gdy duży worek jest otwarty - można spowolnić ich gromadzenie się zamykając szczelnie opakowanie. Niestety jednak roztocza dostają się do karmy już w fazie produkcji - niezależnie czy jest to karma droższa czy tańsza. Każdy lekarz weterynarii, który interesuje się tym tematem to potwierdzi.
Niska temperatura w zamrażarce zabija roztocza. Najlepiej poporcjować w woreczkach, żeby łatwo można było potem podawać. :)

Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kości
« Odpowiedź #67 : 2015-03-15, 14:58 »
Ja mam popakowane w szczelnych pojemnikach. Jak dotąd - nie zaobserwowalam alergii na nic , u żadnego mojego psa:) Ale faktem jest ze sucha karma to tylko dodatek w żywieniu mojego stadka :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

sebastian86

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kości
« Odpowiedź #68 : 2015-03-18, 11:44 »
Ja swojemu psu również kości z kurczaka nie podaję, bo też słyszałem że są ostre i mogą być niebezpieczne. Jednak daję psu obgryźć końcówki dużych kości, czyli te grubsze części no i oczywiście chrząstki mu wrzucam do miski :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kości
« Odpowiedz #68 : 2015-03-18, 11:44 »

Kropki-i-laty_pl

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kości
« Odpowiedź #69 : 2015-04-07, 14:47 »
Ja akurat nie stosuję praktyki zamrażania karmy,podaję swojemu psu świeżą,czy to suchą czy mokrą,. Piszecie o Acanie,ja od siebie dodam takze 1st Choice,składu oraz marki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać:)
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.356 sekund z 26 zapytaniami.