Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: W obronie własnego życia...  (Przeczytany 8883 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: W obronie własnego życia...
« Odpowiedź #30 : 2005-06-12, 12:56 »
Jak daleko byście się posunęli, żeby uchronić się przed złem? Rozmawiałam o tym z niektórymi, i niektórzy sądzą, że nie mogli zabić by swojego napastnika, bo później mieli by wyrzuty sumienia, mogliby ich uznać za winnych itp. A jak by chcieci zabić Ciebie??...

Jeśli ktoś mnie napada, dobrowolnie podejmuje ryzyko, że broniąc się mogę go uszkodzić, a może nawet zabić. Przecież odpychając napastnika mogę spowodować, że rąbnie głową o kamień i już nie wstanie. Moje życie i zdrowie musi być dla mnie ważniejsze niż życie bandyty. Tylko miłosierni polscy ustawodawcy są innego zdania. Według nich nie powinnam przekroczyć "granic obrony koniecznej". Ciekawe, jak napadnięty znienacka, zszokowany człowiek ma ocenić, gdzie są te granice? Skąd mam wiedzieć, czy bandzior jest mało groźny i wystarczy, że narobię wrzasku, a ten czmychnie, czy to psychol, którego mój krzyk rozjuszy tak, że zechce mi ukręcić głowę? Powinnam czekać na jego następny ruch, ryzykując, że będzie za póżno na obronę? Uważam, że napadnięty ma prawo przywalić z całej siły czymkolwiek, co ma pod ręką. A wyrzuty sumienia? Za to, że nie pozwoliłam się łaskawie ukatrupić? No nie, nie miałabym...
Zapisane
IBDG Wrocław

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: W obronie własnego życia...
« Odpowiedź #31 : 2005-06-13, 14:03 »
Kelpie -wow... ja nie wiem co bym zrobila na twoim miejscu, nie wiem jak to z moim instynktem ale pierwsze to chyba szok...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: W obronie własnego życia...
« Odpowiedź #32 : 2009-09-24, 21:21 »
W sumie jak ktoś chce kogoś napaść, to któraś z osób zostanie raczej pokonana/zabita.
Więc lepiej, żeby tą osobą zabitą była osoba atakująca, a nie ta broniąca się. xP

Przynajmniej ma się czyste sumienie, że ta osoba już więcej osób nie napadnie...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: W obronie własnego życia...
« Odpowiedz #32 : 2009-09-24, 21:21 »

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: W obronie własnego życia...
« Odpowiedź #33 : 2009-09-24, 21:33 »
Nie wiem jak zachowałabym się w swojej obronie, zazwyczaj mnie "zatyka" na chwilę i to mogłoby być zgubne, ale w obronie dzieci wstępuje we mnie lew i wiem, że byłabym w stanie zrobić krzywdę, sama myśl o tym, że ktoś mógłby je skrzywdzić powoduje, że rośnie mi adrenalina.
Miałam w swoim życiu 3 razy sytuacje, gdy musiałam szybko zareagować by ochronić ich życie i trakcie tych kilkunastu sekund reagowałam automatycznie i do tego najlepiej jak można było w danej sytuacji, nawet sama się nie spodziewałam że tak potrafię, a po akcji klapa, po prostu jakby uszło ze mnie powietrze, zazwyczaj zaczynałam się trząść a potem był płacz.
Zapisane
Bożena

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: W obronie własnego życia...
« Odpowiedź #34 : 2009-09-24, 22:34 »
Jak pisała wcześniej Pao to instynktowne jest ;D.

Ostatnio Fiź (była w ciąży) złapała Lucy za włoski koło nosa i nie chciała puścić. XD
Teraz Lucy z dwoma królikami (Kicysz też ją kiedyś ugryzł w nos lekko) bawi się z nimi, metr od nich. >D
Zapisane
Podpis bez przekazu.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: W obronie własnego życia...
« Odpowiedź #36 : 2009-09-26, 19:17 »
och, ciekawa zmiana w prawie. ciekawe tylko czy zmienili zapis o osobach trenujących sztuki walki, bo jak nie to prawo jest niestety niespójne :/
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 27 zapytaniami.