Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: króliczek wszystko oblizuje  (Przeczytany 5213 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jackie

  • Gość
króliczek wszystko oblizuje
« : 2007-10-18, 11:02 »
witam Was,od tygodnia mam 2 króliczki barany 2-miesieczne, gdy juz sie troszke oswoily z terenem i właścicielami, zaczęły buszować po pokoju i oblizywać dosłownie każdy element otoczenia, sciany, podłogi, kapcie, wszystko, jestem nowicjuszem w chowaniu króliczków, więc troszkę sie zmartwilam, może wynika to z jakichś niedoborów? odzywiam je siankiem, i sucha karma, mieszanka dla królików - granulat z ziarnami - witaminizowana, wode dostaja z kranu, odstaną, prosze, doradzcie mi....
Zapisane

Kachula

  • Gość
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #1 : 2007-10-18, 23:44 »
Chodziłam sobie dziś po necie i znalazłam te forum i przeczytałam twoje pytanie. Otóż poprzyglądaj sie uważnie swojemu malcowi a zapewne zauważysz, że on wcale nic nie liże tylko pociera rzeczy brodą. Tak króliki zaznaczają i oczywiście poznają teren wokół siebie i wszystko to co jest dla nich nowe. Kroliki bowiem pod bródką mają jakieś receptory czy gruczoły, dzięki którym poznają świat w około. Kiedyś sama dziwiłam się czemu moje maluchy tak robią i znalazłam gdzieś opisane właśnie te gruczoły. Poszukaj ewentualnie w internecie czegoś więcej na ten temat. A jeśli twój królik naprawdę "LIŻE" to ja sama nie wiem...
Zapisane

jackie

  • Gość
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #2 : 2007-10-19, 20:10 »
Dziękuje za odpowiedź, ale te moje króle faktycznie liżą - a nie, tak jak piszesz, pocierają o wszystko bródkami. Szukałam na innych forach i opcji jest parę - a to, że brak wapnia (bo liże ściany) i żeby kupić mu wapienko (wiem, nie jest dla królików, ale kupiłam, żeby sprawdzić, czy się nie zainteresują). Nawet nie zerkneły. Inny pomysł, że liżą miejsca, które mają związek z właścicielem i że robią tak z sympatii. tyle, że ja po ścianach nie chodzę i na pewno nie ma tam moich śladów. Nie wiem, co jest grane...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedz #2 : 2007-10-19, 20:10 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #3 : 2007-10-19, 21:04 »
Wapienka sa szkodliwe, ale jedno chyba nie zaszkodzi...
Jak mają 2 miesiące, to pewnie chcą poznać teren i nie wiem, po prostu go poznać bardziej?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

jackie

  • Gość
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #4 : 2007-10-21, 21:18 »
Mam nadzieję, że tylko o to chodzi, bo już nie mam pomysłów...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #5 : 2007-10-21, 21:23 »
A w klatce też liżą?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

jackie

  • Gość
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #6 : 2007-10-22, 10:28 »
Nie, w klatce nie
Zapisane

CrazyKakao

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #7 : 2008-12-22, 14:22 »
mój jak był mały to też wszystko lizał a szczególnie mnie :D :D :D :)
teraz już jest trochę starszy i już  nie liże :)
mnie by chciał lizać w nieskończoność,ale nie daje mu za bardzo bo liże, liże,   nagle haps ! ale gryzie leciutko ;)
Zapisane
Koko - The best BunnY in the woRLd :))

alison1628

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 23
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #8 : 2009-04-18, 05:36 »
Moja Balbinka lize ale tylko moje rece-ktos mi pradzil kupic w sklepie zoologicznym krazki soli-kupilam a po trzech dniach wyrzucilam wszystko po przeczytaniu na jakims forum co sol rogi w organizmie kroliczkow.
Zapisane
Alicja

Forum Zwierzaki

Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedz #8 : 2009-04-18, 05:36 »

piotr_szp

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #9 : 2009-09-05, 10:41 »
Kroliki bowiem pod bródką mają jakieś receptory czy gruczoły, dzięki którym poznają świat w około.

Mamy miniaturę od tygodnia i zauważyłem że ma mokrą brodę, może lecieć mu z tego gruczołu, ta wydzielina ma intensywny zapach, myślałem że to może od wody ale nie?!
Jak mogę prosić o jakąś radę to dzięki.
Zapisane

ulatek

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: króliczek wszystko oblizuje
« Odpowiedź #10 : 2009-09-05, 14:57 »
Cytuj
Mamy miniaturę od tygodnia i zauważyłem że ma mokrą brodę, może lecieć mu z tego gruczołu, ta wydzielina ma intensywny zapach, myślałem że to może od wody ale nie?!
Jak mogę prosić o jakąś radę to dzięki.

Także kupiłem królika  2 tyg temu...tak jak opisałeś po jakimś tygodniu miał mokrą mordkę, moja dziweczyna poszła z nim do weterynarza. Weterynarz powiedział ze królik miał zapalenie skóry pod pyszczkiem, dostał jakieś lekarstwa. Objawy ustąpiły.  Także powinieneś sprawdzić pod tym kątem opisane przez ciebie obiawy. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 29 zapytaniami.