Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Glonojad  (Przeczytany 3354 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyraffka

  • Gość
Glonojad
« : 2003-02-27, 19:02 »
Może wydaje sie to smieszne, znowu glonojady ;) Ale mam problem. Zauważyłam na grzbiecie (przy płetwie grzbietowej) rane, ta rana sie powieksza, widać takie białe. Aż mnie odrzuca jak go widze. Nie wiem jak pomóc mojemu glonusiowi, nie chce żeby cierpiał. Pomóżcie !  :(
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #1 : 2003-02-27, 21:20 »
Pędź rano do lekarza! Ja zawsze chodze z rybkami do weta. Jak narazie przenieś go do innego akwarium bo może być atakowany przez inne ryby i wlej jakis środek leczniczy do akwa (napewno masz jakiś płyn do akwarium)
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #2 : 2003-02-27, 22:18 »
Taak ... leki które przyspieszaqją gojenie sie ran ... i jakkolwiek to brzmi ... dezynfekują ranę ...

Jeżeli ona sie powiększa ... cóż ... chyba niewyżyje ...  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glonojad
« Odpowiedz #2 : 2003-02-27, 22:18 »

zyraffka

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #3 : 2003-02-28, 07:05 »
Eh ale ja w pobliżu nigdzie nimam weta. W co zapakować glonojada ;) Bo mialam kupić akwa przenośnie ale nie kupiłam. Teraz zauważyłam że rana jest ciut mniejsza, a leki to tylko u weta, bo ja jakoś nimam na gojenie sie ran. Aha inne ryby go nie atakują.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #4 : 2003-02-28, 12:42 »
Leki kupić w sklepie ... na pewno mają ... wlać ... i czekac ...
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #5 : 2003-02-28, 17:38 »
W każdym sklepie zoologicznym masz takie preparaty do akwa. Glonojada możesz wsadzić do słoika z wodą z akwarium. Możesz spokojnie zakręcić słoik, nie udusi się  :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Glonojad
« Odpowiedź #6 : 2003-02-28, 18:14 »
czy masz tylko tego glonojada? w moim akwarium miałam 3 glonojady i zauważyłam u nich bardzo silny instynkt terytorialny. widziałam jak większy pokaleczył małego, ryby te mają specjalne kolce z przodu koło gębki po obu stronach rodzaj zaczepów których używają w obronie i walkach terytorialnych. mogło sie zdarzyć że on akurat przegrał taką walkę, idz do sklepu zoo. i poproś o preparat to ochrony płetw i skrzeli w czasie przenoszenia ryby jest świetny na ranki i otarcia z TROPICALA                   pozdrawiam!!!!
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #7 : 2003-02-28, 18:50 »
Harpia ma rację ... powa jej dać ... o ile jest pełnoletnia ... w przeciwnym wypadku ... mleka ...  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Glonojad
« Odpowiedź #8 : 2003-02-28, 18:52 »
;) duszku piwa nie pijam, a pełnoletnia jestm od dawna wole cole ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glonojad
« Odpowiedz #8 : 2003-02-28, 18:52 »

Duszek

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #9 : 2003-02-28, 19:37 »
Mleko jest lepsze ... tylko takie dobre ... a nie jakas woda ... biała woda ...   :lol:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #10 : 2003-02-28, 19:41 »
Jest jeden w akwa i kupiłam i podałam już Ajryflawine właśnie z Tropicala. Harpia widze że zaczynasz żądzić w akwarystyce ;) Uważaj bo mianują cię królem haha ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Glonojad
« Odpowiedź #11 : 2003-02-28, 19:51 »
niema sprawy w końcu siedze w tym od 8 lat ;)                
pozdrawiam!!!
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #12 : 2003-02-28, 20:20 »
Odpowiedz mi z tymi paletkami ... proszę ...
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #13 : 2003-02-28, 20:33 »
Em kto ma Ci odpowiedzieć z paletkami, ah no harpia ;) Ale przecierz już dostałeś rade żeby zainwestować w to wanne ;)
Zapisane

Duszek

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #14 : 2003-02-28, 20:44 »
Tak ... ale chcę wiencej wiadomości ... i porad ...  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glonojad
« Odpowiedz #14 : 2003-02-28, 20:44 »

zyraffka

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #15 : 2003-03-04, 19:55 »
Ok to ja znowu rozgrzebie ten temat bo mojemu glonuskowi cos wolno sie goi i caly czas mu sie to rozwala myslalam nad kupnemAQA-KALI z Tropicala, do pedzelkowania tej ranki glonuśkowi.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Glonojad
« Odpowiedź #16 : 2003-03-04, 20:09 »
hmm może ale nie ręcze że zbrojnik nie padnie z powodu doznanego szoku przy ciągłym łapaniu. lepiej jak możesz to przenieś go do innego akwa żeby był sam i obserwuj co robi, rane może podrażniać przy poruszaniu sie lub może go skubać jakiś inny lokator. do wody wlej preparat i zrób mu pokarm zastępczy, przypominam skład: czyste, wysuszone liście sałaty zmiel w młynku np. do kawy, do powstałego proszku dodaj pare kropli preparatu 3-4 krople. dolej wody aby powstała bardzo gęsta papka, nałuż na duży kamień i pozwól wyschnąć w ciepłym miejscu na noc. rano delikatnie włóż kamień do akwa z rybką. życze powrotu do zdrowia (rybce) ;)
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Glonojad
« Odpowiedź #17 : 2003-03-05, 16:22 »
niaf niaf goi się ! :):) Ranka się zabliźniła i teraz zaczyna przybierać kolor skóry glonuśka :):) A harpio jeszcze twojego przepisu nie próbowałam, a cz mozna go umiescic na korzeniu ?? (sałate :) )
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Glonojad
« Odpowiedź #18 : 2003-03-05, 18:46 »
można tylko korzeń musisz oczyścić w tym miejscu w którym chcesz położyć pokarm i niech to wszystko wyschnie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 29 zapytaniami.