Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bojownik:( Zajrzyjcie!  (Przeczytany 3086 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« : 2003-03-02, 19:27 »
Witam,
miałam kiedyś bojownika, ale tylko 1 dzień, ponieważ był wyraźnie chory, łapał powietrze z powierzchni wody, i w ogole. Jutro kolega mi przyniesie bojownika swojego (oddaje go, bo chyba sie gryzl albocos). Boje sie.......
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #1 : 2003-03-02, 19:34 »
Wiktorio bojownik nie był ani troche chory !! Bojowniki mają tzw. labirynt i oddychają powietrzem. Jego zachowanie było całkowicie wporządku i naturalne. Dlatego bojonik nie powiniej przebywać w pomieszczeniach wietrznych (znaczy w przeciągach) poniewarz może sie przeziębić zaczerpując powietrza. Ale jak to sie gryzl ?? Jeżeli były 2 samce w jednym akwa to sie nie dziwie, mógł sie gryźć równierz z rybami terytorialnymi (ryba obiera czesc akwa za swoj teren i nie dostepuje zadnego innego osobnika) lub nie współgrał bojowniczek z innymi, no cóż zostaje mi tylko powiedziec zebys sie nie bala bo niema czego ;). Aha w jakim akwa chcesz trzymac bojownika ?? Jakie masz wyposazenie ?? Czy masz jeszcze jakies inne ryby ??
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #2 : 2003-03-02, 19:52 »
bojownika chce trzymac samego, w kuli (takiej "akurat" dla bojownika, zeby mogl troche poplywac), i bez wyposazenia (tzn. tylko woda, żwirek, roślinka)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedz #2 : 2003-03-02, 19:52 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #3 : 2003-03-02, 20:09 »
w kuli w pożądku tylko przykryj ją tak żeby powietrze dochodziło, ale żeby nie było przewiewu bo zachoruje.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #4 : 2003-03-02, 20:41 »
Albo żeby nie wyskoczył  :)
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #5 : 2003-03-04, 14:08 »
Bleeee kula ;) Ale jakis filterek by sie przydał...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #6 : 2003-03-04, 19:18 »
Ten filterek kochanie to by zajął całą kulę:) Mam ślicznego bojowniczka, jest super! Wyglada tak jak na zdjęciu zyraffki :)
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #7 : 2003-03-04, 19:34 »
Ja, zaznaczam ja ! nie lubie kul, uważam że to katorgfa dla ryb a poza tym sama widzisz filtr calą kule zajmuje, a tak apropo są specjalne filtry do kul ( to ty ile litrów masz w tej kuli !!?? )
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #8 : 2003-03-04, 19:34 »
No ale po co ten filtr jak bojownik z niego ie korzysta  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedz #8 : 2003-03-04, 19:34 »

zyraffka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #9 : 2003-03-04, 19:48 »
Hah Aleksja ;);) hahaha no poprostu mnie zażyłaś, ale chyba wiesz do czego służy filtr ;);)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #10 : 2003-03-04, 19:52 »
do filtrowania wody?
a nie do na powietrzniania..tak..czy dobrze mi sie zdaje??
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #11 : 2003-03-04, 19:56 »
Filtr słuzy do filtrowania i napowietrzania wody Emilko ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #12 : 2003-03-04, 20:00 »
Do oczyszczania wody z brudu i innych substancji możesz mieć niewiem jak pięknie urządzone akwa dla bojownika ale bez oczyszczania woda szybko sie zanieczyści i twoje ryby padną. najlepsze są do tego filtry z wkładami węglowymi.                
pozdrawiam!!!
Zapisane

Emilka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #13 : 2003-03-04, 20:02 »
acham..czyli jedno i drugie :)
Ale z tego wynika ze bojownikowi glownie to filtrowanie jest potrzebne???
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #14 : 2003-03-04, 20:04 »
Tak bo bojowniki posiadaja tgz labirynt i oddychaja powietrzem atmosferycznym, ale napowietrzanie nigdy nie  jest zbedne ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedz #14 : 2003-03-04, 20:04 »

Emilka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #15 : 2003-03-04, 20:12 »
Bo mnie b. bojowniki fascynuja i chciałabym sobie jednego sprawić. Mam akwarium (kurde zapomnialam na ile litrow, tera zjest to akwa u mojego dziadka, musze sie go zapytac) ale nie jest male..jak na 1 bojownika .jakies ok. 40 cm. dlugosci i 20 cm. szerokosci. Mam filtr (co prawda troche rozlecialy (w czesciach ;) ) ale jest ) grzałke...czego jeszcz epotrzebuje..???
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #16 : 2003-03-04, 20:16 »
lepiej zainwestuj w inny filtr. Czy masz pewność co do niezawodności tego starego, może razić prądem a wtedy nic nie zostanie z rybek. grzałka ok. dodaj jeszcze najlepiej jakąś grotke bojowniki wręcz kochają takie zakamarki! no i jedzonko!!! acha nie kupuj kolorowego żwiru bo puszcza farbe lepszy naturalny dla bojownika ciemniejszy.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #17 : 2003-03-04, 20:32 »
filterek jest ok tylko ze ma zepsuty ten przylepiec i trzeba go klasc na jakiejs podstawc ebo sam sie nie utrzyma a tak to dobrze dziala.
Dziekuje za rade!
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Bojownik:( Zajrzyjcie!
« Odpowiedź #18 : 2003-03-05, 15:31 »
acha no to wszystko masz ok. życze powodzenia. i jeszcze jedno mam świetny pokarm koloryzujący specjalnie dla bojownika działa naprawde szybko i ma kamplet witamin i minerałów sporządzonych specjalnie dla tej grupy ryb (labirynty a szczególnie bojowniki ) HIKARI BETTA BIO - GOLD polecam sama używałam!  minusem jest cena ok. 8-9 zł. za małą paczuszke ale ona jest w sam raz na próbe. nie poznasz swojej ryby! znalazłam ten pokarm na allegro poszukaj!                    
pozdrawiam!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 29 zapytaniami.