Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy jest dobrze z moim akwa?  (Przeczytany 2527 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« : 2003-03-21, 15:38 »
Mam akwarium 22 litry. Oświetlenie. Kamienie, roślinki, kryjówkę dla suma. W tym akwa trzymam:

6 gupików (czterech samców, dwie samiczki)
1 danio pręgowany "weloniasty"
1 sumik (szklisty??)
1 molinezja
i 1 ślimak

Nie mam napowietrzacza, filtra, grzałki itp.

Chciałabym się zapytać, czy nie ma przeludnienia? Moje rybki są malutkie, ale tak na wszelki wypadek........

Czy muszę nabyć napowietrzacz / filtr??

Czy mogę wpuścić tam jeszcze jakieś rybki / ślimaki / żabki ??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #1 : 2003-03-21, 22:46 »
Wiki spraw sobie jakiś niedrogi napowietrzacz np. AQUA EL fan-1 to wydatek rzędu 30-40zł. albo zlicytuj ten filtr na allergo na razie jest za 15. Nie masz przerybienia, możesz z czystym sumieniem sprawić sobie welonke ale tylko jedną, dwie to już za dużo. nie potrzeba jej grzałki, jest zimnowodna, jeżeli temperatura trzyma sie ok. 25 stopni to jest ok. jeżeli masz naprawde sumika szklistego (ja niemoge dostać :((( ) to nie używaj żadnych preparatów typu antychlor, MFC, itp. nawet najmniejsza ich część zabija sumiki !!!    
Ze ślimakami uważaj bo to plaga. nie przesadzaj z rozmnażaniem gupików, a jeżeli chcesz to kup sobie kiryśniaka czarnoplamego (podobny do suma) to żywa antykoncepcja dla gupików, zje wszystkie małe. Kiryśniak skarłowacieje w twoim akwa i będzie miał najwyżej 10cm. mało wymagający, niekonfliktowy. ( naturalnie dorasta do 40cm.)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #2 : 2003-03-22, 13:10 »
Cytat: harpia
razie jest za 15. Nie masz przerybienia, możesz z czystym sumieniem sprawić sobie welonke ale tylko jedną, dwie to już za dużo.


Uffff!

Cytat: harpia

Ze ślimakami uważaj bo to plaga. nie przesadzaj z rozmnażaniem gupików, a jeżeli chcesz to kup sobie kiryśniaka czarnoplamego (podobny do suma) to żywa antykoncepcja dla gupików, zje wszystkie małe. Kiryśniak skarłowacieje w twoim akwa i będzie miał najwyżej 10cm. mało wymagający, niekonfliktowy.



No to nie antykoncepcja, tylko morderca! Nie chce zeby zabijał maluszki! One też mają prawo do życia............
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedz #2 : 2003-03-22, 13:10 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #3 : 2003-03-22, 13:15 »
No niestety ja tak musze, wyobraż sobie łowienie małych od 100 gupików, które akurat jednej nocy sie okociły. o mało bym nerwicy dostała.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #4 : 2003-03-31, 21:15 »
Witam

harpia"]Wiki spraw sobie jakiś niedrogi napowietrzacz np. AQUA EL fan-1

***********
Filtr jest konieczny, chociazby jak wyzej


 możesz z czystym sumieniem sprawić sobie welonke ale tylko jedną, dwie to już za dużo.

************
welony to straszne brudasy, a do tak malego akwa odradzam

   
Ze ślimakami uważaj bo to plaga.

************
wystarczy nie przekarmiac rybek a plagi nie bedzie


 Kiryśniak skarłowacieje w twoim akwa i będzie miał najwyżej 10cm.

************

i to pisze milosnik zwierzat?
mało wymagający, niekonfliktowy. ( naturalnie dorasta do 40cm.)

*************

dorasta do 40 cm? to chyba spora przesada. Do 18 cm.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #5 : 2003-03-31, 21:38 »
Asmi po pierwsze:          
Wiki wie dużo o welonkach, podobają jej sie te ryby (mi też)  
po drugie:        
Slimaki będą sie rozmnażać bez względu na ilość pokarmu.  
po trzecie:    
Kiryśniak prawie nigdy nie dorasta do swojej normalnej wielkości, to przez niedostateczną wielkość akwarium. Jeżeli nie wierzysz to prosze, zapraszam do mojego sklepu, hoduje te sumowce od 5 lat, z powodzeniem, mój największy osobnik mierzy 42,5cm. jest to 6 letnia samica, mieszkająca w 600l. baniaku. Jeżeli chcesz sie spierać, na drugi raz wybierz inną osobę, bo teraz ci sie nie udało.      
pozdrawiam!!!
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #6 : 2003-04-01, 08:45 »
Cytat: harpia
Asmi po pierwsze:          
Wiki wie dużo o welonkach, podobają jej sie te ryby (mi też)  

*********
A czy ja pisalem, ze ktos nie wie nic na ich temat? Napisalem tylko, ze akwa jest za male.


Slimaki będą sie rozmnażać bez względu na ilość pokarmu.

***********
Mam slimaki swiderki i wiem co pisze. Bylo ich zatrzesienie. Wiekszosc ryb, ktore byly w akwa ze slimakami przenioslem do innych akwariow i przez to byly mniej karmione i ich populacja drastycznie sie zmiejszyla.



Kiryśniak prawie nigdy nie dorasta do swojej normalnej wielkości, to przez niedostateczną wielkość akwarium. Jeżeli nie wierzysz to prosze, zapraszam do mojego sklepu, hoduje te sumowce od 5 lat, z powodzeniem, mój największy osobnik mierzy 42,5cm. jest to 6 letnia samica, mieszkająca w 600l. baniaku.

**********
Powiem szczerze (napisze), ze pierwszy raz od Ciebie dowiaduje sie, ze kirysnik czarnoplamy dorasta do takich rozmiarow. Jak do tej pory nie natknalem sie na zadne zrodlo pisane, ktore by informowalo o takich rozmiarach kirysnika, nawet w naturalnym srodowisku.
Moze lepiej sprawdz czy w Twoim akwa jest krysnik czarnoplamy, czy tez moze inna ryba. Bo np. czesto w sklepach sa do nabycia sumiki rekinie, ktore dzieciaki kupuja, a nie wiedza ze ta ryba dorasta do 1-1,2 m.



Jeżeli chcesz sie spierać, na drugi raz wybierz inną osobę, bo teraz ci sie nie udało.      
pozdrawiam!!!


**********
Nie bylo moim zamiarem sie spierac, a jedynie weryfikowalem wiadomosci podane przez Ciebie z moja wiadza. A ze proawdzisz sklep to wcale nie swiadczy, ze wiesz wszystko. Znam wiele sklepow zoo i mam wyrobione zdanie na ich wlascicieli. Oczywiscie nie dotyczy to wszystkich.


PS. W innym watku radziles osobie pytajacej azeby udala sie do sklepu zoo po rade do sprzedawcy. Ja bym w zyciu takiegiej osoby o rade nie zapytal. W wiekszosci sklepow ich wlascicielom chodzi jedynie o nabicie kasy. Z gory wiadomo, ze sprzedawca wcisnie poczatkujacemu akwaryscie kazdy preparat i zachwalal bedzie swoj towar.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #7 : 2003-04-01, 20:42 »
Właśnie Asmi w większości, ale jest też mniejszość której ufam i zawsze chętnie podchodze po rade. Ludzką rzeczą jest uczyć sie, to prawda, ale wierz mi lub nie, nigdy nie wcisłam początkującemu hobbiście czegoś co jest nie potrzebne jego hodowli.        
W akwarium nie żyją tylko świderki, może ktoś ma inne???  
Jeżeli myślisz, że nie rozróżnie suma rekiniego od kiryśnika czarnoplamego to chyba upadłeś na głowe! Hoduje z powodzeniem kiryśniki od 5 lat, składają ikre, lęgną sie. Troche trudno pozatym pomylić te ryby.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #8 : 2003-04-01, 21:29 »
Cytat: harpia
Właśnie Asmi w większości, ale jest też mniejszość której ufam i zawsze chętnie podchodze po rade. Ludzką rzeczą jest uczyć sie, to prawda, ale wierz mi lub nie, nigdy nie wcisłam początkującemu hobbiście czegoś co jest nie potrzebne jego hodowli.        
W akwarium nie żyją tylko świderki, może ktoś ma inne???  
Jeżeli myślisz, że nie rozróżnie suma rekiniego od kiryśnika czarnoplamego to chyba upadłeś na głowe! Hoduje z powodzeniem kiryśniki od 5 lat, składają ikre, lęgną sie. Troche trudno pozatym pomylić te ryby.



Masz racje, ze trudno pomylic te ryby. Ale dam swoja glowe ( na ktora zreszta nie upadlem), ze kirysniki nie dorastaja do takich rozmiarow jak podalas. Twoje 5 lat w hodowli to jest cos, ale ja je hoduje od ponad dwudziestu i wiem chyba prawie wszystko o nich.

A co do slimakow to poza swiderkami mam tez i ampularie i (cholerne) zatoczki. I tu tez dam glowe, ze przekarmianie ryb ma znaczenie przy powiekszaniu sie populacji slimakow. Ale i dobrym lekarstwem jest nie przekarmianie ryb jak rowniez bocje, ktore je uwielbiaja.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedz #8 : 2003-04-01, 21:29 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #9 : 2003-04-01, 21:35 »
Asmi napisał:
Twoje 5 lat w hodowli to jest coś, ale...........


Asmi, sorry, nie chcę Cię urazić, ale przez 5 lat można zdobyć większe doświadczenie niż przez 20...Nie mówię że tak jest...Ale wydaje mi się że wydaje Ci się że jak dłużej je hodujesz, to więcej wiesz. A pisząc to co napisałeś to tylko objaw, że chcesz się kłócić z Harpią. A Harpia odpowiedziała mi, dała mi poradę, czyli to, o co prosiłam.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #10 : 2003-04-01, 21:46 »
Cytat: Wiktoria
Asmi napisał:
Twoje 5 lat w hodowli to jest coś, ale...........


Asmi, sorry, nie chcę Cię urazić, ale przez 5 lat można zdobyć większe doświadczenie niż przez 20...Nie mówię że tak jest...Ale wydaje mi się że wydaje Ci się że jak dłużej je hodujesz, to więcej wiesz. A pisząc to co napisałeś to tylko objaw, że chcesz się kłócić z Harpią. A Harpia odpowiedziała mi, dała mi poradę, czyli to, o co prosiłam.



Mnie nie tak latwo jest urazic.

Nie pisalem tego, zeby z kimkolwiek sie klocic. Dobrze, byla porada, tylko po co jeszcze taka informacja, ze kirysnik dorasta do 40 cm. Zreszta to samo sie tyczy 10-kilogramowego okonia. Taka wiedza lepiej sie nie chwalic. Czyz nie lepiej jak sie czegos do konca nie wie to lepiej jest przemilczec? Dobrze, ze tego nie napisala na pl. rec akwarium bo wtedy by zobaczyla, ze ja nie potraktowalem jej wypowiedzi jak ostatni.... .
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #11 : 2003-04-01, 22:55 »
Najwyraźniej chcesz sie spierać. a na pl. rec akwarium nie bywam bo jakby to powiedzieć miło i przyjemnie jest tam drętwo.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #12 : 2003-04-02, 08:15 »
Cytat: harpia
Najwyraźniej chcesz sie spierać. a na pl. rec akwarium nie bywam bo jakby to powiedzieć miło i przyjemnie jest tam drętwo.


Nie bylo moim zamiarem sie spierac z nikim.

A co do pl.rec.akwarium to nie jest tam dretwo. To jest istna kopalnia wiedzy. Dosyc powiedziec, ze na te grupe dziennie jest wysylanych kilkaset postow. Archiwum tej grupy jest ogromne. Poczatkujacy czy tez "stary" akwarysta moze dowiedziec sie z niej bardzo wiele.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #13 : 2003-04-02, 14:27 »
Asmi ... moze i na pewno masz rację ... ale to są twoje odczucia ... kopalnia wiedzy wcale nie oznacza miłej atmosfery forum ...

My poprpstu kochamy nasze forum ... to potrafisz przecież zrozumieć prawda ...?

Bądz z mami ze 2 miesiące ... a sam zobaczysz różnicę o której mówi harpia ...

To wolny kraj ... każdy ma prawo do swoich myśli ... i do wyboru forum ...
Ja sam osobiście wiedzę czerpie z różnych źródeł ... ale odpocząc i zrelaksować się przychodzę właśnie tutaj ... to forum mi się podoba ... ale nikomu nie narzucam ... swojego punktu widzenia ...

To taka dygresja dotycząca waszej wymiany zdań ...  ;)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedź #14 : 2003-04-02, 15:42 »
[
Cytuj
quote="Duszek"]Asmi ... moze i na pewno masz rację ... ale to są twoje odczucia ... kopalnia wiedzy wcale nie oznacza miłej atmosfery forum ...



Zgadzam sie z Toba. Ale nie jest tak jak myslisz. Atmosfera jest tam taka, ze akwarysci przynajmniej raz w miesiacu spotykaja sie w jakims np. pubie w celu wymiany doswiadczen w realu, wymiany czy tez wrecz oddania np. nadmiary roslin itp.

Cytuj
My poprpstu kochamy nasze forum ... to potrafisz przecież zrozumieć prawda ...?



I ja z taka mysla tu trafilem.


Cytuj
Bądz z mami ze 2 miesiące ... a sam zobaczysz różnicę o której mówi harpia ...



A i owszem, zamierzam pozostac dluzej.

Cytuj
To wolny kraj ... każdy ma prawo do swoich myśli



Wszystko sie zgadza, ale niech te mysli cos soba reprezentuja.

Cytuj
... i do wyboru forum ...


Tu tez sie zgadzam w 100%.

Cytuj
Ja sam osobiście wiedzę czerpie z różnych źródeł ... ale odpocząc i zrelaksować się przychodzę właśnie tutaj ... to forum mi się podoba ... ale nikomu nie narzucam ... swojego punktu widzenia ...



I tak trzymaj.

[/quote]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy jest dobrze z moim akwa?
« Odpowiedz #14 : 2003-04-02, 15:42 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.