Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Okoń- rybka z jeziora :(  (Przeczytany 1704 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aleksja

  • Gość
Okoń- rybka z jeziora :(
« : 2003-03-29, 17:46 »
Mój brat był dzisiaj na rybach (grrr) i przywiózł dla kota 2 rybki - okonie :| Kisiusia nie było bo gdzieś poszedł i nie było co zrobić z rybami o były jeszcze zywe. Ja je wsadziłam do małego akwa :\ Myśle żeby je wsadzić do duzego, może przeżyją i bede je obie miała w akwarium  :?: Czy to możliwe żeby przezyły ?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Okoń- rybka z jeziora :(
« Odpowiedź #1 : 2003-03-29, 18:20 »
Jak naj bardziej przeżyją, ale nie powiem tego o reszcie twoich ryb, okoń to bardzo sgresywny drapieżnik i pożre przez noc całą obsade akwarium. Możesz je trzymać w osobnym dużym akwa (w małym nie przeżyją) bez ogrzewania ale z filtracją, karm robakami. J tak będziesz musiała wypuścić je kiedyś (dorasta do 10kg)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Okoń- rybka z jeziora :(
« Odpowiedź #2 : 2003-03-29, 20:39 »
Nic z tego nie wyszło  :cry: Rybki zdechły po godzinie :( A fajnie by było mieć takie ryby w akwarium
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okoń- rybka z jeziora :(
« Odpowiedz #2 : 2003-03-29, 20:39 »

Duszek

  • Gość
Okoń- rybka z jeziora :(
« Odpowiedź #3 : 2003-03-30, 16:28 »
Woda dla naszych ryb musi mieć temp. poniżej 18 stopni ... to ważne ... w wyższej będą zdychały tak jak w w/w przypadku ...
Okoń ... piękny drapieżnik ... hodowla wskazana z dużymi rybkami ...  ;)
Proponuje karpię i leszcze ... na święta jak znalazł ...  :lol:
Zapisane

Asmi

  • Gość
Okoń- rybka z jeziora :(
« Odpowiedź #4 : 2003-04-01, 15:52 »
Cytat: harpia
Jak naj bardziej przeżyją, ale nie powiem tego o reszcie twoich ryb, okoń to bardzo sgresywny drapieżnik i pożre przez noc całą obsade akwarium. Możesz je trzymać w osobnym dużym akwa (w małym nie przeżyją) bez ogrzewania ale z filtracją, karm robakami. J tak będziesz musiała wypuścić je kiedyś (dorasta do 10kg)



Z pozarciem obsady to sie zgodze, ale nie z waga okonia. Jak na okonia osobnik o wadze 1 (slownie: jednego) kilograma to juz okaz na medal. A co do karmienia w niewoli to watpie czy ruszylby nawet najgrubszego i najbardziej soczystego robaka.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Okoń- rybka z jeziora :(
« Odpowiedź #5 : 2003-04-01, 18:10 »
Rybki były łowione na wędkę więc miały chyba coś z gardełem, może maiły rozciete :?:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 24 zapytaniami.