Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Akwa  (Przeczytany 2216 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa
« : 2003-04-14, 19:39 »
Zyrraffka mnie wygoniła, więc idę TU :)

harpia napisał:
Tutaj prosze zadawać pytania, i co tylko ślina na język przyniesie dotyczące encyklopedii.


Ja mam malutkie pytanko dotyczące mojego akwa (znowu  ) Czy w moim akwa 22 litry, filtr, roslinki, 2 kryjówki, napowietrzacz, jest przerybienie lub złe warunki?:

Filtr, napowietrzacz: AQUA SZUT MINI

Roślinki: 4 moczarki, 1 "coś"  (miałam więcej ale mi zgniły- te moczarki- przełożyłam je do innego pojemnika....)

Ryby:
1 kiryśnik czarnoplamy
1 Piskorek
1 danio (samiczka)
1 molinezja
10 gupików (8 samców, dwie samice- jako samce liczę także cztery maluchy)

??
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Akwa
« Odpowiedź #1 : 2003-04-14, 19:44 »
Ja uważam że jest przerybienie... Ostateczne rozmiary kiryśnika to 18cm.. piskorek też nie jest mały bo rośnie do 12cm... Przed kupnem ryb trzeba zawsze dowiadywać się ich ostatecznych rozmiarów...  Nawet z podstawwych książkowych teori wynika: "Na każdy 1cm ryby przpada średnio 1,5-2litry wody" Ja uważam że u ciebie jest przerybienie
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Akwa
« Odpowiedź #2 : 2003-04-14, 19:46 »
Ale ja czegoś nie rozumiem :| Wiktoria - czy twoje pytanie było odnośnie encyklopedii ? Nie sądzę :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa
« Odpowiedz #2 : 2003-04-14, 19:46 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa
« Odpowiedź #3 : 2003-04-14, 19:54 »
Cytat: Aleksja
Ale ja czegoś nie rozumiem :| Wiktoria - czy twoje pytanie było odnośnie encyklopedii ? Nie sądzę :P


Nieeee.....Własnie nie :) Dlatego śmieję się że zostałam wygoniona  ;)

A co myśli HARPIA?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akwa
« Odpowiedź #4 : 2003-04-14, 20:19 »
Twoje akwa jest przerybione. Tak sobie mysle, ze akwarium ma 22 l, ale brutto ( jesli sie nie myle). W takim wypadku trzeba odjac na zwirek, inne ustroistwa no i  niedopelna zalane akwa. Tak wiec baniak nie bedzie mial 22 litrow.

Na Twoim miejscu pozbylbym sie kirysnika i piskorka.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa
« Odpowiedź #5 : 2003-04-14, 20:34 »
Cytat: Asmi
Twoje akwa jest przerybione. Tak sobie mysle, ze akwarium ma 22 l, ale brutto ( jesli sie nie myle). W takim wypadku trzeba odjac na zwirek, inne ustroistwa no i  niedopelna zalane akwa. Tak wiec baniak nie bedzie mial 22 litrow.

Na Twoim miejscu pozbylbym sie kirysnika i piskorka.



Buuuuuuuuuuuuuu  :cry:
Kiryśnika? Nigdy!! To mój ulubiony rybek!
A piskorka i tak nie widać, więc dużo miejsca nie zajmuje ;)


 :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Aha, a co to znaczy "przerybienie"? Brak miejsca? Bo te moje rybki są malutkie, swobodnie sobie pływają  :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa
« Odpowiedź #6 : 2003-04-14, 20:38 »
''przerybienie'' to łopatologicznie za mało miejsca na normalne funkcjonowanie ryby danego gatunku (np. danio nigdy nie będzie pływał tak szybko niż a większym lub mniej zarybionym akwa)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akwa
« Odpowiedź #7 : 2003-04-14, 21:08 »
Cytat: Wiktoria

Cytuj
Buuuuuuuuuuuuuu  :cry:
Kiryśnika? Nigdy!! To mój ulubiony rybek
!

To moze sama zamieszkasz w WC (powiedzmy2 metry na 1 metr) i bedziesz musiala tam spac, spozywac posilki i .... . Jak sie bedziesz czula?


Cytuj
A piskorka i tak nie widać, więc dużo miejsca nie zajmuje ;)


Ale to nie znaczy, ze go tam nie ma.


A moze namowisz rodzicow na duzo wieksze akwa. Jesli masz sile przekonywania to moze Ci sie udac.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa
« Odpowiedź #8 : 2003-04-15, 20:52 »
Cytat: harpia
''przerybienie'' to łopatologicznie za mało miejsca na normalne funkcjonowanie ryby danego gatunku (np. danio nigdy nie będzie pływał tak szybko niż a większym lub mniej zarybionym akwa)


Danio straszliwie zasuwa  :lol:

Asmi- może, może... Ale problemem jest przede wszystkim to, że nie mam go gdzie postawić!! A ile litrów proponujesz? Wypatrzyłam w sklepie akwa, chyba 55 litrów czy jakoś tak, z szybą..hmm...."falą"  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa
« Odpowiedz #8 : 2003-04-15, 20:52 »

Asmi

  • Gość
Akwa
« Odpowiedź #9 : 2003-04-16, 08:15 »
Z fala czy wypukle nie warto kupowac IMO. Takie akwaria poprostu sa mniej pojemne. Najlepsze sa z przednia szyba prosta. A co do wielkosci to pisalem w innym Twoim watku, ze powyzej 100 l. Ale jesli warunki nie pozwalaja to mozliwie jak najwieksze.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa
« Odpowiedź #10 : 2003-04-16, 11:40 »
Cytat: Asmi
Z fala czy wypukle nie warto kupowac IMO. Takie akwaria poprostu sa mniej pojemne. Najlepsze sa z przednia szyba prosta. A co do wielkosci to pisalem w innym Twoim watku, ze powyzej 100 l. Ale jesli warunki nie pozwalaja to mozliwie jak najwieksze.


Jak to mniej pojemne? Nie rozumiem....  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa
« Odpowiedź #11 : 2003-04-16, 12:23 »
zwruć uwage, że takie akwa jest szerokości zwykłego z prostą szybą, ale wypukłe jest węższe na bokach, pozatym zniekształca ryby.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akwa
« Odpowiedź #12 : 2003-04-16, 16:54 »
Wlasnie tak jak napisala harpia. Nic dodac nic ujac.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa
« Odpowiedź #13 : 2003-04-16, 17:18 »
Cytat: harpia
zwruć uwage, że takie akwa jest szerokości zwykłego z prostą szybą, ale wypukłe jest węższe na bokach, pozatym zniekształca ryby.


Ahaa....  :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 25 zapytaniami.