Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: JAKIE RYBY WYBRAĆ???  (Przeczytany 1267 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIE RYBY WYBRAĆ???
« : 2003-04-28, 19:11 »
No i jestem w kropce, to pytanie zadaje przedewszystkim do rybomaniaków Asmi i AND1 ale prosze reszte o komentarze, niechce popełnić błędu.    
A więc mam zamiar zarybić akwa 120l. i teraz jakie ryby będą dobrze sie czuły w takim baniaku, podpowiem, że interesują mnie kolorowe pielęgnice, najlepiej akwa jednogatunkowe. Pomożecie???
Zapisane

Asmi

  • Gość
JAKIE RYBY WYBRAĆ???
« Odpowiedź #1 : 2003-04-28, 19:58 »
Jesli chodzi o pielegnice to proponuje agassiza, kakadu i ramireza. Wszystkie nie sa duze, ale za to kolorowe i przesliczne.Do nich oczywiscie stadko kiryskow (panda, spizowe, pstre, inne), jakies ancistrusy.
Z roslin to moze kabomba, jakies echinodorusy, kryptokoryny, moczarki, trawki.
Trudno cos polecic. Wybor jest taki duzy zwlaszcza z SA.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIE RYBY WYBRAĆ???
« Odpowiedź #2 : 2003-04-28, 20:20 »
czy te pielęgniczki mogą być razem, nie będzie większych utarczek?
mam w tym akwa dość duże żabnice (60cm. dł) mogą być, czy zmienić, moczarka i kryptokoryna sie nie trzyma, niewiem czemu?
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIE RYBY WYBRAĆ???
« Odpowiedz #2 : 2003-04-28, 20:20 »

Asmi

  • Gość
JAKIE RYBY WYBRAĆ???
« Odpowiedź #3 : 2003-04-28, 20:30 »
Cytat: harpia
czy te pielęgniczki mogą być razem, nie będzie większych utarczek?


Szczerze mowiac nie wiem. Nigdy ich razem nie trzymalem. Wymienilem je tylko daltego, ze pislas o akwa jednogatunkowym, a wiec mialy byc do wyboru :)


Cytuj
mam w tym akwa dość duże żabnice (60cm. dł) mogą być, czy zmienić, moczarka i kryptokoryna sie nie trzyma, niewiem czemu?


Jesli to ma byc SA to moze byc. Moczarka sie nie trzyma? To dziwne. U mnie rosnie jak szalona. Nie mam co z nia robic. Nikt nie chce nawet sklepy. Musza ja wyrzucac.
Moze rosliny maja za malo zelaza, albo innych pierwiastkow. Trudno  okreslic co moze byc przyczyna. MOze trzeba dozowac CO2. Moze to choroba zwartek.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIE RYBY WYBRAĆ???
« Odpowiedź #4 : 2003-04-28, 21:08 »
nie, rosną świetnie, mają nawóz, CO2 itd. ale po jakimś tygodniu cała góra zaczyna żółknąć i listek po listku odpadać, akurat w tym akwa tak sie dzieje, inne stoi szyba w szybe do tamtego i w nim moczarka rośnie jak na sterydach.    
Chyba sie zdecyduje na ramirezki i kakadu, jeżeli nie będzie komplikacji międzygatunkowych :)        
Dzięki Asmi :))
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 27 zapytaniami.