Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 1699 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« : 2003-05-31, 22:59 »
W poniedziałek usłyszałam bardzo smutną historię na temat pewnej 18 letniej kobyłki. która stała u takiego starego dziada, charowała dla niego całe życie a on ją tak poprostu sprzedał za grosze na rzeź. Nie znam historii z pierwszej ręki, ale z tego co wiem wszystko było dokładnie zaplanowane, kiedy dziewczyna opiekująca się Basią pojechała na jej córce Banderze w teren, podjechał samochód i zabrał Baśkę. Dzieci które potem opowiadały całe zdarzenie płakały z przejęcia, ba Basia była tak bita że kładła się już z bólu. Dziewczyny które opiekowały się kobyłką cału tydzień stawały na rzęsach aby ją odnaleźć. I znalazły wczoraj basia jest w Nowej Soli 250 km od szczecina. Klacz jest już chyba wykupiona, ale brakuje pieniędzy na transport, nasze konie ida jutro na zarobek z okazji dnia dziecka, mam nadziję że uda nam się zebrać jakąś przyzwoitą kwotę, abyśmy choć troszkę mogły pomóc. Basia wróci do domu i będzie już do końca życia pasła się na łące w spokoju i bez pracy. Chylę czoło przed determinacją dziewczyn które zajęły się tą biedną istotką, gdyby więcej było takich ludzi jak te dziewczyny nie byłoby tyle zła. Nawet nie wyobrażacie sobie ile energii, czasu, pieniędzy i miłości trzeba aby uratować jedno maleńkie istnienie. Pozdrawiam
Zapisane

Elwirka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-06-01, 22:19 »
apropo ratowania koni Wejdźcie na stronę fundacji Qń  na konie które możesz uratować i przeczytajcie o tej dziewczynie która potrzebuje pomocy  Wydaje mi się że to jest prawda bo to jest stronka sssmoka a ona jest uczciwa
Zapisane

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-06-01, 22:29 »
słyszalam wiele złego na temat tych akcji ratowania koni z internetu, choć oczywiście wielu naprawdę potrzebuje pomocy i robi to uczciwie.  Mimo to chyba nie zdecyduje się przesyłać tak poprostu kasy na konto. Wolę postarać się o transport lub żywność.
Zapisane

Forum Zwierzaki

są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-06-01, 22:29 »

Elwirka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-06-01, 22:56 »
pewnie słyszałaś o Zonik była o przez nią duża zadyma Przez co Ania ledwo zebrała kasę ale ludzie ją znają  A co do tej dziewczyny w skrócie kupiła konia który miał iść na żeź złamał nogę jest w Gliwicach i 2 operacje kosztują 4000  Życzę powodzenia tej dziewczynie bo niestety nie mam kasy  :(
Zapisane

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-06-02, 11:11 »
o taką kwotę trzeba sie chyba zgłosić do jakiś firm, bo chyba nie ma szans zebrać tylu pieniedzy przez internet. Możesz podać mi tę stronę gdzie jest opis tej sytuacji?
Zapisane

Ritka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-06-02, 13:20 »
a;e fundacja qń nie oszukuje, ja na Kubusia wpłaciłam troche :). Napisz do nich list, napewno się uda! www.fundacjaqn.voltahorse.pl !
Zapisane

Elwirka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-06-02, 14:49 »
Nie no można by sprawę trochę nagłośnić to może ktoś coś wpłaci
Zapisane

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2003-06-02, 22:46 »
dzięki za stronke zaraz wchodze. baśka już jest w domu nie stoi już u tego dziada, ma piękną nową stajnie i już napewno będzie szczęśliwa. Nic chyba nie nie zepsuje mi humoru jak sobie o tym pomyśle
Zapisane

Ritka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-06-03, 10:40 »
to dobrze. Pisz co u niej :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-06-03, 10:40 »

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2003-06-04, 19:52 »
jest już dobrze dostaje leki które potrzebuje aby w miarę normalnie funkcjonować, i leczą nadal zniszczone nogi ( przez swojego właściciela, który podobno wjechał z nią wozem do rowu). Mam nadzieję że będzie już dobrze, przez chwile byłam przerażona bo podobno była już w tak złym stanie że po przywiezieniu miała być od razu uśpiona, ale na szczęście to tylko głupie ploty, które strasznie mnie zdenerwowały. JEST OK!!!!
Zapisane

kfiatek

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2003-06-07, 15:52 »
Fajnie. Jak coś sioę zmieniue pisz.
Zapisane

Tafta

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2003-06-14, 08:14 »
Chyba we wczorajszym Magazynie 'Głosu Pomorza' jest artykuł o dwóch siostrach, które uratowały kunia.
To o tę Baśkę chodzi?
Zapisane

Elwirka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2003-06-14, 21:27 »
A ja się bardzo cieszę że z kwadransem już wszystko ok To tak na marginesie :wink:
Zapisane

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 : 2003-06-15, 22:03 »
tak to był właśnie arytkuł o basi.nawet leciałam kupić z rana głos fajnie że ktoś się tym zainteresował, bo dziewczynom naprawde nalezy się uznanie
Zapisane

Tafta

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 : 2003-06-15, 22:39 »
zgadza się :D

A Basia śliczna, nie rozumiem jak facet mół chcieć się jej pozbyć. Życie jest niesprawiedliwe :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2003-06-15, 22:39 »

Ciapka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 : 2003-06-16, 08:00 »
jaka baska?
Zapisane

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 : 2003-06-17, 21:09 »
konik od nas ze szczecina, biedny schorowany i wogóle. Ja sie dopiero z gazety dowiedziałam ile ona ma tak naprawdę lat myslałam że z 16 a ona ma 23. Całe szczęście ze jest juz bezpieczna, tylko dlaczego tyle ich ginie i ich już nikt nigdy nie szuka, niestety
Zapisane

Ciapka

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 : 2003-06-17, 21:52 »
hm..biedna..ale 23 to jescz nie tak duzo..
Zapisane

tiaraa

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 : 2003-06-17, 22:07 »
tylko ze harowała na tego dziada całe życie naprawde bardzo ciężko a on ją tak poprostu oddał za 600 zł a za 1300 dziewczyny ją wykupiły i musiały znaleźć na transport ponad 200 km a przeciez chciały ją kupić od niego!
Zapisane

Tafta

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #19 : 2003-06-18, 02:07 »
tacy są ludzie niestety, szczególnie tacy starej daty (ale nie uogólniam), którzy do zwierząt podchodzą jak do rzeczy
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 : 2003-06-18, 10:02 »
Grrrrrrrrr!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

są jeszcze dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedz #20 : 2003-06-18, 10:02 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 25 zapytaniami.