Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: muszę się pochwalić :o)  (Przeczytany 3374 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« : 2003-08-01, 21:46 »
pamiętacie mojego posta pt. co mam robić ?? chciałam się pochwalić że jednak zdecydowałam się na konika na spółkę z siostrą. Ginger stoi już od ponad miesiąca w stajni i nie mam żadnych problemów z siostrą i podziałem obowiązków i jazd na nim. GiGi jest przekochany ciszę się że z niego taki pluszak bo uwielbiam go głaskać :o)
Zapisane

Noc

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #1 : 2003-08-01, 21:51 »
Opowiedz o konisiu więcej, ile ma lat, co lubi, jak się zahowuje :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #2 : 2003-08-01, 22:56 »
wrzuc do albumu jego foty

Forum Zwierzaki

muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedz #2 : 2003-08-01, 22:56 »

Tafta

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #3 : 2003-08-02, 01:51 »
eee, to super, gratuluję :wink:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #4 : 2003-08-02, 09:27 »
Ma 160 w kłębie jest strasznie ciekawski dlatego mówimy na niego Bystrzak. Jest wałachem i ma 3 lata (maj 2000r.) Od pewnego czasu jest na etapie zajeżdżania ale ponieważ bardzo szybko się uczy to jeździłyśmy już na nim. Pomimo młodego wieku skacze rewelacyjnie np. 80 cm z 40 cm zapasem, luzem skacze też około 120 ale pod jeźdzcem narazie nie chcemy go katować chociaż wiem że dał by radę :o) To chyba tyle jak macie jakieś pytania piszcie chętnie odpowiem
Zapisane

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #5 : 2003-08-02, 09:30 »
zdjęcia wyślę później bo teraz jade na zawody (jeszcze jako widz)
Zapisane

kareena

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #6 : 2003-08-02, 11:06 »
Gratuluję konika :)
Zapisane

Tafta

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #7 : 2003-08-02, 12:43 »
Ja powiem tylko tyle, że dla mnie skakanie na 3 letnim koniu w trakcie zajeżdżania jest, jakby to powiedzieć  :roll:
po prostu nie na miejscu.
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #8 : 2003-08-02, 18:22 »
Po co ten kon skacze???!?!?! Chcecie mu spierdzielic nogi?? W ogole calego go spierdzielic? Najpierw niech sie nauczy podstaw ujezdzenia, na skoki przyjdzie czas.
Zapisane

Forum Zwierzaki

muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedz #8 : 2003-08-02, 18:22 »

Ciapka

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #9 : 2003-08-02, 18:34 »
ee zlayd pod kim jaki kon jak duzo jak czesto i co umie..nie d aise pwodizec ze zle cyz dobze ze jusz skacza..nie znajc jezdzc umijketnosic haraktreu konia..
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #10 : 2003-08-02, 20:41 »
bez przesady Ciapka ale moim zdaniem da się powiedzieć że ŹLE ŻE JUŻ SKACZE bez względu jaki ma charakter czy umiejętności i nie ważne jest to że bez jeźdźca ....  bez komentarza ....
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #11 : 2003-08-02, 21:45 »
No to swietnie,ze zdecydowalas sie na qnia :D
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #12 : 2003-08-02, 21:47 »
Jego zajeżdżanie jest już bliżej końca nic początku. Ujeżdża go moja instruktorka która na pewno wie co robi. A po za tym on kocha skakać więc czemu mam mu zabraniać :) Jutro albo jeszcze dziś wyslę zdjęcia niestety mam tylko bez siodła jak zrobię pod siodłem to też wyśle
Zapisane

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #13 : 2003-08-02, 21:49 »
a po zatym to 120 skakał u poprzedniego właściciela my go tak nie męczymy bo na swoje ukochane 120 ma jeszcze kupę czasu ;)
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #14 : 2003-08-02, 22:03 »
Zajezdzanie to nie jest proces, ktorego ramy czasowe mozna okreslic, wiec nie mow, ze jest blizej konca, niz poczatku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedz #14 : 2003-08-02, 22:03 »

Tafta

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #15 : 2003-08-02, 22:07 »
jesoo, koń który ma troszkę więcej niż 3 latka skakał 120 cm  :shock:

Cytuj
Jego zajeżdżanie jest już bliżej końca nic początku. Ujeżdża go moja instruktorka która na pewno wie co robi. A po za tym on kocha skakać więc czemu mam mu zabraniać

Coś mi sie wydaje, że mierne macie pojęcie o zajeżdżaniu koni.
Poza tym instruktora może teraz zrobić każdy za przeproszeniem ćwok, wystarczy by trzymał się jakoś na koniu i zapłacił odpowiednią ilość pieniążków.
Dlaczego ludzie są tacy niecierpliwi? Czemu efekty muszą być widoczne od razu, już i teraz? Przecież na wszystko przychodzi odpowiednia pora.
To, że koń lubi skakać nie świadczy o tym, że można mu na wszystko pozwalać. Trzeba racjonalnie układać trening. To Ty jesteś odpowiedzialna za konia i Ty podejmujesz decyzje. Jeśli chcesz, aby w wieku 15 lat miał zdrowe nogi i nie cierpiał na inne dolegliwości, powinnaś się bardzo zastanowić nad tym co robisz i na co pozwalasz. Nie wiem czy możesz ufać tej instruktorce, bo nie chcąc jej obrażać, ale chyba nie ma za wielkiego pojęcia o tym co robi.

Takie jest majne zdanie na ten temat.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #16 : 2003-08-02, 22:24 »
ale on u mnie nie skacze 120 bo mi go byłoby szkoda skakał u poprzedniego właściciela i na szczęście do niego juz nie wróci. Tam było tak że najpierw konia uczyli skakać a dopiero później reakcji na łydkę. Skok był na zasadzie batem, batem, ostrogi więc biedak musiał skoczyć ale tak jak mówie teraz skacze rzadko a jak skacze to nisko żeby nic sobie nie zrobił. a co do instruktorki to nie wierze w to żeby nas naciągała bo bardzo lubi nas i naszych rodziców więc w to nie wierzę ale myślcie co chcecie ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #17 : 2003-08-02, 22:28 »
a poza tym, jestem pewna tego co ona robi bo jeżdżę na koniach które ona sama ujeżdżała i rewelacyjnie reagują na łydkę i inne pomoce. ma i konie stare i konie młode i wszystkie są całkowicie zdrowe. więc na pewno ma duuuże pojęcie o tym co robi. A na wszystko potrzeba czasu bo Ginger jest młody i jeszcze trochę życia ma przed sobą więc nie ma się gdzie spieszyć. ;)
Zapisane

Tafta

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #18 : 2003-08-02, 22:33 »
No właśnie o to chodzi :)
Zapisane

Ciapka

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #19 : 2003-08-03, 08:25 »
120 to nie jest duze!!!!!!!wiec tak nie panikujcie.. bo luzme 120 to nic strsznego..gorzj jak był ucozny tych skoko z tymi batami..to jusz jet problem..
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #20 : 2003-08-03, 08:35 »
ciapka chodzi glownie o !!!!wiek!!!! konia,ty bys 3latkowi takie przeszkody juz kazala skakac?juz nie wazne nawet w jaki sposob,ciapka ty naprawde tak malo wiesz o koniach?

Forum Zwierzaki

muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedz #20 : 2003-08-03, 08:35 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #21 : 2003-08-03, 08:47 »
No wlasnie, szkoda aby koń w takim wieku juz skakał takie wysokie przeszkody. Zeby pozniej miał zmarnowane nogi,ale skoro juz tak nie bedzie, wiec tym lepiej dla konia!!
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #22 : 2003-08-03, 08:57 »
konie w wieku 3 lat dopiero sie rozwijaja,przeciez na koniu 3latku nawet niez byt wskazane zeby jezdzic w pelnym dosiadzie bo zbyt mocno obciaza sie wciaz rozwijajacy sie kregoslup i niewyrobione miesnie grzbietu,mozna tym wiecej szkod narobic niz pozytq,a ty mowisz o skakaniu w wieku 3lat?dziewczyno zajezdzac konia pod siodlo powinno sie w wieku 3,5 niech bedzie 3 a zajezdzanie pod siodlo trwac powinno kolo pol roq conajmniej,powoli,bez pospiechu zeby konik sie rozlusnial,wpiol porzadnie wszystkie podstawy,nie narobic mu klopotow ze stawami i scignami i to jazdy na poczatek sa po 30-45minut...ciapka powinnas sie doksztalcic

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #23 : 2003-08-03, 09:45 »
i tak jest jeżdżony a oprócz tego na wszelki wypadek ma poduszkę żelową pod siodło dla dobra kręgosłupa i nerek. Nad Gingerem powinno się popracować jakieś 4 miesiące żeby było już całkiem dobrze :) a tak naprawdę to nad koniem pracuje się całe życie ;) Ginger na szczęście bardzo szybko się uczy.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #24 : 2003-08-03, 13:22 »
dokladnie ale trzeba robic to z glowa,co z tego ze kon dobrze skacze i chetnie jezeli w 5tym roq zycia wlasciwie bedzie musiala sie skonczyc jego kariera skokowa ze wzgledu ze brzydko powiem wyexploatowanie konika.....wszystko z czasem,im dluzej sie pracuje nad czyms i powoli wymaga coraz wiecej,stopniowo,tym lepiej i my i kon na tym wyjdzie,ryzy tez skacze bardzo chetnie,moze ma to po ojcu...ale co z tego?jeszcze przyjdie jego czas na skoki,teraz wazniejsze sa inne sprawy...

btw masz moze jego zdjecie?

Marika... ;)

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #25 : 2003-08-03, 14:00 »
No właśnie, nie chce zostac oskarżona o plagiat, ale w stu procentach zgadzam sie z k_cian. MOim zdaniem nawet jesli koń uwielbia skakać trzeba podchodzic do tego z dystansem no i przede wszystkim z głową. Mogłabym tutaj przytoczyc przykład Milady, która juz jako bardzo młody konik, przeskakiwała ogrodzenie, gdy tylko pozostawiono ją na chocby pięć minut samą na maneżu... W jednej chwili ta sprytna, temperamentna bestyjka  :diabel:  :D  potrafiła dostac sie tam gdzie chciała... Z ujeżdżalni uciekała na soczystą trawkę... :ganja:  Czy tego nie można nazwać miłością? Dziś Milady ma sześć latek i dzięki rozwadze nadal uwielbia skakać, zadna przeszkoda nie jest jej straszna! NO ale nalezy tutaj dodać że skakać pod jeźdźcem zaczęła dopiero ok. pół roku temu... <--- To moim zdaniem jest zdrowe, rozsądne i mądre podejście...  :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #26 : 2003-08-03, 14:12 »
dokladnie

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #27 : 2003-08-03, 14:15 »
Tak rzeczywiscie to cos niesamowiecie rozwaznego.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedz #27 : 2003-08-03, 14:15 »

Ciapka

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #28 : 2003-08-03, 15:43 »
ale tan kon sskal luzem ....i chyba nie skskal cpdoznnie.?..3 latakic ztso yskakuja z  ogrdznia 130  ..i spoko..bo 130 to krowa skoczy a 120 to ja na nogach skacze w wy tu panike jak by on 180 skskał...''takie duze'' t o nie sa duze....
a konei an czpuionaty poiwnny byc gotowe czyli 4 lataj 110  5 120.....czyliw  wieku 3 i pol powinen jusz pryznajmniej  zapryzjaznic sie ze skokami..a takiego kona wląsnei tsbza dobze przgotowac..bo jest mlady i nie moze duzo skskac..a jedak tzraba go takr zygotowac zaby 110 chodizl an 0..i to je stzuka.. nie przmeczyc nauczyc..i wygrac...o..
Zapisane

Kamelia

  • Gość
muszę się pochwalić :o)
« Odpowiedź #29 : 2003-08-03, 16:10 »
Ginger też pierwsze co zrobił jak przyjechał do stajni to przeskoczył ogrodzenie z padoku na pastwisko które miało 120 :) podobnie jak milady ;) już tego nie powtórzy żeby nie zrobił sobie krzywdy bo ogrodzenie zostało podniesione (oczywiście skakał luzem)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.