Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Fobie  (Przeczytany 22773 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Fobie
« Odpowiedź #30 : 2005-07-30, 17:24 »
ja mam:
akrofobia
glassofobia

Mam jeszcze cos takiego w stylu  klaustrofobi tzn. Nie boje się byc w zamkniętym pokoju,tylko naprzykład jak ktoś(głównie mój tata) mnie tak przytuli,że np. głowę bedę miała przycisnietą do klatki piersiowej(nie mojej tylko kogos) i jeszcze mnie tak bedzie od góry rękami "zasłaniał" to już zaczynam wżeszczeć ,ze ja się duusze!!Zaraz sie uduuusze!!!!! itp. chociaz mam całkowity dostep powietrza.Albo jak kiedyś kolezanki w celu psikusa wepchnęły(czy ja sama tam wlazłam :P) mnie pod łóżko(stało przy ścianie) i jedyne "wejście" pod łuzko zapychały pierzyną ,to chwile póżniej zaczęłam się drzeć,że się dusze,zaraz sie udusze na smierć!!Nie wytrzymam!! Ratuuunku!! itp.choć znów miała tam jakiś dostep powietrza..Naszczęście w pore wyjęły tą kołdrę,bo tam bym sie chyba zabila ze strachu... :/
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Odp: Fobie
« Odpowiedź #31 : 2005-07-30, 20:28 »
Ja mam arachnofobie
Czego się najbardziej boję w pająkach?
Tych wielkich cieniutkich nóżek i tych wielkich tyłków i tych oczy
a ta fobia wzieła si od zdarzenia w dziecinstwie.
To było straszne.... Do teraz na widok choćby nanananajmniejszego pajączka-zaczynam płakać drzeć się lub wogóle boję się podchodzić choćby na 1 m!! serio!

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Fobie
« Odpowiedź #32 : 2005-08-01, 12:32 »
Ja się boję krwi (ale tylko w dużych ilościach), a taki paniczny lęk to przed ludźmi bez ręki, nogi, oka itd. (to chyba jest amptofobia, ale nie jestem pewna). Tyle, że ja jak widzę taką osobę, to nie uciekam ani nie wrzeszczę jak kretynka, nie daję po sobie poznać:) Ale szerokim łukiem ich omijam. I nie mogę oglądać horrorów.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Fobie
« Odpowiedz #32 : 2005-08-01, 12:32 »

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Fobie
« Odpowiedź #33 : 2005-08-02, 12:35 »
kiedyś miałam straszny lęk przed śmiercią, przed burzą. Teraz to już mniej , ale boje się niektórych dziwnych owadów. No i chyba wysokości naturalnie. Nie wierze żeby ktoś nie miał lęku wysokości.
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Fobie
« Odpowiedź #34 : 2005-08-02, 12:39 »
moja mama miala kiedys straszny lek wysokosci.. a teraz juz nie ma :hmmm: a jesli nawet- to duzo mniejszy :P

a co do mnie- ja moze leku wysokosci jako takiego nie mam, ale jak np stoje u siebie na balkonie (6pietro) to w dol moge spojrzec jak najbardziej, za to jakos niepewnie sie czuje patrzac w gore stojac na wysokosci.. :lol:
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Fobie
« Odpowiedź #35 : 2005-08-02, 12:40 »
Vitani, uwierz :lol:
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

niaania

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #36 : 2005-08-02, 12:50 »
ja mam:
entomofobie - lęk przed owadami oprócz much
klaustrofobie - lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami, ale tylko wtedy jak nie mogę się sama otworzyć
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Fobie
« Odpowiedź #37 : 2005-08-02, 12:59 »
Kaira, nie wierze że gdybyś miała skoczyć na bunjee zrobiłabyś to bez zawahania, albo stojąc na wielkiej wysokości bez barierki ( jeezu, ja zaraz mam myśli, że skacze w doł i się rozplazguje na ziemi )
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Fobie
« Odpowiedź #38 : 2005-08-02, 13:02 »
Gdyby mi odbiło i zechciałąbym skoczyć na bungee to bym skoczyła i nie mam żadnego lęku na wysokości bez barierki. Kwestia przyzwyczajenia- mieszka się na 5 piętrze :P
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Fobie
« Odpowiedz #38 : 2005-08-02, 13:02 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Fobie
« Odpowiedź #39 : 2005-08-02, 13:05 »
ja mieszkam na szostym :P a bez barierki rowniez mi sie lek wysokosci ujawnia :lol:
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Fobie
« Odpowiedź #40 : 2005-08-02, 13:06 »
E tam jak się przyzwyczaje do wysokości w jakimś tam miejscu to lęk mija, ale jak jestem pierwszy raz na jakiejś skarpie albo co, to ciary mnie przechodzą
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

motyleq

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #41 : 2005-08-03, 13:57 »
Ja chyba mam malutką mykofobię i gefynofobię...
Moja siostra panicznie boi się owadów :D Naprawde jak w pokoju zobaczy ćmę to nie może całą noc spać :P Wpada nawet w panikę na widoka czarnej kropki na ścianie :P
Zapisane

MagdaSz

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #42 : 2005-08-07, 19:10 »
lęk przed zastrzykami i szczepieniami............  :oops: ale 3 tygodnie w szpitalu z kroplówami i zastrzykami dzien w dzien wytrzymalam...  :jupi2:
pozatym sie wszystkiego boje ;P ale to chyba temu ze cykor jestem  :mrgreen:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Fobie
« Odpowiedź #43 : 2005-08-07, 19:20 »
oo tez to mam.. a dentysta? przeżywam katusze jak muszę tam pójsc, ręce mi się trzęsą mam ochotę wiać spod gabinetu, no i zaczynam jęczeć przy wierceniu :?
No boję się jeszcze przyszłosci :( i ... koni. Tak,tak wiem to piękne zwierzęta, lubię je oglądać rysować ale na odległośc! Jak sobie pomyślę,że móglby mi taki stanąć za mna i mnie "pyknąć" chrapami w ramię to byłby wrzask,pisk(oczywiście mój wrzask i pisk- nie konia ;) ) no i pewnie zawał :?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ina

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #44 : 2005-08-07, 22:11 »
ja chyba mam lęk wysokośći, albo przestrzeni. ciężko wyczuć. ostatnio nie byłam w stanie wyjść na taką wieżę w Splicie... wiecie... niepełne schody, jedna poręcz, patrze w dół, bleee... normalnie nogi mi się trzęsły....

i przechodzenie przez most. przejechac przejadę bez problemu.. ale przejść....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fobie
« Odpowiedz #44 : 2005-08-07, 22:11 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Fobie
« Odpowiedź #45 : 2005-08-07, 22:27 »
Ja chyba nie mam lęku wysokości, moge wejsc na wszysytkie jakieś strare, strome i ruchome wierze ;) Mieszkam na 9 piętrze i wychylać się nie boje. Co do bungee to nie wiem bo nigdy nie probowałam  :;p:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Fobie
« Odpowiedź #46 : 2005-08-15, 11:02 »
Ci co się boją pajaków uważajcie gdzieś za poznaniem uciekł ptasznik i według faktu może wziąśc do jakiegoś samochodu i przejechać całą polske buhehhe lub wziąść taksówke(moja sugestia) więcej o tym zaraz napisze w dzial terrarium ptaszniki :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Fobie
« Odpowiedź #47 : 2005-08-15, 12:28 »
Nie wierze żeby ktoś nie miał lęku wysokości.

Widziałam film o Indianach z pewnego plemienia, którzy są pozbawieni lęku wysokości. Dzięki temu mogą pracować np. przy budowie drapaczy chmur. Pokazano faceta przechodzącego obojętnie po wąskiej desce, umieszczonej na ogromnej wysokości. Ktoś inny dostałby zawału na samą myśl o takim "spacerku", a ten szedł jakby miał metr do ziemi... W czasach podstawówki wchodziłyśmy z koleżankami na dach 10-piętrowego bloku, a następnie podchodziłyśmy jak najbliżej krawędzi. Muszę przyznać, że lekkie ciarki po plecach latały...
Ja mam leciutką klaustrofobię, boję się jeździć windą, ale tylko w budynku, gdzie kiedyś mieszkałam. Problem polega na tym, że przez dwie kondygnacje winda jedzie jakby w tunelu, za szybą widać ścianę. Gdyby zabrakło prądu, byłabym uwięziona w ciasnym i kompletnie ciemnym pomieszczeniu. I nie wiem, czy ta ciemność by mnie nie zabiła... Ale sporo lat jeździłam tą windą  i od czasu do czasu jeżdżę nadal, dlatego uważam to za lekką klaustrofobię, a może to raczej mix klaustrofobii i nyktofobii [lęk przed ciemnością]? Sama ciemność mi nie straszna! Wiem, że sporo osób boi się tej windy...
« Ostatnia zmiana: 2005-08-15, 12:44 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Fobie
« Odpowiedź #48 : 2005-10-24, 21:20 »

*awizofobia - lęk przed ptakami
*maniafobia (agateofobia, dementofobia) - lęk przed chorobą psychiczną, szaleństwem
*awiofobia - lęk przed lataniem samolotem
*klaustrofobia - lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami

O kurczę uzbierało się tego :P
« Ostatnia zmiana: 2005-10-25, 12:48 autor Labradorka »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Fobie
« Odpowiedź #49 : 2005-10-24, 23:03 »
Tak jak ktoś juz wpomniał, to jednak wydaje mi sie ze każdy z nas ma lęk wysokosci ;)(wiem przedchwilą pisałam co innego) tak jak mowiła IBDG każdy chyba bałby sie przejsc po cieniutkiej deseczce ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Fobie
« Odpowiedź #50 : 2005-10-25, 12:47 »
No tak Ola ale to co innego... Ja np. nie boje się węży, ale jakbym miała wejść do pomieszczenia gdzie jest luzem wąż to raczej by mi się to nie uśmiechało... Ale np. w górach mogę wspinać się po łańcuchach na skałach, chodzić po drabinach przy kilkudziesięciometrowym wodospadzie i nie boje się ;) No chyba że ślisko to wiadomo...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fobie
« Odpowiedz #50 : 2005-10-25, 12:47 »

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Fobie
« Odpowiedź #51 : 2005-11-24, 19:18 »
Ja mam:
arachnofobia :(
odontofobia :;p:
awiofobia :lol:
kancerofobia
tanatofobia
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

ssgosiass

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #52 : 2005-11-24, 20:04 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-25, 13:22 autor ssgosiass »
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Fobie
« Odpowiedź #53 : 2005-11-25, 13:09 »
A ja mam lęk wysokosci. Ale taki głupi :? Po prostu boje sie tylko, jesli niczym nie jestem odgrodzona od wysokosci. Teraz juz troche udaje mi sie go pokonywac, ale jak byłam młodsza to zaczynało mi sie krecic w głowie i myślalam ze spadne, jak bylam na drabince na sali gimnastycznej :roll: Ale jak byłam nawet bardzo wysoko, ale przynajmniej jakis sznurek byl przewiazany na krawedzi (czyli jak byl jakikolwiek rodzaj barierki) to moglam bardzo blisko podejsc i nic. Wiec moze to raczej fobia przed upadkiem, a nie wysokoscia (jest cos takiego w ogole?)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

DnW

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #54 : 2005-11-25, 13:41 »
ja cierpie na arachnofobie, ja po prostu strasznie się boję pająków! :(
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #55 : 2005-11-25, 14:29 »
Mam lekki dyskomforcik do wysokości, i raczej potrzebuję barierki. Tak samo jak DnW boję się pająków, ale nie jest to fobia. Najbardziej nie lubię, kiedy pająk się rusza lub spuszcza po sieci w moim kierunku. Nie znoszę też pająków o długich cienkich nogach.
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Fobie
« Odpowiedź #56 : 2005-11-25, 16:53 »
Ja z kolei potwornie boję się ciemności. Ale tylko takiej całkiem czarnej, że nic nie widać... Brr... Jak mi ktoś dla żartów zgasi światło w łazience lub specjalnie to niedobrze mi się robi i od razu, najpierw spokojnie "zapal to światło" ale potem coraz paniczniej...
Zapisane
Why so serious?

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Fobie
« Odpowiedź #57 : 2005-11-25, 21:57 »
ja mam lek przed pajakami i przed ciemnością
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fobie
« Odpowiedz #57 : 2005-11-25, 21:57 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: Fobie
« Odpowiedź #58 : 2005-11-26, 01:28 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-25, 13:21 autor ssgosiass »
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Fobie
« Odpowiedź #59 : 2005-12-12, 22:19 »
Odkopuje temcik :) :P
Moja kolezanka ma ciężki objaw erytrofobia. Gdy widzi krew mdleje i ma szumy serca...ostatnio dziewczyna w szpitalu wylądowała bo zobaczyła plame krwi :| przechodzi leczenia...
Pozatym ja mam arachnofobie. Wstyd się przyznać ale NIGDY w życiu nie dostnełam pająka :roll: nawet takie 1mm są dla mnie nietykalne. Mój tato jak zobaczy pająka to mnie woła i mówi: oo twój kolega :lol:
Do tego często mam objawy dysmorfofobi, często wydaje mi się że jestem gruba, wogóle jestem blee :P tanatofobia- boje się śmierci panicznie, ostatnio miałam straszny tydzień. Nic nie robiłam tylko lezałam i płakałam myśląc o śmierci...rozmawiałam z katechetką o tym i ulzyło mi, gdyby nie to to poszłabym do psychologa :roll:
akrofobia- mam paniczny lęk przed wysokością. 2 piętra i umieram :P jak jechaliśmy na Kaspowy wierch zasłabłam :? kilkanaście metrów nad ziemią, a ja przed oczami miałam że spadamy :roll:
dromofobia - może najgłupsze no ale nienaidze podróżowac. Dzień przednie śpie, nie mam apetytu a np na obozach łaże po domkach nie mogąc spać :|
Do tego mam uraz do os. W te wakacje pojechałam do lasu i wlazłam na gniazdo os. Gdyby nie tato nie wyszłabym stamtąd... wszystko w użądleniach. Gdy szłam spuchnięta do samochodu (godzina błądzenia :| ) slyszałam cały czas osy i darłam się, mimo że os nie było :roll:
gefynofobia - mam, kiedyś pojechałam zwiedzać przedwojenne mosty i wydawało mi się że sie wali :roll: :P i nici ze zwiedzania :;d:
glassofobia - ee kiedyś w kosciele miałam czytanie i zaciełam się na 3 minuty. Potem miałam też czytania i trzęsłam się że ksiądz pytał o co chodzi :P nie byłam w stanie czytać ;)
Troche tego jest :P
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.