Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Oczy.  (Przeczytany 5457 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Oczy.
« : 2008-11-08, 07:16 »
Ostatni mam taki prblem: coraz częściej bolą i łzawią mi oczy. Ogółem mam małą wadę wzroku (w jednym -0,75 a w drugim 0,50 plus) no i astygmatyzm, narazie okularów nie noszę, ale za tydzień idę po nowe. Według moich rodziców i babci to ze zmęczenia, też tak sądze (dużo przy kompie siedzę, czytam, mieszkam mniej więcejw centrum miasta, więc dużo samochodów-spaliny).
Kropli do oczu podobno w tym wieku jeszcze brać nie można chyba, że lekarz przepisze. Mam iść do mojej pani doktor po jakieś leki z luteiną, któe mogę brać, ale jeszcze nie wiem kiedy to będzie i tu pytanie do was:
Czy ktoś wie co na to poradzić, najlepiej jakimś domowymi sposobami?
Z góry dzieki za pomoc.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

spanielomanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
  • Bojowniki są moją pasją !...
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #1 : 2008-11-08, 09:18 »
Nie mam pojęcia,ale ja też mam astygmatyzm :(
Zapisane
[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/h44eyx8dpomvjaiu.png[/img][/link]

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #2 : 2008-11-08, 13:56 »
może spróbuj świetlika? na łzawiące oczy zazwyczaj pomaga
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Forum Zwierzaki

Odp: Oczy.
« Odpowiedz #2 : 2008-11-08, 13:56 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #3 : 2008-11-08, 15:04 »
jakikolwiek nowy kosmetyk mógł coś takiego spowodować. ja mam np. oczy dosyć wrażliwe i u mnie nawet nieodpowiedni kosmetyk na rzęsy powoduje ropienie i pieczenie. >_>
i nie mówię tylko o specyfikach do oczu/pod oczy - żel do mycia twarzy, krem, szampon, nawet niektóre błyszczyki/pomadki o silnym zapachu. ; )
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #4 : 2008-11-08, 20:08 »
Raczej od kosmetyku nie. Też mam bardzo wrażliwe pod tym wzgęldem oczy. Nawet jeśli ktoś obiera cebule, przy otwartym oknie i dwa pokoje dalej, ja i tak przechodzę katuse i super łaziwenie + ból.

*RivenA* świetlika? Tzn?
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #5 : 2008-11-08, 23:10 »
świeytlik to takie kropelki do oczu - bez recepty w aptece za grosze.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #6 : 2008-11-09, 05:10 »
Anas: spróbuj starej jak świat metody - okłady z herbaty :). Można zalać torebki z herbatą i takie przestygnięte trochę na jakiś czas położyć na oczy, albo zamoczyć waciki w esencji herbacianej i też położyć na oczy. Ja zazwyczaj z takimi okładami leżę 10 - 15 minut.

Niektórzy są uczuleni na świetlika i może to jeszcze bardziej zaszkodzić :/
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #7 : 2008-11-09, 09:25 »
Okej, dzięki wam wielkie. Może dziś (jeśli znajdę w okolicy jakąś otwartą aptekę) naciągnęł mamę na te krople do oczu i okład z herbaty też wypróbuje.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #8 : 2008-11-09, 18:40 »
okład z herbaty w ogóle jest dobrym pomysłem na zmęczone, zaczerwienione oczy (również np. po płaczu) - schodzi i zaczerwienienie i opuchlizna :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Oczy.
« Odpowiedz #8 : 2008-11-09, 18:40 »

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #9 : 2008-11-12, 22:58 »
oo a tak przy okazji właśnie.. apropos zaczerwienionych oczu. slyszalam że są takie krople ktore wybielają bialka.. Czy moglby mi ktoś przybliżyć coś nie coś na ten temat? ?
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #10 : 2008-11-13, 01:43 »
pewnie chodzi Ci o krople na podrażnione lub suche oczy, najlepiej w aptece o takie zapytać :)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Oczy.
« Odpowiedź #11 : 2008-11-13, 15:16 »
ja miałam kiedyś takie krople, jak mama wróci to ją zapytam o nazwę bo ja nie pamiętam. :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.