Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mój bojek chory  (Przeczytany 2313 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daria12

  • Gość
mój bojek chory
« : 2007-01-14, 14:35 »
cześć mój kochany bojownik [chiken]jest chory otóż ma chore oczko jest ono spuchniętei naokoło białe niewiem co mam zrobić tak bardo się o niego boję pomóżcie za każdą odpowiedź serdecznie dziękuje :( :( :( :( :( :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #1 : 2007-01-14, 16:57 »
zacznijmy od podstaw: opisz w jakim akwa masz rybę, czy ma towarzystwo i jakie, filtr, grzalka itp, to wtedy bedziemy mogli coś poradzić :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Daria12

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #2 : 2007-01-14, 17:13 »
akwa ma 20l co moge pisać o grzałce filtru nie ma bo podfobno bojkom niejest potrzebny rozmawiałam z wetem ale niepokazyłam mu mojej rybki i wet powiedział że być może uderzył się o szybe akwa albo podczas zmieniania ja go uderzyłam niechcący
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mój bojek chory
« Odpowiedz #2 : 2007-01-14, 17:13 »

Daria12

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #3 : 2007-01-14, 17:14 »
a towarzystwa żadnego nie ma ro.slinki ma 2żywe a nas samiczką pomyśle dopiero jak mój bojek wyzdrowieje
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #4 : 2007-01-15, 13:13 »
"podobno" to nie prawda xD fitr i grzałka to podstawa ;] to tak jakby Ci dzisiaj wzieli WC i kaloryfer w zime xD kup filtr MINI kosztuje malutko ale zawsze cos da ;] a grzalka z termostatem choc troche droga to przydatna (mam nadzieje ze te akwa nie jest kulą ??) podmień mu wode i powiedz mi czym go karmisz?
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #5 : 2007-01-15, 13:43 »
daria:
20 litrów, to dobrze :) jak zakładam akwarium prostokątne?

filtr jest konieczny. nie ma konieczności napowietrzania a to różnica. Filtr oczyszcza wode choćby z odchodów, zatem zadbaj by był :) grzałka też :) dla bojka stala temperatura jest bardzo wazna :)

Skoro nie ma towarzystwa to przynajmniej wiemy, zę nikt mu oka nie podbił. ale panienki sobie dla niego odpuść, bojownik to ryba terytorialna a 20 litrów to za mało na układ 1+3 (bo potrzebowała byś ze 3 samiczki)

zadbaj by było więcej roślinek, bojki lubią gęsto zarośnięte akweny. Mogą być płytkie, byle zarośnięte i rozległe :) (w naturze często sa na polach uprawnych np ryzu) jeśli bedzie miał gęsto, to będzie czuł sie bezpieczniej a wtedy mniejsze prawdopodobieństwo wypadku.

co istotne, zadbaj o pokrywę <bo nie napisałas czy masz>

a co do oka, to rzeczywiście, mogło być, iż sie uderzył, tylko pytanie dlaczego i o co. jesli nie ma kryjówki/gestej roślinności to mozę być zestresowany. Istotne tez gdzie akwa umieszczony. bo moga być tez inne czynniki stresujące.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Daria12

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #6 : 2007-01-15, 17:51 »
ma pokrywe ze światłem a roślinki dokupiłam jeszcze 2 karmię go jedzeniem sztucznym dla bojowników jest po 3,50nazywa się daphnia i mój bojek to lubi wiem już prawdopodobnie co było przyczyna spuchnięcia oczka otóż jedna roślinka jest ostra i to chyba onia sie udeżył ale co mam teraz zrobić żeby oczko juz niebyło spuchnięte aha i dziękuje za odpowiedzi
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #7 : 2007-01-15, 19:14 »
Cytuj
jedzeniem sztucznym

jedzenie sztuczne...? kto tak powiedział?
dafnia czyli inaczej rozwielitka, to małe stawonogi. kup jeszcze inne karmy a w ramach smakołyków kup mu mrożonki <lub jesli masz sumienie to kupuj zywe, ja nie umiem>

no i przede wszystkim kup filtr :)

oczko samo wróci do normy, a jeslipodejrzewasz o to roslinke to pozbądź sie jej z akwa :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #8 : 2007-01-17, 01:22 »
Wygląda na infekcje bakteryjną, z początkiem pleśniawki.
Ja bym mu zrobiła kąpiel długotrwałą w FMC, ewentualnie w Akryflawinie.
Jak masz sztuczne rośliny to wyrzuć je z akwarium i wszelakie muszelki.
http://strony.aster.pl/faolan/bojownik.htm poczytaj o bojownikach
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mój bojek chory
« Odpowiedz #8 : 2007-01-17, 01:22 »

Daria12

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #9 : 2007-01-17, 20:57 »
kesi ale czy ona może zdechnać  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #10 : 2007-01-17, 22:43 »
też zalecam w takim wypadku kąpiel w FMC ale nie jestem pewien czy to coś da :/ więcej nie wiem , ludzie wiedzy wykazcie sie i pomózcie !!
Zapisane
The Beatles

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #11 : 2007-01-19, 01:34 »
pleśniawka, kąpiel w mfc - ilośc środka w/g zaleceń na opakowaniu i podnieśc temperaturę w akwa o 2-3 stopnie po dodaniu lekarstwa.

Przed dodaniem leku podmienić 2/3 wody w akwarium - pamiętaj by wlewać wodę o tej samej temperaturze - ryby nie zniosą nagłego skoku temperatury większego niż 2-3 stopnie.
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #12 : 2007-01-21, 17:14 »
ale czy on może zdechnąc
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #13 : 2007-01-21, 18:45 »
odpowiedź filozoficzna : każdy może :lol:
Zapisane

sylwia140

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #14 : 2007-01-21, 19:38 »
Ja proponuje jedną z dwóch kąpieli krótkotrwałych w roztworach:
- nadmanganianu potasu 1g/ 10L czas kąpieli do 10 min
- soli akwarystycznej (nie domowej!) 10-15g/ 1L czas kąpieli do 20 min
Osobiście polecam nadmanganian potasu, jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłam. I do tego jeszcze MFC Tropicala do zbiornika gdzie mieszka rybka, jedna dawka.
Zwiększ temperature do 30 stopni( stopniowo), to może obejdzie się bez chemi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mój bojek chory
« Odpowiedz #14 : 2007-01-21, 19:38 »

sylwia140

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #15 : 2007-01-21, 19:47 »
Poczytaj strone: www.bojownik.pl , w niej jest więcej wiadomości niż na stronie, którą proponowała Kesi.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #16 : 2007-01-22, 03:17 »
kiedyś chciałam wykąpac rybkę w nadmanganianie, ale za licha nie umiałam przeliczyc ile powinnam tego nadmanganianu dać, bo 10 litrowego naczynia nie posiadałam a dla jednej rybki to chyba aż tyle wody na krotkotrwałą nie potrzeba? No i na dodatek nadmanganian miałam w pigułce i wagi aptekarskiej w domu też nie mam :bezsilny:
Zapisane

sylwia140

  • Gość
Odp: mój bojek chory
« Odpowiedź #17 : 2007-01-22, 15:24 »
Najlepiej kup sobie AQUA-KALI firmy Tropical (skład: nadmanganian potasu 500mg) nie różni się nic od manganianu w pigułkach tyle, że jest w płynie, więc będzie lepiej ci się dozowało. Dario12 musisz odkażić swoje akwa najlepiej manganianem ( wszystko jedno, czy z apteki, czy z zoologika).Ten z apteki kosztuje ok.3-4zł. Wsyp go tyle żeby woda była ciemno fioletowa i zostaw akwa na 30 min - 2h. Później dobrze opłucz. Szpitalik dla ryby( byle nie kula) powinien mieć do 10l ( dla ryby do 6 cm) musi mieć grzałke, filtr i jeżeli trzeba to też napowietrzanie( ale to bojka nie dotyczy).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.