Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chora rybka Danio  (Przeczytany 5326 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xyriusz1

  • Gość
Chora rybka Danio
« : 2007-05-10, 20:35 »
Mialem w akwarium 4 danio 3 kropkowane i jeden pregowany,od jakiegos czasu danio pregowany przebywa caly czas w narozniku akwarium i malo co plywa.Myslalem ze czuje sie samotny wiec dokupilem dzisiaj 3 pregowane i zero efektu wszystkie plywaja a ten i tak siedzi w koncie.Czy moze ktos wie co jest tej rybce?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #1 : 2007-05-10, 20:37 »
ryby ławicowe jak nazwa wskazuje potrzebują ławicy. jesli masz ich za mało to ryba jest osamotniona, zestresowana, chora.


a nawiasem, masz więcej niż jedno akwa??
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #2 : 2007-05-10, 20:42 »
7 szt. to już nie jest tak malutko (żyją w większych ławicach ale w takiej gromadce to potrafią sobie dotrzymać towarzystwa)
Ja (niestety) mam tylko 2 danie (miałam więcej ale się potopiły :( ) i dotrzymują sobie towarzystwa, i wszystko jest ok. Może poprostu rybka zachorowała. Taką możliwość też można rozważyć :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedz #2 : 2007-05-10, 20:42 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #3 : 2007-05-10, 20:44 »
Karootka, doczytaj sa 4 danio i to dwa różne. pręgowany jest sam, zatem wcale sie nie dziwię jego osowiałości.

ławicówki zaczynają się od 10-15 sztuk
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Retriva

  • Gość
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #4 : 2007-05-10, 20:45 »
Xyriusz napisal, ze dokupil jeszcze 3 pregowane.
Zapisane

xyriusz1

  • Gość
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #5 : 2007-05-10, 20:45 »
Mysle,ze jest chora poniewaz wszystkie plywaja jak szalone tylko ona nie. Pytanie czy moga inne rybki zachorowac od niej,moze lepiej ja odseparowac?
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #6 : 2007-05-10, 20:45 »
W jego pierwszym poście napisał także że dokupił jeszcze 3 danio pręgowane. Więc już jest ich 4 choć to i tak mało
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #7 : 2007-05-10, 20:47 »
4 rybki to nie ławica. jeszcze pewnie wiekowo rózne co moze powodować,z e ta jedna i tak czuje sie osamotniona.

a nawiasem w jakim akwa je masz? bo wychodzi na to że masz je dwa?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xyriusz1

  • Gość
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #8 : 2007-05-10, 20:51 »
mam jedno akwa 240l Ale pisze juz to 3 raz  mam teraz 7 danio i 6 plywa jedna nie. wiec moje pytanie problem jest z jedna nie plywajaca czy 6 plywajacymi?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedz #8 : 2007-05-10, 20:51 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #9 : 2007-05-10, 20:54 »
xyriusz1 zaczynasz mi na nabijacza wyglądać:

o swoim akwa pisałeś wcześniej, ale nie przypominam sobie by w składzie były wymieniane danio... z ławicówek tylko zwinniki ponoć były, a jeszcze ponoć skalary dokupiłeś...

zweryfikuj zatem skład swego akwa bo chaos sie wdaje niemiłosierny, zatem albo rozmijasz sie z prawdą, albo sam nie wiesz co piszesz :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xyriusz1

  • Gość
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #10 : 2007-05-10, 21:04 »
Nie chodzi tu o to by sie nabijac tylko porozmawiac i poszerzac soja wiedze. Mam akwarium 240l w ktorym posiadam: 2 bocje wspaniale,2 gurami,2 mieczyki,2 zwinnki jażeńce,2 molinezje,7 danio w tym jedna nieplywajaca-prawdopodobnie chora, jeden glonojad i dzisiaj wpuscilem 2 skalary.Te wszystkie rybki posiadam.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #11 : 2007-05-10, 21:06 »
skoro zależy Ci na wiedzy, czemu dokupiłeś rybki nowe gatunkowo zamiast dokupić choćby kilka zwinników?

ja kończę rozmowę, niemniej będę bacznie obserwować twoje poczynania. Ostrzeżenie zdjęłam, jednak to jeszcze nic nie znaczy.

a co do danio: mając dwa różne gatunki nie licz, ze stworzą ławicę. każdego potrzeba po 10 minimum a lepiej więcej.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xyriusz1

  • Gość
Odp: Chora rybka Danio
« Odpowiedź #12 : 2007-05-10, 21:13 »
 druga rybka  danio zaczyna zachowywac sie podobnie.Malo plywa,ogon jej zwisa,wyglada jakby nie miala sily plywac.Moze ktos wie co jej jest?
« Ostatnia zmiana: 2007-05-13, 21:45 autor xyriusz1 »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 26 zapytaniami.