Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Wiwisekcja  (Przeczytany 9607 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odwracalna

  • Gość
Wiwisekcja
« : 2004-05-19, 17:45 »
Testy na zwierzętach - wiwisekcja
Na zwierzętach testuje się prawie wszystko: leki, środki chemiczne,
kosmetyki... W laboratoriach "naukowych" trwa prawdziwa masakra - zwierzęta
rani się okrutnie, zdziera się im skórę do żywego mięsa i wciera się
substancje toksyczne, wprowadza je do żołądka, do płuc, wstrzykuje do
mięśni, żył... Zwierzęta są poddawane działaniom promieniowania i palone
żywcem, rozrywane, ogłuszane, uszkadza się ich mózgi, zaszczepia śmiertelne
choroby i rakotwórcze guzy - małpom niszczy się mózgi, aby studiować chorobę
Parkinsona, stawy i przeguby królików są chemicznie rozpalane, aby zbadać
reumatyzm; koty są zarażane wirusami, króliki, psy i owce są niszczone
toksynami studiując choroby oddechowe.   Wciąż na wielu uczelniach (również
polskich!) powtarzane są bezsensowne, pseudonaukowe testy udowadniające po
raz setny to co jest już od dawna wiadome i co można zastąpić
dokładniejszymi nagraniami video albo programami komputerowymi.



I po co to wszystko? Mozna przynajmniej kupowac kosmetyki nie testowane na zwierzętach...świat jest okrutny... :grr:
Zapisane

Tamira

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #1 : 2004-05-19, 18:20 »
jak zwierzaki cierpiom a mój brat z cierpiena zwierzaków się śmieje jest bardzo głupi :(  :(  :( :(
Zapisane

Odwracalna

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #2 : 2004-05-19, 19:14 »
niektórzy są....ograniczeni   :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiwisekcja
« Odpowiedz #2 : 2004-05-19, 19:14 »

Cathycash

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #3 : 2004-05-24, 18:13 »
Widziałam wiele podobnych zdjęć... masakra..... najgorsze jest to że taki zwykły śmiertelnik jak ja, w dodatku 14-letni nie może nic zrobić  :cry:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #4 : 2004-05-24, 20:50 »
To jest naprawdę okrutne, jakie niewyobrażalne cierpienia muszą przeżyć te zwierzaki dla dobra i wygody ludzi. A najgorsze jest to, że wiele ludzi nawet nie wie że ich kosmetyki, których codziennie używaja byly przyczyną takich okrucieństw. Ja zawsze przed kupieniem jakiegoś produktu sprawdzam czy byl on testowany na zwierzakach. Widziałam tez wiele takich zdjęć obdartych ze skóry zwierząt, ze spuchniętymi oczami itp. Nie rozumiem jak ludzie mogą tak postępować!!!! :evill:
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Wiwisekcja
« Odpowiedź #5 : 2004-08-14, 18:46 »
Tych wszystkich laborantow trzeba powsadzac do wiezienia . . .  Albo nie . . .  Ostatnio przeciez wiezien ma lepiej niz niejedna polska normalna rodzina ! Trzeba by im zrobic cos , co bylo by bolesne i pozostawilo dlugotrwale slady . . .  Moze poobcinac rece ??? Albo zrobic im dokladnie to , co oni robia zwierzetom . A to juz pisze w poscie Odwracalnej .  :cry:  :grr:  :cry:  :grr:  :cry:  :grr:  :cry:  :grr:
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Wiwisekcja
« Odpowiedź #6 : 2004-08-27, 10:27 »
Ja też sprawdzam czy środki nie były testowane na zwierzetach. Z tego co pamiętam to jeszcze pare lat temu Avon testował. Tak mi sie zdaje.  :grr:
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Wiwisekcja
« Odpowiedź #7 : 2004-08-27, 15:01 »
a mi sie wlasnie wydaje,ze avon jest w miare "cywilizowany". najbardziej podoba mi sie napis na odzywce do wlosow Paul Mitchell (nie pamietam czy to tak sie pisze,a juz mi sie skonczyla) ,ze firma nie stosuje i nie popiera testow na zwierzetach, inne firmy tez powinny jakos wyrazniej to zaznaczac. a swoja droga to swietna firma jesli chodzi o pielegnacje wlosow... tylko cholernie droga   :(  wiec juz musze stosowac inne...
Zapisane

Arwen

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #8 : 2004-08-27, 21:46 »
To jest okrutne...Dlatego też niektorzy (w tym ja) składamy podpisy pod listem, ktory mamy zamiar wysłać do prezydenta lub innych władz...Nie wiadomo, czy się uda, ale zawsze warto probować :roll:

PRZECZYTAJCIE!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiwisekcja
« Odpowiedz #8 : 2004-08-27, 21:46 »

danuta

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #9 : 2004-08-27, 22:25 »
Testy przeprowadzane na zwierzętach (np.przemysł kosmetyczny)są o wiele tańsze dla firm ,niż testy dermatologiczne,gdzie ochotnikom trzeba zapłacić i trwa to dłużej.Zwierzę nie wystawi rachunku,nie może się nie zgodzić.Też jestem temu przeciwna.Tak samo jestem przeciwna mordowaniu zwierząt dla pozyskania skór na  futra.Mam jednak wątpliwości przy testach medycznych?Testy na zwierzętach  leków ratujących życie ludziom chorym na raka,aids i inne nieuleczalne choroby ( gdzie również cierpią dzieci)ma pewne wytłumaczenie.Uważam,że przemysł farmaceutyczny i laboratoria powinny gro środków przeznaczać na ochronę ginących gatunków,na pomoc zwierzętom bezdomnym-po to by śmierć i cierpienie zwierząt w laboratoriach miało jakąś cenę. :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wiwisekcja
« Odpowiedź #10 : 2004-08-29, 18:07 »
kurcze a ja nie rozumiem jednego
przeciez badania na zwierzetach daja mylne wyniki. zupelnie inne niz na ludziach. podobno technika poszla na przod, czyzby po prostu ci wszyscy naukowcy byli tak bezradni w tej sprawie..?
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #11 : 2004-09-01, 11:30 »
a może ludzie z firm kosmetycznych zaczną testować na sobie zamiast na zwierzętach...
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Wiwisekcja
« Odpowiedź #12 : 2004-12-11, 00:59 »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Lalaith

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #13 : 2004-12-20, 12:40 »
Myślę, że temat się już przedawnił. Przecież jest już ustawa o nie testowaniu na zwierzętach i weszła ona w życie :) Wreszcie :)
Zapisane

Raven

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #14 : 2004-12-20, 12:55 »
Trafne spostrzeżenie Lalaith  ;)  :)  Przynajmniej tem problem mamy z głowy!
Ale pytanie, czy każdy dostosuje się do nowych przepisów... Oby tak!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiwisekcja
« Odpowiedz #14 : 2004-12-20, 12:55 »

Lalaith

  • Gość
Wiwisekcja
« Odpowiedź #15 : 2004-12-20, 14:22 »
Wiadomo, zawsze ktoś tam będzie wykonywał testy na czarno, tego się nie da uniknąć.. Ale jest to zakazane, są kary.. Chyba kocham SLD  :lol:
Zapisane

Bigielka

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #16 : 2005-05-31, 16:45 »
pomóc zwierzętom...tylko jak ??? jest tyle organizacji walczących w obronie zwierząt(chwałą im za to) ale chyba wciąż za mało bo nadal testuje się na zwierzakach :(  naprawde niewiem co robic :( pozabijać tych wszystkich testujących :(
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #17 : 2005-05-31, 20:41 »
A najgorsze jest to, że połowa tych psów to beagle... :(
Zapisane

Bigielka

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #18 : 2005-05-31, 20:45 »
no...i to w Polsce również tylko skąd oni biorą te beagle???? może z tej hodowli z której jest Luka bo słyszałam że, tam to tylko kasa sie liczy :( szkoda że, dowiedziałam się o tym ponad rok po kupnie Luki :(
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #19 : 2005-05-31, 22:31 »
eh rozumiem was ze ciezko wam zniesc widok testow na beaglach, tez wariowalabym widzac dalmatki ale.. to nie to jest wazne. jaki zwierzak by to nie byl, pies, kot czy szczur, musimy miec szacunek do kazdego zycia i w takiej sytuacji nie wywyzszac zadnego

falki

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #20 : 2005-06-01, 08:32 »
Macie racje że to masakra.Ja jestem przeciw.Ale z drugiej strony leki dla ludzi bardzo chorych, powiedziałabym nawet że to choroby nieuleczalne.To jak testowac? :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedz #20 : 2005-06-01, 08:32 »

Kamaq

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #21 : 2005-06-01, 19:02 »
Cytuj
A najgorsze jest to, że połowa tych psów to beagle...
a ja sobie wyobrazam np. moja Kame taka poparzona.... nie no wiecie, co za uczucie....  :(
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #22 : 2005-06-03, 11:02 »
Macie racje że to masakra.Ja jestem przeciw.Ale z drugiej strony leki dla ludzi bardzo chorych, powiedziałabym nawet że to choroby nieuleczalne.To jak testowac? :|
W bardzo prosty sposób. Na wybranej grupie ludzkich ochotników.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kasia8989

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #23 : 2005-06-03, 22:32 »
zawsze sie tacy znajdywali akurat z tym to nigdy nie byloproblemów bo czego to ludzie dla kasy nie zrobią
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #24 : 2005-06-04, 21:55 »
Nie tylko na ochotnikach. Podobnmo można stworzyć identyczna tkankę co człowieka i na niej testować. Zastanawiam się czemu tego nie robią. Może za dużo ich to kosztuje i wolą testować na "nic dla nich nie wartych" zwierzakach :| odkad przeczytalam o tym artkylu uwazam ze to jest najgorsza rzecz razem z końskimi rzeźniami, jaka mogli ludzie zrobic swiatu zwierzat :(
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #25 : 2005-06-05, 13:56 »
Boże !!! Oglądałam te zdjęcia i aż się popłakałam !!! Te biedne KOTY PSY KRÓLIKI MAŁPY SZCZURY i inne zwies\rzęta !!! Ludzie to najgorsze potwory na świecie
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Vizsla

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #26 : 2005-06-05, 14:16 »
Niestety to jest brutalna rzeczywistosc...
Dobrze, ze ta sprawa jest coraz bardziej naglasniana, ale jak na razie specjalnych efektow nie widac :? Mam nadzieje, ze z czasem stworza wyzej wspomniana "tkanke", a testowanie na zwierzatach zostanie zabronione...
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #27 : 2005-06-06, 12:06 »
Widziałam wiele podobnych zdjęć... masakra..... najgorsze jest to że taki zwykły ¶miertelnik jak ja, w dodatku 14-letni nie może nic zrobić :cry:
Jak to nic? Mozesz kupować kosmetyki nietestowane na zwierzętach i namawiać do tego innych... Możesz zrezygnować z używania soczewek mkontaktowych na rzecz okularów... Możesz zaprzestać (lub w ogóle nie zaczynać) używania papierosów, alkoholu i narkotyków... Możesz używać tylko tyle leków, ile Ci jest potrzebne (tzn. przy chorobie tak, ale tabletki odchudzająco-upiększające odpadają)... Mozesz także przekazać dotację organizacji antywiwisekcyjnej.
Jak widać każdy z nas może zrobić bardzo dużo, niezależnie od tego, ile ma lat, kasy, czasu etc.
Po listę testowanych i nietestowanych na zwierzętach kosmetyków zapraszam na maila: agawega@kawu.com.pl
Pozdrawiam :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedz #27 : 2005-06-06, 12:06 »

Wega

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #28 : 2005-06-06, 12:10 »
My¶lę, że temat się już przedawnił. Przecież jest już ustawa o nie testowaniu na zwierzętach i weszła ona w życie :) Wreszcie :)
Ustawa weszła w życie, ale nic nie zmieniła... są furtki umożliwiające dalsze testowanie. Przynajmniej do roku 2013 (a pewnie i dłużej :( ) trzeba bardzo uważać, co sie kupuje, bo ww. ustawa jest jedną wielką fikcją i farsą! Usypia tylko czujność konsumentów! Z jej przestrzeganiem jest jeszcze gorzej niż z tym, że teoretycznie w tym kraju niepełnoletni nie kupi fajek ani piwa :lol: ...
Ja też sprawdzam czy ¶rodki nie były testowane na zwierzetach. Z tego co pamiętam to jeszcze pare lat temu Avon testował. Tak mi sie zdaje. :grr:
Avon nie testuje uż od 16 lat, jest jedną z najporządniejszych w tym zakresie firm:D Polecam:D
To pisałam ja, niedoszła koordynator kampanii antywiwisekcyjnej w pewnej organizacji...
« Ostatnia zmiana: 2005-06-06, 12:13 autor Wega »
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Wiwisekcja
« Odpowiedź #29 : 2005-06-06, 16:23 »
Zawsz jest cos co mozemy zrobic, tak jak mowila Wega, zawsze jest ratunek! Pomozmy :(
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 28 zapytaniami.