Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Mają duszę...?  (Przeczytany 20749 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Mają duszę...?
« Odpowiedź #30 : 2004-12-27, 12:34 »
Z duszą troche jest inaczej Dusza człowieka/psa to nie jest coś takiego co chodzi i straszy.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Jaśka

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #31 : 2004-12-27, 14:10 »
Cytat: Michał z Warszawy-Ursus
Z duszą troche jest inaczej Dusza człowieka/psa to nie jest coś takiego co chodzi i straszy.

A czy ktoś mówi o straszeniu??? A napisałam tylko że chociaż bardzo bym chciała to nie słysze mojego psa. (chociaż raz widziałam ostatnio-ale to chyba zwidy)
Zapisane

Odissa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #32 : 2004-12-30, 09:47 »
eh jaśka a ty znowu z ta Betą ;] a co do tych "głosów" zgadzam sie ze jak sie chce uslyszec to sie uslyszy to sie nazywa "wyobrażnia"  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mają duszę...?
« Odpowiedz #32 : 2004-12-30, 09:47 »

Amarae

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #33 : 2004-12-30, 10:07 »
Cytat: monikaa
a czym jest dla Ciebie "dusza" ?? bo jesli jest to definicja uczuć jako takich -tęsknoty, smutku czy radości -banalnie sproszczone tak jak sie to tłumaczy dzieciaczkowi jak pyta "mamusiu tatusiu a co to dusza?" to oczywiście zwierzeta maja dusze.


A możesz mi wytłumaczyć, czym dla ciebie jest dusza? Czy dla ciebie coś takiego w ogóle nie istnieje?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Mają duszę...?
« Odpowiedź #34 : 2004-12-30, 11:54 »
Ach... stały spór o to czy zwierzęta mają duszę... a jaka jest definicja duszy? właśnie, duchy chodzące po domach co to jest? moim zdaniem to zagubione dusze, zagubione, takie co nie wiedzą że ich ciało jest martwe, albo takie ogarniete tęsknotą za bliskimi, chcące przed czymś ostrzec...
   zwierzeta mają duszę, odczuwają prawie tak samo jak człowiek. Prawie, bo zwierzeta nie dążą do samozagłady... Instynkt też jest, bardziej rozwinięty niż u człowieka, bo człowiek zagłusza to swoim "racjonalnym" myśleniem. zwierzęta mają duszę, mają też lepiej rozwinięte zmysły np - widzą duchy. Same mogą być duchami... Kilka lat temu "odwiedzał" nas jeden z naszych psów, nie wiedział że nie żyje - zginął gwałtownie - pod samochodem. zwierzaki w miom pokoju wpadły w panikę. Ja też go słyszałam jak drapie w drzwi, chce wejść, pote wszedł. Papużka falista umarła z przerażenia, widziałam go... dopóki nie zapaliłam światła...

Wracając do tematu dlaczego zwierzeta nie mogą mieć duszy? bo kościóól tak mówi? a co oni mogą wiedzieć? księża to też ludzie i często gorsi od innych. jeśli katolicyzm twierdzi że pełnią szczęścia jest niebo to zwierzeta tez mają duszę , bo w końcu jak osiągnąć pełnię szczescia bez ukochanego zwierzaka? i jak on ma się znaleć w niebie jeśli nie ma duszy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Jaśka

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #35 : 2004-12-30, 14:19 »
Cytat: Odissa
eh jaśka a ty znowu z ta Betą ;] a co do tych "głosów" zgadzam sie ze jak sie chce uslyszec to sie uslyszy to sie nazywa "wyobrażnia"  :)

Odissa mi o dusze chodzilo a Beta to taki przykład wiec moze czytaj dokladniej co???  :?
Cytuj
dlaczego zwierzeta nie mogą mieć duszy? bo kościóól tak mówi? a co oni mogą wiedzieć? księża to też ludzie i często gorsi od innych. jeśli katolicyzm twierdzi że pełnią szczęścia jest niebo to zwierzeta tez mają duszę , bo w końcu jak osiągnąć pełnię szczescia bez ukochanego zwierzaka? i jak on ma się znaleć w niebie jeśli nie ma duszy...

dokładnie...
Zapisane

Odissa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #36 : 2004-12-30, 14:24 »
ble ble ble, chodzi mi o to ze ciagle o tym gadasz i wszytko na tym opierasz , to twoj jedyny argument nie chce byc hamska i wiem ze to boli ale zmien plyte :/ wszytko kiedys sie konczy na tym polega swiat
cos sie musi skonczyc zeby cos innego moglo sie zacząc :?
P.S. Sory
PP.S Życie jest życiem i trzeba przezyc je godnie a nie uzalac sie nad sobą
twardym trza byc nie mietkim :P
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #37 : 2004-12-30, 14:30 »
Po co piszesz P.S Sory co??  :?  Rady dla innych opieram na tym bo innego psa nie miałam  :roll:
I wiesz co?? nie bedziesz mi pisać ,,zmień płyte'' bo jak nie chcesz to moich postow nie czytaj !!
Wiesz co!! zobaczymy co bedzie jak umrze towja Berta (czemu i tak nie zycze nigdy w zyciu)
tyle...
Zapisane

Odissa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #38 : 2004-12-30, 14:54 »
bez komentarza
jak zawsze sie obrazasz i robisz jazdy tak mozna ci zwrocic uwage albo wyrazic swoje zdanie
jak tam chcesz niebede sie juz odzywac bo i tak bedzie ze niby na niekorzysc tobie
skoro mi tego nie zyczysz to po co to piszesz??!!
KONIEC TEMATU
to nie jest miejsce na zalatwianie naszych kłutni i spraw  :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mają duszę...?
« Odpowiedz #38 : 2004-12-30, 14:54 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Mają duszę...?
« Odpowiedź #39 : 2004-12-30, 17:49 »
jest zasada, że istota żyjąca w trzech wymiarach nie jest w stanie zobaczyć i zrozumieć czwartego. to tak jak z rybami i wodą, my wodę widzimy, czujemy i rozróżniamy ale dla ryb jest ona taka jak dla nas powietrze. możemy nierozumieć rzeczy, które są elementarną częścia naszego życia (bez powietrza zginiemy), ale nie możemy widzieć tych rzeczy, które nie sa w nas (nikt z nas nie rozumie próżni). mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo
po tym wstępie o duszy. ludziom zdarza sie widywać "duchy" znaczy, że tę duszę mamy.
zwierzęta są jednak duzo wrażliwsze pod tym kątem i również widzą to co my zwiemy "duchami". podobnie rzecz sie ma z widzeniem aury. sa ludzie, którzy ją widzą, są psy które też to potrafią i koty i ptaki... co do innych zwierzaków nie wiem ale zakładam, że też :D
czy maja dusze? na pewno! :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Shadow_evelyn

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #40 : 2004-12-30, 20:44 »
Cytuj

jest zasada, że istota żyjąca w trzech wymiarach nie jest w stanie zobaczyć i zrozumieć czwartego. to tak jak z rybami i wodą, my wodę widzimy, czujemy i rozróżniamy ale dla ryb jest ona taka jak dla nas powietrze. możemy nierozumieć rzeczy, które są elementarną częścia naszego życia (bez powietrza zginiemy), ale nie możemy widzieć tych rzeczy, które nie sa w nas (nikt z nas nie rozumie próżni). mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo
po tym wstępie o duszy. ludziom zdarza sie widywać "duchy" znaczy, że tę duszę mamy.
zwierzęta są jednak duzo wrażliwsze pod tym kątem i również widzą to co my zwiemy "duchami". podobnie rzecz sie ma z widzeniem aury. sa ludzie, którzy ją widzą, są psy które też to potrafią i koty i ptaki... co do innych zwierzaków nie wiem ale zakładam, że też  
czy maja dusze? na pewno!

Ja zrozumiałam i się zgadzam w całej rozdzielczości :wink: . Gdzies poruszona została religia katolicka i to ze mówi ona o tym ze zwierzęta nie mają duszy... przepraszam kto zacytuje gdzie?? No tak pisze że jedynie człowiek ją ma ale gdzie pisze że zwierzęta nic nie mają i że znikają wraz z ich śmiercią na ziemi?? Bo ja chyba jestem taka głupia że przeoczyłam :P ... nie jesteście zwierzętami więc nie możecie opisać ich wnętrza :P ...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Mają duszę...?
« Odpowiedź #41 : 2005-01-03, 12:41 »
:D  ;) miau ;)  :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #42 : 2005-01-03, 17:55 »
ja tam generalnie nie wierze w dusze w duchy w ufo w płaczące rzeźby w krasnoludki i świętego mikołaja ale to sprawa wiary nad tym sie nie dyskutuje.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #43 : 2005-01-03, 18:46 »
to ja wierze tylko w dusze no bo przecierz COŚ mamy w środku :P  :P
a i w św.mikołaja też bo jakbym nie wierzyła to bym w depresje wpadła w końcy ktoś kto tylko daje musi być na tym świecie :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Mają duszę...?
« Odpowiedź #44 : 2005-01-04, 10:07 »
i jest. jestem o tym przekonana :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Mają duszę...?
« Odpowiedz #44 : 2005-01-04, 10:07 »

monikaa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #45 : 2005-01-04, 17:18 »
ja też- pomoc społeczna i owsiak na orkiestrze.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Mają duszę...?
« Odpowiedź #46 : 2005-01-04, 17:40 »
cóż za szare poczucie humoru monikao ;)  bezinteresowność istnieje na tym świecie i nie wmówicie mi, że tylko wokół mnie są tacy ludzie. jest ich wielu ale sądze, że lepiej jest nie szukać ich wokół ale we własnym sercu
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #47 : 2005-01-04, 18:10 »
niestety nie było mi dotychczas dane spotkac nikogo takiego na swojej drodze...ehhh :roll:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #48 : 2005-01-04, 21:02 »
a marek kotański a owsiak i cała ekipa pokojowego patrolu(pozdrawiam :P ),a ludzie którzy wysyłają swoje wypłaty obecnie do azji, afryki i innych regionów dotkniętych kataklizmami i głodem, A TWOI RODZICE, rodzeństwo(nie no tu jeż przesadzam :P  :lol: )
a przyjaciele ale tacy prawdziwi on dzieciństwa, wszyscy którzy wysyłają sesemesy na chore dzieci i odnawiamy nadzieję(z tego co wiem to bezinteresownie bo tam mercedesa  to się nie wygrywa), a obrońcy praw zwierząt, organizacje i akcje humanitarne, misjonarze, i tak można jeszcze dłuuugo wymieniać   no i najważniejsze św. mikołaj!! :P  8)
Zapisane

monikaa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #49 : 2005-01-05, 13:34 »
rodzina- brak słów, na pozór wszytko bosko ale jak tylko jestem w domu to siostra na złóśc mi karci za wszytko mojego psa, woła go a jak on podejdzie to go bije itp nie moge z nia wytrzymac a niestety mieszakmy razem. Wiesz jest wielu dobrych ludzi ale niestety ogromna ilośc takich akcji wspiera takze organizatorów - troche mam o tym na studiach.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #50 : 2005-01-05, 16:00 »
no nic dziwnego że wspiera organizatorów 10 proc z orkiestry idzie na różne cele no i za coś muszą przygotować kolejną zbiórkę, woodstock i przede wszystkim masa ludzi tam pracuje nie tylko jako wolontariusze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mają duszę...?
« Odpowiedz #50 : 2005-01-05, 16:00 »

monikaa

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #51 : 2005-01-05, 18:49 »
dla mnie to troche dziwne ze ten hajs idzie na woodstock bo to taka lekka sciema- starsze babciulki nie wiedza na co daja mysla ze to na biedne dzieci a to idzie na imprezki w błocie...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Mają duszę...?
« Odpowiedź #52 : 2005-01-05, 21:50 »
Monikaa, a dlaczego skupiasz się na ciemnej stronie ludzkości. w każdym człowieku jest dobro i wystarczy je zauważyć. często jest tak, że tak przyzwyczajamy się do danej opinii o kimś (w tym także o sobie), że ciężko jest nam zobaczyć, iż może być inaczej. masz zdolność sceptycznego obserwowania więc wykorzystaj to. nie sukaj zła ale dobra w świecie, a podważając obiegowe opinie znajdziesz go najwięcej. to co z tego, że są tacy co kłamią i wykorzystują pewne symbole w szkodliwy sposób... ważne, że są tacy, którym można zaufać, ale i oni są ludźmi i wystawiani są na różna pokusy. jeżeli nie ufasz żebrakowi a jednak czujesz, że chcesz pomóc to kup mu jedzenie a nie dawaj pieniędzy.
siła zwierząt tkwi właśnie w tym, że nie oceniają. nie lubią cię bardziej lub mniej tylko dlatego, że zmieniłaś fryzurę lub masz markowe ciuchy itp. zwierze po prostu Cię lubi i dlatego my je kochamy. myślę, że jest to sztuka której powinnyśmy uczyć się od zwierząt.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #53 : 2005-01-06, 16:56 »
mosh monika ile idzie na ten woodstock 20 milionów a może całość poszła??
pozatym gdyby nie owsiak i ekypa(pozdrawiam:p) to by w naszych szpitalach wielkie NIc było.nie rozumiem kolejny raz twojego podejścia bo gadasz jakbyś wogóle nie rozumiała i nie wiedziała że za CoS trzeba zoorganizować kolejną orkiestrę zapłacić ludziom no i oczywiście woodstocka ale tam naprawde taka dużża kasa idzie że szok :shock:  :shock: .
pozatymno kase na woodstosk to oni mają z bardzo wielu żródeł a orkiestra jest tylko kropelką w morzu.lekka ściema??tego już wogóle wogóle nie kumam każdy kto wkłada do puszki złotówkę może sbie sprawdzić na co idzie kasa.
 :roll:
Zapisane

paulinawis

  • Gość
Re: Mają duszę...?
« Odpowiedź #54 : 2005-01-08, 16:14 »
Cytat: KITTY
Potrafią kochać, tęsknić... Czują to co my... :(
Jak myślicie?



------
1 post :)
---------------
wiec napisze : uwazam ze tak ale skad wiec ze zwierzak teskni i kocha? moze tylko sie wciebie codzienne wpatruje i zna idlatego uwaza ze jest sam i sie zle czuje?????? nie wiem czy czuja to co my ale raczej tak tylko czemu sadzisz ze tak jest napewno??
Zapisane

Raven

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #55 : 2005-01-08, 20:04 »
Cytuj

nie wiem czy czuja to co my ale raczej tak tylko czemu sadzisz ze tak jest napewno??

Każda istota żywa potrzebuje kontaktu z innym stworzeniem. Tu już nie ma znaczenia gatunek. Zwłaszcza zwierzęta żyjące w stadzie - psy, konie... Nawet koty - samotniki potrzebują miłości i bliskości. Za to, że karmimy, pieścimy, dbamy o nie, odwdzięczają nam się miłością. Naprawdę potrafią kochać. Przyzwyczajają się do nas i jesteśmy dla nich najważniejsi. W razie potrzeby obronią swojego właściciela, gdy człowiek jest smutny wyczuwają jego nastrój i w razie smutku przyjdą pocieszyć.
To w końcu nie są maszyny, którym potrzebne jest stałe dostarczanioe "paliwa", aby mogły funkcjonować.
Cytuj

moze tylko sie wciebie codzienne wpatruje i zna idlatego uwaza ze jest sam i sie zle czuje??????

Wiesz, zwierzę raczej nie ogranicza się do samego wpatrywania. Poznaje nasz zapach, głos. Używa wszystkich zmysłów, aby nas poznać.
Skoro podczas samotności jest mu źle i smutno, to raczej wszystko wskazuje na to, że tęskni.
Na wolności zwierzęta tworzą rodziny. Łabędzie są ze sobą na całe życie. Klacze na zawsze zapamiętują zapach swojego dziecka i zawsze będą mogły je rozpoznać. Wilki wyją do księżyca z rozpaczy po utracie partnera lub partnerki.

Cytuj

wiec napisze : uwazam ze tak

Skoro masz tyle wątpliwości, to czemu uważasz, że mają??
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Mają duszę...?
« Odpowiedź #56 : 2005-01-16, 21:30 »
Echh to moze wogóle nic nie róbmy (chodzi o rózne akcje, zbiórka pieniedzy) i wybijmy wszystkich ludzi leżących w szpitalach bo po co nam te drogie sprzety, a ci w Azji to niech sami sobie radzą w końcu sami wybrali sobie miejsce gdzie chcą mieszkać... bo przecież po co będziemy dzielić się naszymi pieniążakmi z organizatorami tych wszystkich akcji... No cush nie zmienimy ludzi i chociaż będziemy część datków przeznaczać na tych pośrednich i na te pośrednie to i tak jakaś część powędruje na cel.... Trzeba coś robić nie??? A nie na wszystko nastawiać się negatywnie...
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Mają duszę...?
« Odpowiedź #57 : 2005-08-03, 17:51 »
Są przekazy o duchach psów. Czyli mają dusze. A jeżeli psy, to inne zwierzęta pewnie też.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Mają duszę...?
« Odpowiedz #57 : 2005-08-03, 17:51 »

guska

  • Gość
Odp: Mają duszę...?
« Odpowiedź #58 : 2005-08-07, 23:20 »
hmm...moim zdaniem zwierzęta nie odczuwają czegoś takiego jak:miłość...jest to tylko przywiązanie...natomiast oczywiście oczuwają ból...smutek...ale nie miłość...co do duszy...nie orzumiem...dlaczego piszecie "tak, tak na pewno mają" czy człoweik wie co kryje sie w uczuciach zwierzęcia? chyba nie...ale to własnie my, ludzie wiele rzeczy sobie wyobrażamy, a z czasem utwierdzamy sie w przekonaniu że to jest prawda.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mają duszę...?
« Odpowiedź #59 : 2005-08-08, 19:12 »
hmm...moim zdaniem zwierzęta nie odczuwaj± czego¶ takiego jak:miło¶ć...jest to tylko przywi±zanie...natomiast oczywi¶cie oczuwaj± ból...smutek...ale nie miło¶ć...co do duszy...nie orzumiem...dlaczego piszecie "tak, tak na pewno maj±" czy człoweik wie co kryje sie w uczuciach zwierzęcia? chyba nie...ale to własnie my, ludzie wiele rzeczy sobie wyobrażamy, a z czasem utwierdzamy sie w przekonaniu że to jest prawda.
Jako zoolog zapewniam Cię,że zwierzęta kochają. Ich miłość ma różne odcienie. Miłość do dzieci,partnera,członków stada. Ale co najważniejsze jest to miłość bezinteresowna.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.