Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: zwierzak...kto czy co?  (Przeczytany 13724 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #30 : 2005-01-16, 11:32 »
Paulinawis, ro roslin raczej nie trzeba sie zwracac 'kto', zwierzeta mają dusze... a czy kwiaty mają to moznaby było sie kłócic :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

paulinawis

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #31 : 2005-01-16, 13:51 »
nie zgadzam sie bo gdybyc to widzial/a V.. cos tam to byc cos innego pomysl/a bo to byl sierpien ja tylko powiedzialam z mojego podworka(mieszkam w domu 1 trodzinnym/) do domu a ten chwycil i wiesz co ci powiem ze jesli nie znasz przyczyny i szczegółów to lepiej nie pisz rzeczy które i tak cie nie obchodsza tylko innych denerwuja i TO NIE BYLA MOJA WINA powtarzam ja tego psa kohcalm i nic mu sie zrobilam tylko powoedzialm 1 zdanie!!"DO DOMU"!!!!!!!!!!!!! bo mam kazala go zawolac jak on wczesniej pokazywal 1 min wczesniej ze jest glodny i powiedzuialam do domu i to wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i mnie nie oskarrzaj bez podstaw tz. dowodów!!!!! jesli nie wiesz jak to dokladnie by6lo!!!!!111
Zapisane

jagoda

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #32 : 2005-01-16, 13:59 »
to ja Jagoda twoja przyjaciolka paulinawis!!!pamietasz mnie jeszce?? tak nie wiem czy kto czy co ale to nie wazne!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedz #32 : 2005-01-16, 13:59 »

paulinawis

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #33 : 2005-01-16, 14:03 »
pamietam ale odp. na temat a na takie wiadomosci sa prywatne wieadomosci. Dziecina sie nie zan i jeszce robi kiche!!!
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #34 : 2005-01-16, 19:10 »
Cytat: jagoda
to ja Jagoda twoja przyjaciolka paulinawis!!!pamietasz mnie jeszce?? tak nie wiem czy kto czy co ale to nie wazne!!

To bardzo ważne. Może gdy będziesz starsza to zrozumiesz o co mi chodzi. Mówiąc na zwierzęta co uprzedmiotowiamy je.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #35 : 2005-01-16, 21:24 »
Paulinko, trochę szacunku i tolerancji dla koleżanki. może i się nie zna ale każdy z nas był kiedyś początkującym i jakieś błędy zrobił.
Jagoda, skoro nie jest to dla Ciebie ważne to co robisz na forum dla miłośników zwierząt???
przecież wiemy, ze zwierzęta nie są przedmiotami, że czują, kochają, maja swe obawy i nadzieje (wystarczy spojrzeć na kota czy psa przed miską gdy wracamy do domu ;) ).
sparafrazuje Zoologa
"wierzę, że gdy będziesz starsza to zrozumiesz o co mi chodzi" a właściwie nie mi ale nam bo grupa myśląca w podobny sposób jest tutaj liczna. :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

myszka

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #36 : 2005-01-16, 21:26 »
Paulinawis - nie obraź się za kilka słów prawdy, jak postrzega cię osoba dwa razy starsza - hm i chyba nie tylko ja... jesteś strasznym dzieckiem. W dodatku ktoś wpoił ci, że to co ty myślisz i czego sobie życzysz jest najważniejsze i jest racją - vide temat o nauczycielce, która postawiła ci bezczelnie 5 zamiast 6. Jesteś po dziecięcemu mściwa, rozumujesz bardzo prosto i egoistycznie. To myślenie nie licuje z opinią o sobie jako "miłośniku zwierząt". Jeśli chodzi o temat, który poruszasz tu, myślę, że jeśli za parę lat uda ci się trochę zmienić swój stosunek do świata (a nie zmieniwszy go nie masz raczej szans na wielkie powodzenie wśród ludzi, wierz mi) - to sama zawstydzisz się tego, co pisałaś.
Pamiętaj, że zwierzęta, to żywe istoty. Tak jak ty, czy ja. Czują, cierpią, przywiązują się. To wystarczy, żeby nie móc mówić o nich jak o rzeczach "coś". To jest istota żywa, to jest KTOŚ. Jednak pamiętaj też, że zwierzęta to NIE LUDZIE i ich postępowanie wydaje nam się czasem złe, czasem głupie - bo ich nie rozumiemy. Jednak zwierzę robiąc coś - ma swoje motywy, ma swoje jakieś powody. Tutaj mogło zadziałać cokolwiek - poruszyłaś ręką w sposób, którego pies się przestraszył, rozdrażnił go krzyk - skoro to pies podwórkowy, to może nie zadbano o prawidłowe wychowanie? W każdym razie, zapamiętaj, że zwierzęta nie myślą tak, jak ty. Nie mają zdolności świadomego zaplanowania, że zrobią ci na złość, czy złośliwego skrzywdzenia. Ale to nie jest podstawą, żeby tak paskudnie się zachowywać i pisać/mówić rzeczy takie, jak to robisz.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #37 : 2005-01-16, 21:39 »
Myszka poruszyła bardzo ważną kwestie, która trochę sie rozmyła w naszych wcześniejszych wypowiedziach. zwierzę to kto ale to nie człowiek!!! bardzo często ludzie zapominaja o tym i zakładają, że zwierzę (czy też małe dziecko) robi coś po złości a przecież rozumuje w inny sposób i my wcale nie musimy tego rozumieć. przynajmniej nie od razu... traktujmy zwierzeta po ludzku ale jednak pamietajmy, ze są zwierzętami,  nie ludźmi a rozmyślne działanie na szkodę nie jest w zwierzęcej naturze...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

KaLa

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #38 : 2005-01-17, 08:58 »
Pamiętajcie o tym że zwierzęta też mają duszę i nie powinny być traktowane jak rzeczy. Potrzebują opieki ciepła miłości... tak jak ludzie chociaż nimi nie są.
Zapisane

Forum Zwierzaki

zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedz #38 : 2005-01-17, 08:58 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #39 : 2005-01-17, 11:29 »
myślę, że większość, znaczna, osób które zaglądaja na ten temat pamięta o tym KaLo. przynajmniej ja w to wierzę :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #40 : 2005-01-17, 13:19 »
"Człowiek też zwierze"- nawet większość forumowiczów potwierdziła to w ankiecie...

KaLa

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #41 : 2005-01-17, 13:26 »
Nie mogę wprost uwierzyć ze niektórzy mogą na zwierzę powiedzieć "co" a nie "kto"...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #42 : 2005-01-17, 14:52 »
Cytat: taigan
"Człowiek też zwierze"- nawet większość forumowiczów potwierdziła to w ankiecie...

 :D miau :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #43 : 2005-01-17, 19:53 »
Pao piszesz genialne posty :) Dodałbym jeszcze,że należy patrzeć na zwierzęta ze zwierzęcego punktu widzenia. Nie można ich antropomorfizować, lecz nie można również obdzierać ich z jakże bogatego życia wewnętrznego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #44 : 2005-01-17, 20:33 »
pominęłam ten fakt, gdyż wydaje mi sie to naturalne. podstawą mojego myślenia jest indywidualne podejście do każdego stworzenia niezależnie od rasy rodzaju gatunku czy tez sposobu myślenia. tak jak żaden człowiek nie chce być równany do ogółu tak i zwierzęta maja różne charaktery i osobowości,więc nie można tego pominąć jeśli relacje maja być zdrowe i harmonijne. trzeba jednak pamiętać, że człowiek - sangwinik to zupełnie inna sprawa jak pies - sangwinik ;) (pomijając fakt że człowiek nie macha ogonem ;) )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedz #44 : 2005-01-17, 20:33 »

paulinawis

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #45 : 2005-01-18, 15:42 »
dobrze wszystko rozumiem SORRRY JAGA ..... i ja nie jestem strasznym dzieckiem!!!!!!!!a teraz dajcie mi spokoj. jak nie tu to tu sie mnie czepiecie co ja jestem lep?
Zapisane

kasia8989

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #46 : 2005-01-22, 18:44 »
nie jesteś starszym dzieckiem?? a kim :misst: .Jak to nie ciebie przecież to ty zaczęłaś ten temat i to ty miałaś wątpliwości czy oby napewno zwierzak nie jest rzeczą :roll:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #47 : 2005-01-22, 18:53 »
Kasiu, nie zaczynajmy od nowa...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #48 : 2005-01-22, 21:41 »
:lol: okej okej sprobóje się powstrzymywać,ale troszku denerwuje mnie takie gadanie bo sama zaczęła temat a potem ma pretensje że się czepiamy....kaasia wzuć na luz luuuzik kasia..
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #49 : 2005-01-23, 20:18 »
Nie mówiłam o tym, żeby zaraz pieska wozić w wózku ze smoczkiem po mieście itp. tylko o nie traktowaniu zwierząt za coś gorszego, za rzecz.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #50 : 2005-01-27, 20:38 »
Zdecydowanie KTO  :)  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedz #50 : 2005-01-27, 20:38 »

paulinawis

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #51 : 2005-02-02, 20:33 »
Cytat: myszka
Tutaj mogło zadziałać cokolwiek - poruszyłaś ręką w sposób, którego pies się przestraszył, rozdrażnił go krzyk - skoro to pies podwórkowy, to może nie zadbano o prawidłowe wychowanie?


rozumiem ale (nie wiem czyznasz) to byl dog niemiecki i ja mowilam normanym glosem a reka to byl zwykly gest i nie waze zmienic decyzji ze to jest "machina do gryzienia " to to jest w takim razie co!!!!!!!!!!! a nawet jesli ta moja reka go przestraszyla to czymu moj tatus mogl mu zrobic tak 5000000 razy i go nie ugryzl .... mamusia tak samo wiec mow co chcesz ale to byla machina!!!!!
Zapisane

myszka

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #52 : 2005-02-02, 20:40 »
Gdyby to była "machina do gryzienia" to właśnie gryzłby za każdym razem - machiny mają to do siebie, że działają niezależnie od tego, kto i w jaki sposób je uruchamia, czyż nie? Istota żywa jest w stanie zadziałać pod wpływem impulsu, tylko i wyłącznie. Poza tym, tak mówiąc pół żartem, jeśli krzyczałaś do tego psa tak jak to robisz tutaj, to się mu nie dziwię :P
Zapisane

kasia8989

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #53 : 2005-02-02, 23:03 »
paulinawis dlaczego winę zwalasz na psa??
spy raczej nie atakują bez powodu a nic dziwnego jeśli sie na psa krzycz.może przestraszył się gwałyownego ruchu,może uwaza cie za wroga??A może po prostu cie nie lubił :lol:
a moze od razu do zabijania??psi predator??
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #54 : 2005-02-03, 11:09 »
Cytuj

paulinawis dlaczego winę zwalasz na psa??

pewnie dlatego, że większość ludzi woli wina obarczyć wszystko inne a nie siebie. to sie nazywa ucieczka przed konsekwencjami... mało kogo stać na odpowiedzialność... niestety...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #55 : 2005-02-03, 12:29 »
Cytat: kasia8989
paulinawis dlaczego winę zwalasz na psa??


A ja sądzę, że powodem jest niewielkie doświadczenie Pauliny w obchodzeniu się ze zwierzakami... Wielu dorosłych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego w jaki sposób ich zachowanie wpływa na psa. Dziecko tym bardziej...  :(
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #56 : 2005-02-03, 12:49 »
Cytuj

Wielu dorosłych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego w jaki sposób ich zachowanie wpływa na psa. Dziecko tym bardziej...

bo tutaj łatwiej jest wmówić sobie że to pies zawinił, niż że to my sprowokowaliśmy. żeby zrozumieć zachowania psa (i nie tylko psa) trzeba wpierw załozyć, że ma takie same prawa jak my. wygodniej jest mysleć, ze zwierzę jest czym gorszym i dlatego je obwiniać ale to przecież nic innego jak ucieczka od odpowiedzialności. jeżeli widzimy słabszych, mniejszych, mniej rozgarniętych, to mając odpowiedzialność za swoje życie i czyny nigdy nie obarczymy ich odpowiedzialnością. niezaleznie od tego czy działaliśmy świadomie, czy też nie. kłania sie stare porzekadło "mądry głupiemu ustąpi" tylko gdzie ci mądrzy????
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

paulinawis

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #57 : 2005-02-03, 14:22 »
Cytat: kasia8989
paulinawis dlaczego winę zwalasz na psa????


a odp na to to jest taka ze poprostu to nie byla moja wina i nawet jesli to mam swiadkow jak to bylo i wcale to nie byla moja wina ale jego bo gdybyscie musieli przez tego... no nie wazne miec 2 operacje i i blizne o szerokosci 8 cm i dl. 9 cm to chyba byscie nie mowili ze wszystko jest ok i jak ktos widzi blizne pyta sie so poparzylas sie !? a ja na to nie pies mnie moj wlasny ugryzl to patrza na mnie jak na ducha... a co do cut to wiesz co ja mialam 12 psow w swoim zysiu i jakos nie chce mi sie wierzyc ze ten pies bo policzylam bez niego mogl by mi cos zrobic bo jak widzialam w gazecie zdj. to dzieci 1 letnie ciagaly psa za ogon uszy jednym slowem maltretowaly go. ja ja tylko spokojnie coos powiedzialam i wskazalam reka to musial ugryzc a moj tata to wszystko widzial bo chcial zobaczec czy sie mnie poslucha...
Zapisane

Forum Zwierzaki

zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedz #57 : 2005-02-03, 14:22 »

kasia8989

  • Gość
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #58 : 2005-02-03, 15:01 »
nie rozumiesz że psy są istotami żywymi które mogą zaatakować bo np.przestraszyły się gwałytowego ruchu,może ty dla niego wsale nie byłaś panem tylko najniższym członkiem stada??a on po prostu chciał abyć ty jako niższy gangom jemu się podpocządkowała??
wiesz nie gadaj mi że spojżałabym na to z troche innej perspektywy jakbym była przez niego okaleczona bo tak się składa że mam śrubę w kolanie po tym jak mi ogier noge zmażdżył i też uważałam że to nie moja wina ale już rozumiem że to Ja go zaatakowałam  i się mu postawiał a on się bronił.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
zwierzak...kto czy co?
« Odpowiedź #59 : 2005-02-03, 16:24 »
Paulinko, jak zareagowałaby Twoja wychowawczyni w szkole, gdybyś nagle wstała i jej naubliżała??? albo Twoi rodzice, gdybyś powiedziała im że są beznadziejni??? myslę, że dość łatwo mozna przewidzieć reakcje. jeśli psa potraktowałabyć jako zywą istote to wiedziałabyś, ze to stworzenie stadne i też kieruje sie pewnymi prawami, których Ty nie znasz ale naruszyłaś. nie możesz mieć o to pretensji, że broni siebie i swojej pozycji... jak dla mnie toniech on żyje długo i zdrowo i niech nie spotyka na swej drodze ludzi takich jak Ty.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 31 zapytaniami.