Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: na ratunek owcom  (Przeczytany 7900 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« : 2005-03-31, 12:12 »
znalazłam informacje o kolenym przedmiotowym traktowaniu zwierząt... jest to akcja PETY a informacje te wkleiłam z postu na gronie. warte zapoznania i zareagowania. dziś we wrocławiu i prawdopodobnie w warszawie sa akcje przeciw Benetonowi, który korzysta z dostaw takowych farmerów.

13.04.2005 w godz. 12-13 (moze jeszcze ulec zmianie)
w rejonach Galerii Dominikańskiej odbedzie sie demonstracja PETY, przeciwko uzywaniu przez Benetton welny pochodzacej z wielkoprzemyslowych ferm w Australii.
Demo prowadzone bedzie przez czlonkinie PETY UK (www.peta.org.uk)
J. Ruckely

Firma Benetton używa wełny z Australii, gdzie owce poddawane sš okrutnej praktyce zwanej „mulesing”, polegajšcej na tym, że farmer unieruchamia jagnię metalowymi prętami i wycina olbrzymi płat ciała z grzbietu owcy, nie podajšc zwierzęciu żadnych œrodków uœmierzajšcych ból. Hodowcy owiec twierdzš, że w ten sposób zapobiegajš zalęganiu się robakóww fałdach owczej skóry,o którš przede wszystkim chodzi hodowcom. Jednak zamiast stosować humanitarne metody, takie jak dobór bardziej wytrzymałych zwierzšt do hodowli i lepsze zarzšdzanie, farmerzy wolš pozostać przy tych barbarzyńskich, bolesnych praktykach.


Życie nie staje się łatwiejsze dla tych łagodnych,bezbronnych zwierzšt nawet wtedy, gdy ich wełna już nie przynosi zysku, ponieważ sš wysyłane na Œrodkowy Wschód, dokšd płynš w palšcym słońcu
na odkrytych pokładach statków, a podróż często trwa kilka tygodni lub miesięcy.

Każdego roku 6 milionów australijskich owiec ginie w takich transportach
żywego towaru. Dziesištki tysięcy owiec ładuje się na pełen zarazków pokład statku, a te które zachorujš lub zostanš okaleczone (często wskutek stratowania przez innš przerażonš owcę, próbujšcš dostać się do żałoœnie małej porcji jedzenia lub wody) są często wyrzucane żywcem za burtę, albo w nieogłuszone trafiają do pokładowego zbiornika do „macerowania”! Przed dotarciem do miejsca przeznaczenia ocalałe owce są przerażone i osłabione,a wiele z nich nawet nie ma siły się ruszyć. Są ściągane z pokładu statku i wrzucane do ciężarówek, które rozwożš je do sklepów na Środkowym Wschodzie i w Afryce Północnej, gdzie podrzyna się im gardła nawet bez ogłuszenia.

Przedstawiciele firmy Benetton wiedzą, co się dzieje — powiedzieliśmy im o tym i dostarczyliśmy obszerną dokumentację filmową tych aktów maltretowania zwierzšt. Poprosiliśmy o zaprzestanie używania australijskiej wełny do czasu zakazania „mulesingu” i transportu żywych zwierząt. I co firma zrobiła
w tej sprawie? Nic.


MOŻESZ POMÓC
Powiedz Panu Benettonowi, że nie będziesz
kupować w jego sklepach do czasu,
gdy firma nie zaprzestanie kupować australijskiej wełny splamionej krwiš:
Pan Prezes Luciano Benetton
Villa Minelli
31050 Ponzano Veneto
Treviso, Włochy
39-0422-519111
info@benetton.it
Więcej informacji znajdziesz na stronie
WWW.UNITEDCRUELTYOFBENETTON.COM
PETA
PO Box 36668, London, SE1 1WA
+44 (0) 20 7357 9229 • PETA.org.uk
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kelpie

  • Gość
na ratunek owcom
« Odpowiedź #1 : 2005-03-31, 15:40 »
Boże to potworne :cry:  Nigdy nie kupie nic w sklepach Benetona.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #2 : 2005-03-31, 16:40 »
Wyślę, ale wątpię żeby nasze głosy coś pomogły... tak samo było/jest z foczkami, tysiące petycji, protestów itp. a dziś ma zginąć około 15000 foczek  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

na ratunek owcom
« Odpowiedz #2 : 2005-03-31, 16:40 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #3 : 2005-03-31, 16:46 »
Rachela. jedna osoba całego świata nie zmieni, ale może wpłynąć na decyzje kilku osób ze swego grona. kiedy takich osób jest więcej i kiedy wyrażają oni swój sprzeciw, to staja się mniejszością, a kiedy sprawa jest słuszna zaczynaja rosnąć w siłę. każdy przewrót (czy religijny, czy społeczny czy mentalny) zaczyna sie od jednej osoby. tej która jako pierwsza głośno wypowiedziała sie na dany temat.

podróz tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #4 : 2005-03-31, 17:04 »
To dlaczego z foczkami się nie udało?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #5 : 2005-03-31, 17:09 »
czasem decyzje juz zapadły zanim sie dowiemy, a my reagujemy dopiero po czasie. przy krótkotrwałych akcjach opinie publiczną można zignorować, nawet gdyby teraz cały świat sie obraził to nie będzie to trwało wiecznie.
inaczej z tą akcją... jesli miłośnikom Benetona opowie sie o owcach to część z nich będzie oburzona, jesli zrezygnują z zakupu, to spadnie sprzedaż a z tym każda firma musi się liczyć... jest szansa że sie uda :) byle jak najwięcej osób dowiedziało sie o co chodzi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #6 : 2005-03-31, 17:28 »
Może i masz rację, ale to jest bardzo optymistyczne nastawienie  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #7 : 2005-03-31, 17:30 »
pesymistów jest aż nadto w tym świecie ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #8 : 2005-03-31, 17:34 »
Ja jednak wolę pesymistyczne nastawienie, przynajmniej nie rozczaruję się gdy coś mi nie wyjdzie  :)
Właśnie wysyłam petycje..

edit: a to trzeba po angielsku?
Zapisane

Forum Zwierzaki

na ratunek owcom
« Odpowiedz #8 : 2005-03-31, 17:34 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #9 : 2005-03-31, 17:36 »
nie mam pojęcia...

a ja wole optymistyczne, bo masz to czego oczekujesz, a myśląc negatywnie tylko umacniasz tę energię ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #10 : 2005-03-31, 17:41 »
Może na empatii będzie jakiś ,szablon' z którego można by skorzystać...

ZAWSZE kiedy myślę optymistycznie, nic mi się nie udaje  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #11 : 2005-03-31, 17:50 »
zawsze jak myślę optymistycznie to mi sie nic nie udaje...
czytając to wcale sie nie dziewię... zobacz na czym sie skupiasz..."nic nie udaje"...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #12 : 2005-03-31, 17:58 »
Na początku tak nie myślałam, teraz tylko tak mówię - na podstawie własnych doświadczeń. Myślę  np. ,dobrze mi poszła klasówka z matmy, będzie czwóreczka' - a dostaję 1 lub 2, zaś wtedy gdy myślę , tuman ze mnie, będzie 1 jak nic- a dostaję 3 albo 4 - taki prosty przykład , ale jakże prawdziwy  :wink:

chyba brakuje mi naszych rozmów gg-owych  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #13 : 2005-03-31, 18:03 »
to sie niedługo zmieni mam nadzieje, ale jeszcze nie dzisiaj... hakerka dzis nie dotrze...

nasze myśli kształtują rzeczywistość, więc nie dziwmy sie temu co mamy skoro większość tylko marudzi i plotkuje...

postarajmy sie przekazać jak największej liczbie osób jak pozyskuje wełny dla Benetona, a będą zmuszeni coś zmienić... inaczej stracą klientów...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #14 : 2005-03-31, 18:11 »
I powiedz jej żeby zainstalowała jakiś dobry wyłapywacz wirusów :)

I tak mnie już uczuliłaś na marudzenie, teraz widzę moje znajome, jakby z boku i strasznie to wygląda  :lol:  (marudzenie oczywiście, nie znajome ;)) Przebywanie z nimi staje się przygnębiające.

A beneton jest obecny na polskim rynku? Bo ja w domku nie mam nic z tej firmy, na szczęście.
Zapisane

Forum Zwierzaki

na ratunek owcom
« Odpowiedz #14 : 2005-03-31, 18:11 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #15 : 2005-03-31, 18:18 »
wyłapywacz mam ale i tak jakieś śwoństwo sie dostało i to najpewniej z linkiem podanym przez gg

to dobrze że już zauważasz... jak sie to widzi to aż sie odechciewa marudzić, nieprawdaż ;) teraz zaraź tym koleżanki ;)

a beneton jest... nie kupowałam nic benetona ale zapewne nie kupię... i niech mi ktoś powie, że odzież wełniana jest ekologiczna... wszystko mozna zniszczyć...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #16 : 2005-03-31, 18:28 »
Próbowałam zarazić ale one się nie dają, ich jest dużo a ja tylko jedna :P

Właściwie to trudno znaleźć coś ekologicznego w dzisiejszych czasach  :roll:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #17 : 2005-03-31, 18:31 »
Cytuj

ich jest dużo a ja tylko jedna  

ja tez jestem jedna :P można, jak to poczujesz to zobaczysz :)

to fakt, że nie jest to łatwe ale tylko od nas to zależy :) chcieć znaczy móc :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #18 : 2005-03-31, 19:20 »
Chyba juz trochę poczułam...ale o tym na gg ;)

A jakie materiały są ekologiczne?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
na ratunek owcom
« Odpowiedź #19 : 2005-03-31, 19:26 »
Cytat: Rachela
Chyba juz trochę poczułam...ale o tym na gg ;)

A jakie materiały są ekologiczne?

W największym uproszczeniu wszystkie te które nie szkodzą środowisku i są biodegradowalne.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #20 : 2005-03-31, 19:50 »
Cytuj

W największym uproszczeniu wszystkie te które nie szkodzą środowisku i są biodegradowalne.

ja bym dodała, ze pozyskane bez wyzysku... bo drewno jest ekologiczne ale nielegalny i zbyt dalece posuniety wyręb lasów już nie... podobnie z wełną...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

na ratunek owcom
« Odpowiedz #20 : 2005-03-31, 19:50 »

kasia8989

  • Gość
na ratunek owcom
« Odpowiedź #21 : 2005-03-31, 20:10 »
o bosh a ja myślałam że mój dziadek drastycznie owce golił. Przyznam czasem przyciął ale nigdy przywiązywania do metalowych prętów i jakiegoś wycinania skóry grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #22 : 2005-03-31, 20:29 »
Cytat: pao
Cytuj

W największym uproszczeniu wszystkie te które nie szkodzą środowisku i są biodegradowalne.

ja bym dodała, ze pozyskane bez wyzysku... bo drewno jest ekologiczne ale nielegalny i zbyt dalece posuniety wyręb lasów już nie... podobnie z wełną...


A możecie podać konkrety? ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #23 : 2005-03-31, 20:51 »
ekologiczne jest drewno, wełna, trzcina, len, bawełna itd.
niestety przy pozyskaniu mogą być naduzycia: wyjałowienie gleby pod uprawą, wycięcie zbytniej ilości lasów,czy tez okrucieństwo względem zwierząt.ale ekologiczne sa równiez niektóre wytwory człowieka, na przykład są kubeczki i talerze jednorazowego użytku zrobione z owsa (jeśli dobrze pamiętam), wiec równiez nieszkodliwe dla środowiska :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #24 : 2005-03-31, 21:20 »
A co nosić na codzień? Rozumiem że sztuczne materiały odpadają?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
na ratunek owcom
« Odpowiedź #25 : 2005-03-31, 21:26 »
niestety syntetyki sa wszechobecne... najlepiej jedwab, len i bawełnę... jednak z dwojga to na zime wole dobry polar (mam  windblocka) niz futro... wybory w tej materii to indywidualna sprawa
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
na ratunek owcom
« Odpowiedź #26 : 2005-03-31, 21:30 »
O futrze nawet nie myślę ...ale muszę przyznać, że nie zwracam uwagi na to z czego są moje ubrania...
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: na ratunek owcom
« Odpowiedź #27 : 2005-05-02, 21:21 »
tak jak futer nalezy unikać skór... także uznawanych za naturalne...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: na ratunek owcom
« Odpowiedz #27 : 2005-05-02, 21:21 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: na ratunek owcom
« Odpowiedź #28 : 2005-05-10, 16:27 »
www.all-creatures.org/anex/sheep.html







czy ludzie naprawde sa nienormalni?... no coments..[/color]  :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: na ratunek owcom
« Odpowiedź #29 : 2005-05-10, 17:46 »
Straszne zdjęcia i po raz kolejny zagubieni ludzie........
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.142 sekund z 28 zapytaniami.