Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nie zabierajmy do naszych domów  (Przeczytany 1201 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Nie zabierajmy do naszych domów
« : 2007-06-13, 20:33 »
Nie bierzmy do domu spotkanych na spacerze w lesie młodych sarenek,lisków czy zajączków. Myślimy, że zostały one porzucone przez rodziców. Tymczasem dobrze ukryte czekają na nich i na pewno rodzice się pojawią. To samo dotyczy młodych pustułek w miastach siedzących na dachach albo balkonach. Oczekują one na rodziców i smakowity kąsek. Biorąc te wszystkie zwierzęta (często w dobrej wierze) wyrządzamy im wiele złego. Część z nich już nigdy nie będzie żyła na wolności.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nie zabierajmy do naszych domów
« Odpowiedź #1 : 2007-06-13, 20:38 »
Dziś było o tym w Teleexpresie... Szkoda i tych maluchów, i ich rodziców, na próżno szukających dzieci...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie zabierajmy do naszych domów
« Odpowiedź #2 : 2007-06-13, 22:15 »
Nie widziałem tego..Myślę,że zanim pdejmie się decyzję o zabraniu takiego zwierzaka,należy poprzedzić to obserwacją,czy,żeczywiście zwierzak jest osierocony,porzucony,czy tylko ukryty przez matkę.Jeżeli zwierzątko jest naprawdę pozostawine samo sobie,to należy je jednak zabrać,aby uratować mu życie.Hmmm....Zoologu - ja jestem ogólnie przeciwko wybieraniu zwierząt z ich naturalnego środowiska,ale w przypadku lisków,to mam mieszane uczucia....Z jednej strony,wyżądzamy takiemu zwierzakowi krzywdę,bo nie będzie on już żył na wolnści,ale z drugiej strony...Już za trzy tygodnie,myśliwi będą mogli strzelać do takich malutkich lisków,bo strategia jest taka,że należy wybić wszystkie młode z woisennych miotów,oraz połowę ich rodziców...Tak więc,młody lisek,ma 90% szans,że nie dożyje następnej wiosny...Tak więc,myślę,że jeżei lisek jest osierocony,lub porzucony,to należy się nim zająć,a,jeżeli człowiek zabierze zwierzaka,który ma matkę....Cóż,niestety to nie jest nowe zjawisko - czytałem,że co roku w maju i czerwcu do zoo,trafia kilkadziesiąd lisków,przyniesionych tam przez ludzi - i tu jestem całkowicie przeciw,bo w zoo,nie czeka je nic dobrego,zwłaszcza teraz,gdy lis jest traktowany pogardliwie ze względu na swoją dużą liczebność - właśnie dlatego w zoo,w ogóle tych zwierząt teraz nie przyjmują - są zbyt pospolite i dlatego też nie ciekawe...Zoologu - nie zrozum mnie żle - jak już pisałem,jestem przeciwko zabieraniu zwierzaków z lasów,ale uważam,że w przypadku lisa - jeżeli jest on osierocony - nie jest to tak szkodliwe,jak w przypadku innych zwierząt.Przucenie młodych przez lisicę,zdarza się b,żadko,ale osierocenie młodych jest częste - lisica ginie,zastrzelona pzez nieetycznych myśliwych,którzy pozostawiają młode na pewną śmierć głodową.Oprócz tego,dużo lisów ginie pod kołami samochodów.W takich sytacjach,małe liski skazane są na pewną śmierć i zabranie go z lasu,ratuje mu życie,ale najtrudniejsza jest ocena,czy zwierze jest naprawdę samo,czy nie. Sorry,za taki trochę off topic,bo zajołem się tylko jednym gatunkiem ...Dodam jeszcze coś o wszystkich zwierzętach: myślę,że nie wono w ogóle nie reagować,ale dugo obserwować takie zwierze,zanim się pdejmie taką decyzję - wtedy będzie się miało pewność,że zerobiło się wszystko,żeby nie ingerować w życie zwierząt.

Forum Zwierzaki

Odp: Nie zabierajmy do naszych domów
« Odpowiedz #2 : 2007-06-13, 22:15 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Nie zabierajmy do naszych domów
« Odpowiedź #3 : 2007-08-13, 11:29 »
A so powiecie na młodego gołąbka ze złamanym spkrzydłem który wypadł z gniazda?
Bo nie wiem co z nim zrobić zauważyłem go dopiero kilka godzin temu
co zrobic?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie zabierajmy do naszych domów
« Odpowiedź #4 : 2007-08-13, 13:49 »
Do weta - jak najszybciej.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Nie zabierajmy do naszych domów
« Odpowiedź #5 : 2007-08-13, 13:58 »
OK zaraz go zbieram
dzieki za odpowiedź. oby nie było za późno!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 24 zapytaniami.