Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Piszmy ortograficznie poprawnie  (Przeczytany 1598 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Piszmy ortograficznie poprawnie
« : 2007-06-18, 20:36 »
Widzę coraz więcej na naszym Forum postów z błędami ortograficznymi. Nie chodzi mi nawet o błędy trzeciorzędne, lecz spotykam mnóstwo błędów pierwszorzędowych. Szanujmy nasz język ojczysty. Jeżeli nie wiemy jak coś się piszę, sprawdzajmy w słowniku ortograficznym.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Luka

  • Gość
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #1 : 2007-06-18, 22:04 »
Polecam też nową wersję FireFoxa - podkreśla błędy ortograficzne, czyli słowa, których nie zna.
Jak na innym forum internetowym przeczytałam jedno zdanie, to prawie spadłam z krzesła.
"Nagle gdy pubowałesi go poniesci z jnymi pokami wyskoczył bedril ktury zatakował"
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #2 : 2007-06-19, 08:56 »
Popieram w pełni. Nic mnie bardziej nie drażni niż te wszystkie błędy które można na forach znaleźć. Mogę zrozumieć te, jak to napisał zoolog, trzeciorzędne, ale jak widze na szczurzym forum słowo "szczóży" to się we mnie przewraca!!
Jeśli ktoś rzeczywiście ma problem z ortografią, choć dla mnie nie jest wytłumaczeniem dysortografia itp, to niech zainstaluje sobie Firefoxa albo pisze w Wordzie.
Szanujmy nasz język i osoby z którymi piszemy!!
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedz #2 : 2007-06-19, 08:56 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #3 : 2007-06-19, 13:40 »
Mam firefoxa, ale wersja angielska, więc nici mi z wykrywania błędków, ale mi na szczęście to nie potrzebne :P

Ale mnie najbardziej razi też  "tesz", "tesh" i te inne... bardzo tego niecierpie!
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #4 : 2007-06-19, 18:47 »
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #5 : 2007-06-19, 19:27 »
Fajny jest ten słownik na bykom-stop. :) Wezmę sobie do paska i jak będę miała problem, to sobie sprawdze tam, a nie w google - sprawdzając której wersji jest więcej wyników. :P Z Wordem głupiej, bo trzeba czekać aż się załaduje, bla bla... :P I mało wie. XD

"ale mi na szczęście to nie potrzebne"
Ale Ci fajnie, że wiesz jak wszyyystkie polskie słowa się pisze. O_o Też tak chce...

Aż tak mnie błędy nie wkurzają... prędzej jak ktoś właśnie pisze żecz, krztałt, itp. :P Choć czasem się odruchowo źle napisze, ale najczęściej przy takim słowie szybko się zauważa i poprawia. :)

Co mi przeszkadza to to jak ktoś pisze ciurkiem, zero interpunkcji... :( I potem nie wiadomo co i jak. :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #6 : 2007-06-19, 20:11 »
literówki czy przecinki każdemu się zdarzają, jednak wiele osób rzeczywiście robi karygodne błędy, które nawet ja, mimo liberalnego podejścia ledwo wytrzymuje.

firefox na szczęście na całkiem miły program w tej materii, zatem wcale wiele nie potrzeba by poprawić pisownie :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #7 : 2007-06-19, 21:05 »
firefox na szczęście na całkiem miły program w tej materii, zatem wcale wiele nie potrzeba by poprawić pisownie :)

Gorzej, że większość tych postów a'la "Nagle gdy pubowałesi go poniesci z jnymi pokami wyskoczył bedril ktury zatakował" <btw - Luka, to jest autentyk? o_O"> to najzwyczajniejsze w świecie niedbalstwo, więc nawet program może nie pomóc gościowi, któremu się po prostu nie chce.

ale mi na szczęście to nie potrzebne :P

Mi raczej też :) Ale i tak ową wersję Firefoxa mam ^^
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Luka

  • Gość
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #8 : 2007-06-19, 22:56 »
<btw - Luka, to jest autentyk? o_O">
Jasne, bym podała nawet adres forum, ale tu nie wolno dawać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedz #8 : 2007-06-19, 22:56 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Piszmy ortograficznie poprawnie
« Odpowiedź #9 : 2007-06-20, 11:18 »
Cytuj
więc nawet program może nie pomóc gościowi, któremu się po prostu nie chce.

jak nie chce to jego kłopot, ale czerwone podkreślenia jasno wskazują co poprawić a obsługę myszki chyba każdy zna :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 28 zapytaniami.