Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.  (Przeczytany 1793 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yogkajj

  • Gość
Wiek tutaj nie jest ważny,ale napiszę.Nazywam się Natalia,mam 20 lat.I bardzo,bardzo mocno chciałabym mieć prawdziwego zwierzęcego przyjaciela.
Chciałabym mieć zwierzaka,takiego prawdziwego przyjaciela,którego mogę przytulić,a nawet się wygadać  .Słuchajcie,bardzo mocno kocham zwierzęta i mam szacunek do każdego,ale nie chcę chomików,rybek,małych papużek,ptaków typu kanarek,myszy,szczura czy co tam.Wszystkie te zwierzaki już dosłownie miałam(oprócz szczura,ale przecież mniejsza o to).
Wiem,że każdy od razu powie: PIES!!!,bo to on wszystkie te warunki spełnia.Ale ja już mam psa,ale takiego innego.Był on od małego karmiony przez moją babkę.Ma fioła na jej punkcie.Jest agresywny i wredny.Ona nie zna się na psach(a zresztą na niczym).Ma już 84 lata,a ten dalej do niej leci.Nie mówiąc już o tym,że przejdę koło kibla a obok jest pokój babki w którym on cały czas siedzi,a już warczy.Można nawet powiedzieć że to nie mój pies,bo kiedy siedzi w moim pokoju-piszy.Gdybym ja miała okazję go wychować to było by super,a on wcale nie jest wychowany ; ( .
Myślałam o kocie,rodzice nie chcą.
Zastanawiam się obficie nad dużą papugą.Wiem,że są to przeukochane zwierzątka.Oglądałam jeden program na Animal Planet.Papugi mogą być nawet zazdrosne.Niestety tak jak większości ludzi nie stać mnie na taką papugę  .Przecież ara kosztuje w granicach 4000 do 10000...nie mówiąc już o Żako czy innych dużych,przyjacielskich,mądrych papugach  .
Dlatego może Wy dacie mi jakąś świetną propozycję.
Kiedy znalazłabym takiego mojego zwierzaczka(a zwierz dla mnie bardzo dużo znaczy,smutno kiedy nie ma zwierząt)to dbałabym o niego najświetniej jakbym tylko potrafiła,czyli bardzo dobrze  .
To dla mnie bardzo ważne.mam nadzieję,że wspólnie coś wymyślimy.W końcu wsyzscy kochamy zwierzątka  .
Zapisane

ksenka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 127
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #1 : 2007-06-22, 14:59 »
Przede wszystkim opisz swoje warunki mieszkaniowe. Jest wiele opcji, ale prawie kazda wymaga innych warunków.
Zapisane

yogkajj

  • Gość
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #2 : 2007-06-22, 15:05 »
Bogato urządzony pokój,jednak wszystkie niebezpieczne szczeliny pozatykane.Ale w tej chwili o warunki nie chodzi,gdyż sama jestem w stanie urządzić pokój.Chcę tylko zwierzaka takiego jak opisałam powyżej-miłego,towarzyskiego,do lekkiego przytulania,a nawet spacerów na dworze.
proszę o propozycje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #3 : 2007-06-22, 20:41 »
Może chomik, świnka morska lub szynszyla. Zastanów się również nad psem, którego sama odpowiednio wychowasz, a nie Twoja babcia. Pozytywny psi wpływ na psychikę ludzką jest niesamowity. Doświadczam tego teraz jakże boleśnie po stracie swojej psiej połówki. Może pomyślisz o adopcji jakiejś schroniskowej bidy?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #4 : 2007-06-22, 20:50 »
Problem tylko w tym, by psiak babci zaakceptował nowego domownika... Trzeba by najpierw probę zrobić... Ale jeśli próba wypadłaby pomyslnie, to wg mnie byłoby fajne rozwiązanie! Pies na pewno jest zwierzęciem, któremu można się wygadać... I pocieszyć potrafi :) No, wiadomo :D

Cytat: yogkajj
Ma już 84 lata,a ten dalej do niej leci.
A coś myślała, że w pewnym momencie pies pomysli "poszukam sobie młodszej"? :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

ksenka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 127
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #5 : 2007-06-24, 00:01 »
Bogato urządzony pokój,jednak wszystkie niebezpieczne szczeliny pozatykane.
He... Mnie bardziej chodziło o to czy masz obszerne mieszkanie z wyjściem na ogród itp... a nie co masz w pokoju, ale luz. Tak sobie pomyslałam, że może spraw sobie Gwarka. Ptaki te przywiązują się do opiekuna i.... mozesz sobie z nim pogadac ;)
Zapisane

fretka3

  • Gość
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #6 : 2007-08-28, 03:18 »
A może kupisz sobie fretkę? Fretka przywiązuje się bardzo do opiekuna, jest towarzyska, wesola, inteligentna. Możesz z nią wyjść na spacer(w szelkach) Moja frecia gdy już skończy swoje buszowanie po pokoju i się zmęczy to kladzie się przy mnie albo na moich kolanach i slodko zasypia.
Ten mily potworek może mieszkać z tobą okolo 15 lat. Myślę, że fretka to dobry pomysl.
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #7 : 2007-08-28, 17:05 »
Cytuj
hciałabym mieć zwierzaka,takiego prawdziwego przyjaciela,którego mogę przytulić,a nawet się wygadać


Tylko pies albo kot :)

Papugi i inne ptaki sobie odpuść - papuga nastawiona na człowieka jako na partnera to przeważnie psychiczna kaleka... Para lub grupa jest OK, ale zwykle nie jest z kolei zbyt kontaktowa.

Fretki są przemiłe, ale trzeba pamiętać o specyficznym zapachu (i nie zawsze stuprocentowej celności do kuwety) i ogromnych potrzebach psychicznych ( głównie jeśli chodzi o dostarczanie enrichmentu :)). Znudzona, pozostawiana sama w nudnej klatce fretka to przykry widok...

Ja optuję za psem :)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #8 : 2007-08-28, 21:09 »
Papugi i inne ptaki sobie odpuść - papuga nastawiona na człowieka jako na partnera to przeważnie psychiczna kaleka
ale dlaczego? one poprostu przywiazuja sie i często innego członka rodziny np. meża nie chcą dopuszczać do swojego 'partnera' tylko jest kłopot jak trzeba ją zostawić, a poza tym są drogie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #9 : 2007-08-29, 15:12 »
No więc właśnie. Nikt nie zostanie z papugą 24h/dobę, a tego ona od partnera oczekuje. To NIE SĄ zwierzęta stworzone do dotrzymywania życia człowiekowi. Papugi samotne stwarzają całe mnóstwo problemów behawioralnych absolutnie niespotykanych u papug trzymanych stadnie/parami w wolierach.

Poza tym dla mnie nonsensem jest trzymanie samotnej papugi i tracenie mnóstwa cennych obserwacji zachowań socjalnych ptaków, tudzież uniemożliwianie rozrodu (większość dużych papug jest mniej lub bardziej zagrożona).
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #10 : 2007-08-29, 18:32 »
ary są zagrozone, to wiem. :)

ja głosuje za szunszylem alebo może królik?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Pomóżcie wybrać.Trudny wybór zwierzęcego przyjaciela.
« Odpowiedź #11 : 2007-08-31, 19:06 »
Ja też bym dała królika. ;)
Zaczepiste zwierzaki do których można pogadać i na spacer też wychodzić ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 28 zapytaniami.