Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych  (Przeczytany 1525 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Mają one swoje własne pożywienie, właściwe dla danego gatunku. Karmiąc je, możemy doprowadzić do ich śmierci. Jeżeli zobaczycie w ogrodzie zoologicznym osobę karmiącą jakiegoś zwierzaka zwróćcie jej uwagę. Gdy Wasze tłumaczenia nie pomogą skontaktujcie się z opiekunem zwierzęcia lub dyrekcją ogrodu zoologicznego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #1 : 2007-07-15, 21:28 »
Ostatnio,słyszałem o wielbłądzie,który umarł,bo ludzie karmili go...herbatnikami!!! Zwierzaki można by karmić,gdyby w zoo,było przeznaczone do tego,odpowiednie pożywienie - niestety,takiej możliwości nie ma,więc,nie należy ich karmić w ogóle,bo może to się żle skończyć dla zwierzaka.... :roll: :/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #2 : 2007-07-15, 23:45 »
Cytuj
Zwierzaki można by karmić,gdyby w zoo,było przeznaczone do tego,odpowiednie pożywienie - niestety,takiej możliwości nie ma
Np. w Opolskim zoo jest specjalne pożywienie dla kózek ;) tylko teraz nie wiem czy piszesz o tym zoo gdzie chodzisz, czy ogólnie.

Z własnego doświadczenia, widziałam dużo razy jak ludzie dawali np małpom cukierki. Byłam wtedy mała więc co ja rozumiałam? Pamiętam że w Krakowskim zoo, specjalnie pare lat temu przy ogrodzeniu była wysoka trawa, którą można było karmić jakieś parzystokopytne (nie pamiętam ich, może sarna, jeleń za mała byłam)
Zapisane

Forum Zwierzaki

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #3 : 2007-07-15, 23:52 »
Mysa - pisałem ogólnie - ja ostatni raz w zoo,byłem w 2000,lub w 2001 roku,w Zamościu.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #4 : 2007-07-16, 10:43 »
W chorzowskim zoo można było kupic specjalny pokarm i karmić niektóre zwierzaki.
Niedaleko mnie jest mini zoo, gdzie jest wypisane, co komu można dawać do jedzenia.
Karmienie zwierząt do duża atrakcja dla dzieci, ale jeśli już to trzeba to robić rozważnie, a nie dawać ludzkie jedzenie zwierzętom.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #5 : 2007-07-16, 11:08 »
też słyszałam o tym wielbłądzie :( szkoda go a to przez głupote ludzi

a w tym o wielbłądzie nie mówili wcześniej że ktoś zabi zwierzaka, bo ja wlączyłam i mówili o wielbladzie a na koniec był tekst "zamiast tabliczek "nie karmić zwierząt" za niedługo będą "nie zabijać zwierząt"" czyli tak jakby twoś zabil jakieś zwierze w zoo ale nie jeste pewna. ktoś widzial te wiadomości czy co tam było??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #6 : 2007-07-16, 13:56 »
Tak - ktoś zabijał nocą  zwierzęta - jakieś kopytne,duże gryzonie i kangura... :roll: :/ - ponoć,kangurem ktoś rzucił o ścianę!!!.... :(

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #7 : 2007-07-17, 12:30 »
a propos głupoty ludzkiej:
Słyszeliście o foce o imieniu Krysia? Mieszkała w fokarium na Helu. Ale niestety - już nie mieszka. Ludzie pomimo zakazów wrzucali monety do basenu, w którym pływała Krysia. Połykała wszystkie świecące się rzeczy. Kiedy umarła, okazało się, że w jej żołądku znaleziono ileś kilogramów monet. :/
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #8 : 2007-07-17, 14:50 »
O! - o tej foce,nie słyszałem.... :/ biedny zwierzak... :roll: :(

Forum Zwierzaki

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Nie dawajmy jedzenia zwierzętom w ogrodach zoologicznych
« Odpowiedź #9 : 2007-07-18, 12:34 »
ja o foce słyszałam szkoda :(
powinni pracownicy zoo chodzić po cywilnemu i jak ktoś karmi zwierze to kara i to wysoka kara!! to by moze pomogło
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.158 sekund z 28 zapytaniami.