Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.  (Przeczytany 23202 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #30 : 2007-10-31, 20:14 »
mnie rozwaliło to zdjecie
http://img218.imageshack.us/img218/5895/perritoho5.jpg tych wszytkich ludzi bym skazała na taki sam los, albo gorszy ale nie bede pisać bo posądzą mnie o znecenie się i tak jak Kiba napisała, mi nie wystarczyłaby dla nich szybka śmierć, niech cierpią.

powiem jedeno. przeczytajcie to co mam pod kreską, nadal utwierdzam sięw przekonaniu że człowiek to ** i powinien skończyć w *** w ogromnych cierpieniach
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #31 : 2007-10-31, 20:31 »
powiem jedeno. przeczytajcie to co mam pod kreską, nadal utwierdzam sięw przekonaniu że człowiek to ** i powinien skończyć w *** w ogromnych cierpieniach

Zaznaczę, że też jestem człowiekiem. Mimo wszystko.
Nie popadajmy w skrajności.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #32 : 2007-10-31, 20:42 »
http://img218.imageshack.us/img218/7480/tomate1tw2.jpg
--> Ej, czy to ten gościu to ten artysta ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #32 : 2007-10-31, 20:42 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #33 : 2007-11-02, 16:32 »
ppx to chyba nie on. chociaż nie wiem. może to z jakieś innej wystawy, tzn jakiś inny 'eksponat'
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #34 : 2007-11-02, 16:40 »
nie  to chyba nie on, bo z tego co ktos pisał na dogo, jest inny artysta o taki m samym imieniu i nazwisku
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #35 : 2007-11-02, 19:48 »
Ale to zdjęcie było pod linkiem Cassandry z pierwszej strony, teraz wyświetla się coś innego, niż poprzednio... Ja też myślałam, że to ten "artysta" :roll: Jeśli to on, niech się udławi...
Zapisane
IBDG Wrocław

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #36 : 2007-11-02, 20:16 »
a to przepraszam , moze namieszałam, ale własnie czytałam na dogo, ze jest jakaś dezinformacja co do zdjęcie gościa , ze to podobno nie ten  :oops: 

(za kazdym razem jak przypomną mi sie te zdjęcia , to mi sięryczeć chce , %$^^^#$#$#  ludzka znieczulica  ;( 
a wiecie ze podobno,. o przyprowadzenie  jakiegoś psa z ulicy  poprosił dzieci ! DZIECI! )
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #37 : 2007-11-09, 06:31 »
dopiero znalazłam linka do tego na innym forum
tego "artystę" powinno rzeczywiście dopaść to samo

jestem 235163 na liście podpisów
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #38 : 2007-11-09, 14:29 »
Cytuj
a wiecie ze podobno,. o przyprowadzenie  jakiegoś psa z ulicy  poprosił dzieci ! DZIECI! )

...................................................  Bydlak - pewnie jeszcze powiedział im,że go nakarmi,lub przygarnie - albo po prostu - dał im za to kasę...... :x :x :x

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #38 : 2007-11-09, 14:29 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #39 : 2007-11-09, 14:47 »
Dał im pieniądze. :roll:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #40 : 2007-11-09, 15:10 »
@#%#^$&$&#$@ tego durnia to bym... :x ale naprawde to mnie wkurzyli ludzie którzy to odlądali, to za @#*('^$$&^%# :/ :/ :x :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #41 : 2007-11-09, 15:16 »
Dał im pieniądze. :roll:

.......Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!........................ :grr: :grr: :grr: :grr: :x :x

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #42 : 2007-11-10, 00:00 »
kiedys czytałam o takim czymś że psychole krecą śmierć na prawde. zabijaja ludzi i to na wideo. tylko ajk to sie nazywało, nie pamietam :oops:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #43 : 2007-11-10, 00:16 »
Jest,coś takiego.....

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #44 : 2007-11-10, 11:27 »
-_-
Wyobrażam sobie dwie osoby oglądające, różne eksponaty;
Ktoś: Patrz, jaki ładny obrazek!
Drugi ktos: Jaki ładny, a patrz na tego psa, on tak genialnie umiera z głodu!
:/
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #44 : 2007-11-10, 11:27 »

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #45 : 2007-11-10, 11:47 »
Na innym forum przetłumaczono częsć

Cytuj
Rzuciłam okiem na to co tam jest napisane, nie miałam czasu na dokładne tłumaczenie ale myślę że zrozumiecie wszystko:

TO JEST ZE STRONY GDZIE SIE PODPISUJE PETYCJE :
Biennał Ameryki Centralnej Honduras 2008
Po dokonaniu selekcji 6 artystów zostało do reprezentowania kraju na biennale.
Errol Barrantes, Guillermo Habacuc Vargas , Oscar Figueroa, Mimiam Hsu, Esteban Piedra,
oraz jako grupa- Sila Chanto y Jhafis Quintero
Sędziowie złożeni z Ana Sokoloff (Colombia), Oliver Debroise (Mexico) i Rodolfo Kronfle Chambers (Ecuador), dokonali wyboru bazując na jakości dzieła (doskonałej spójności idei z wykonaniem)
Jeden z “artystów” Guillermo Habacuc Vargas uśmiercił psa w czasie zdarzenia.
niedopuszczalne jest to, iż znieważył w ten sposób prawa zwierząt . Artysta zabrał go z ulicy tylko po to aby pozwolić mu umrzeć przywiązanym na sznurku do ściany w galerii. Miał okazję nie robić tego i uratować zwierzę.


Z bloga Rodrigo P.

Pies zdechł następnego dnia z głodu.. Pies był ścigany(łapany) w biednej dzielnicy Managua.
Piątka dzieci która pomogła mu złapać psa otrzymała 10 cordobas (waluta Nikaragui) za współpracę.
W czasie wystawy niektóre osoby prosiły o uwolnienie psa.
Artysta odmówił.
Pies miał na imię Natividad(Boże Narodzenie), pozwolono mu umrzeć z głodu na oczach wszystkich Jak gdyby śmierć biednego psa była widowiskiem w którym nikt nie robi nic więcej poza oklaskiwaniem i patrzeniem .



Tutaj znalazłam coś jeszcze na blogu tego Rodrigo:


Lo que se vio en Managua. Como parte de su exposición, el artista enfrentó al espectador a un perro callejero flaco, enfermo y con hambre amarrado a la esquina de la sala. Él capturó al animal en un barrio pobre de Managua.

To co się widziało w Managua(stolica Nikaraguii)
Częścią wystawy było zaprezentowanie widzom wychudzonego psa z ulicy, chorego, głodnego, przywiązanego w rogu sali. Artysta złapał psa w biednej dzielnicy.


Habacuc dijo ayer que su obra fue un homenaje a Natividad Canda, nicaragüense que murió tras ser atacado por dos perros rottweiler en un taller en Cartago.

Habacuc powiedział wczoraj że jego dzieło było hołdem dla nikaraguańczyka który zmarł po tym jak został zaatakowany przez dwa psy (rottweilery) w warsztacie (fabryka) w Cartago.

“Me reservo decir si es cierto o no que el perro murió. Lo importante para mí era la hipocresía de la gente: un animal así se convierte en foco de atención cuando lo pongo en un lugar blanco donde la gente va a ver arte pero no cuando está en la calle muerto de hambre.


“Powstrzymam się od powiedzenia czy jest prawdą czy nie że pies zdechł. Najważniejsza dla mnie była ludzka hipokryzja, zwierzę skupiło na sobie uwagę kiedy go postawiłem w czystym miejscu gdzie ludzie przychodzą zobaczyć sztukę, nikt nie zwraca uwagi kiedy pies na ulicy umiera z głodu.

Incluso agregó: “Nadie llegó a liberar al perro ni le dio comida o llamó a la policía. Nadie hizo nada”.
„Nikt nie przyszedł aby uwolnić psa, nikt nie dał mu nic do jedzenia ani nie wezwał policji”




José Morales, vicepresidente de la Unidad Especial de Protección y Rescate Animal, opinó. “El perro estaba amarrado y sin comida; no entiendo en qué cabeza eso es arte”.

Słowa J.Morales , vce prezydde la Unidad Especial de Protección y Rescate Animal :
"Pies był przywiązany i bez jedzenia, nie pojmuję w czyjej głowie jest to sztuką"

to co jest pochyloną czcionką, to słowa "artysty"
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #46 : 2007-11-10, 11:56 »
Eh... brak słów... -_-
Przywiązać go do śmietnika i zobaczyć czy ludzie na to zareagują -_-
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #47 : 2007-11-10, 14:24 »
...brak mi słów  :x  :x  :x ..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #48 : 2007-11-10, 15:14 »
on powinien ponieść kare

"Habacuc powiedział wczoraj że jego dzieło było hołdem dla nikaraguańczyka który zmarł po tym jak został zaatakowany przez dwa psy (rottweilery) w warsztacie (fabryka) w Cartago."

to tokiem takiego rozumowania teraz trzeba zabić jakiegoś człowieka, znęcać się nad nim i sprawić mu ból
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #49 : 2007-11-10, 21:06 »
widzieliscie onet?
galeria cała..
http://wiadomosci.onet.pl/64479,21,0,pokaz.html
Zapisane
everybody lies

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #50 : 2007-11-10, 23:03 »
no tak własnie sie rozryczałam ;( ;(

w Ameryce następny pokaz? mam andzieje ze jeśli tam pojedzie coś mu zrobia...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #50 : 2007-11-10, 23:03 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #51 : 2007-11-10, 23:42 »
W Hondurasie, Renia... Może petycje spowodują, że jego wyjazd zostanie odwołany.
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #52 : 2007-11-10, 23:55 »
Cytuj
Za ten pokaz "sztuki" Guillermo Habacuc Vargas został wybrany do reprezentowania swojego kraju w Biennale Ameryki Centralnej, które odbędzie się w 2008 roku w Hondurasie.
troche dziwne by było gdyby Amerykanie go przyjeli, oni chyba nei są tak 'zacofani' ze spodobałby się im taki rodzaj sztuki. tam zwierzęta mają chyab większe prawa, "policja dla zwierzat w ..." na animal planet
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #53 : 2007-11-10, 23:59 »
Ale tu chodzi o Amerykę Środkową, nie o USA. Tam na pewno taka "sztuka" by nie przeszła...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #54 : 2007-11-11, 00:03 »
No,właśnie - to nie USA...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #55 : 2007-11-11, 11:25 »
Cytuj
Powstrzymam się od powiedzenia czy jest prawdą czy nie że pies zdechł. Najważniejsza dla mnie była ludzka hipokryzja, zwierzę skupiło na sobie uwagę kiedy go postawiłem w czystym miejscu gdzie ludzie przychodzą zobaczyć sztukę, nikt nie zwraca uwagi kiedy pies na ulicy umiera z głodu.

„Nikt nie przyszedł aby uwolnić psa, nikt nie dał mu nic do jedzenia ani nie wezwał policji”

przemyslalam sobie to na spokojnie - zwroccie uwage na te cytaty - bo mi np. daly one do myslenia.  owszem - z jednej strony jest to:

Cytuj
"Habacuc powiedział wczoraj że jego dzieło było hołdem dla nikaraguańczyka który zmarł po tym jak został zaatakowany przez dwa psy (rottweilery) w warsztacie (fabryka) w Cartago."

jednak pies teoretycznie mial cos symbolizowac.

ale do sedna - wszyscy jada na faceta, talki nie taki, jak mozna cos takiego wymyslec - a co z innymi? ludzi bylo tam co niemiara - i jakos nikt nawet dupy nie ruszyl zeby psu dac cos do jedzenia czy picia, = taka jest prawda ze zwrocono na psa uwage jedynie dlateo ze byl wystawiany jako eksponat - i jak pisal ow koles - na ulicy niktby na niego uwagi nie zwrocil.

Dodatkowo to co pogrubilam - z jednej strony jst to, z drugiej to {quote]Pies zdechł następnego dnia z głodu..[/quote]

z tego wynika, ze tak naprawde nie wiadomo czy pies rzeczywiscie zszedl - na blogu mozna napisac wszystko, a tak naprawde nikt nie widzial samej smierci. Poza tym - owszem, pies jest wychudzony, jest bardzo wychudzony - jedak widywalam zwierzeta w o wiele gorszym stanie. Do czego zmierzam - pies nie jest w stanie zejsciowym takim by umrzec nastepnego dnia... A gdyby rzeczywiscie byl w takim stanie to cokolwiek by sie nie zrobilo - i tak bylby nie do uratowania....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #56 : 2007-11-11, 12:12 »
ja zwróciłam uwage, jeszcze ktoś napisał że to był psychol ale ci wszyscy ludzie normalni, ale nic nie zrobili :)
mnie rozwaliło to zdjecie
http://img218.imageshack.us/img218/5895/perritoho5.jpg tych wszytkich ludzi bym skazała na taki sam los, albo gorszy ale nie bede pisać bo posądzą mnie o znecenie się i tak jak Kiba napisała, mi nie wystarczyłaby dla nich szybka śmierć, niech cierpią.
ale naprawde to mnie wkurzyli ludzie którzy to odlądali, to za @#*('^$$&^%# :/ :/ :x :(


a czy ja pisałam że w USA w Ameryce, ogólnie, ale i tak sie dziwie ze oni tam taką sztuke przyjmuja, no ale może ktoś sieznajdzie kto temu 'artyście' przemuwi do rozumu (o ile go ma) albo poprostu wywalą go z tego konkursu czy co to wogóle jest
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #57 : 2007-11-11, 12:17 »
W jednym miejscu jest napisane, że "artysta" sam głodził psa i nie pozwalał podawać mu jedzenia ani wody, ani nie uległ prośbom niektórych o uwolnienie zwierzęcia, "artysta" znów pisze, że nikt nie uwolnił psa ani nie nakarmił... :/ Trudno uwierzyć, by wśród chmary ludzi nie znalazł się ani jeden, który próbowałby interweniować. Podejrzewam też, że zawiadomienie policji o znęcaniu się nad zwierzęciem w takim kraju, jak Kostaryka, nic by nie dało... Zwłaszcza, ze działo się to w imię sztuki :roll: Nawet u nas, gdzie jednak prawa zwierząt stoją na trochę wyższym poziomie, trudno czasem zmobilizować policję do działania. Dlatego nie bardzo wierzę "artyście"... Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że dla rozgłosu skazał psa na śmierć na oczach ludzi, niż że przejął się losem bezdomnych psów i dla sprawy poświęcił jednego z nich... :/ Dziwny sposób na zwrócenie uwagi na problem :/ Ciekawe, co zrobi, kiedy przyjdzie mu do głowy walczyć z głodem wśród dzieci albo z przemocą w rodzinie? Przyprowadzi do galerii kobietę i będzie ją lał na oczach widowni? A dzieciaka "artystycznie" zagłodzi :roll:
 
Jasne, że bierni obserwatorzy tego widowiska nie są lepsi od "twórcy".
 
Hołd dla zaatakowanego przez psy faceta? To już naprawdę paranoja :roll:

Renia, wspomniałaś policję dla zwierząt, a ona działa w Stanach, w Ameryce Środkowej pewnie o czymś takim można tylko pomarzyć... 
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #57 : 2007-11-11, 12:17 »

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #58 : 2007-11-11, 12:26 »
Iras , nie jedna osoba zwróciuła własnie uwage na tych ludzi co sie temu biernie przyglądali, m.in ja, ale nie chce mi sie siebie cytować.


Albo moze zrobi eksponat z kogos umierającego w Hospicjum ? Jesli pies był w stanie nie do odratowania to czy dało mu to prawo do zrobienia z jego cierpienia widowiska ??????????? NIE, nie i jeszce raz nie.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #59 : 2007-11-11, 13:03 »
co do stanu zdrowia psa, to on nie dawał mu pić, bez jedzenia moze tam ileś wytrzymac ale z piciem chyab gorzej :( możliwe tez że wystawa sie kończyła, albo koniecznie chciał usmiercić psa i pomógł mu odejść z tego świata :/ :(

IBDG nei znam siezabardzo an Ameryce, jakie tam są stany kto gdzie mieszka :oops: u nas tez mozna pomarzyc o takiej policji :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.