Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Simple  (Przeczytany 5211 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vanityy

  • Gość
Simple
« : 2007-11-23, 14:34 »
SIMPLE - zrezygnujcie ze sprzedawania futer!
Rozpoczynamy bojkot firm wykorzystujących futra naturalne w swoich kolekcjach!
Tak jak wiele zagranicznych organizacji prowadzących udane (m.in. Zara, Mango, Ralf Lauren, Gap) antyfutrzarskie kampanie, rozpoczynamy w Polsce akcję presji na firmy sprzedające futra. Pierwsza na celowniku osób wrażliwych na los zwierząt i Fundacji Viva! Akcja Dla Zwierząt ( www.viva.org.pl ) jest znana polska firma SIMPLE. Jak pisze na swojej stronie: "Kolekcje "Simple" to także wiele propozycji na wieczór - do teatru, opery, duże spotkania biznesowe czy uroczystości rodzinne. Na zimowy chłód może otulić się futrami naturalnymi (norki, karakuły, lisy), nosi kapelusze, czapki, chusty" Niezależnie od tego jak bardzo futra są przedstawiane jako przejaw luksusu i elegancji - są po prostu kawałkiem martwego zwierzęcia, które było męczone i zabite wyłącznie dla kaprysu klienta. Pisząc o zimowym chłodzie firma SIMPLE podejrzewa swoich klientów o maniery z czasów kamienia łupanego, kiedy nie było alternatywy dla zabicia zwierzęcia i odziania się w jego skóry. W dzisiejszych czasach (Homo Sapiens to w końcu Człowiek ROZUMNY) jest mnóstwo cieplejszych i bardziej ekologicznych materiałów i nie musimy zamykać zwierząt wbrew ich naturalnym potrzebom w klatkach i zabijać w okrutny sposób! Więcej informacji o proteście znajdziecie na www.vegie.pl

Nasze działania rozpoczęliśmy od wysłania listu do zarządu firmy z prośbą o odpowiedź jakie jest jej stanowisko w sprawie używania futer i czy zamierzają podjąć jakiekolwiek kroki zmierzające do ich wycofania lub zastąpienia materiałami nie pochodzącymi z uboju zwierząt.
Nasze pismo zakończyliśmy słowami: "Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi a nie zwykłym surowcem do produkcji ubrań. Czy są również przyjaciółmi firmy Simple?". Niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, również nasze telefony pozostały bez reakcji.
Bardzo prosimy o pomoc - tylko zdanie klientów SIMPLE będzie miało wpływ na tę firmę, apelujemy o powstrzymanie się od jakichkolwiek zakupów produktów tej marki i wysyłanie swojej opinii na temat używania futer naturalnych do zarządu firmy. Podajemy przykładową treść ale dużo większe wrażenie zrobi na zarządzie Wasz list pisany od serca:

"Do zarządu firmy SIMPLE simple@simple.pl
Jako Państwa klient, jestem zbulwersowany faktem, że używacie w swoich kolekcjach futer naturalnych. Zwierzęta hodowane na futra rodzą się, żyją i umierają w niehumanitarnych, okrutnych warunkach a Państwa firma czerpie zyski z ich cierpienia. Informuję, że nie będę dokonywał zakupów w Państwa firmie dopóki z oferty nie znikną futra naturalne oraz ich fragmenty.

Z poważaniem
Wasze imię i nazwisko

Dodatkowo:
Równocześnie rozpoczynamy regularne pikiety pod wszystkimi sklepami SIMPLE w Polsce - po raz pierwszy już około 25 listopada. Jeśli chcesz pomóc lub zorganizować coś w swoim mieście zgłoś się do martyna@antyfutro.pl

Do naszej kampanii przyłącza sie wiele znanych osób. Zobacz Wypowiedź Agaty Buzek http://www.youtube.com/watch?v=Yyk9-MRalrI i Noviki http://www.youtube.com/watch?v=9jLJW41nufQ

Nasz spot o futrach: http://www.youtube.com/watch?v=KELCUm7GEZE
Film PETY z polskim dźwiękiem: http://www.youtube.com/watch?v=sAnuWHDdlC8
Bardzo drastyczny materiał dla pełnoletnich osób o BARDZO mocnych nerwach: http://www.youtube.com/watch?v=O_8Ko-9uKRs
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #1 : 2007-11-23, 15:05 »
Jestem jak najbardziej ' za " takimi akcjami - niestety,mają one wielu przeciwników...
Przede wszystkim,należą do nich myśliwi,którzy w braku mody na futra naturalne,upatrują zagrożenia,dla swego krwawego " hobby " - słusznie,zresztą.
Ubliżają wszystkim,którzy mają inne zdanie i wyzywają od " ekooszołomów "  - mówią,że dzięki takim ludziom,pleniom się w przyrodzie futerkowe szkodniki,które oni by b.chętnie wytępili.
Są,wręcz projekty alternatywne - propagujące noszenie futer naturalnych i ich promujące....
Myśliwi,ale też leśnicy,ornitolodzy chcieli by dopłat państwa do skór z dzikich zwierząt futerkowych,wprowadzenia traperskiego modelu polowania,polegającego na tym,że będą myśliwi,polujący tylko na drapieżniki futerkowe - chcieli by,też zalegalizować wnyki i żywołapki...
Mam nadzieję,że do tego,nigdy nie dojdzie...
Oto,kampania pro-futrzarska... :roll:
http://pl.indymedia.org/pl/2006/11/24563.shtml
A tu - argumenty przeciwko:
http://www.animal-liberation.pl/index.php?d=552

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Simple
« Odpowiedź #2 : 2007-11-23, 15:40 »
Ja jestem przeciw zarówno futrom naturalnym,jak i sztucznym.Jutro jest u nas akcja pod sklepem z futrami,ale nie ide.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Forum Zwierzaki

Odp: Simple
« Odpowiedz #2 : 2007-11-23, 15:40 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #3 : 2007-11-23, 15:53 »
Czemu, Kamyk ?...
Ja,prawdopodobnie się wybiorę,na Dzień Bez Futra - jeżeli,będę wiedział gdzie akcja się odbędzie...

vanityy

  • Gość
Odp: Simple
« Odpowiedź #4 : 2007-11-23, 15:58 »
Tak, wszytsko to prawda, chciałabym jednak zwrócić uwagą iż większość futer pozyskiwana jest ze zwierząt specjalnie do tego hodowanych, nie takich które upolują myśliwi.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #5 : 2007-11-23, 16:03 »
Ja,jestem przeciwny wszystkim futrom naturalnym i nie widzę różnicy w tym,jak futro zostało pozyskane - czy zwierzę zginęło w męczarniach,czy zostało tzw. " humanitarnie " odstrzelone - obydwa zwierzęta zapłaciły najwyższą cenę,za wygodę i luksus człowieka.
Uważam,że nie można mówić,że nie wolno nosić futer tylko ze zwierząt hodowlanych,a z dzikich już tak - nie wolno,nosić futer ze wszystkich zwierząt - bez wyjątku...

vanityy

  • Gość
Odp: Simple
« Odpowiedź #6 : 2007-11-23, 16:20 »
Zgadzam się w pełni :)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #7 : 2007-11-23, 16:24 »
No to się,zgadzamy. :) :wink: 8)

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Simple
« Odpowiedź #8 : 2007-11-23, 17:04 »
Ja jestem przeciw zarówno futrom naturalnym,jak i sztucznym.Jutro jest u nas akcja pod sklepem z futrami,ale nie ide.
a ja z ogryzem ide ;p
kurcze, Kamyk, ostatnio na nic nei chodzisz xoo
Zapisane
everybody lies

Forum Zwierzaki

Odp: Simple
« Odpowiedz #8 : 2007-11-23, 17:04 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #9 : 2007-11-24, 22:19 »
Cytuj
Koledzy czy wiecie, że dziś jest dzień bez futra. Rano w programie 1 polskiego radia ułyszałem ifnormację że futra drożeją, stają się modne.Pewnikiem podrożeją i skóry lisie.Mam w związku z tym pytanie czy to jest prawda, czy na waszym terenie odczuwacie wzrost popytu na tego rodzaju rzeczy. Jedną z fanek ochrony zwierząt futerkowych jest Agata Buzek, ponoć miała protestować przeciw zabijaniu w warszawskim metrze. Mamy swoją Bardotkę

Cytuj
Wiem tylko tyle, że moja szanowna szlachcianka, która gruntownie zna temat (przynajmniej ja jestem pod wrażeniem) wspominała coś kilkakrotnie o powracających futerkach.
Też pozdrawiam

......Wrrrrrrrrrrr....... :roll: :bigcry: :grr: :grr: :grr: :grr:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #10 : 2007-11-24, 22:36 »
mam nadzieje ze futra nigdy nie wróca, to byłby szczyt głupoty i ci ludzie ^$&^%$% :x

zaraz skrobne list do Simple, załacze filmik i pare zdjec, zobaczymy :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #11 : 2007-11-24, 22:53 »
Ech....oby to były,li tylko pobożne życzenia myśliwych...:roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #12 : 2007-11-24, 23:01 »
już napisałam list, nie pisałam ze nie bede kupować tylko ze oni są okrótni, i takie tam. dałm filmik kilka zdjęc. nawet do pracowników skierowałam pare słów :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #13 : 2007-11-25, 15:34 »
Jeszcze o futrach z myśliwskiego forum:

Cytuj
Futra zawsze były i są modne (patrz kraje północy i wschód)

Cytuj
Mam żonę i trzy córki (dwie dorosłe) więc nie ma dla mnie tajemnic moda damska.

Robiłem na przełomie wieków adaptacje pomieszczeń dla sieci sklepów Max Mara, Calzedonia i Terranova ( G&G Al. Jerozolimskie i Nowy Świat pewnie znasz)

Mimo wszystko moje preferencje są zgodne z hasłem : "Nastała moda taka - futro mieć od Jedynaka" .

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #14 : 2007-11-26, 17:13 »
"Futra zawsze były i są modne (patrz kraje północy i wschód)" czyli wschód, zacofanie a półnąc zimne i tyle :P :/

jest pełno strojów z futerkiem, przy kaptórze ale to jest sztuczne, mam nadzieje, nie rozumiem kto by chciał teraz nosić fitra :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Simple
« Odpowiedz #14 : 2007-11-26, 17:13 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #15 : 2007-11-26, 17:17 »
Przy markowych kurtkach,to futerko,jest prawdziwe.....

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #16 : 2007-11-26, 17:23 »
fątpie zeby było stać na prawdziwe futerka. teraz jest taka jakaś moda ze sztuczne putro przy kaprucze czy cos
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #17 : 2007-11-26, 18:13 »
Czytałem,że trzeba uważać na to,jaką kurtkę się kupuje - w tych droższe i markowe,są robione z wykorzystaniem futer naturalnych...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #18 : 2007-11-26, 21:06 »
nie, napewno to nie jest drogie i firmowe. moja mama ma z futerkiem, sztucznym, nie było duzego wyboru, nie wiem ile mogła za nią dać, chyba koło 50zł.

co do futer to, babcia przyjechała i przywiozła... czapke z białego lisa ;( ;( ona przywozi jakies ciuchy jak dostanie, my potem to na wioche, nie wime skąd wytrzasneła tą czapke, nie było mnie wtedy bo na wycieczce była, jak ja bede widziec to z nią pogadam :grr: jeszcze ciotce sie oberwało ajk spytała o czapke, powiedziałam 'co za durnie chodzą w czymś takim, wychłostać, idioci'
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Simple
« Odpowiedź #19 : 2007-11-26, 22:27 »
a ja z ogryzem ide ;p
kurcze, Kamyk, ostatnio na nic nei chodzisz xoo
I jak było?.Dzisiaj widziałam kawałek relacji w tv.A nie poszłam,bo mam buty i potrel ze skóry(portfel znaleziony ;p ),więc sądze że moje protestowanie byłoby troche nie w porządku.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #20 : 2007-11-26, 22:40 »
no właśnie jak było? kto był niech opowiada :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Simple
« Odpowiedz #20 : 2007-11-26, 22:40 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #21 : 2007-11-26, 22:54 »
Ale to skóra,a nie futro...
Skóra i tak zostaje,a zwierze futerkowe,zabija się,TYLKO dla futra.
No właśnie - w tv,nic nie było...... ;( ;( ;(

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Simple
« Odpowiedź #22 : 2007-11-26, 22:56 »
No ale tak czy siak zostaje zabite zwierze.(Najczęściej jest tak,że mięso futerkowców jest przeznaczone dalej na pokarm,dla towarzyszów w niedoli. :/ ) Troche to dla mnie ''zalatuje'' ;) hipokryzją,tak sądze i dlatego nie będe chodzić na tego typu akcje.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #23 : 2007-11-26, 23:04 »
Cytuj
Najczęściej jest tak,że mięso futerkowców jest przeznaczone dalej na pokarm,dla towarzyszów w niedoli.

...Lub,jest palone.... :roll:

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Simple
« Odpowiedź #24 : 2007-11-26, 23:13 »
Tak,też,ale myślę,że troche szkoda im marnować pożywienia dla reszty. :roll:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Simple
« Odpowiedź #25 : 2007-11-27, 14:36 »
U nas wczoraj o 18 we Wrocku była akcja przeciwko Simple, ale mnie na niej nie było. Z kolei w niedzielę była akcja DBF`07 na rynku we Wro. Byłam i było fajnie. W sumei było nas 10 osób albo 14 potem.. juz sie pogubilam pozniej,bo pare osob doszlo, a ja latalam i gadalam z ludźmi. Moje zauważenia są takie:
*Kobiety nie są chętne do rozmowy bynajmniej nie z kobietami [z facetami gadają], ale zdazaja si i chetne [z jedną pania rozmawialam chyba z 20 minut (: bardzo sympatyczna, nawet mi mowila,ze chce futro ale nie prawdziwe i gdzie moze takie kupic (:]
*Warto zaczepiać chłopaków [to do dziewczyn, panowie zaczepiajcie panie] i rozmawiać z nimi 99% chłopców,z którymi rozmawiałam szło podpisywać petycje, chłopcy są chętni do rozmowy i przyjemniej się z nimi rozmawia niż z paniami bynajmniej dla mnie tak było :D
*Zaczepiając Panie niektóre potrafiły machnąć poprostu ręką i skomentować coś pod nosem, ale Panowie też potrafią skomentować [ja sięspotkałam co prawda z 1 takim przypadkiem ze strony Pana]
Ogólnie bardzo mi się podobało.
Prawdopodobnie kolejna akcja we Wrocławiu odbędzie się za tydzień w niedzielę tez w sprawie DBF`u ale nie jestem tego pewna. Dzisiaj napisze @ do znajomej i będę wiedziała czy napewno bedize to w kolejną niedzielę (:

EDIT:
Kamyczek87 teraz przeczytalam Twojego posta bo go ominelam (:
Miałm ten sam problem.. buty ze skóry. Ale co z tego. Poszłam. Właśnei jeden facet do mnie z txtem ` a z czego pani ma buty` ja go tlyko wzrokiem zmierzyłam. Ekskjuzemuła. Ja nei jestem osobą pełnoletnią, nie zarabiam własnej $ i nei stac mnie ,zeby kupić sobie sama buty. Wiec niestety trzeba sponsoring rodziców do butów. Facetowi nic nie odpowiedzialam zmierzylam go wzrokiem .. z resztą..co go to obchodzi? Ja mu sie nei muszę tłumaczyc. Bo gdybym sama zarabiala $ to oczywiście,ze butów ze skóry bym never nie kupiła =.=. A że mamuśka niestety rządzi $ i on chciala koniecznie buty ze skóry bo są bla bla bla no to ja nic do powiedzenia nei miałam.
To był tylko ten jeden przypadek..gdyby nie to,ze wlasnei rozmawialam z jakims chlopakiem to bym mu co powiedziala <:P
Z kolei jeden typek tak się zachwycił ulotką z kobietą trzymającą obranego ze skory lisa, ze jak poprosilam go podpisanie petycji to odrazu chciał lecieć i stwierdził, że pokaże to swojej dziewczynie i jest za takimi akcjami (:
Miło ^^
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #26 : 2007-11-27, 15:13 »
Dunia dobrze że sie podobało, oby wiecej takich akcji.

z jakich zwierząt jest skóra na buty?

troche dziwnie ze kobiety nie chciały o tym słyszeć, powinny posłuchać do czego sie przyczyniają, zreszta sa bardziej wrażliwe to też powinny zwierzaka współczuć
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Simple
« Odpowiedź #27 : 2007-11-27, 15:51 »
Fajnie,że akcja tak miło przebiegła.
Widziałem fotki z całej Polski z ubiegłego roku i czytałem na forach i wiem,że byli ludzie,ze swoimi zwierzakami.:P

Forum Zwierzaki

Odp: Simple
« Odpowiedz #27 : 2007-11-27, 15:51 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Simple
« Odpowiedź #28 : 2007-11-27, 16:34 »
z dogo
Cytat:Napisał Draczyn 
A jedzenie martwego zwierzecia też jest obrzydliwe??????????? A psy jedzące miesko też sa obrzydliwe?????? A skorki po zjedzonych zwierzątkach należy palic, czy co z nimi robić???????? A w co maja sie ubireać Lapończycy, eskimosi, , bo wszelkie inne ubranka potrzaskaja na mrozie?????????????? Bardzo proszę o odpowiedż na te wszystkie pytania

(to już moje)
1 jest niedobre, ale człowiek jest tak przystosowany ze to mieso jest w jakimś stopniu potrzebne, zreszta cieżko przemówić ludziom ze in brak miesa nie zaszkodzi...
2 a czy lew zabijajacy gnu jest obrzydliwy? nie nie jest, tylko człowiek jest obrzydliwy. pies to drapieznik, on musi jesc mieso, ponieważ go udomowiliśmy mamy mu zapewnić pokarm, a jego pokarm to mieso. są akcje które mają na celu poprawienie warunków w rzeźni
3 prosze bardzo idz do miasta w skórze z biednej świni. powodzenia, dokształć się, futro jest robione głównie z lisów, jenotów kun, tych zwierząt nie je, no chyba ze hodowcy dają przyszlym ofiarą. one są hodowane tylko i wyłącznie na futro!
4 a czy eskimosi majawielkie hale w których w małych klatkach trzymane są lisy polarne czy niedziwiedzie? (niedziwiedzie ponieważ w ich skóry się ubieraja) nie oni zabijaja zwierzeta na wolności, czenie nie popieram, ale są do tego zmuszeni, tutaj ludzie w zimie moga założyć płaszcz czy kurtke

mam nadzieje że otrzymałaś odpowiedzi, które zrozumiesz bo nie wiem jak można uważać ze mozna zabijać zwierzeta na futro, do tego twierdzić że mieso z nich jest jedzone,
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Simple
« Odpowiedź #29 : 2007-11-27, 16:45 »
Fajnie było, ale byłyśmy przemarznięte, nikogo nie znałyśmy (bo pani Lidii nie było), trochę nas olewali, miałyśmy wywiad z Eską i radiem Zachód (też pytali o buty. Ja nie wiedziałam, czy mam skórzene czy nie, bo po siostrze, ale mama mi później powiedziała, że ze sztucznej xD) i jeszcze parę zdjęć porobili, kamera, itepe.. My w sumie to tylko ulotki roznosiłyśmy i byłyśmy obwieszone tablicami. Niektórzy ludzie to po prostu.. bez komentarza -_- ("Wiesz, dziewczyno co ty masz na plecach?! Szkodnik! To trzeba tępić!!". Ładnie odpowiedziałyśmy, że człowiek też szkodnik. Miałyśmy nie odpowiadać wogle TAKIM ludziom, ale nie mogłam się powstrzymać..). Sporo się interesowało, zbieraliśmy podpisy pod dwoma petycjami.. Nie no, fajnie nawet xD
Zapisane
everybody lies
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.183 sekund z 31 zapytaniami.