Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: wlosy..  (Przeczytany 4298 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
wlosy..
« Odpowiedź #30 : 2004-03-24, 21:43 »
absencjo ja dzisiaj w ramach mojej pracy miałam za zadanie zająć się taką dziewczyną jak ciapka. Dziewczyna ma 15 lat,jest z domu dziecka, pije, wszystko olewa, nie ma perspektyw, uciekła właśnie z pogotowia opiekuńczego. Ma takie same podejście do życia jak Ciapka. Bardzo ciężko jest jej pomóc nie wiem czy w ogóle dam radę bo ciężko jest z nią nawiązać bliższy kontakt, nie przyjmuje do wiadomości rzeczy oczywistych które dawno powinna wiedzieć. Patrząc na nią wiem mniej więcej jak wygląda życie ciapki a pomagam takim ludziom, to jej też chciałabym pomóc. Szkoda, że ona nas ignoruje :?
Zapisane

absencja

  • Gość
wlosy..
« Odpowiedź #31 : 2004-03-24, 22:06 »
ja nie wiem, czy ciapka nie ma perspektyw i czy wszystko olewa. Coś jednak robi-startuje chociazby. nie znam jej ...mam jednak głupie wrażenie, że w ten sposób nic nie zdziałasz. a, ostatecznie, to jest jej zycie. ma prawo zrobić z nim, co chce, nawet jesli twoim zdaniem je marnuje. Ona wybiera, ona ponosi konsekwencje. może dla niej ważna jest w zyciu dobra zabawa i, do jasnej cholery, pozwól jej o tym zdecydować.  ma rodziców i pewne dostatecznie dużo ludzi, którzy mówia jej, co powinna. Po prostu dajcie dziewczynie zyć...
pozdr
absencja
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
wlosy..
« Odpowiedź #32 : 2004-03-24, 22:14 »
Ja pracuję z takimi dziećmi na codzień, już jestem trochę obeznana z takimi zachowaniami i wiem czego one chcą i co myślą. Uwierz, że nieraz wracam do domu z dołem, że nie udaje się im pomóc :( Dobra zabawa w wieku 15 lat nie powinna tak wyglądać, prędzej czy pózniej zda sobie z tego sprawę. Imponuje jej olewanie szkoły i sama tak pisała. A jeśli chce do czegoś dojść to musi tego chcieć, przestać pić i skupić się na własnym rozwoju, w tą dobrą stronę. Bo jak będzie tak dalej piła i się bawiła, to za co pózniej kupi mieszkanie? co da dzieciakowi jeść? w co się ubierze? W Polsce są bardzo trudne realia i ona powinna się z tym liczyć.
Sorry, że mnie to tak oburza ale widząc to na codzień naprawdę wiem, że takim ludziom trzeba pomóc, wskazać właściwą drogę, tylko, że przez neta się nie da :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

wlosy..
« Odpowiedz #32 : 2004-03-24, 22:14 »

myszka

  • Gość
wlosy..
« Odpowiedź #33 : 2004-03-24, 22:17 »
Dokładnie, nie można propagować totalnej anarchii "niech każdy robi co chce" - bo nikt nie żyje na bezludnej wyspie i pewne sposoby postępowania prędzej czy później jednak krzywdzą osoby postronne - dzieci takiej osoby, na przykład.
Zapisane

truskawa144

  • Gość
wlosy..
« Odpowiedź #34 : 2004-03-25, 01:40 »
ciapko własnie fryzjera miałam na myśli ale nie takiego co ma brudny zakład wielkości budki z kurczakami tylko prawdziwego profesjonaliste....

salamandro byłam u sąsiadki ale jej nie było, jutro pójde jeszcze raz.....

Cytuj

ma rodziców i pewne dostatecznie dużo ludzi, którzy mówia jej, co powinna.


absencjo nie chodzi o to żeby ktoś komuś mówił "co powinien" tylko o to żeby każdy sam wiedział że coś "powinien"....nie wiem dokładnie czym się skarb zajmuje ,moge się tylko domyślać ale własnie od tego są tacy ludzie jak ona ( i całe szczęście) może forum to nienajlepsze miejsce żeby roztrząsać czyjeś życie ale od czegoś trzeba zacząc....skarb chce tylko pomódz więc nie wiem absencjo co się tak złości...

skarbie jeśli martwisz się o ciapke to może spróbuj z nią pogadać poza forum,np przez tel.....swoją drogą to fajnie że są ludzie którzy chcą komus naprawde i bezinteresownie pomódz...(skarbie oczywiście ciebie mam na myśli :wink: )

Cytuj

Dokładnie, nie można propagować totalnej anarchii "niech każdy robi co chce" - bo nikt nie żyje na bezludnej wyspie i pewne sposoby postępowania prędzej czy później jednak krzywdzą osoby postronne - dzieci takiej osoby, na przykład.



myszko święta prawda :wink:
Zapisane

absencja

  • Gość
wlosy..
« Odpowiedź #35 : 2004-03-25, 19:01 »
ok, przepraszam, że sie wkurzam. Dalej uwazam jednak, ze ciapa ma prawo decydowac o tym, jak zyje i jak bedzie zyć w przyszlosci...nie dogadamy sie chyba, więc może po prostu uszanujmy swoje odmienne poglądy :)
pozdr.
Zapisane

Ciapka

  • Gość
wlosy..
« Odpowiedź #36 : 2004-03-25, 19:11 »
hehe dzieki absecja..:)
a ja niestanowie jesszcze zagrozenia dla spoczenstwa..a moje dzieci? jezu chyba wiem ze zeby miec dzici trzeba byc odpaowdizlanym ustawkoanym czlowiekiem..
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.