Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Danie kulminacyjne imprez :)  (Przeczytany 1752 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gerda

  • Gość
Danie kulminacyjne imprez :)
« : 2005-01-06, 20:32 »
No własnie jakie sa u was dania kulminacyjne przeroznych imprez :) np imieniny moich rodzicow, lub jednego wujostwa sa pieczone udka z grzybami, każdy całe popołudnie je różne przystawki, dania gorące itp, ale najważniejsze są wystawiane na stol ok godz 21:00 pyszne pieczone udka z cieniusienka skorka, taka, ze kazdy ja zje, nie liczac kalorii :) mniammmm :)

oczywiscie urodziny, wesela itp: to glownie torty ;)

ja wlasnie jem takowe udka w tej chwili z pieczarkami - pychaaaa :) ehh chyba zjadlam przez przypadek lisc laurowy :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #1 : 2005-01-07, 00:21 »
wybacz ale nic z tego co wymieniłaś nie wzmogło mego apetytu wręcz przeciwnie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Wiedźma

  • Gość
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #2 : 2005-01-07, 13:02 »
To chyba nie mialo wplynac na Twoj apetyt, w temacie chodzi o to, jakie sa najwazniejsze dania u Ciebie ;)

Ja nie bardzo wiem, co napisac. Chyba nie zarejestrowalam takiego dania  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedz #2 : 2005-01-07, 13:02 »

kasia

  • Gość
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #3 : 2005-01-11, 22:36 »
ja też takich nie kojarzę. Raczej nie bywam na imprezach. A jak juz jakies rodzinne przyjątko jest, to wszyscy jedzą mięsko... Więc nie moje klimaty ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #4 : 2005-01-12, 00:15 »
kiedy ja robię imprezy to ludzie robia sobie wolne w pracy, przekładaja ważne spotkania itp. propaguje kuchnie dalekowschodnie z chińska,  koreańską i japońska na czele. kulminacją nie jest danie ale czas oczekiwania. wnętrze w stylu wschodnim, zastawa, dania (sushi (bez mięsa), sajgonki, smazone ogórki, seler naciowy, brokuły, opiekane liście szpinaku, i co tam jeszcze przyjdzie mi do głowy danego dnia), zapachy zarówno napojów jak i jedzenia i kadzideł. zazwyczaj jest koło 8/9 dań, kilka sosów, 2/3 desery 2 rodzaje napojów. przez pierwsze pół godziny nikt nic nie mówi tylko zajadają nabierając z talerzy to co im pasuje, a kiedy pierwszy głód (a moze bardziej ciekawość) zostaje zaspokojony zaczynaja się rozmowy. zazwyczaj poszczególne osoby maja swoje ulubione dania i namawiaja by je zrobić, ale staram sie nie powtarzać potraw, no może z weyjątkiem sushi. czasem ulegam namowom ale i tak zrobie coś inaczej niz poprzednim razem.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #5 : 2005-01-12, 18:24 »
A z czego składa się sushi bez mięsa, o ile to nie tajemnica?
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #6 : 2005-01-12, 21:11 »
ryz przygotowujesz standardowo, ale w nori zawijasz ogórka, awokado, marchewkę, ciekawie smakują cieńkie paski seitanu, bambus, imbir marynowany i jeszcze pare innych rzeczy byle by pasowały do smaku ryżu i nori, a jeżeli nie pasuje to dać trochę więcej wasabi i nikt nie zauważy (to oczywiście żart ale może być pomocne gdy coś nie wyjdzie a nie gościmy znawców tematu ;) )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Gerda

  • Gość
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #7 : 2005-01-13, 12:34 »
boze a jak to wszystko wyglada, bo dla nie znawcow to bedzie trudne do kupienia hahaha :lol: ale ciekawe ciekawe, moze za kilka lat zrobie, jak sie z domu wyprowadze, u mnie nie jadaja takich nowinek :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #8 : 2005-01-13, 18:37 »
u mnie natomiast to codzienność. to co jest typowym obiadem w polsce u mnnie nie występuje.
kiedyś kolega z którym mieszkałam poprosił mnie o taki normalny, polski obiad. robiłam go po raz pierwszy i ostatni. wysiliłam sie niesamowicie i z wielkimi trudami zrobiłam "kotlety" z tofu o wygladzie mielonego, ziemniaki, surówka ... no i oczywiście nie mogłam się oprzeć, więc do tego wszystkiego słodki, indyjski sos miętowy...  ;)
sos był naprawdę pyszny ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedz #8 : 2005-01-13, 18:37 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #9 : 2005-01-13, 20:11 »
pao a masz jakieś przepisy które moglabyś przesłać? Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, bardzo lubię wschodnią kuchnię.
A jeśli chodzi o sushi to jeszcze bardziej żałuję, że nie mieszkasz bliżej ;)  :lol:  Ja sushi U-WIEL-BIAM :kocham: Nie ma nic co smakowało by mi bardziej niż sushi :essen:  Całe szczęście, że mam suhi bar pod blokiem :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #10 : 2005-01-13, 20:49 »
a powiedz na co miałabyś ochotę to coś zapiszę. generalnie nie korzystam z gotowych przepisów ale szaleję indywidualnie, a to co juz ktoś napisał modyfikuje po swojemu.
podaj region, kierunek smakowy, rodzaj (deser, zupa itp) to cos zamieszcze poniżej :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Gerda

  • Gość
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #11 : 2005-01-13, 21:13 »
ale czy wszystkie te skladniki mozna spokojnie nabyc np w supermarkecie ?? bo niekiedy pomimo wszystko pewnych rzeczy nie mozna znalezc, zwlaszcza w mniejszym miescie ... :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #12 : 2005-01-13, 21:41 »
Ostatnio przepadam za kuchnią indyjską więc może byc coś obiadowego :wink:  ale deserem też nie pogardzę ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #13 : 2005-01-13, 22:03 »
teraz jest juz późno więc nie będę się rozpisywać, ale jutro zaqpodam jekiś przepis. co powiesz na laddu? nieskomplikowane, wiele mozliwości i pyszne...
co do składników, w wielu przypadkach mozna znaleść zamienniki ale nie zawsze. jeżeli w mieście jest sklep eko to i mąkę grochową znajdziesz ;)

jakoś nie mogę wpisać tu tego przepisu. wpierw nie mogę wejść na forum a teraz jeszcze raz zaczynam...

podam wam przepis na laddu. u nas znane przede wszystkim na słodko ale w indiach jadane również na ostro. podany przepis pochodzi z książki, gdyz ja gotuję "na oko" więc nie mogłabym podać proporcji. przepis jest na laddu na słodko ale jak juz raz wam się uda to polecam improwizacje.

350 g masła (czym lepsze masło tym smaczniejsze laddu, ja wybieram osełki)
400 g mąki grochowej (z grochu włoskiego)
2 łyżki posiekanych orzechów
2 łyżki wiórków kokosowych
pół łyżeczki zmielonego kardamonu lub 1 łyżeczka cynamonu
250 g cukru pudru (ja uzywam melasy)

zamiast orzechów i wiórków można użyć migdałów, sezamu, samych orzechów, czy też samych kokosów a jako przyprawy to sezamowe mozna przyprawić papryką czy pieprzem zmniejszając do minimóm ilość cukru, lub używajac nie oczyszczonej melasy (jest mniej słodka)

na małym ogniu stopić w garnku masło, wsypać mąke i smażyc mieszając. po około15 minutach mąka zacznie wydzielać orzechowy zapach. teraz dodać orzechy, wiórki i kardamon (bądź też co innego jeśli mamy ochotę na eksperymenty) i smażyć jeszcze 2 minuty. potem zdjać garnek z ognia, dodac cukier i mieszać widelcem aż uzyska sie jednolitą masę, bez grudek z bardzo dobrze wymieszanymi składnikami. odstawić na kilka minut by ostygło.
po ostygnięciu uformować kulki wielkości orzecha włoskiego lub rozprowadzić równo na tacy i pokroić na małe kawałki (kwadraty, romby). ja robię kuleczki

no to miłych eksperymentów, ale na pierwszy raz polecam przepis ale później niech wyobraźnia działa

smacznego
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #14 : 2005-01-17, 20:57 »
chcieli przepis a teraz nie zaglądają ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedz #14 : 2005-01-17, 20:57 »

Gerda

  • Gość
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #15 : 2005-01-19, 17:54 »
na pewno dobre, cholera, tyle, ze ja teraz na diecie jestem :roll:

a znasz moze przepis na salatke grecka ??? :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #16 : 2005-01-19, 19:57 »
sałatka grecka to przekleństwo wegetarianów  ;)
kiedy wchodze do restauracji i pytam co moga polecić bez mięsa i jaj słysze zazwyczaj, że ryby i owoce morza :lol:  :lol:  :lol: . kiedy juz uświadomię kelnera, ze to również mięso to słyszę: sałatka gercka....

jak chcesz pyszna i pożywna sałatke to polecam św. Marka.
sałata + awokado + prażony sezam + mozzarella i ewentualne olej sezamowy
pyszne!!!
a jeśli i od awokado uciekasz to sałata lodowa z prażonym słonecznikiem + sos z oliwy i cytryny
ja mogę zajadać całymi dniami.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #17 : 2005-01-21, 18:46 »
a czym można zastąpić mąkę grochową? i gdzie kupuje się nori do sushi? (jeszcze nigdy nie robiłam i nie jadłam sushi a chciałabym spróbować ;))
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Danie kulminacyjne imprez :)
« Odpowiedź #18 : 2005-01-21, 18:53 »
mąka grochowa jest najlepsza i można ją kupić w sklepach ze zdrową żywnością. sushi nori też. w szczecinie niri i reszta (tj. marynowany imbir, wasabi, ryż, ocet ryżowy itp) można dostać też w hipermarketach. nie wiem jak to w innych miastach. ja kupuję w niemczech, bo jest dużo taniej.
a zamiennik dla grochowej to nie wiem, bo nigdy nia kombinowałam. myślę, że razowa grubomielona powinna się nadać (ale to przypuszczenie)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.