Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 8 -9 letnia klacz  (Przeczytany 5680 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
8 -9 letnia klacz
« : 2009-06-09, 22:57 »
i pytanie.. klacz jest w złych warunkach i zastanawiam się nad jej kupnem, ale problem jest że jest pratycznie surowa;/ i czy warto i czy się da( wydaje mi się ze tak) ją ułożyć pod siodło.. itp.. czy wogóle jest sens bo ja chce konia pod siodło.. a moze odrazu ją uratuje...
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #1 : 2009-06-10, 09:39 »
Dać sie da, aczkolwiek mogą byc wieksze problemy niz z młodym wynikające z:
-jesli jest w złych warunkach to pewnie nabawiła sie juz narowów. Na czym te złe warunki polegają?
-Taki kon ma juz co nie co na swój sposób poukładane w głowie, jesli nie jest przyzwyczajona do człowieka to bedzie baaardzo trudno
-Jezdziłam takie kobyły 6-7 letnie które były tylko lekko podjeżdzone i nawet z nimi było trudno mimo ze były dobrze traktowane przez całe zycie. Takie konie wolniej się uczą niz młodziki, cięzej jest im przekazac ze wieczne dziecinstwo sie skonczyło, często są bardziej krnąbrne i uparte (chociaz wiadomo ze to nie zasada).
Rozumiem ze to decyzja pod wpływem emocji, ale czy Ty jestes pewna ze sobie dasz rade? Zajezdzałas, ujezdzałas kiedys juz konia sama? Tymbardziej zle traktowanego? To na prawde nie jest nic ani łatwego ani przyjemnego, zastanów sie...
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #2 : 2009-06-10, 09:46 »
Mam już pewne doświadczenie. Zajeżdzać będzie kto inny ale podstawy by ze mną się uczyła .
Złe warunki polgają na tym że stoi w okresie zimowym non stop na uwiązie (bardzo krótkim)
Ma dobry stosunek do ludzi, bo ich własciciel mimo takich warunków dobrze traktuje konie.
To nie ejst decyzja pod wpływem emocji.. ja tą klacz widziałam w marcu i nadal o niej myślę.
Ja wszystko wiem co napisałaś dlatego pytam bo bym chciała wiedzieć wiecej na ten temat. Wiem że to nie bezdie łątwe ze praca bedzie trwała bardzo długo i szła mozolnie..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Forum Zwierzaki

Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedz #2 : 2009-06-10, 09:46 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #3 : 2009-06-10, 12:01 »
Ewentualnie może ją weź najpierw w dzierżawe ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #4 : 2009-06-10, 16:21 »
on w takie coś wątpie zeby się bawił.. zapytam ale.. wątpie.. kiedys pisalam o tej klaczy (Elektra)
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #5 : 2009-06-10, 18:49 »
Hm zawsze można spróbwać
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #6 : 2009-06-10, 19:50 »
Moze nie wiem, weż ją najpierw na lonze, poganiaj troche, zobacz jak reaguje na obecnosc człowieka który czegos od niej wymaga, np. czy bedzie Cie ignorowac, atakowac a moze wrecz przeciwnie, czy bedzie skupiona na Tobie, jak reaguje na polecenia (oczywiscie polecenia typu popędzanie zwalnianie, bo o niczym innym nie mozna mówic w przypadku surowego konia.)
Ciezko jest pomóc przez internet, tak na prawde nic wiecej sie nie da napisac.
W jakikolwiek sposób ją wypróbuj, poobserwuj, to powazna decyzja. Zeby pozniej nie było frustracji ze kon nie taki a Ty nie mozesz jezdzic. Oczywiscie mam nadzieje ze wsyzstko bedzie ok, jesli ktos doswiadczony Ci ją zajeździ a Ty to bedziesz dalej z głową i konsekwentnie (i stanowczo zeby kobyła Ci na głowe nie wlazła) ciągnąc to mysle ze bedzie ok. Jesli zalezy Ci na takim rekreacyjnym pojezdzeniu, bo o sporcie to raczej zapomnij, (no chyba ze ujawnią jej sie jakies zdolnosci pozniej, a praca bedzie szła ok).
A mniej wiecej w jakim typie jest to kobyła- jakas gorącokrwista, pogrubiona, kuc ? rasa tez duzo mówi o temperamencie.
Jesli nie ma jakichs powaznych narowów/chorób/fobii to moze i zaryzykuj, tymbardziej ze pewnie jest do wziecia za niewielkie pieniądze.
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #7 : 2009-06-10, 21:24 »
wiem o niej że chodziła w zaprzęgu. jest to klacz sp. jak ją prowadzałam w ręku to szła grzecznie no ale na podstawie tego nie wiele mozna powiedziec. Wiem ze przez intrenet duzo pomoc nie mozesz. Na razie i tak musze czekac bo ma źrebaka teraz i zapewne bedzie się denerwować.
to ona :
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #8 : 2009-06-10, 23:30 »
No ogólnie to 3mam kciuki, mysle ze dacie rade ale sama musisz to ocenic, jak sp to tak uniwersalnie w miare :) ładna kobyła, grunt ze nie jakas z przyrośnietym kantarem do głowy, zebrami na wierzchu etc. bo juz taką miałam wizje jak napisałas ze zle warunki  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedz #8 : 2009-06-10, 23:30 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #9 : 2009-06-11, 11:19 »
tu chodzi tylko o to że stoi na krótkim uwiązie ze nawet nie moze do nogi dotknąć. I moim zdaniem odrobaczona była bardzo bardzo dawno ;)
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

olixx

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: 8 -9 letnia klacz
« Odpowiedź #10 : 2012-09-23, 20:11 »
według mnie powinnaś ją kupić w najgorszym wypadku możesz zapisać ją na treningi lub do szkoły dla koni   
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 26 zapytaniami.