Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878693 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #780 : 2007-01-29, 11:33 »
Ja osobiście korzystatam z ksiązek do śledzenia tropów czy podchodzenia zwierzyny, ale tylko po to by popatrzeć sobie na zwierzęta.
Są w  śród myśliwych ludzie którzy wierzą w sens istnienia łowiectwa. Mają oni trochę rację.
Nie bylo mnie tutaj długo bo przerzuciłem się na fora o trochę innej tematyce.
Jednak tam deż dopadł mnie temat o myśliwych.
Doszliśmy tam do wniosku. Ze istnienie PZŁ jest koniecznością. Nie jest winą myśliwych jako takich ze muszą eksterminować zwierzynę - tylko NADLESNICTWA.
Drzewa wycinane są w okresie ich spadku "wydajności" - własnie w tym okresie gdy przestają rosnąc tak szybko a gdzie stają się chabitatami dla innnych roślin - co za sobą ciagnie inne łańcuchy troficzne.
Nie jest prawdą ze jak się zostawi las sam sobie to on będzie istniał normalnie - nie będzie - ale nie dlatego ze las jest jakis upośledzony czy ze natura jest tak zdegradowana - tylko dlatego ze natura jest SUKCESYWENIE DEGRADOWANA.
Wycinka duzych drzew prowadzi do osuszenia sciółki, prowadzi do ogromnych zniszczeń w roślinnosci - bo nie tylko zmienia się wilgotność i temp oraz cyrkulacja powietrza z powodu fizycznego braku drzewa - ale nie ma liści do przerobu przez destruetów, co prowadzi do wyjaławiania ziemi, nie ma wilgotności z powodu braku struktury gruzełkowatej gleby, i a gleba narażona jest na duże skoki temp.

Jelienie nie wpierniczają kory z 20 letnich drzew - one jedzą młode drzewa - które sukcesywnie sadzi się zamiast tych wyciętych  - i nie jedzą bo lubią, tylko jedzą bo nie ma innej roślinnosci, która występuje w tzw "starych lasach".

Dopuki nie zmieni się rabunkowa polityka NADLESNICTW względem lasów - myśłiwi będą potrzebni - tak jak kapo w obozie koncentracyjnym - bo inaczej teraz lasów nazwać nie można.

Co do metod polowania - nie bądzmy zakłamani - każdy sposób zabicia jest brutalny i zły - ale trzeba czasem jest to konieczność - a czasem fanaberia - i w ttm jest problem..
Powiem szczerze - dla mnie nie byłoby róznicy gdybym miał wybierać czy mają mi obciąc łeb azteccy kapłani czy nkwdowiec który by mi wpakował kulke w łeb... :(
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #781 : 2007-01-29, 13:37 »
Ostatnio,przeglądając forum myśliwskie natrafiłem na temat "polowanie z łukiem" - czy wiecie,że myśliwi chcieliby zalegalizowania polowań przy użyciu łuku bloczkowego? - nie wystarcza im już broń palna i szukają nowych sposobów na przeżycie dreszczyka emocji.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #782 : 2007-01-29, 14:27 »
Wolałbym zeby uzywali łuków niz broni palnej - mniej hałasu/ mniej się zwierzynę straszy/ mniejszy zasięg rażenia/mniejsze prawdopodobieństwo trafienia. Swoją drogą ciekawe jak to się skończy - coś jak nurkowanie z kuszą :/

Polecam jeszcze takie pułapki jak w Rambo czy Apocaliptic`e - albo najlepiej z noktowizorem i garotą po lesie buszować...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #782 : 2007-01-29, 14:27 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #783 : 2007-01-29, 16:52 »
Właśnie z tamtąd to wziołem...duże wrażenie (negatywne) zrobiły na mnie zdjęcia zmasakrowanych przez myśliwych lisów - tam są nawet zdjęcia ukazujące użycie nabojów dum dum...brak słów. Żeczywiście,widać jest,że myśliwym wcale nie zależy na skórze,tylko aby zadać jak największe obrażenia.P.S: Właśnie na innym forum czytałem,że na uczelniach o profilu przyrodniczym,cieszą się z każdego lisa przejechanego przez samochód...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #784 : 2007-01-29, 20:46 »
Lepiej,żeby strzelali z tych łuków do siebie...

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #785 : 2007-01-30, 09:28 »
Zdelegalizowanie PZŁ nic nie zmieni dopuki nadlesnictwa nie pozostawią lasów samych sobie - a do tego nie dojdzie bo nasze państwo ma gdzieś ochronę naturalnego środowiska i woli zarabiać na drewnie. Z resztą - jeśli nie drewno z polski to byśmy importowali je pewnie z lasów troikalnych gdzie juz wogole jest wolna amerykanka.
Po prostu trzeba spojzeć na to co rośnie obok - nie jak na las - a jak na państwową przerośniętą szkółkę choinek, które mają odroczony wyrok.

Na szczęście zdownowaconych myśliwych nie wpuszcza się do parkó i rezerwatów.

ps.
By strzelać z łuku to trzeba mieć silne mięsnie, a nie wielki bebzol i zasobny portfel - nic nie bój - zdegenorowani dorobkiewiczowie nawet saych siebie by nie ustrzelili.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #786 : 2007-01-30, 09:46 »
Na szczęście zdownowaconych myśliwych nie wpuszcza się do parkó i rezerwatów.
Mogą dostać zezwolenie na odstrzał niektórych gatunków zwierząt w rezerwatach.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #787 : 2007-01-31, 19:44 »
To jakieś oszołomy, nie warto z nimi gadać :/ Ty, który nie zabijasz, masz na rękach krew, a oni są aniołkami w bieli... Dobrodzieje pieprzeni...
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #788 : 2007-01-31, 20:07 »
Co do zdjec  - nie tylko lisy sa mordowane przez mysliwych - mordowane sa tez psy i koty... jest tam pare historii o tym jak psy byly zabijane w obecosci wlascicieli - nawet a smyczy... a zdarzyl sie tez przypadek, ze jakis mysliwy zamordowal psa na jego wlasym terenie....

albo pulapki... ktore powinny teoretycznie natychmiast zabic... dlaczego teoretyczie?

te kot przezyl...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #788 : 2007-01-31, 20:07 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #789 : 2007-01-31, 20:21 »
No niestety,na stronach myśliwskich jest duzo na ten temat...oni są za odstrzałem wszystkich bezdomnych i zdziczałych psów.Oczywiście,zdziczałe psy stanowią duze zagrozenie dla zwierząt,ale,przeciez mozna je wyłapać,nie trzeba od razu strzelać.A co do pułapek,to oni chcieli by umieścić potrzaski na terenie zabudowanym!!! - łapały by się tam nie tylko lisy,ale i psy i koty...a śmierć we wnykach jest powolna i bolesna...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #790 : 2007-01-31, 20:39 »
Czytałem,ze myśliwi " trenują" celnośc na porzuconych psach przywiązanych do drzew w lesie!!! - strzelają tez do wszystkich psów biegających po lesie - oprucz ras myśliwskich - przeciez mogliby ustrzelić kłusującego psa kolegi...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #791 : 2007-01-31, 21:19 »
Parę lat temu szliśmy z mężem leśną dróżką, psiak latał koło nas. Naprzeciwko pojawił się jakiś facet, Toffik zaczął szczekać, ja go przywołałam, bo mimo, że na pewno by nie ugryzł, to nie każdy musi chcieć witać się z psem... Tomek do mnie, że może pan zechce pogłaskac pieska :roll: ale tylko spojrzałam na tępą facjatę, i nie miałam wątpliwości, że o pieszczotach mowy nie ma :/ Podeszliśmy bliżej, a gostek startuje z tekstem, że pies bez smyczy nadaje się do odstrzału :roll: Nie pamiętam, co dokładnie odpowiedziałam, coś w rodzaju wiązanki, a ten do mnie, że on zaraz pójdzie po strzelbę... Wyzwałam go od troglodytów... Naprawdę tępota i prymitywizm malowały się na jego obliczu... No, ale czego wymagać od myśliwego :roll: W końcu nazwa nie ma nic wspólnego z myśleniem...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #792 : 2007-01-31, 21:46 »
Nyśliwi strzelają do wszystkiego,co się rusza - najgorsze są polowania grupowe.Niestety,wolno strzelać do wszystkich psów,które biegają luzem na terenie niezabudowanym - niewazne,czy są z właścicielem czy nie.W artykule o lisku Łapce pisze,ze waściciele zabierają go na wakacje do leśniczówki - mam nadzieje,ze dobrze go pilnują,bo skoro myśliwi mogą " walić" do psów,to tym bardziej do lisa,który jest zwierzęciem łownym - tłumaczenie,e jest on oswojony raczej nie przekona myśliwego,a moze go jeszcze rozjuszyć!. P.S" słyszeliście,ze wczoraj UE debatowała nad zakazem sprzedazy skór z psów i kotów? - a więc do tej pory takowego zakazu nie było?.ł

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #793 : 2007-01-31, 23:33 »
Cytuj
oprucz ras myśliwskich - przeciez mogliby ustrzelić kłusującego psa kolegi...

no niezupelnie... jakis czas temu byla glosna sprawa o to ze jakis mysliwy zabil w obecnosci wlasciciela wyzlice i  okaleczyl drugiego psa (nie pamietam jakiej rasy - ale tez cos mysliwskiego)

Cytuj
.Niestety,wolno strzelać do wszystkich psów,które biegają luzem na terenie niezabudowanym - niewazne,czy są z właścicielem czy nie.

myisz sie - mozna strzelac do psow i kotow bedacych 200 metrow od terenow zabudowanych, gdy zachodzi podejrzenie ze jest to zwirze zdziczale - czemu fakt obecnosci wlasciciela zaprzecza...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #794 : 2007-01-31, 23:58 »
Chodziło mi o psy myśliwskie biegające luzem po lesie - wśród myśliwych panuje " kolesiostwo" i myśliwi kryją kolegów,jezeli ich pies coś skłusuje.W kazdym razie tak słyszałem. Jezeli chodzi o strzelanie do psów i kotów,to masz rację - 200 metrów od terenów niezabudowanych - nie dopisałem tego.Nie zmienia to faktu,ze strzelają np. do psów będących na spacerze z właścicielami.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #794 : 2007-01-31, 23:58 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #795 : 2007-02-01, 00:04 »
Już widzę, jak mierzą te metry :roll:

W Polsce jest zakaz sprzedaży kocich i psich skór. Dziwne, że UE dopiero ma go wprowadzić...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #796 : 2007-02-01, 11:52 »
Myśliwym nie przegadam...oni uwazają,ze polowanie na zające to tradycja i się jej nie wyżekną,mimo tego,że jest ich tak mało,a i tak za wszystko są winne lisy.A wracając do myśliwych,czytałem gdzieś o księdzu,który wybrał się na swoje pierwsze polowanie.Efekt? - dwa psy i postrzelony rolnik.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #797 : 2007-02-01, 12:24 »
Kiedy byłam w liceum, syn naszej nauczycielki zginął właśnie na polowaniu... Ehh...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #798 : 2007-02-01, 12:46 »
A najgorsze,że studenci kierunków przyrodniczych deklarują,że po ukończeniu studiów chcą zostać myśliwymi...a z drugiej strony twierdzą,że kochają zwierzęta??? - dziwnie tą miłość okazują.

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #799 : 2007-02-01, 13:17 »
Kiedyś ludzie polowali, żeby przetrwać, teraz polują żeby zabijać.

tak jak:

Zwierzeta jedzą, by żyć, ludzie jedzą by jeść.
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #800 : 2007-02-01, 13:19 »
Jezu ale ja nie rozumiem, po co zabijać?!

Przecież nie jesteśmy już Australopitekami, tylko ludzmi myślącymi, mamy jedzenia pod dostatkiem itp. więc po co zabijać. Bez futer też byśmy sie obeszli :/
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #800 : 2007-02-01, 13:19 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #801 : 2007-02-01, 13:27 »
Myśliwi zabijają zwierzęta,tłumacząc się " polityką łowiecką" - ja widzę to tak: "tłuc wszystko,czego jest durzo,a chronić dopiero,gdy jest za mało".

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #802 : 2007-02-01, 15:59 »
W azji czy krajach ameryki łacińskiej choduje się zmodyfikowaną genetycznie soję - tzw. Rundap ready - http://www.substral.pl/roundup.php
Coś co zabija wszelkie zywe rośliny - nie zabija tego mutanta..
Takie coś służy do produkcji paszy dla kurczaków. Małych ptaszków, w wielkich fermach - w których dzienie morduje się tysiace tych zwierząt. Karmionych zpestydowaciałą karmą, zmieszaną z antybiotykami i sterydami. Patakami, które nigdy nie czuły nawet prawdziwej ziemi, ani nie widziały koloru nieba..
Czesto z obcietymi dziobami i oskubanymi z powodu chorób, pod promiennikami podczerwieni..
Nie wiem co jest bardziej "australopitejskie".. to zwierze na wolności przynajmniej żyło z honorem.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #803 : 2007-02-01, 16:04 »
Jakby tak było nie było by wśród myśliwych tyle oszustów i Związek nie miał by tylu problemów.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #804 : 2007-02-01, 16:38 »
To, o czym piszesz, Galago, to obozy koncentracyjne dla zwierząt. Horror, koszmar i hańba cywilizowanego człowieka... To jednak nie usprawiedliwia łażenia po lesie ze strzelbą dla"sportu"... Pewnie, lepiej normalnie pożyć jakiś czas i zginąć od kuli, zwłaszcza celnie wystrzelonej, ale... Nie można jednego okrucieństwa usprawiedliwiać tym, że zdarzają się i dużo gorsze...
Zapisane
IBDG Wrocław

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #805 : 2007-02-02, 12:07 »
Bez sensu. Fermy to obozy śmierci, myśliwi są źli.. to jak pozyskacie mieso i ubrania?
Myślistwo jest naturalnym sposobem pozyskiwania pożywienia. Nigdy nie negowałem myslistwa jako narzedzia, tylko jego wykorzystania obecnie. Las to nie las a park, sztuczny systemprawie jak monokultura. W prawdziwym lesie sarny nasrałyby na drzewka, bo miałyby inne pożywienie, które w procesie sukcesji by się pojawiło w niższych partiach lasu.
Myślistwo dziś, jest bez sensu, gdyż mamy te fermy - więc po co męczyć jeszcze zwierzeta dzikie? Po co eksterminowac je jak są ich ostatki. Niepotrzebne bezmyślne cierpienie i marnowanie zasobów naturalnych.
O to mi cały czas chodzi. Wy wolicie wchodzić w infantylne spory, czy futra są be czy cacy, czy śmierć od kuli jest zła czy dobra.. BEZ SENSU.. śmierć to śmierć. Kula w łeb nie róznisię niczym od bycia rozszarpywanym przez watachę wilków na kawałki, czy pożeranym nażywca przez jakiegoś warana z komodo.. Zwierzeta nie myślą w tak bzdurnych kategoriach. Albo żyją albo nie. Sposób jest mało ważny.
Mysliwi cacy, najchetniejby spuścili napalm na las i wytruli wszystko sarinem - w imie ochrony kory drzewek.... ekolodzy znów jak teletubisie... infantylizm i utopia na pełnej linii.
Jesteśmy częścią tej planety czy tego chcemy czy nie. I myśliwi i ekolodzy czują się tacy ważni, lepsi - nie? To czemu nadajecie zwierzetom cechy ludzi? Tak trudno przeżyć to że one myśla inaczej niż my?  Bzdury w stylu niechumanitarna smierć to zostawmy POLITYKOM.. nie ma żadnej róznicy. Jedyne co może być to GODNE ŻYCIE.
Prawdziwy myśliwy szanuje życie. Prawdziwy mysłiwy szanuje las. słyszycie LAS - nie to sztuczne cudo utrzymywane przez nadleśnictwa i corocznie eksterminowane przez drwali - rynek drzewny - to jest przyczyna śmierci sarny w polsce, - monokltury w rolnictwie - to jest przyczyna śmierci zajęcy i dzików. Brak zadrzewień, brak schornienia, brak POŻYWIENIA w tych bzdurnych parkach... Wilk potrafi przebiec w ciągu nocy obszar 3 powiatów - gdzue on ma takie tereny... moze ma życ w lasach tropikalnych?
Las - che dobre sobie - to co rośnie obok mnie - ma moze z 200ha - to ma buyć las.. z jednego końca do drugiego przejdę w jeden dzień. A i tak to jest poprzecinane drogami, scieżkami, nielegalnymi wysypiskami, i polankami usianymi prezerwatywami jak jakąś stonką..
ocknijcie się. Myśliwi to tylko trybik, i to w dodatku najmniejszy w tej machinie.
Winny jest ustawodoawca i nadlesnictwa, które las traktują jak żródło dochodu a nie jak dziedzictwo narodowe.

Co do futer. Mam ich z 12 w domu, na ziemi i łożku i fotelach - czarne, z owiec. Uwielbiam naturalną skórę, futer nosić nie lubię, bo wolę wełnę - oddycha i daje ciepło nawet jak jest mokra. Bzdury o sztucznych futrach i tkaninach - spox - zwierzat chodowalnych się nie zabija, tylko całą masę ryb i innych zwierząt, które giną z powodu zanieczyszczeń przez przemysł tekstylny.

Plastik - rozkłąda się setki lat.. nie mówiąc juz o toksynach w powietrzu gdy się go utylizuje.

A moze mamy na golasa latać i wcinać korzonki?
Jesteśmy częścią tej planety- zwierze nie miałoby zadncyh skrupułów by z "nas" skorzystać, nie wiem dlaczego ja mam mieć jakieś. Jedyne czego ja wymagam od zwierzecia i ono ode mnie - to SZACUNEK - za najwiekszy dar jaki można otrzymać od drugiego stworzenia.
A niestety tego szacunku brak w "produkcji" mięsa, w leśnictwie, i myślistwie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #806 : 2007-02-02, 12:36 »
Oj, Galago jakiś nerwus z Ciebie... Może dla Ciebie rozważania o naturalnych futrach są infantylne, dla mnie- nie. Śmierć też śmierci nierówna, choć efekt ten sam... Jasne, że coś jeść musimy, i na golasa latać nie będziemy. Każdy przemysł łączy się z zanieczyszczaniem środowiska, rzecz w tym, że można się tym nie przejmowac w myśl zasady "po nas choćby potop" lub kontrolowac i ograniczać do minimum. Można powiedzieć, że lepiej, by zwierzęta futerkowe żyły w koszmarnych warunkach ferm hodowlanych, bo futra z nich pozyskane rozłożą się bez szkody dla środowiska, a można powiedzieć, że ich cierpienie jest nieproporcjonalne do korzyści. Każdy może inaczej to oceniać...
 
Jesteśmy częścią tej planety- zwierze nie miałoby zadncyh skrupułów by z "nas" skorzystać, nie wiem dlaczego ja mam mieć jakieś.

Może dlatego, że jesteśmy ludźmi, a więc mamy większe możliwości wyboru, niż reszta zwierząt.

Cytat: Galago
Jedyne czego ja wymagam od zwierzecia i ono ode mnie - to SZACUNEK - za najwiekszy dar jaki można otrzymać od drugiego stworzenia.
A niestety tego szacunku brak w "produkcji" mięsa, w leśnictwie, i myślistwie.

Właśnie w tym problem, że można hodować zwierzęta dla różnorodnych potrzeb człowieka z zachowaniem tego szacunku, lub bez niego. Można zabijać je dla pustej rozrywki, lub znależć sobie inne hobby.
Zapisane
IBDG Wrocław

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #807 : 2007-02-02, 12:48 »
Tak - wygląda jak ofiara lisu...

Oj, chłopie, chyba za dużo o lisach myslisz ;p :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #807 : 2007-02-02, 12:48 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #808 : 2007-02-02, 13:25 »
Hi,hi,hi - nie zauważyłem błędu,ale coś mi się dzieje z klawiaturą,zjada mi litery...błąd już poprawiony :D
« Ostatnia zmiana: 2007-02-02, 22:43 autor lis »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #809 : 2007-02-02, 13:55 »
Mysliwi cacy, najchetniejby spuścili napalm na las i wytruli wszystko sarinem - w imie ochrony kory drzewek....    Widzę tu rozbieżność.    Prawdziwy myśliwy szanuje życie. Prawdziwy mysłiwy szanuje las    To w końcu popierasz ich,czy nie?.    rynek drzewny - to jest przyczyna śmierci sarny w polsce, - monokltury w rolnictwie - to jest przyczyna śmierci zajęcy i dzików.   Powiedz to myśliwym i rolnikom - ci pierwsi całą winę wolą zwalić na drapierzniki,a ci drudzy nie zrezygnują z udogodnień,jakie daje współczesne rolnictwo.    Winny jest ustawodoawca i nadlesnictwa, które las traktują jak żródło dochodu a nie jak dziedzictwo narodowe.  Z tym się zgadzam.
    Fermy to obozy śmierci, myśliwi są źli.. to jak pozyskacie mieso i ubrania?      A to,co pisałeś o fermach kurczaków,to jest okrucieństwo? - czym ferma kurczaków różni się od lisiej fermy? - przeciez to jest to samo,tyle tylko,że od tej pierwszej ludzie się uzależnili,a ta druga istnieje tylko dla kaprysu ludzi noszących futra.
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.129 sekund z 32 zapytaniami.