Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sucha skóra suche włosy  (Przeczytany 1315 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sucha skóra suche włosy
« : 2005-04-10, 19:15 »
Mam z natury (genetyka) sucha skóre i włosy. Niestety to sie pogarsza a ja mam dosyc. Łykam skrzyp w tabletkach, siemie lniane, stosuję balsamy ale problem pozostaje i jest coraz gorszy. W sumie wystarczy jedna wizyta pod prysznicem żeby skóra sypała sie płatkami, nie mówiąc nic o sianie na głowie. Ostatnio wysmarowałam sobie włosy oliwą z oliwek+ciepły kompres. Ale było fajnie do pierwszego mycia głowy i znowu siano.
Znacie może dobre kosmetyki (szczególnie szampony) albo jakies sposoby na sucha skórę??
Zapisane
BC + koci podrostek

Agysz

  • Gość
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #1 : 2005-04-10, 21:42 »
Współczuje Ci..
Ale niestety nie znam żadnych kosmetyków,które mogły by Ci pomoc...
Zapisane

myszka

  • Gość
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #2 : 2005-04-10, 21:48 »
Neutrogena? Próbowałaś kiedyś? IMHO jest bardzo dobra, a mam identyczny problem jak ty... Jej wadą jest cena, ale za jakość warto zapłacić. Ja oprócz tego jeszcze używam oliwek w żelu i sprayu Johnson's Baby na mokre ciało.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedz #2 : 2005-04-10, 21:48 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #3 : 2005-04-10, 22:51 »
Ja też mam problem z suchą skóra i sankiem, a w zasadzie to miałam.

Używałam wszystkiego, przeróżnych balsamów i oliwek także...na oliwki chyba mam jakieś uczulenie bo wyskakiwały mi swędzonce pryszczyki, a balsamy nic nie dawały, aż kupiłam balsam Garniera z alantoniną do skóry bardzo suchej, regeneracyjny. Jest świetny, smarowałam nim nawet twarz a nie pojawiały się syfy :) bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia lepkości ;) polecam gorąco.

Co do wlosów...zaczełam ich intensywną pielęgnacje. Szmpony odżywcze, odżywki (i tu zaznaczam że nie jedna, a cała masa), wydałam na to naprawde kupe kasy, ale po 3 miesiącach były efekty ;) teraz włosy stały się lśniące i mięciutkie ;) jeszcze troche im brakuje do mojego ideału, ale ciągle nad tym pracuje :)

zaczęłam także łykać minerały, nie pamiętam jak to sie nazywa, ale nie jest za drogie, a za to dobre ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

myszka

  • Gość
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #4 : 2005-04-10, 22:56 »
Słyszałam, że Garnier jest dobry :) A jakie odżywki do włosów stosujesz, Agnes? Same kupne, czy robisz jakieś domowe maseczki?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #5 : 2005-04-11, 22:30 »
A czy uzywał ktoś szamponu Vichy Decros ?? Podobno rewelka cena też :(
A Neutrogeny musze spróbować :)
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #6 : 2005-04-11, 23:13 »
Ja jeszcze zastanawiam się nad wypróbowaniem nawilżającego Head&Shoulders, może ktoś próbował?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #7 : 2005-04-11, 23:18 »
Kiedyś zrobiłam jakąś paćke, ale potem nie mogłam doprowadzić swoich włosów do porządku i musiałam wyczesywać jakieś rzeczy z głowy :P więc ze swoich maseczek zrezygnowałam. Obecnie mam mgiełkę z witaminami fructis'a, jakiś włos w płynie z witaminami i keratyna (czy jakoś tak), odrzywkę do włosów farbowanych z gliss kur, szampon płynny jedwab (tej samej firmy co poprzednia odrzywka), i odrzywke regeneracyjną z gliss kur taką w spreyu...

kiedyś używałam też sunsilka tego fioletowego, i był fajniutki też, miałam do niego te dwie odżywki ;)

a kurację zaczełam od używania odżywki którą dostałam na 18 od siosty z firmy Faberlic. Produkują oni kosmetyki tlenowe. Odżywak była do włosów bardzo suchych, regeneracyjna i ona naprawde mi pomogła...niestety nie mam jej gdzie teraz kupić ;(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Flaś

  • Gość
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #8 : 2005-04-11, 23:20 »
Cytat: Ekoteczka
A czy uzywał ktoś szamponu Vichy Decros ?? Podobno rewelka cena też :(


Czy rewelka?
I don't think so...
Mi bardziej pomógł Nizoxin, a ciałko męczę Garnierem :;d:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedz #8 : 2005-04-11, 23:20 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #9 : 2005-04-13, 21:30 »
To mnie zaskoczyłaś bo miałam nadzieje że vichy to dobra firma.
A ja powiem że płynny jedwab swarckopf jest tez kiepski. Mi po tym robi sie regularne siano, bez szans na ułożenie jakiejkolwiek fryzury.
A do włosów wuchych nie powinno sie uzywać kosmetyków do włosów farbowanych, z tego powodu że maja zupełnie inny odczyn. Dla farbowanych powinien byc zasadowy żeby utrzymac kolor, a dla nie farbowanych kwaśny jak naturalny odczyn skóry.
Zapisane
BC + koci podrostek

xara

  • Gość
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #10 : 2005-04-13, 21:45 »
ja nie mam suchej skóry, ale moja mama ma - używa i bardzo sobie chwali intensywnie nawilżającą emulsję
do ciała dla skóry bardzo suchej NEUTROGENY
a do włosów odżywki Pantene Pro-V i tez jest bardzo zadowolona, a ja widzę i czuję efekty -
miękkie włosy, może nawet za bardzo ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #11 : 2005-04-14, 13:24 »
Ekateczka...szampon to nie wszystko, tak naprawde ro służy mi tylko do umycia głowy, a do tego żeby włosy się dobrze układały, były piękne i zdrowe używam odżywek i to nie jednej.

Xara chodzi o tą odżywkę do włosów suchych, jak ona sie dokładnie nazywa ??
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

xara

  • Gość
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #12 : 2005-04-14, 14:18 »
mama używa odżywek "intensywna regeneracja" do włosów suchych, zniszczonych
i poddawanych częstym zabiegom stylizacyjnym
oraz "jedwabista miękkość" - odżywka nawilżająca i wygładzająca

może warto spróbować? nie są to drogie kosmetyki, a może spełnią wymagania :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #13 : 2005-04-14, 18:51 »
A tabletki drożdzowe? Witaminki? :;d:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #14 : 2005-04-14, 22:25 »
o fuuu drożdże...pamiętam jak tato kiedyś za mną biegał z jakimś napojem drożdżowo-mleczno jakimśtam żebym miała piękną skóre i włosy i żebym zdrowo rosła :P Wtedy byłam jeszcze mała :P ale może spróbuje znowu ??

a jeśli chodzi o witaminki. Ja brałam, nie witaminkii a zawiązki mineralne, i musze przyznac że widziałam  różnice...i musze do tej kuracji wrócić :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedz #14 : 2005-04-14, 22:25 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #15 : 2005-04-14, 22:46 »
Włosy: Elseve Nutrileum, szampon i odżywka. Żaden inny szampon mi nie przypasował a po tym, mam gładkie, błyszczące włosy. Suchych włosów nie powinno się myć codziennie. Ja myję co drugi dzień a raz na jakiś czas, funduję im paskudne przetłuszczenie (zwróćcie uwagę jak wielu fryzjerek ma często tłuste włosy).Z polecenia koleżanki fryzjerki. Dzięki temu, moje włosy, mimo wielu farbowań i przeróżnych eksperymentów, nie straciły połysku i nadal się fryzjerzy dziwią jak mi się to udało ;)

Cytat: myszka
Neutrogena? Próbowałaś kiedyś? IMHO jest bardzo dobra, a mam identyczny problem jak ty... Jej wadą jest cena, ale za jakość warto zapłacić. Ja oprócz tego jeszcze używam oliwek w żelu i sprayu Johnson's Baby na mokre ciało.

myszka 8)  Ja ciało również oliwką na mokro :wink: A ręce to koszmar, TZ mowi na mnie aligator :roll:  Wiecznie suche i szorstkie. Jedynie neutrogena zapewnia mi komfort na cały dzień, w przypadku innych kremw, smaruję ręce co godzinę. I jeśli wiząć pod uwagę konsystencję i wydajność Neutrogeny to powiedziałabym, że wychodzi wręcz taniej niż inne kremy :)  A skuteczność ma moim zdaniem najlepszą.

No i twarz Garnierem, aktualnie żółtym ale to zależy który mi się akurat w sklepie spodoba ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #16 : 2005-04-28, 22:01 »
Ja też uzywam od jakiegoś czasu oliwke na mokro, a nawet ostatnio wysmarowałam sobie oliwką włosy, potrzymałam ze 20 minut, potem umyłam i było lepiej :)
Zapisane
BC + koci podrostek

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha skóra suche włosy
« Odpowiedź #17 : 2005-05-05, 20:31 »
Ja polecam tabletki drożdżowe. a oliwka też jest bardzo dobra.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 27 zapytaniami.