Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Off topick posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)... i innych rybolców :P  (Przeczytany 36504 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #30 : 2005-07-02, 14:37 »
hmm, brzanki nie atakują ... tylko, mieczyki ! :? widziałem jak chmarka mieczyków ganiała Kaspera :? Kasper ledwo żyje, odłowię go do kotnika :?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #31 : 2005-07-02, 14:47 »
Może masz przerybienie? Trzeba rozpatrzyc wszystkie kwestie...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #32 : 2005-07-02, 15:00 »
Sądzę, że po prostu płetwa im smakuje ... już kawał czasu nie dawałem moim rybkom larwy komara czy jakieś mięska ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #32 : 2005-07-02, 15:00 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #33 : 2005-07-02, 15:03 »
Bez obrazy RaF ale ja swoim tez już od paru dobrych miesięcy nie dawałem żadnego mięsa, a trzymam mieczyki, bojki, pare skalarów (co prawda sprawdzoną ;) ), a jakoś sie nie gryzą... :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #34 : 2005-07-02, 15:15 »
Bez obrazy PeP :P Ja 2 mies temu dawałem przez rok codziennie jakieś mięska i nawet świeże a teraz.. no sam wiesz :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #35 : 2005-07-12, 11:22 »
Ale zjechalismy - moi drodzt, troche mobilizacji ;)
MOje bojki czują sie dośc dobrze, tylko jedna samiczka taka niemrawa - chuda sie zrobiła, płetwy ma sklejone i się ciągle chowa w roślinach :? Możecie mi powiedzieć co to jest?

Wczoraj wpuściłem 6 karlików do 140L :mrgreen:
Wszystko dobrze - spokój i ład ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #36 : 2005-07-13, 17:09 »
Witam :P Odwiezam temat :)


Mam problem z Tomkiem, od kiedy umarł Karol, czerwony bojownik z białym pyskiem, wiecznie chorowity - Tommy pozostał jedynym samcem w zbiorniku 112L i zaczął mi strasznie ganiać mi 3 samice :? Jak widać, aż się prosi o więcej samic :) Zastanawiam się nad samcem do 10L, albo do 25L-45L jak mi się uda .... mam miejsce na takie akwa :) Pod akwarium 98 L, na razie dokładniej się zastanowię. Na razie muszę się zając z 98L welonkarium, tam jest taka pustka i za słaby filtr ze niedobrze mi się robi :?


Nowy bojownik do 10-45L ma być biały, i koniecznie nazywać się Adolf ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #37 : 2005-07-13, 19:14 »
Raffy... ja mam 14 zbędne a będe niedługo w Gdańsku...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #38 : 2005-07-13, 19:16 »
Dzięki :) Ale nie, brak kasy i na dodatek wolę większe akwa 25L.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #38 : 2005-07-13, 19:16 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #39 : 2005-07-13, 19:18 »
a więc chiałabym dołączyc ;)
posiadam 1 samiczke i 1samca/samiczek :P <raczej samiczke ;)>
 i chciałam sie pożegnac jutro wyjeżdżam będe 19.08 ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #40 : 2005-07-14, 09:50 »
wolisz większe a piszesz
Cytuj
Nowy bojownik do 10-45L ma być biały, i koniecznie nazywać się Adolf
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #41 : 2005-07-14, 09:54 »
No bo mam akwarium 10L i mogę kupić 25L po niskiej cenie :)  Na 45L jak się okazało, nie ma miejsca :(
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #42 : 2005-07-14, 12:49 »
wiecie co, bez sensu - ten wątek nie powienien nazywac sie vademecum, bo tu ŻADNYCH porad nie ma, tylko kazdy pisze co ma, powinieneś jednak zmienić nazwę , a założyć inny wątek, taki dla poczatkujących bojownikarzy, który mogliby czytać jak wejdą na forum: jakie wymagania mają bojowniki, jakie akwa, sprzęt, temperatura, pozywienie ITD! bo co tydzien wchodzi nowa osoba i chce miec bojownika, najlepiej w kuli i zadaje identyczne pytania...
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #43 : 2005-07-14, 23:52 »
Już dawno mówiłam, żeby takie coś napisać....wyjechałam na wakacje...wracam, a tu nic, tylko ple, ple jakie imiona mają Wasze bojowniki. Padło pytanie o chorego bojka i co? Nikt nie odpowiedział, tylko dalej ple ..ple więc co to za Vade...? Czy tu w ogóle ktoś posiada jakąś wiedzę na temat bojków? Czy tylko trzymamy sobie rybki, a jak padną, to następny proszę? Może jeśli mamy małą wiedzę, a wstydzimy się przyznać, to pościągajmy coś z netu i wpisujmy w jakiś dowolny nowy wątek. Potem poprosimy mod'a aby to przykleił? Tylko już bez ple, ple ale kto co ściągnie nowego na temat konkretnie bojków. Co o tym myślicie? Bo ten wątek jest spalony jako Vade...
Pozdrawiam.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #44 : 2005-08-29, 19:44 »
ludzie, odkopuje temat bo musze sie pochwalic :)

Jak zwykle wiecie, moje 2 samce - niebieski Blue Dranuś Tommy i Jacek żyją w 112L, u nich bez zmian.

I teraz mam 2 kolejne bojki :-) Nowe się wabią Weasley i Richard ;) Weasley pływa w 100L i ciągle się stroszy do Richarda który pływa w 10L, czyli obok akwa Weasleya :) Są przepiękni. Weasleya kupiłem 2 tyg. temu w Realu prosto z boksu, jest cały czerwony i płetwy ma długie, a koncówki płetw są zakończone igiełkami :) A Richarda dzisiaj kupiłem, też prosto z boksa i z tego samego miejsca gdzie Weasley pływał :) Kupiłem akurat go bo ma lekko zniszczone płetwy, miałem wybór, idetyczny bojownik z ładnymi płetwami i ten Richard, wybrałem drugiego. Ale spoko, płetwy zarosną szybko i będzie piękny :) Rochard jest koloru zielono-niebieskiego, płetwy ma czerwone a główka jest brązowa :) moje skarbki  :kocham:

Tommy ostatnio zrobił sie bardzo natarczywy, a ja jak zwykle nie wiedziałem o co chodzi i patrze co tam on ma.. i widze gniazdo :) Może niedługo fotki beda :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #44 : 2005-08-29, 19:44 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #45 : 2005-08-29, 20:37 »
a mnie dziś padł mój przepiękny bojek. Najpierw lekkie pleśniawki na ogonku (szare miejsca) potem powolne sypanie się płetw, aż do odchodzących łusek. Nie pomogły kąpiele długie w MFC, nie pomogły kąpiele w solance . Jest mi diabelnie przykro. Nie wiem czy jeszcze kupię bojka. :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #46 : 2005-08-29, 21:21 »
mi ostatnio też odszedł bojek, ale był to kaleka, więc wiedziałam, ze maxymalnego wieku to raczej nie osiągnie... ale śmierć to naturalna kolej rzeczy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #47 : 2005-08-29, 21:50 »
ja niestety już straciłam bojownika ['] pare dni temu odszedł na chorobe wytrzeszcz oczu, nie jadł przez dwa tygodnie i może dlatego :cry: pozdrawiam wsyzstkich posiadaczy bojowników bo ja niestety już straciłam takiego :(
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #48 : 2005-08-30, 10:22 »
A moja samiczak pretnika jest daslej samotna... nigdzie nie ma pretnikow... zaraz mnie cos wezmie... jak byly opretniki w jednym zoologu wlasciwie bez pletw masakraa...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #49 : 2005-08-30, 10:26 »
A mój samczyk prętnik już nie jest samotny.
 Odszedł do Krainy Wielkich Pływów za swoją ukochaną. Wszystko mi pada... :(
Pani Black Molly też już jest sama i bojowniczka i pani Gurami... :cry:
« Ostatnia zmiana: 2005-08-30, 10:28 autor Nefra »
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #50 : 2005-09-01, 13:41 »
wszyscy piszą co mają to ja też napisze ;)

mam akwa 30 litrów, w nim jeden niebieski samiec i 3 samiczki (bordowa, niebieska, niebiesko-fioletowa i biała z kolorowymi płetwami).

Problem mam z niebieską. Jest najmniejsza, inne ryby ją podgryzają. Ona wypłuwa z kryjówki tylko podczas karmienia.
mam nadzieje że to nie jest zadna choroba tylko strachliwość.


aa... i mam do was pytanie. Na szybie pojawiły sie glony. Ciężko je zeskrobać paznokciem. Czym je potraktować? czy są jakieś ryby które je zjedzą?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedz #50 : 2005-09-01, 13:41 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #51 : 2005-09-01, 17:38 »
A ja mam od dzisiaj 4 bojowniki w 25 litrach- samca kupionego z kubeczka :( i 3 samiczki od PePe :wink:
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #52 : 2005-09-01, 18:59 »
Ritka, kup 3 otoski, załatwią glony, albo slimaka Neritina.
Ja mam bojka w akwa 18l, jest już stary i chyba ledwo żyje :P Ale je chętnie, jest zdrowy, tylko po prostu z wiekiem zrobił się bardzo spokojny i powolny. Jest ładnie ubarwiony - brzuszek niebiesko-zielony, płetwy-różow-czerwone.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #53 : 2005-09-01, 20:33 »
4 bojki w 25 czy w 30 litrach... sądze ze to za mało... nie zapominajmy że to terytorialne ryby. nie tylko samce, samice również... układ 1+3 jest dobry ale w akwa od 40 litórw...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Leloo

  • Gość
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #54 : 2005-09-02, 11:39 »
pao dokaldnie... to samo pomyslalem bojki nmoga sie za bardzo tluc...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Vademecum posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)
« Odpowiedź #55 : 2005-09-02, 13:14 »
A ja już nie mam bojków... :(
W ogóle wybki w 60L lądują, bo żółw musi mieć większe akwa - oczywiście ( niestety ) obsada zostanie zredukowana...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
a ja kupuję nowe akwa :D 250 :) i na 100% będzie w nim pływać ryba mych marzeń :) duch amazoński :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
A ja zostawiam jednak 140L z rybami - żółw dostane akwa pod choinkę ;)
Ale nadal nie przestaje myśleć o 240L :kocham:
Pao to widać mamy podobne marzenia ;) :P


Data wysłania: 2005-09-02, 20:20
Nic nie piszecie :P a ja się musze koniecznie pochwalić :)
Mam nowego bojka - nazywa się Blue Pidgeon ( ślicznie co nie? :P sam wymyśliłem^^ ), a przydomek ( :lol: ) Arapaima - bo ma taki kształat pyska jak arapaimy :) Ślicznyyy jeeeessst ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Raffy

  • Gość
Blue Pidgeon ? Śliczne :) Mój jeden nazywa się Blue Tommy :hehe: podobnie :P

Ja mam mały problemik - Richard i filtr :? On się pcha w filtr i na lekko poszarpany ogon :?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
O matko :O
A nie wiesz czemu to robi? Może spróbuj utrudnić mu dostęp do filtra? Np. Zasłoń czymś czy cuś ;)
Napisz jak dalej przebieg sytuacji ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 33 zapytaniami.