Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Czym sie kierowac kupujac bryczesy??  (Przeczytany 8681 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« : 2004-07-11, 18:02 »
no wiec.[jesli taki temat juz byl to sorry,skasujcie i dajcie link bo nie znalazlam]
juz troche jezdze konno ale jakos sie nie moglam zebrac zeby kupic bryczesy.albo jak juz chcialam kupic to wiekszosci nawet nie wciagnelam na pupcie :P  :? (a wszyscy mówia ze jestem chudzielec)no i teraz raczej sporo czasu w wakacje spedze w stajni i juz koniecznie sobie musze kupic.
so...moje pytanie...macie pewnie jakies doswiadczenia przy bryczesach i moze mi cos poradzicie?.z jakiego materialu najlepiej?zwykly czy prazkowany[+ i -]kupie raczej krótkie leje.chodzi mi tez o to zeby nie wydawac kupe kasy ale tez zeby sie po 2 jazdach nie rozwalily.i czy ten material jest barzdo..hmm.sztuczny??zebym sie nie czula jak w plastiku jak po jezdzie zostane troche w bryczesach(lato,goroc0)i jaka jest najeczestsza cena w miare dobrych bryczesów?

acha.czy kupowaliscie cos na amigo??(slyszalam ze to takie troche...hmm...)znaczy po ilu dniach przychodza zamówieni??nie chce kupowac tam bryczesów ale np jakas koszulke.a.w ogóle jesli wiecie gdzie w sklepie internetowym mozna kupic fajnie koszulki z konmi to dajcie adres.

pozdro ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #1 : 2004-07-11, 21:47 »
Do Amigo chyba raczej ludzie nie maja zastrzezen.
A jak wybrac bryczesy-zwroc uwage na jakosc wykonania i material-jak kupisz jakis marny syntetyk, to sie w nich zagotujesz.
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #2 : 2004-07-11, 23:01 »
Ja się sugerowałam tym, żeby przede wszystkim dobrze leżały, nigdzie nie zwisały ani nie obcierały bo to mają być wygodne spodnie. Wydaję mi się , że między gładkimi a prążkowanym dużej różnicy nie ma. a i materiał troche lycry czy elasticu( nie znam sie) musi miec bo inaczej będziesz wyglądać jak Kiepski :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedz #2 : 2004-07-11, 23:01 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #3 : 2004-07-12, 10:04 »
acha.dziex.a te wzmocnienia(krótkie leje)to maja byc ze skóry??acha.i jeszcze czy takie bryczeski(nie np.eurostary bo one sa chyba dosc drogie a ja narazie nie mam tyle kasy)maja jakas konkretna firme czy sa poprostu "bezfirmowe".?i czy za gdzies100-130 zl kupi sie jakies zeby nie byly strasznym bardziewiem tylko takie w miaare?czy lepiej wydac wiecej?
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #4 : 2004-07-12, 11:28 »
To juz musisz poznać po metariale. Niekorzy mają ze szmatexu za 20 zł i bardzo długo im się trzymają.
a leje chyba zawsze se skóry są.
a firmowe też niezawsze są drogie ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #5 : 2004-07-12, 12:26 »
Leje moga byc ze skory sztucznej lub prawdziwej lub z materialu. Lepsze sa ze skory.
Bryczesy zazwyczaj maja firme, ale i bezfirmowe tez sie trafi.
Za 100-130 zl to raczej porzadnych nie kupisz, chyba ze trafisz jakiegos krajowego producenta moze...
Jesli chcesz tanie i porzadne, to tak jak napisala Zimoludka-poszukaj w szmateksie-jesli znajdziesz taki z bryczesami, to mozesz upolowac super bryczesy za smieszna cene.
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #6 : 2004-07-12, 21:21 »
OOO dobry temat. Ja też bym się przymierzała może jakoś tak w niedługim czasie kupić bryczesli :P Czyli za ile kasy to się trafić mogą w sklepie takie średniej wartości????? Nie pytam o cicholandy, bo u mnie nigdzie w pobliżu raczej nie ma :0
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #7 : 2004-07-12, 22:21 »
Daaawno nie kupowalam, wiec sie nie orientuje... Ale przyzwoite powinny kosztowac kolo 200 zeta...

A uzywane mozna tez kupic na Allegro-drozej niz w ciucheksie, ale i tak tanio-np. za mniej niz stowe mozna miec Eurostary w idealnym stanie... A to beda bryczesy na lata.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #8 : 2004-07-12, 22:25 »
Ja kupowalam na Amgio bryczesy i szczerze mowiac nie mam wiekszych zastrzezen ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedz #8 : 2004-07-12, 22:25 »

Wiedźma

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #9 : 2004-07-12, 22:27 »
Ogladalam niedawno na Amigo. Ktore kupilas?
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #10 : 2004-07-12, 22:32 »
Czarne, z lejami na kolanach.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Wiedźma

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #11 : 2004-07-12, 22:46 »
Takie za 145 lub 160 zl? Dobrej sa jakosci?
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #12 : 2004-07-13, 08:50 »
Nom takie. No wydaje mi sie,ze sa dobre ja przynajmniej nie narzekam, ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #13 : 2004-07-13, 09:39 »
nom wiec bylam wczoraj w sklepie ale byl juz zamkniety(ja zawsze mam szczescie)ale zlapalam wlascicieli i spytalam sie czy sa bryczesy to powiedzieli ze tak ale mój rozmiar bedzie pod koniec tygodnia.hmmm.jeszcze mam problem co do koloru bo najpraktyczniejsze chyba czarne ale zastanawiam sie tez nam ciemnozielonymi granatowymi albo szarymi(tylko nie taki bardzo jasny)bo np.szary zawsze ladniej wyglada jak np.hubertus. :roll: teraz jezdze w takich spodniach,dosyc fajne sa razciagliwy,niezbyt cienki material takie cos jak w bryczesach nieprazkowanych.no i je bym np.brala w teren zeby za bardzo bryczesów nie zniszczyc....
a Wy jakich macie kolorów??czy jesli macie biale albo szare to bardzo sie brudza na jezdzie??i czy jest z nimi duzy klopot?
Agakonik ale tak bralas na oko?nie balas sie ze nie beda pasowaly???mozna w razie czego zwrócic??i jak tam jest z kosztami przesylki?
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #14 : 2004-07-13, 10:04 »
Newada- nie na oko, no cos Ty ;) Tam sama piszesz jaka ma byc długosc nogawki i obwod w pasie, ja wzielam troche za dlugie,ale ciut i jak mam wysokie skarpety to jest dobrze ;) Hm.... czy zwrocic mozna to nie wiem,ale jak pisalam wyzej sama piszesz wszelkie wymiary a koszt przesyłki to chyba 15zł. :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedz #14 : 2004-07-13, 10:04 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #15 : 2004-07-13, 10:17 »
acha.no nie wiem.jeszcze sie rozejrze w tym skleie normalnym  u mnie.ale na amigo to juz chyba nie ma czarnych bo patrzalam i w damskich jest tylko bez...
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #16 : 2004-07-13, 12:59 »
Mam pytanie: Lepiej jest wydać kase na dobre bryczesy, czy na sztyblety???????? Pytam, bo chciałabym sobie sprawić te rzeczy, ale stać mnie raczej tylko na jedną :P Aha, ale tu odchodzę trochę od tematq :P Muszę sobie kupić te.. sztylpy i polecilibyście mi te z materiału, czy ze skory lic. ????? :P
I dsołączam się też do pytania o kolor bryczesów. Wiem, ze białe mogą się szybko brudzić, na czarnych może być szybko widoczny kurz, zielone jakoś mi się nie podobają za bardzo :P no a beżowe i szare??? Polecilibyscie takie kolory????? :P
Z góry dzięki za odpowiedzi :P
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #17 : 2004-07-13, 13:51 »
Newada kolor tez sie wybiera. Ja mam czarne i takie bym osobiscie polecała, hm.. czy widac kurz no moze troszeczke,ale jak mozna byc u koni i sie nie zakurzyc :P
Natti jezeli pytasz czy lepiej kupic bryczesy czy szyblety (buty) to moim zdaniem lepiej bryczesy bo jeździc mozna zawsze w jakis adidaksach czy czymś takim a potem dokupisz sobie buty. ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Wiedźma

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #18 : 2004-07-13, 14:31 »
Sztylp z materialu to jeszcze w zyciu nie widzialam  :roll:

Biale bryczesy na codzien sie nie nadaja raczej-chyba, ze ktos ma ochote prac je po kazdej jezdzie... Kolor same sobie wybierzcie-jaki sie Wam podoba.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #19 : 2004-07-13, 15:03 »
Ja juz prawie 2 lata mam takie polskie. Nowak-Center czy jakos tak ;P No i jakos sie trzymaja. Zastrzeżenia mam do jakości szwów bo często się gdzies popruja, no ale to nie tragedia, można zszyć. A leje mają krótkie z syntetycznej skóry, która trzyma sie całkiem, całkiem.....A co do wygody, to owszem ,sa wygodne.A używane są dość intensywnie, bo oprócz jazdy chodze w nich całe dnie po stajni i w nim pracuje zazwyczaj.Cena takich bryczesków to 100zł, wiec są to chyba najtańsze...

A, no a o sztylpach z materiału tez nie słyszałam..;)
Pewnie chodzi ci o zamszowe. Jeśli masz sztyblety to lepiej kupic te oficerkowe, ze skóry licowej. Lepiej wyglądają. A jesli jeździsz np. w adidasach ,to lepsze zwykłe, treningowe, z zamszu.
Zapisane

Zorba

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #20 : 2004-07-13, 17:16 »
a ja wczoraj sobie kupiłam bryczesy i rekawiczki kupiłam je w "oxserze" (sklep we Wrocławiu).Przedewszystkim kieruj ise tym czy bryczesy cię nie cisną w brzuch i czy możesz swobodnie podskoczyć,zrobić przysiad ,schylic sie itd. Czy czujesz sie w nich konfortowo (chociaż to na początku raczej jest nie możliwe.
Jak wiecie jesteśmy przyzwyczajeni do dzwonów obcisłych (przynajmniej dziewczyny:P) A tu nagle zakładazz bryczesy i normalnie przeżywasz szok:P Cos sie ciśnie tam i siam:p Ale ot na poczatku normalne:) Potem powinny sie wyrobic pamietaj zawsze można je zareklamować:). Mi sie kiedys w ktoku rozdrarly hehehe:P Jaja wtedy były akurat na jeździe :P
Co do koloru brczesów najlepsze śa ciemne kolory takie jak: brązowe,czarne,granatowe oraz ciemno zielone.Białe śa na zawody przeważnie i szybko ise brudzą!
Co do tego co lepije kupic ja na sam początek poleciłabym prędzej czapsy zamiast bryczesów.Ponieważ conajmniej posiadamy w naszej szafie jedne spodnie ktore sa szorstkie i na końskim siodle by sie nie ślizgały natomiat lepiej czapsy bo to jest ochrona na łydki .Pozatem są tańsze (cos okolo 70 zl).No i trzeba pamietać ze z bryczesow szybciej sie wyrośnie niż z czapsów :)
Pozdrówka:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedz #20 : 2004-07-13, 17:16 »

Zimoludka

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #21 : 2004-07-13, 17:54 »
Też bym polecała czapsy najpierw. Zawsze możesz je założyć na jakies leginsy. jak ktoś ma chude łydki( jak ja np :P) to głupio wygląda w samych bryczesach ebz czapsów, jak taki pająk jakis :P
Co do kolotu to na hubertusie najlepiej się białe prezentują a nie szare ;) A tak do jazd to czarne, granatowe, ciemno zielone, brązowe. beżowych tez bym nie polecała bo jednak mimo wszytsko szybko się brudzą
Zapisane

Ritka

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #22 : 2004-07-13, 17:54 »
a mi sie bardzo podobają te Eurostara- ciemno niebieskie z błękitnymi pełnymi lejami  :wink:
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #23 : 2004-07-13, 17:59 »
he no podobają to jasne...chociaż ja jestem tradycjonalistka i lubie czarne, bo czarny do wszystkiego pasuje ;P tylko ze kurz na nich znac, ale co tam..;P
ale niewiele jest osób ktore mogą kupic sobie to co im sie pdooba, bo przeszkodą jest cena, tak jak w tym wypadku ;)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #24 : 2004-07-13, 18:09 »
Ostatnio widziałma na takiej dziewczynie takie suuuper bryczeski :D beżowo granatowe i leje były chyba beżowe a reszta granatowa, lub na odwrót ale to było jakoś dzinie bo po tył i przod było jakos inaczek :? nie wiem jak to moze byc :P
Zapisane

barszcz

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #25 : 2004-07-13, 18:13 »
miałam kiedyś bryczesy materiałowe (cośtam mówili, że wytrzymale tak samo są jak te prążkowane, a latem bardziej przewiewne) i dupa. po roku mi sie przetarły w kroku i zwyczajnie się rozdziurawiły! dlatego nie polecam, chyba, że ktoś ma zamiar jeździć raz w miesiący  :P

teraz mam czarne eurostary z pełnymi lejami (nie wiem, czy to o to chodzi, ale w każdym razie tyłek tyż jest obszyty) bodajże skurzanymi, czy tam skóropodobnymi i jestem baaaardzo zadowolona! trzymiom się już któryś roz z rzęda, nie traca na jakości w ogóle! wyglądają tak samo, jak tego dnia, co je kupiłam. natomiast po rajdzie (2 dni na oklep), troszkę mi się pupcia odpażyła od tej niby-skórki, ale miała prawo... :P poza tym, to cenię sobie są skórkę, bo co jak co, ale super się trzymają siodełka i wygodniaste są, że hej! no i juz mi się nie przetrą, nie ma szans! ja się bałam, że z tą skórą się coś stanie w praniu, ale wszystko jest lepiej niż ok!

białe bryczesy to skaranie boskie! plamy, które nie schodzą, a na hubcia i tak musisz jakieś nowe wytrzasnąć, bo zwyczajnie takie uzywane nie są tak białe, jak pozostałych huberciarzy i wstyd jest... :oops:

co do taniego zakupu, to proponuje uszyć samemu, albo u krawcowej sobie sprawić... taniej wyjdzie, a materiał sama dobierzesz... takie na codzień tez możesz na targu poszukać. czasem poprostu sprzedawane są jako normalne spodnie...

powodzenia

barszcz
Zapisane

Ritka

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #26 : 2004-07-13, 18:33 »
białe są na zawody tylko :roll:
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #27 : 2004-07-13, 18:50 »
i na hubertusy :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedz #27 : 2004-07-13, 18:50 »

Alii

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #28 : 2004-07-13, 20:53 »
jak pozwolą mi jechać huberta to będę musiala sobie kupić białe bo w czarnych to chyba nie wypada :D
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Czym sie kierowac kupujac bryczesy??
« Odpowiedź #29 : 2004-07-13, 21:12 »
Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi :P
Zimoludka napisała:
Cytuj

Też bym polecała czapsy najpierw

Ruska napisała:
Cytuj

Co do tego co lepije kupic ja na sam początek poleciłabym prędzej czapsy zamiast bryczesó

Hehe nie chodziło mi o czpsy, ani o sztylpy, tylko oi sztyblety, ale i tak dzięki za odpowiedzi :P
Ruska napisała:
Cytuj

a ja wczoraj sobie kupiłam bryczesy i rekawiczki kupiłam je w "oxserze" (sklep we Wrocławiu)

Ruska a ile za te bryczesy zapłaciłaś??????
Mam jeszcze parę pytań:
* Jestem początkującą, czy opłaca się, zebym kupowała bryczesy z lejami krótkimi, czy też długimi, czy nie??? Czy poprostu darować sobie leje i mniej zapłacic??????? Chodzi mi o to czy to jest konieczne przy osobie początkującej :P
* Lepsze są w końcu bryczesy prążkowane, czy nie???? Piszcie ja podliczę i wybiorę :P
A co do koloru to ja chyba kupię albo granat, albo brąz, albo beż :P
Z góry dzięki za odpowiedzi :P
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 28 zapytaniami.